Skocz do zawartości

Anbernic RG35XX - retro konsola


Assassins_78

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, Aleks napisał(a):

Szczerze, to nie wiem o czym piszesz :facepalm: Konsolka ma GorlicOS. Rozumiem, że to jakieś ustawienia w RetroArch? No, nic - dzięki. Przeżyje bez tych napisów. 

Przycisk Menu+X otworzy ci menu RetroArch, pobaw się ustawieniami video, być może skalowanie domyślne jest trefne.

Jak już trafisz w konkretne ustawienia, nie zapomnij ich zapisać, gdzieś tam jest save configuration file.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witajcie,

 

Wczoraj przyjechał do mnie od majfrendów RG35XX Plus, niestety zbyt długo się nie nacieszyłem ponieważ przestał działać, a dokładniej nie chce się włączyć, na zmiane pojawia się logo anbernic i napis exiting. Pierwsze uruchomienie przebiegło bez problemu, popykałem trochę w różne gry (niektóre z nich nie dało się sterować). Pograwszy przeszedłem do eksploracji urządzenia i wszedłem w aplikacje następnie files i od tamtej pory nie da się nic zrobić. Konsola się zawiesiła, na zmianę napis exiting i czarne tło. Wyłączyłem na noc i podłączyłem do ładowania. Rano włączyłem i to samo, po włączeniu, pozostawiłem tak do godziny 9 i postanowiłem spróbować wyłączyć i ku mojemu zaskoczeniu po wyłączeniu konsola uruchomiła się na chwilę ale to też długo nie trwało bo po wyłączeniu jest to samo co wyżej napisałem czyli logo/czarne tło/exiting. Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem, konsola do wyrzucenia czy da się coś z tym zrobić? 

Odnośnik do komentarza
2 hours ago, skamill said:

Witajcie,

 

Wczoraj przyjechał do mnie od majfrendów RG35XX Plus, niestety zbyt długo się nie nacieszyłem ponieważ przestał działać, a dokładniej nie chce się włączyć, na zmiane pojawia się logo anbernic i napis exiting. Pierwsze uruchomienie przebiegło bez problemu, popykałem trochę w różne gry (niektóre z nich nie dało się sterować). Pograwszy przeszedłem do eksploracji urządzenia i wszedłem w aplikacje następnie files i od tamtej pory nie da się nic zrobić. Konsola się zawiesiła, na zmianę napis exiting i czarne tło. Wyłączyłem na noc i podłączyłem do ładowania. Rano włączyłem i to samo, po włączeniu, pozostawiłem tak do godziny 9 i postanowiłem spróbować wyłączyć i ku mojemu zaskoczeniu po wyłączeniu konsola uruchomiła się na chwilę ale to też długo nie trwało bo po wyłączeniu jest to samo co wyżej napisałem czyli logo/czarne tło/exiting. Spotkał się ktoś z Was z podobnym problemem, konsola do wyrzucenia czy da się coś z tym zrobić? 

To pewnie nie problem z konsolą, a z systemem. System jest na karcie SD, może coś się skrzaczyło. Sprawdź czy można pobrać system ze strony Anbernic i wgraj go raz jeszcze na sformatowaną kartę albo spróbuj jakieś alternatywnego OS.

Odnośnik do komentarza

Ostatnio Anbernic przegiął pałę nawet jak na ich standardy, wypuścili nową aktualizacje systemu dla rodziny RG35XX i wrzucili do niej pirackie porty GTA 3, Stardew Valley, Shovel Knighta i innnych gierek. Po chwili się ogarnęli i usunęli link do pobrania, bo to było za dużo nawet jak dla nich. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj o 12:00 czasu polskiego startuje sprzedaż kolejnej konsolki od Anbernica RG40XX opartej na tym samym H700 co RG33XX

jedyna różnica to ekran 4 cale zaokrąglona obudowa.  i przyciski na szczycie ulozone jeden nad drugim a nie obok siebie.

