Skocz do zawartości

Concord


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

43 minuty temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Była też inna ciekawsza statystyka dla gry usługi, na PC 90% ludzi już nie gra w HD2, podczas gdy na PS5 50%, pewnie mocne community konsolowe się zawiązało, rynek Steam jest jednak bardziej typu "zagram", a potem opuszczę + rynek gier usług jest ogromny na tymże. Więc sukces HD2 był czymś dużym dla Sony.

Nie wiem co to za statystyki i skąd je wziałeś, ale patrząc na dane z NPD jest raczej na odwrót. Helldivers 2 wciąż trzyma się wysoko na liście najczęściej ogrywanych gier na PC, a na PS5 próżno jej szukać w pierwszej 10. Więc to raczej na PS5 było zagram a potem odpuszcze

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

 

pod względem sprzedaży też było podobnie, po premierowym okresie kiedy Helldivers 2 sprzedawało się podobnie na obu platformach, z lekką przewagą PC, jak to ująłeś. To w kolejnych miesiącach to sprzedaż na PC była znacznie wyżej niż na konsoli wg danych z Circana. 

 

to taka mała dygresja, bo zauważyłem że lubisz  naginać narrację tak aby przedstawiać PS5 w bardziej pozytywnym świetle:) 

 

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, ASX napisał(a):

Nie wiem co to za statystyki i skąd je wziałeś, ale patrząc na dane z NPD jest raczej na odwrót. Helldivers 2 wciąż trzyma się wysoko na liście najczęściej ogrywanych gier na PC, a na PS5 próżno jej szukać w pierwszej 10. Więc to raczej na PS5 było zagram a potem odpuszcze

Brak alternatywnego tekstu dla tego zdjęcia

 

pod względem sprzedaży też było podobnie, po premierowym okresie kiedy Helldivers 2 sprzedawało się podobnie na obu platformach, z lekką przewagą PC, jak to ująłeś. To w kolejnych miesiącach to sprzedaż na PC była znacznie wyżej niż na konsoli wg danych z Circana. 

 

to taka mała dygresja, bo zauważyłem że lubisz  naginać narrację tak aby przedstawiać PS5 w bardziej pozytywnym świetle:) 

 

Czemu wrzuciłeś dan z June 22? 

 

image.thumb.png.a54ef9bd051356ebb78366f9234cf0fb.png

 

na dziś na Steam to miejsce 65, czyli ogromny spadek

 

 

Na konsoli w USA jest to miejsce PIĄTE sales https://store.playstation.com/en-us/category/174cdc0a-cdf3-4970-821e-2d33fee97b4e/1

 

 

https://www.truetrophies.com/news/helldivers-2-player-count-august-2024

 

A player count total miejsce 18, więc bardzo wysoko https://www.truetrophies.com/news/ps5-top-40-madden-nfl-25-vs-college-football-25

Odnośnik do komentarza

proszę dane z ostatniego najświeższego raportu:

 

Helldivers 2 dalej  na 5 miejscu na PC. A na Playstation nieobecne. Trochę to się kłóci z tym co pisałeś. Na PC wiadomo z miesiąca na miesiąc gra coraz mniej ludzi, ale wszystkie dane wskazują że na konsoli jest jeszcze słabiej. 

Odnośnik do komentarza
23 minuty temu, ASX napisał(a):

proszę dane z ostatniego najświeższego raportu:

 

Helldivers 2 dalej  na 5 miejscu na PC. A na Playstation nieobecne. Trochę to się kłóci z tym co pisałeś. Na PC wiadomo z miesiąca na miesiąc gra coraz mniej ludzi, ale wszystkie dane wskazują że na konsoli jest jeszcze słabiej. 

Zauwaz, że to lipiec i gry, których nie ma na Steam są w top 10 PSN w US, czyli Cod, Roblox, Fortnite, Minecraft, Raibow Siege i inne evergreen usługi. Właściwie z top 10 to prawie wszystkie są not on Steam:). Wyniki więc z tak zwanej dupy. 

 

W sumie patrząc na te dane z psn trophies, które zazwyczaj są wymierne, Valorant 10 i Overwatch 11, tutaj Sony widziało pewnie Concorda, a więc potencjalnie większy playerbase niż Helldrivers 2 na przykład, a jak wyszło,  to no cóż:lul:.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, ASX napisał(a):

no tak wynika to z tego że jak wskazuje nagłówek tabeli, jest to porównanie gier ze Steam i Playstation, więc to normalne że gier których nie ma na Steam nie znajdą się w tym zestawieniu z grami ze Steama. 

