Skocz do zawartości

Metal Gear Solid Δ: Snake Eater


Rekomendowane odpowiedzi

Rozumiem bóldupienie Mejma, bo jednak na tej generacji to jest już aż przegięcie z tymi remasterami i remakami, aż się momentami chce rzygać. Nie da się ukryć że to bardzo leniwe i bezpiecznie podejście ze strony deweloperów i fajnie byłoby dostać od czasu do czasu coś nowego, chociażby w obrębie znanej i oklepanej już serii. Z drugiej strony jeżeli nowe gry mają być tak takie jak Dragon Age Veilguard albo Star Wars Outlaws, to chyba lepiej, żeby już szli na tę łatwiznę i odświeżali co ludzie kochają i coś czego nie spierdolą swoją progresywnością.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Pupcio napisał(a):

Co jest niby złego w dobrze zrobionym rimejku/remasterze?

Spokojnie, nie mialem na mysli RE2 :usmiech: Jest pare znakomitych, ale jak widze zapowiedz unitl down remake, horizon zd remaster albo Soul Reaver remaster to beka wnusiu. Dla mnie remejkoza to sposob na dojenie niewymagajacych graczy, co przeklada sie na to, ze slupki excela pokazuja, ze lepiej opakowac nostalgie w nowe szaty niz ryzykowac nowym ip.

Odnośnik do komentarza

No jest tego ostatnio zalew nie da się ukryć, chociaż akurat takie podejście jak soul reavera czy tomb raiderów to mi się podoba, usprawniają sterowanie a graficzka poprawiona na tyle że nasz mózg bez przypominania sobie og myśli że właśnie tak wyglądała ta gra 30 lat temu. Ten mgs to dla mnie identyczna sprawa co remake medievila. Graficzka odnowiona tylko co z tego jak wszystkie mechaniki i bolączki og dalej pozostały i tylko największym ultrasom nie będzie to przeszkadzało. Kiedyś się ogra ale ciśnienia nie ma. Już bardziej kibicuje bluberom chociaż ich nienawidze ale widać że chociaż się starają przy tym silencie 

Odnośnik do komentarza

No spoko remake. Przynajmniej odświeżyli  tą najlepszą odsłonę. Mimo wszystko Konami powinno posiedzieć po pas w bagnie z pijawkami za potraktowanie gry po łebkach. Brak jakiejkolwiek ekspansji lokacji czy loadingi w erze, która miała rzekomo je zniwelować... Jestem fanem tezy, że jak coś jest dobre to tego nie zmieniaj ale też stoję za stwierdzeniem, że jak coś jest dobre, to może też być lepsze. No sorki ale nowy lakier nie czyni z autka nowiutkiej fury, a tym bardziej nie powinno się wołać ceny jak za sztukę z salonu. Trójka to świetna gra z dobrą mechaniką (subsistance, bo klasyczna kamera w oryginale to było zło) i gameplayem ale można było sporo poprawić przy tworzeniu remake'u. Chociażby zarządzanie kamuflażem. Wbijanie co parę kroków do menu w celu zmiany ciucha bo akurat nie pasuje mi do podłoża to nie jest coś co chcę robić w 2024 roku. No chyba, że to usprawnili bo szczerze to nie śledzę za bardzo tematu. 

Ogólnie to mam problem Z remake'ami czy remasterami. Taki remaster Tomba wygląda gorzej niż dwójka na PSX. Na chuj to komu?

 

Nie czekam specjalnie na ten remake. Oczywiście kiedyś tam zagram bo mgs'y to te gry z półki "Game of The Life" i kocham mocno serię no ale mogli się postarać bardziej. 

Zresztą to miał być remake MG z MSXa i tyle.

Odnośnik do komentarza

Remake tej gry miał niesamowity potencjał - moim zdaniem o wiele większy niż SH2 - niestety został całkowicie zaprzepaszczony. 
Nie twierdzę, że gra wygląda źle ale mając z tyłu głowy ile świeżości można było wrzucić do tej kozackiej fabuły to aż ciarki biorą, że jest tylko dużo ładniej. 
Jako fan całej serii z wężem z przykrością muszę stwierdzić, że nie czekam a ogram może kiedyś jak będzie na jakiejś promce lub w abonamencie. Nie wróżę tu wysokiej sprzedaży ani wysokich ocen a co najgorsze wiązać się to może z pogrzebaniem tej świetnej marki na lata lub na zawsze. Zapewne sporo poszło zasobów i pieniążków na takie miłe dla oka odpicowanie ale sukcesu to nie przyniesie. Szkoda fhuy :smutas:

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...