Skocz do zawartości

ASUS ROG Ally - Handheld PC


Rekomendowane odpowiedzi

Witamy w świecie Linuxa... Linux na sens na SD bo stoi za tym cała machina i pierdyliard osób. Pisze to osoba, która korzysta z Linuxa od 20 lat xD

 

Mnie w Windzie najbardziej to usypianie bolało... ale z dwojga złego jak piszesz, 1 rzecz o której wiesz vs 50 różnych które cię ciągle zaskakują xD

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
W dniu 15.08.2024 o 08:42, Ukukuki napisał(a):

No to będzie bardzo spoko, mam nadzieje jeszcze na gog galaxy pod linuxa. 

 

Ale tutaj problemem nie jest sama aplikacja (GOG Galaxy to tylko launcher i nic wiecej) tylko to, że nie wszystkie stare gry działają pod Linuxem. Np. Willy Beamish działa (odpalane przez heroica), a Under a Killing Moon nie działa :(. Niby to dosbox, więc ta sama gra powinna śmigać i na Linuxie i na windowsie (lub inaczej: jeśli odpala się pod dosboxem na Windowsie, to powinna też na Linuxie), ale niestety jest różnie nie wiedzieć czemu. To tak jakbym odpalił ten sam emulator np. PCSX2, wziął te samą grę (np. Tekken 5) i na Windowsie by działało, a na Linuxie nie. Jest to dziwny, nierozwiązany problem i dosyć spora blokada dla osób lubiących klasykę i chcących kupić sprzęt linuxowy.

Edytowane przez Meanthord
Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Meanthord napisał(a):

 

Ale tutaj problemem nie jest sama aplikacja (GOG Galaxy to tylko launcher i nic wiecej) tylko to, że nie wszystkie stare gry działają pod Linuxem. Np. Willy Beamish działa (odpalane przez heroica), a Under a Killing Moon nie działa :(. Niby to dosbox, więc ta sama gra powinna śmigać i na Linuxie i na windowsie (lub inaczej: jeśli odpala się pod dosboxem na Windowsie, to powinna też na Linuxie), ale niestety jest różnie nie wiedzieć czemu. To tak jakbym odpalił ten sam emulator np. PCSX2, wziął te samą grę (np. Tekken 5) i na Windowsie by działało, a na Linuxie nie. Jest to dziwny, nierozwiązany problem i dosyć spora blokada dla osób lubiących klasykę i chcących kupić sprzęt linuxowy.

 

Wiem ale to tak samo jak z gogiem na steam decku. Bardziej chodzi mi o beproblemowe korzystanie z gog galaxy i zalet tej platformy jak zapisy w chmurze czy odpalanie innych gier z poziomu gog galaxy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Życie z komputerkiem ma wiele zalet ale jedna jest naprawdę zajebista. Jak masz Steam Decka albo inny komputerek na Windowsie to kompletnie nie interesują cię nowe premiery Anbernica (czyli jedna na tydzień :kekw:) i zupełnie nie obchodzi cię co tam rusza na tym chińczyku bo na Rog Ally grasz sobie w gierki z GameCube, PS2, Wii a podobno PS3 śmiga całkiem elegancko. Do zestawu wystarczy roczny chińczyk w kształcie GameBoya do gier super retro i jest luksja :banderas:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, drozdu7 napisał(a):

Tu chyba największą zmianą jest bateria potężna jak na hh. Dodali ramu też ale widziałem różne porównania z Legionem Go i to praktycznie to samo chyba jest. 

 

Anyway no interesujące są te sprzęty 

 

Ja sobie właśnie zamówiłem Rogala, zobaczymy jak się sprawdzi jako podręczny Xbox :)

Odnośnik do komentarza

Ale tego nowego Ally X brałeś czy zwykłego Extreme?

Ja miałem Steam Decka i świetna zabawka tylko po pierwsze moc (wiadomo ze to pierwsze urządzenie które przetarło szlak) a po drugie brak sklepów,gejpasa itp(tak wiem że niby można ale ja jeste za głupi:)

Ciągle tak oglądam filmiki o Legionie bo wizualnie najbardziej mi się podoba i korci, ale no trzeba by się czegoś pozbyć a pozatym Switch2 dla mnie priorytet

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, drozdu7 napisał(a):

Ale tego nowego Ally X brałeś czy zwykłego Extreme?

Ja miałem Steam Decka i świetna zabawka tylko po pierwsze moc (wiadomo ze to pierwsze urządzenie które przetarło szlak) a po drugie brak sklepów,gejpasa itp(tak wiem że niby można ale ja jeste za głupi:)

Ciągle tak oglądam filmiki o Legionie bo wizualnie najbardziej mi się podoba i korci, ale no trzeba by się czegoś pozbyć a pozatym Switch2 dla mnie priorytet

 

Zwykły Extreme. Potrzebuję czegoś podręcznego w domu do natywnego grania głównie na szybkie sesje w gry z GPU.

Edytowane przez SnoD
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...