Skocz do zawartości

Anbernic RG35XX - retro konsola


Assassins_78

Rekomendowane odpowiedzi

Na mieście mówią że MuOS jest systemem wartym uwagi.  A paczki z grami nie są jakimś problemem.  

 

Ogólnie stock system też jest ok ale on ma tylko wersję na karty 16 lub 64GB i żadne inne.   Po wypaleniu obrazu nie da się nawet rozciągnąć partycji.   

 

Zasadniczo kupowanie z kartami i płacenie za nie jest bez sensu bo to są karty śmieci padną szybciej niż później.  Ciekawe co idzie z xkomu może chociaż karta microSD lepsza 

 

Porównanie OSów na RG35XX

 

 

Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza

Gdzie znajdę spis konsol/systemów, które są obsługiwane przez MuOS

 

Jak to w ogóle działa? Ktoś zapoda linka co powinienem przeczytać aby zaczerpnąć odpowiednią wiedzę?

 

Kupiłem też kartę markową do tego 512 GB. Warto instalować tego MuOS'a?

Edytowane przez bogram
Odnośnik do komentarza

Ja na rg35xxh jadę wciąż na syockowym systemie, który uważam na tę chwilę za najlepszy. Dlaczego? Wszystko działa od włączenia konsoli, nic nie musisz ustawiać, masz romy? Wrzucasz do odpowiedniego katalogu na drugą kartę i wszystko gra. Z muos jest wciąż za dużo zabawy, to system dla osób, które mają wolny czas na  testowanie i kombinowanie, ja sobie odpuściłem do czasu, aż faktycznie  będzie to coś na kształt onionOS na miyoo mini.

Żeby nie było, śledzę muos na discordzie i widzę pracę twórców, tam naprawdę sporo dobrej roboty się dzieje i wierzę, że za niedługo będziemy mieć świetną alternatywę dla anbernicowego FW.

Odnośnik do komentarza

Ważną zaleta MuOS był PortMaster którego nie było na stocku ale od wersji 1.1.4  już jest.   Ja zajałem sie modyfikacjami TrimUi Smart Pro wiec moj RG35XX-H  tez jest na stocku a ze zdazylem sciagnac ten firmware 64GB z portami to sobie czeka.     Na dzisiaj uznaje iz Trimui Smart Pro jest lata świetlne przed RG35XX-H z przepięknym ekranem 720p na którym gry z Dreamcasta renderowane w 720p działają świetnie (taki Virtua Tennis 2 czy Soul Calibur czy w pełni grywalny MSR łacznie z dzwiekiem radia)

 

 

 

 

 

Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, robbo2k_PL napisał(a):

Ważną zaleta MuOS był PortMaster którego nie było na stocku ale od wersji 1.1.4  już jest.   Ja zajałem sie modyfikacjami TrimUi Smart Pro wiec moj RG35XX-H  tez jest na stocku a ze zdazylem sciagnac ten firmware 64GB z portami to sobie czeka.     Na dzisiaj uznaje iz Trimui Smart Pro jest lata świetlne przed RG35XX-H z przepięknym ekranem 720p na którym gry z Dreamcasta renderowane w 720p działają świetnie (taki Virtua Tennis 2 czy Soul Calibur czy w pełni grywalny MSR łacznie z dzwiekiem radia)

 

 

 

 

 

Portmastera dalej nie ma na stocku, tak naprawdę spece z Anbernica wykorzystali pliki Portmastera, aby uruchomić niektóre porty gier

 

A skoro trimui jest lata świetlne przed rg35xxh to nie może być lepszy... ;)

Odnośnik do komentarza
45 minut temu, Andreal napisał(a):

Portmastera dalej nie ma na stocku, tak naprawdę spece z Anbernica wykorzystali pliki Portmastera, aby uruchomić niektóre porty gier

 

A skoro trimui jest lata świetlne przed rg35xxh to nie może być lepszy... ;)

 

lata świetlne jako "miara odległości nie czasu". :)   A tak poważnie to jak wszędzie to trochę tez i kwestia gustu. 

 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie zakup tego urządzenia to lepszy zakup niż Sony PSP, więc cena 290 zł też jest odpowiednia.

 

Mam pytanie, czy jeśli na pierwszej karcie SD jest system stockowy, to drugi port SD też obsługuje karty do 512 GB?

 

Jak się wrzuca nowe gry na to urządzenie? Czysta kartę włożyłem do urządzenia, wyjąłem je, podpiąłem kartę SD do czytnika na komputerze, utworzyłem katalog PSP, wrzuciłem gry, włożyłem kartę z powrotem do urządzenia i nic. Co robię nie tak?

 

Od Anbernica wziąłem link i pobrałem ich kolekcję gier w wersji 256 GB. Jak to się powinno wrzucić na kartę? Wszystko rozpakować żeby nie było żadnych archiwów, wrzucić tak jak dali, czy może jeszcze inaczej przez jakiś program trzeba to wrzucać?

 

I jeszcze jedno pytanie: który to jest przycisk F?

Edytowane przez bogram
Odnośnik do komentarza

Jeżeli sciągnięty przez ciebie plik ma po rozpakowaniu rozszerzenie .IMG, musisz użyc do niego odpowiedniego programu, np. darmowego rufus. Może to być obraz karty.

