Skocz do zawartości

Metroid Prime Remastered


Homelander

Rekomendowane odpowiedzi

W Phazon Mines poziom trudności mocno wzrasta. Przeciwnicy mocniej biją, a w całej miejscówce są chyba tylko dwie, mocno oddalone od siebie, stacje z zapisem. Jak grałem w to za pierwszym razem, to też mi ciśnienie podskakiwało na widok znikających kwadracików z życiem, hehe. 

 

Ja bardzo lubię takie fizyczne miejsca zapisu w grach. Autosave'y są oczywiście bardzo wygodne, idealne dla graczy, którzy nie lubią niczego powtarzać, a jak już, to tylko ostatnie kilkanaście sekund. Dzisiejsze gry nas do tego przyzwyczaiły, ale ja nie uważam, że jest to coś, co powinniśmy nazywać standardem. Wiadomo, wszystko zależy od gry, ale akurat klimat, w jaki celuje Metroid, uzasadnia moim zdaniem okazjonalną konieczność przejścia jakiegoś dłuższego fragmentu bez możliwości zapisu w jego trakcie. Fajnie od czasu do czasu poczuć adrenalinę przy grze, szczególnie gdy zbliżamy się do jej końca. 

Odnośnik do komentarza

Ja nie mam problemów z powtarzaniem, ba, lubię to robić w grach. W Metroidzie taki zapis daje też pewny taktyczny sznyt - jak w starych RE.

 

Ale ma to też wady. Głównie takie, że w tak zagmatwanej grze po prostu można poza pominąć, co się już zebrało z opcjonalnych rzeczy jak się straciło 30 minut. Dlatego polecam często się wracać do sejwa. 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Koniec, 86%. Ostatni boss fajny, ale przedostatni...

Spoiler

Meta Ridley... Jezu jakie to było męczące. Dziwne sygnalizowanie kiedy uderzyć najgorsze. Najpierw gąbka na pociski i nuda, a potem znów tona wyczekiwania. W ogóle te przeloty nad plansza i bomboradowanie. Mega nuda

Poza tym backtracking czasem męczył. Przydałoby się unowocześnienia.

 

Ale.

Jezu jakiem to było dobre. Grafa jak na switcha cudo. Powiem tak, chcę 2 i 3 w takim odświeżeniu. I chyba lepsze jak 2D. Mega klimat i mega gra. Aż szkoda, że sprzedaż jest średnia. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No powiem tak przy Mario 64 będących na emulatorze to i tak jest cudo cena. Tak czy siak jakoś dziwne, że przed 4 nie dadzą pozostałych. Jak w ogóle Ci co grali oceniają? Bo na necie widziałem spora rozbieżność co do następnych części. Część osób nawet widzę, że i 3 ocenia najlepiej.

Odnośnik do komentarza

No niby jest ogólna teoria że Nintendo widząc silnik i to jak fajnie zremasterowali jedynkę jednocześnie widząc jak w dupie jest MP4 w pierwotnym studiu co nad nim pracowało zdecydowalo się na ruch z zmianą deva dla MP4.

 

Co do mp2 i 3 to od paru lat krąży plotka że wraz z Wind Walkere remastery są już gotowe i czekają w szafie (ale niby to już proste remastery a nie projekty jak mp1r)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...