Skocz do zawartości

ASUS ROG Ally - Handheld PC


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, iluck85 napisał(a):

Tego samego zdania jestem :Coolface: 

Raz się żyje.

To mi łatwiej w wyrze pograć jak wszyscy śpią niż las vegas z monitora czy tv.

 

@NemoKOF A jakbyś jeden miał wybrać dzisiaj, to który?

Ulubiony GPD Win 2. Lubię clamshelle. Miałem go też zmodowanego o większy dysk i chińczyk zrobił lepsze chłodzenie, standardowe nie dawało rady. Jakbym dorwał za 3000 GPD Win Mini to bym wjechał jak dzik w żołędzie ale nie znajdę za tyle zapewne. Może kiedyś...

Odnośnik do komentarza

Ja również przesiadłem się z SD Oled na ROG Ally X i jestem bardzo zadowolony. Oczywiście jest to sprzęt dużo droższy od SD i może bezpośrednie porównanie jest nie na miejscu ale jednak oba to handheldy. Na plus (pewnie nie każdy się zgodzi) Windows, czyli dowolność, kompatybilność, można wszystko wgrać no i ja lubię sobie czasem w systemie "pogrzebać" . Ekran mimo że nie Oled jest na plus, kolory soczyste jak na LCD, ostrość bez porównania lepsza i VRR. Bateria w Rogu również na plus , może nie ma jakieś kolosalnej różnicy ale jest lepiej. Duży plus za głośniki, miażdżą te z SD, są dużo głośniejsze, dźwięk jest dużo głębszy i szerszy. Fajnie działa cod MW3 z gamepassa, śmiga w full HD, ultra, FSR3 tak 70-90 fps. Naprawdę dobrą robotę robi też ten skaler AMD bo 900p z nim wygląda prawie jak 1080p a wydajność znacznie wzrasta.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Na szybko, bo więcej ustawiania i instalacji niż zabawy.

Mam wrażenie że jest chyba ciut lepszy chwyt ROG X. 

Małe M1 M2 mimo że pomniejszone idealnie leżą pod środkowym palcem. Obojętnie jak naciskam- jeden brzeg, drugi, palec na całości, wciska się tak samo. 

Analogi z chyba większym oporem, poprzednik miał luźniejsze. Przyciski X,Y,A,B mają chyba krótszy skok i nie chodzą bardziej "miękko".

Trudno tak po jakimś czasie porównać, musiałbym mieć obie obok siebie i żywo jeden do jeden równać. I te funkcyjne 4 małe są chyba mniejsze. RB i LB inaczej klikają. Krzyżak jakiś inny też. 

 

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza

Ponad 2 tygodnie od zakupu Roga i 24 godziny nabite w grach. Mogę już powiedzieć, że mieć pod ręką taki mocny sprzęt pomaga nadrabiać zaległości gdy człowiek ma korkociąg rodzina/małe dziecko + firma na głowie.

 

Możliwości techniczne są naprawdę imponujące, gry jak Hi-Fi czy Persona 3 w 1080p na średnich/wysokich ustawieniach w 40-60 FPS wyglądają i chodzą świetnie. A jeszcze jest spory margines do grania w 900p.

 

Ekran choć LCD, to chyba jednak jakiejś lepszej klasy, bo odwzorowanie barw jest naprawdę bardzo dobre.

 

Generalnie to mam więcej frajdy z grania niż na sprzęcie stacjonarnym. Z pewnością będę czekał na kolejne generacje sprzętu od Asusa. W sumie to ciężko mi jakieś negatywy znaleźć.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

A ja mam jeden, a nawet dwa :) 

Za 4k to by mogli dać hard case- ten który sprzedają osobno. Ten "stojak" to sobie mogą wsadzić- robi chyba za wypełnienie w pudełku...

Bateria- jakby te 5h to latało na PERFO, to już całkiem. 

Też nie odczuwam brak OLED, no i głośniki petarda. Nie miałem w ręce Lenovo, to nie wiem jak to tam wypada. 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...