Skocz do zawartości

Anbernic RG35XX - retro konsola


Assassins_78

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Paliodor napisał(a):

Warto dopłacać do tego rg40xx czy lepiej po taniości rg35xxh? Głównie chodzi o gry z psx ewentualnie n64 i ich płynność działania.

No jak chcesz chłopie n64 odpalać to analog się przyda jednak :sapek:

Jeszcze gdybys mial rg35 to moze bym sie zastanawial, czy warto robic upgrade, ale jak nie masz zadnej konsoli, to bym wziął od razu lepszą.

Na rg35 wszystko co testowalem  z szaraka chodziło płynnie, n64 bez gałki nawet nie probowalem.

Odnośnik do komentarza

To ja odniosę się jeszcze do rg40xxh. Mam rg35xxh, ale ekran dla mnie ciut za mały. Rg40xxh jest dla mnie idealny. Bebechy te same, ale ekran robi mi różnicę i jako maszynka do ogrywania final fantasy tactics jest git.

 

Z tymże konsolka wyraźnie się dość mocno grzeje jak się dłużej pogra. Mi jakoś strasznie nie przeszkadza, ale mimo wszystko nie powinno. Nie jest to niestety przypadłość tylko mojego egzemplarza sądząc po wpisach na reddicie.

 

Podobno rozwiązaniem jest wrzucenie termopada nad procesor. No ale to tylko wtedy jak się człowiek chce bawić w rozkręcanie i dodatkowe koszty. 

Odnośnik do komentarza

Za 200 zl nadganiam czasy Dreamcasta, na którym nigdy nie grałem więc mam z milion potencjalnych pozycji do obczajenia:banderas:

 

Na urlopie cisniemy z młodym na zmiane w Soul Calibur, ta gra wyglada doskonale nawet dziś, a działa na RG35XX H jak maseuko. Przeskok wizualny nad Soul Blade z PS1 to ewidentna generacja do przodu.

 

IMG_20240823_1257105812.thumb.jpg.8083317a5acca0d4ca92cdaebed4f497.jpg

 

W pociągu 5h grałem w FF9 i bateria nadal była na chodzie. Dziekuje panie Chińczyk.

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem pytania bo nie wiem jak dzialaly w 3ds xd Ale ogolnie analogi sa jak w podróbkach padów, tj. mają jedynie 8 kierunków, nie zatoczysz postacią koła 360° na ekranie (np. w Mario 64) bo realnie aktywne strefy to boki i skosy jak w d-padzie. No chyba że gdzieś w retroarch da się to aktywować ale sprawdzałem w M64 i np. GTA Stories na PSP i postać lata tylko w 8 stron. Reagują za to na stopień wychyłu, więc lekko do przodu to postać idzie, mocniej - biegnie. Chociaz tyle, ale grzybki są jakości dalekiej od dualszoków (nie dziwne w tej cenie).

Odnośnik do komentarza

Mnie trochę irytuje, jak w RG35XX H analogi są dokładnie pod krzyżakiem/przyciskami (a że są dosyć blisko, to czasami ‘zahaczę’ o strzałkę w dół czy przycisk ‘B’). Idealnie by było, jakby były minimalnie przesunięte do środka, jak w standardowych padach. (No ale wtedy musiałaby być od razu większa bryła konsolki :))

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, _Red_ napisał(a):

Nie rozumiem pytania bo nie wiem jak dzialaly w 3ds xd Ale ogolnie analogi sa jak w podróbkach padów, tj. mają jedynie 8 kierunków, nie zatoczysz postacią koła 360° na ekranie (np. w Mario 64) bo realnie aktywne strefy to boki i skosy jak w d-padzie. No chyba że gdzieś w retroarch da się to aktywować ale sprawdzałem w M64 i np. GTA Stories na PSP i postać lata tylko w 8 stron. Reagują za to na stopień wychyłu, więc lekko do przodu to postać idzie, mocniej - biegnie. Chociaz tyle, ale grzybki są jakości dalekiej od dualszoków (nie dziwne w tej cenie).

 

jest poprawka na githubie prawdopodobnie w nastepnym MuOS bedzie zaimplementowana .  Wszystkie te Anbernici maja taki 8 kierunkowy joy a nie analoga.   Przeszkadza to jak diabli np w Virtua Tennis na Dreamcast nie da sie serwowac po rogach.  Ten sam sposób zaimplementowali nawet w najnowszym RG40XX-V ciagle 8 kierunkowy joy

 

Edytowane przez robbo2k_PL
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, robbo2k_PL napisał(a):

jest poprawka na githubie prawdopodobnie w nastepnym MuOS bedzie zaimplementowana

 

Na co poprawka? W sensie dodadzą plynne koło na gałce czy to niemożliwe softwarowo?

 

edit

https://www.reddit.com/r/RG35XX_H/comments/1bxnkqf/analog_stick_is_just_a_dpad

 

tu coś pisza, ze da sie wymusic tryb full analog i np. w Ape Escape jest płynny ruch 360°. Musze obadac.

 

https://www.reddit.com/r/RG35XX_H/comments/1dl818f/turns_out_the_device_does_have_true_360_analog/

 

 

U mnie az tak plynnie Mario nie skręca, raczej leci po skosach.

Odnośnik do komentarza

Problem jest taki iz nawet w trybie analogowym ruchy gałki sa silnie przycinane do 8 kierunków. 

 

Tutaj masz omowienie tego problemu w 8:05 (powinien sie odtworzyc od tego momentu)

 

 

 

a tutaj masz  demonstracje i rozwiązanie tego problemu 

 

Edytowane przez robbo2k_PL
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kupilem w Media Expert przejsciowke mini hdmi - hdmi i anbernicuje na TV :ohboy: Soul Calibur wymaga chwile dostosowania dla oczu po rozciagnieciu 640x480 na 4K, ale po chwili jest juz normalnie xd Super sprawa, kabel wychwycil połączenie od strzala, skalowanie panoramiczne bez zadnych pasów, input laga nie ma etc. Legancko.

 

IMG_20240825_125555359(1).thumb.jpg.e2c528c3ce3f0e5c4dd5e6ecb4d97bbf.jpg

Odnośnik do komentarza

Cześć Pany. Pytanko.

 

Ma ktoś na RG35XX H kolekcję gier 256 GB do pobrania, bez jakichś dziwnych chińskich tytułów, czy podobnych nie grywalnych śmieci?

 

Gdyby była ewentualność, że nie będę miał dostępu do internetu nawet kilka miesięcy, taki zestaw najlepszych tytułów na wszystko.

Edytowane przez bogram
Odnośnik do komentarza
W dniu 25.08.2024 o 22:56, iluck85 napisał(a):

Jutro będzie SP, InPost przyjął i przekierowałem do paczkomatu :banderas:

Kurczę, zamawiałem w tym samym czasie, jak nie wcześniej, a moje gdzieś utknęło w PL od kilku dni.

 

Zostajesz przy stockowym OS? Bo obejrzałem trochę filmików o MuOS i jednak jest tam parę opcji, które mogą być fajne dla tego clamshella, a które nie jestem pewien czy są w stockowym. Jak np. dokładne ustawienia, jak się konsola ma zachować po zamknięciu.

 

Dreamcast na tym sprzęcie działa w miarę ok, czy wybiórczo?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...