 

 

Tak, ale też ciężko je porównać, to już lepiej te top 20 

 

Most popular PS5 and PS4 games (week ending Sunday, August 18, 2024)

Position Game Publisher Last week
1icon Fortnite Epic Games 1
2icon EA SPORTS FC 24 Electronic Arts 3
3icon Call of Duty: Modern Warfare II Activision 2
4icon Grand Theft Auto V Rockstar Games 4
5icon Roblox Roblox 5
6icon Minecraft: PlayStation 4 Edition (2) Mojang Studios 7
7icon Rocket League Psyonix 8
8icon Elden Ring FromSoftware 6
9icon EA SPORTS College Football 25 Electronic Arts 10
10icon VALORANT Riot Games 9
11icon Overwatch 2 Blizzard Entertainment 12
12icon Apex Legends Electronic Arts 11
13icon Tom Clancy's Rainbow Six Siege Ubisoft 14
14icon The First Descendant NEXON 13
15icon Destiny 2 Bungie 15
16icon NBA 2K24 2K Games 18
17icon LEGO Star Wars: The Skywalker Saga Warner Bros. Games 17
18icon HELLDIVERS 2 Sony Interactive Entertainment 16
19icon Red Dead Redemption 2 Rockstar Games 20
20icon Gran Turismo 7 Sony Interactive Entertainment 22

 

 

bo znajduje się tutaj Helldivers 2, jako jeden z niewielu tytułów, które są też na Steam.

 

 

A co do Concorda jeszcze, wygląda, że playerbase może być do 6x większe na PS5, oczywiście w skali mikro, bo jest to liczba absulutnie żenująca xD

 

image.thumb.png.7339d8c21336c56024122e3a60311f47.png

 

 

 

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Faka napisał(a):

Ej, a czemu Figaro tak cicho siedzi? XD Przecież LPG i kolorowe gówna nie są temu winne, tylko ludzie się nie poznali na gierce. 
 

  Ukryj zawartość

Do wyjebania z tą grą i po raz kolejny się potwierdza, woke gówno równa się porażka jakiegokolwiek produktu i to nie tyczy się tylko gier. Rzekłem. 

 

Jak tam porażka Baldur's Gate 3? 

 

Ja wiem że ta gra to jest paliwo dla wielu forumowiczów żeby krzyczeć że to przez WOKE ale nawet jakby tam nie było NIC z DEI to gra by miała takie same statystyki bo zwyczajnie jest chujstwem zrobionym o 8 lat za późno i to jeszcze za 40 dolarów :kekw: 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, suteq napisał(a):

Jak tam porażka Baldur's Gate 3? 

 

Ja wiem że ta gra to jest paliwo dla wielu forumowiczów żeby krzyczeć że to przez WOKE ale nawet jakby tam nie było NIC z DEI to gra by miała takie same statystyki bo zwyczajnie jest chujstwem zrobionym o 8 lat za późno i to jeszcze za 40 dolarów :kekw: 

Oczywiście, że to pożywka do walki politycznych obozów. 

 

Natomiast BG3 miał wszystko, ładne Laski, przystojnych Panów, brzydkie drowy, cycki i fiuty, była to po prostu gra otwarta, dla "modern modern audience" :). Taka centrogra, roleplay. Kto widział inaczej, patrzył wyraźnie na siłę i ze złej strony. 

Odnośnik do komentarza

No weźcie, jeszcze zaraz ktoś przypomni @Faka, że Alan Wake 2 (przy którym swoje oślizgłe palce maczało SWEET BABY) to forumowe GOTY albo przytoczy sprzedaż innych gier Sony pokroju Ragnaroka, Spider-Mana czy Horizona i narracja runie jak domek z kart. Helldivers 2? Cały pomysł na tę grę to najczystsza agenda; beka z patriotyzmu, j ebanie nacjonalizmu i krytyka faszyzmu. Nawet w ostatnim Paper Mario pojawia się transpłciowa postać i nie jest wrzucona tam ot tak, tylko lata z tobą przez większość czasu. Przykładów można mnożyć bez końca, ale nie widzę w tym żadnej zasadności, bo polityczni odklejeńcy i tak napiszą ci, że Redfall, Skull & Bones, Suicide Squad, Gollum albo Concord flopnęły przez bycie woke. Xd Nie przez gówniany design, skopany core rozgrywki, pogoń za bycie grą-usługą, monetyzację i milion innych składowych. 

Edytowane przez shoegaze
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...