Skocz do zawartości

Concord


Figuś

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, łom napisał(a):

To chyba największa growa wtopa Sony ever bo nawet gry z o wiele mniejszym budżetem sprzedawały się lepiej. I pomyśleć że zamiast pompować $$$ w ten projekt Sony mogło na luzie utrzymać Evolution żeby zrobili im i DC2 i Motorstorma 4...

Sony kupiło ich rok temu, może było już za późno na kasację, podobna sytuacja jak Redfall u M$.

 

Ale po co kupowali, to już kurwa jest niepojęte xD (Redfall był częścią wiekszego deala akurat, to już tam rozumiałem to bardziej). 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, łom napisał(a):

Kupili rok temu ale o wiele wcześniej nie zawiązali partnerstwa i nie pompowali kasy w ten projekt?

Tak w 2021 r. była umowa na wydanie gry, a w 2023 r. Sony było tak zadowolone  że kupili całe studio 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Ja jestem ciekaw jak wyglądały te frakcje, że poleciały do kosza, skoro Sony bylo zadowolone z Concorda, a w kolejce do wydania czeka Marathon będący w piekle developerskim (podobno mają go wypchnąc w przyszłym roku), a takie Fairgames jest przez nic dumnie promowane

Odnośnik do komentarza

Jak patrzę na takie gry, to właśnie tak sobie wyobrażam robienie gier przez A.I. Nic bardziej generycznego nie można wypluć. Niech pakują walizy, do tego Bungie bilet w jedną stronę i kończymy te nieśmieszne zabawy jimiego, chociaż po sukcesie  Helldivers 2 na pewno będą jeszcze szukać czegoś na lata.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, SlimShady napisał(a):

Jak patrzę na takie gry, to właśnie tak sobie wyobrażam robienie gier przez A.I. Nic bardziej generycznego nie można wypluć. Niech pakują walizy, do tego Bungie bilet w jedną stronę i kończymy te nieśmieszne zabawy jimiego, chociaż po sukcesie  Helldivers 2 na pewno będą jeszcze szukać czegoś na lata.

Sukces HD2 wyznaczył przynajmniej dobry kierunek, więc w przyszłości pewnie mniej eksperymentów, tylko jeszcze ten Fairgames i Marathon jakoś muszą opchać, tylko komu xD.

6 minut temu, łom napisał(a):

Jeszcze spojrzałem ile ludzi pracuje w tym Firesprite...265. Kompletnie nie widać tego.

Hahaha, to więciej niż graczy online

Screenshot_20240824_125453_Chrome.jpg

 

Czy to możliwe, że Sony kazało im zagrać we własną grę, by wygenerować większy ruch? To jest komunizm po prostu...:)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Smutne czasy. Segment AAA to same sequele blockbusterów, wszystkie na jedno kopyto, albo jakieś zupełnie nietrafione nowe IP, które są martwe jeszcze przed premierą. Zero innowacji, zero kreatywności. Na każdym kroku recycling pomysłów sprzed 20 lat. Miałkie scenariusze pisane przez ludzi bez doświadczenia i umiejętności. Żarty kierowane do nastolatków, pisane przez czterdziestolatków, którym wydaje się że nadal mają 20 lat. Gdy sobie pomyślę ile świetnych, nowych IP powstało w czasach PS1-PS3 i porównam sobie z tym co teraz jest wysrywane, to jest mi smutno.

  • beka z typa 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
30 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Hahaha, to więciej niż graczy online

Pomyliłem Firesprite z Firewalk, Firewalk ma 'tylko' 169 więc musieli rozdać trochę kodów rodzinie.

Tweet lead character designera źle się zestarzał, no chyba że to było trolowanko i wiedział co się szykuje xd

image.jpeg.c874e2a36f810154072213c2e58fbfd4.jpeg

Odnośnik do komentarza

Do Helldivers 2 to nawet nie ma co porównywać, bo to zupełnie inny typ gry. Kooperacyjny PvE całkowicie pozbawiony rywalizacji między graczami, więc nie ten model. Sony z kolei najwyraźniej chciało PvP, które by zażarło i regularnie trzymało graczy na smyczy przez lata, HD2 nigdy takie nie miało być, więc garniturowcy nawet nie wiedzieli co zrobić z tym sukcesem i nie byli przygotowani (stąd potem nerwowe ruchy na Steamie). To gra, którą się można nacieszyć, a potem bez wielkiego bólu porzucić i zając się innymi grami, a potem ewentualnie tylko wracać przy okazji większych aktualizacji, albo sobie postrzelać na misję czy dwie. Będzie tam sobie funkcjonować ze skokową liczbą graczy zapewne przez parę lat, kompletnie bezinwazyjnie, bez presji na graczach i wielkich oczekiwań ze strony wydawcy. HD2 już się pewnie zwróciło wielokrotnie i osobiście bardzo bym chciał, aby do walki o Demokrację dołączyli gracze Xboxowi, ale nie wiem czy tak małe studio jak Arrowhead by wydoliło z pracą na trzy fronty, bo już mają problemy (choć aktualnie tłumaczą się okresem urlopowym).

 

Zmierzam do tego, że sukcesy HD2, Stellar Blade, Małpy czy też (mam nadzieję) Astro Bota kompletnie nic nie powie Sony, bo te downy koniecznie chcą mieć rywalizacyjną grę PvP, którą potem będą doić latami coraz bardziej przesuwając granice tego, co gotowi będą przełknąć już zaangażowani gracze. 

 

I może w końcu jakaś idea im zassie, ale do tego trzeba chociaż krztyny oryginalności, bo kopiując tylko gotowe rozwiązania to daleko nie zajadą, więc chuj im w dupę i kawałek szkła.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...