 

Cena na starcie 65USD + przesyłka (większość czeka "na taniej" czyli 50USD)

 

Z wszystkich recenzji warto obejrzec te dwie

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Tymczasem można już zamawiać RG40XX H
 

 

https://www.purepc.pl/anbernic-rg40xx-h-nowy-chinski-handheld-z-duzym-ekranem-ips-i-calkiem-wydajnym-procesorem-obsluga-gier-z-konsoli-sony-psx

 

tl:dr: jedyną różnicą w stosunku do 35XX H wydaje się być 4-calowy ekran, no i bryła z RG Cube

Masakra w jakim tempie tłuką te zabawki:rofl:

Odnośnik do komentarza

Bryła to przecież ściągniętą z Trimui Smart Pro a posrednio z PSVita.  Tylko w odróżnieniu od Trimui który ma 16:9 to Anbernic ma ekran . 4:3.  Od Niedzieli jest promocja na Ali  i i o ile nowy Anbernic nie dostanie promocji to TSP jest poniżej 200zl.   Moja już czeka w sortowni inPostu w poniedziałek bedzie.  

 

Ogólnie zysk z ekranu tego RG40XX wzglede RG35XX jest na tyle niewielki że nie jest wart płacenia 150zl więcej.  

Odnośnik do komentarza
W dniu 13.07.2024 o 12:43, robbo2k_PL napisał(a):

Bryła to przecież ściągniętą z Trimui Smart Pro a posrednio z PSVita.  Tylko w odróżnieniu od Trimui który ma 16:9 to Anbernic ma ekran . 4:3.  Od Niedzieli jest promocja na Ali  i i o ile nowy Anbernic nie dostanie promocji to TSP jest poniżej 200zl.   Moja już czeka w sortowni inPostu w poniedziałek bedzie.  

 

Ogólnie zysk z ekranu tego RG40XX wzglede RG35XX jest na tyle niewielki że nie jest wart płacenia 150zl więcej.  


 

Ale rozmiar, ten 40 może lepiej siedzieć w rękach komuś i wtedy 150 warto dołożyć.

 

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, iluck85 napisał(a):


 

Ale rozmiar, ten 40 może lepiej siedzieć w rękach komuś i wtedy 150 warto dołożyć.

 

 

Albo brac  Trimui Smart Pro za 200zł z ekranem 5 cali 720p  to troche zabija sens 4 calowego Anbernica.

RGC  zrobił nawet takie porównanie.     Klikniecie przenosi do tego porównania ale na wszelki wypadek 25:22

 

   

Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza

Informacja prasowa dotycząca polskiej dystrybucji Anbernica.  

Już są zaślepki cenowe w X-kom tanio nie jest.  W zasadzie Chiny x2.   

 

Niezwykle miło poinformować nam o pozyskaniu nowej marki do dystrybucji!

Dilectro Electronics od czerwca 2024 roku jest polskim dystrybutorem konsol retro firmy Anbernic.

Konsole Anbernic, znane na całym świecie z doskonałej jakości i dostępu do nostalgicznych tytułów z lat 90-tych XX wieku oraz początku XXI wieku, są już dostępne w oficjalnej polskiej dystrybucji.

 

https://electronics.dilectro.pl/dilectro-electronics-oficjalnym-dystrybutorem-konsol-do-gier-retro-anbernic/

Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza

Cześć Wam. Jestem nowy tutaj na forum.

 

Kupiłem sobie tą oto konsolkę do gier RETRO: Anbernic RG35XX H jako w sumie pierwszy sprzęt do retro

 

I pojawia się kilka pytań.

 

Automatyczne wykrywanie gier, oraz dodawanie nowych silników. Co zrobić abym spełnił te dwa punkty? Chodzi mi o to, żebym mógł emulować jak największą ilość systemów / konsol. Wiadomo, że gdzieś do okolic generacji PS1.

 

Gdzieś widziałem na zdjęciach system po polsku - gdzie jest taki?

 

Co dla mnie, dla mnie ta konsola jest lepsza niż PSP. Ale wiadomo: to nieco inny sprzęt i inne jego zastosowanie. Lepiej mi leży w rękach niż PSP i lepiej się gra. Jeszcze kilka lat i ludzie zamiast gier retro, będą zbierać urządzenia do ich odtwarzania :)

 

Odnośnik do komentarza
On 7/17/2024 at 9:55 AM, Ukukuki said:

Pewnie na start takie ceny a później albo super promocje albo normalizacja ceny. Plus taki ,że będzie gwarancja. 

 

Wciąż lepiej kupić bez gwarancji ale 2x taniej. Szansa na zepsucie się niewielka, a jak się zepsuje to można kupić drugi i wyjdzie tyle co w Xkom z gwarancją. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...