Jeżeli nie, to na YT jest mnóstwo poradników jak poradzić sobie z aktualizacjami, konfiguracją, wrzucaniem gier itp. Polecam kanał Retro Game Corps ;)

256 MB gier to tak dużo, że zamiast korzystać z konsoli będziesz jedynie przeglądać tytuły, a będzie tego, że hoho.

Przycisk F to dodatkowy przycisk funkcyjny, przyznam, że nie wiem gdzie się znajduje w SP. Normalnie masz start, select i funkcyjny, oprócz tego z małych jest power i reset, reszta to przyciski do grania. Jak poszukasz, znajdziesz ;)

 

Odnośnik do komentarza

Wie ktoś może co to za link od Anbernica?:

https://cxm.wetransfer.com/downloads/7b65d50ebbeae8920d9a31475aac6fa720240722070904/1aa432

 

Pobrałem to, rozpakowałem, wrzuciłem na kartę numer 2 a gier jak nie było tak nie ma.

Chodzi o nowe gry, nie te co już są na karcie numer 1 z systemem, który otrzymałem od Anbernic z kartą 64 GB wraz z zakupem.

 

Ma ktoś może polski filmik albo poradnik na temat tego jak się powinno wrzucać gierki na kartę w slocie 2, przy zachowaniu karty z systemem na slocie 1.

 

Urządzenie powinno samo wykrywać nowe gry, czy trzeba je jakoś dodać?

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza

Nie chce mi się szukać wstecz, jaką konsolkę kupiłeś?

 

Gry mogą być na obu kartach, zarówno SD1 i SD2, po prostu przy wchodzeniu np. w retroarch będziesz miał wybór, z której karty chcesz korzystać. Oczywiście warunkiem jest, aby drzewo katalogów było zachowane. Nie polecam takiego rozwiązania, lepiej gry mieć na SD2, a na SD1 system, ale kto co lubi.

Ogólnie to tworzysz katalog Roms na roocie karty, w nim odpowiednie systemy. Masz przecież gry na SD1, odczytaj na kompie i sprawdź, nic trudnego.

 

Jeżeli gry są w odpowiednich katalogach, konsola je wykryje.

 

Co do poradników, podałem tobie jeden z kanałów, naprawdę nic trudnego w poszperaniu po YT, zwłaszcza że jest teraz boom na retrokonsolki i każdy chce coś z tego uszczknąć tworząc poradniki.

Odnośnik do komentarza

Mam RG35xx-H.

 

Który to jest przycisk F. W menu jest napisane press F: o co z tym chodzi?

 

Mam system na SD1, gry na SD2. Gry na SD2 są w takim samym drzewie katalogu jak na SD1.

 

Po wrzuceniu gier na kartę SD, co zrobić żeby urządzenie je wykryło i dodało do MENU?

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, bogram napisał(a):

Mam RG35xx-H.

 

Który to jest przycisk F. W menu jest napisane press F: o co z tym chodzi?

 

Mam system na SD1, gry na SD2. Gry na SD2 są w takim samym drzewie katalogu jak na SD1.

 

Po wrzuceniu gier na kartę SD, co zrobić żeby urządzenie je wykryło i dodało do MENU?

Ok, już pamiętam, sformatuj kartę na FAT32, włóż do konsoli do slotu nr 2, odpal konsolę, niby nic się nie będzie działo, ale konsola sama stworzy odpowiedni katalogi na tej karcie, wyłącz konsolę, włoż kartę SD2 do kompa, zobaczysz stworzone katalogi, do odpowiednich katalogów wrzuć gry.

Teraz jak odpalisz konsolę powinieneś mieć wybór karty do wejściu w menu wyboru gier zarówno przez system stockowy jak i RetroArch.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Andreal napisał(a):

sformatuj kartę na FAT32, włóż do konsoli do slotu nr 2, odpal konsolę, niby nic się nie będzie działo, ale konsola sama stworzy odpowiedni katalogi na tej karcie

Nic nie stworzyło.

3 godziny temu, Andreal napisał(a):

wyłącz konsolę, włoż kartę SD2 do kompa, zobaczysz stworzone katalogi

Nie stworzyło żadnych katalogów.

Odnośnik do komentarza

A sprawdziłes że kartę masz rzeczywiście w fat32? Przy większych kartach Windows narzuca exfat. Sprawdź we właściwościach karty SD na kompie. 

 

Jeśli tak to utwórz kilka katalogow z nazwami jak na orygnalnej karcie SD1, wrzuć tam kilka gier i zobacz czy konsola je zobaczy. Choć tak jak przedmówcy pisali - konsola powinna je utworzyć sama na czystej karcie sformatowanej w FAT32. 

Edytowane przez friedrich
Odnośnik do komentarza

Miałem tak wcześniej ale nie działało.

 

Za chwilę sprawdzę czy błędem nie jest o jeden katalog za głęboko niż w oryginale.

 

Sprawdziłem - nic z tego.

 

Gdzie wewnątrz systemu można sprawdzić czy wykrywa w ogóle samą kartę?

Edytowane przez bogram
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...