Skocz do zawartości

Anbernic RG35XX - retro konsola


Assassins_78

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, Andreal napisał(a):

Jak była za trudna w czasach pegaza, to myślisz, że teraz łatwiej pojdzie? Ja mam wrażenie, że albo gry zwiększyły swoją trudność, albo po prostu stary już jestem ;)

Starość plus teraz gry są łatwiejsze. Za dzieciaka przechodziłem pierwszego Megamana na gameboyu wielokrotnie, teraz bym nie dał rady.

Odnośnik do komentarza

Anbernic Rg35xx H. Gram w FF9 (PS1) na retroarch i wszystko śmiga pod kątem tych szybkich save states robionych emulatorem. Ale jak tylko próbuje zapisać stan prawilnie na memory card (w save spotach u Moogla) to w efekcie mam data corrupted przy próbie loadingu. Wiecie o co może chodzic? Usunąłem plik karty pamieci, spróbowałem znowu i problem nadal występuje, nie mogę zapisywac w ten sposób stanu gry. Nie bardzo widzę, gdzie w opcjach moglbym cos zmienić.

 

edit

czytam, ze to moze miec zwiazek z tym, gdy robimy sejwa na memorke, a potem wgramy snapshot sprzed tego sejwa. To troche słabe, bo w ePSX save state a save na memorke to były osobne pliki i nigdy wzajemnie sie nie gryzły, tj. można było zawsze wgrac emulatorowy save state jak i plik z memorki z menu gry.

 

https://github.com/libretro/RetroArch/issues/7320

Odnośnik do komentarza
15 hours ago, _Red_ said:

Anbernic Rg35xx H. Gram w FF9 (PS1) na retroarch i wszystko śmiga pod kątem tych szybkich save states robionych emulatorem. Ale jak tylko próbuje zapisać stan prawilnie na memory card (w save spotach u Moogla) to w efekcie mam data corrupted przy próbie loadingu. Wiecie o co może chodzic? Usunąłem plik karty pamieci, spróbowałem znowu i problem nadal występuje, nie mogę zapisywac w ten sposób stanu gry. Nie bardzo widzę, gdzie w opcjach moglbym cos zmienić.

 

edit

czytam, ze to moze miec zwiazek z tym, gdy robimy sejwa na memorke, a potem wgramy snapshot sprzed tego sejwa. To troche słabe, bo w ePSX save state a save na memorke to były osobne pliki i nigdy wzajemnie sie nie gryzły, tj. można było zawsze wgrac emulatorowy save state jak i plik z memorki z menu gry.

 

https://github.com/libretro/RetroArch/issues/7320

Tutaj też tak powinno być, memorka jest osobnym zapisem w osobnym pliku .mcr albo .mcd a quick savy są zapisywane w osobnych folderach (states). Nie spotkałem się z takim problemem jaki masz.

Odnośnik do komentarza

Dalem tam linka, okazuje sie, ze mozna latwo napsuc, gdyz save state robi tez zrzut aktualnej memorki, wiec jak się rozjadą to mamy problem. Na razie sytuację mam taka, ze mam emulatorowy save state zrobiony tuż przy Mooglu, ale jak tylko chce zrobić prawilny save w grze, to dostaje corrupted save slot ;( Nie chce calej gry sejvovac na snapshotach.

 

+ to

https://forums.libretro.com/t/dont-overwrite-saveram-on-loading-savestate-is-broken/18296

Cytat

Keep in mind that save states also include the state of the memory card; carelessly loading an old save state will OVEWRITE the memory card, potentially resulting in lost saved games. You can set the ‘Don’t overwrite SaveRAM on loading savestate’ option in RetroArch’s Saving settings to ON to prevent this.”

 

Cos sobie musialem zdupcyc zatem i nie pomaga usuniecie pliku z kartą pamieci i proba zasejwowania na niej ponownie (a ostatni save state mam tuz przy pierwszym Moglu, po ok godzinie gry i robieniu skakanki Vivim xd).

Odnośnik do komentarza

Mam kilka biosow typu 50xx do PSX w folderze BIOS, które byly domyslnie z firmwarem anbernica, ale nie wiedzialem, czy trzeba je gdzieś przenosic, czy retroarch system sobie je stamtad sam znajduje. Zaraz obadam ten poradnik z YT, dzieki :)

 

edit

wyglada na to, ze wsio jest na miejscu w folderze z biosami, a w settingsach mam Auto, by brał sobie stad wersje, a nie HLE

 

IMG_20240531_165008709.thumb.jpg.82d16e21a9243c4e50ec3718f87ddcf3.jpg

 

 

edit 2

zmienilem core na swanstation i sejwy z memorki działają (ale nie widzi savestate). Co ciekawe, na nim pojawia sie logo PlayStation z kultowa muzyczka, a na tym poprzednim od razu byl napis Squaresoft, tak jakby nie odpalał tego biosu?

 

Odnośnik do komentarza
Opublikowano (edytowane)

@_Red_

 

Logo i muza własnie jest zależna od biosu :) i czy właczyłeś ta opcje w retroarch

 

Mógłbyś mi save zrobić i podesłać :) ?? (napisz jaki region i jaka wersja) z chęcią sprawdze.

BTW. jak spolszczyłeś to zapisy działać nie chcą :) - są przypadki że działaja ale tylko pod emu na PC z Iso + właczenia patcha ;)  (mogło się to zminic nie sprawdzałem)

Edytowane przez Assassins_78
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...