Skocz do zawartości

Anbernic RG35XX - retro konsola


Assassins_78

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Suavek napisał(a):

Kurczę, zamawiałem w tym samym czasie, jak nie wcześniej, a moje gdzieś utknęło w PL od kilku dni.

 

Zostajesz przy stockowym OS? Bo obejrzałem trochę filmików o MuOS i jednak jest tam parę opcji, które mogą być fajne dla tego clamshella, a które nie jestem pewien czy są w stockowym. Jak np. dokładne ustawienia, jak się konsola ma zachować po zamknięciu.

 

Dreamcast na tym sprzęcie działa w miarę ok, czy wybiórczo?


 

Nawet nie wiem czy nie zamówiłem dzień po Tobie. Pyt czy ten sam sklep. Mi wysłał Coopreme factory store.

Stockowy, nawet karty nie podmieniam- chyba. U mnie już leży w ciężarówce i dziś po magazynem grałem w Tekkena. 
 

 

2 godziny temu, NemoKOF napisał(a):

Nie za gruby? Parę osób to przeszkadzało

 

Grubszy jest, ale czy to wada? Nie pamiętam dobrze SP ale chyba gorzej leżał w rękach. 

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, iluck85 napisał(a):

Nawet nie wiem czy nie zamówiłem dzień po Tobie. Pyt czy ten sam sklep. Mi wysłał Coopreme factory store.

Ten sam. Przeszło odprawę celną, wg maila dotarło do PL i cisza. :/

 

EDIT:

 

Ha, musiałem ponarzekać i jest zawiadomienie InPost. Jutro powinien być sprzęcik.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, bogram napisał(a):

Ten Anbernic 35 H czyta wszystkie formaty dla odpowiednich konsol, czy trzeba je przerabiać jakoś?

 

Na przykład PS1 w ISO?

Chłopie widzę że zielony total.

Formaty nie są zależne od konsoli a od softu jakiego się używa. Dobrze jest sobie wejść na stronę danego softu i zobaczyć jaki emulator jaki format używa.

Odnośnik do komentarza

Odebrałem RG35XX SP.

 

Stockowy OS tylko sprawdziłem. DC się ciął, PSP się cięło, nawet PSX odpalony poza Retroarch miał bugi, więc nie zawracałem sobie głowy i wymieniłem kartę na MuOS. Nie było problemów u mnie - tylko balenaEtcher do wypalenia sticka i wszystko działa bez problemów wg tej instrukcji - https://retrohandhelds.gg/muos-setup-guide/

 

Trochę będę musiał się pobawić w ustawienia z czasem, bo GarlicOS jakoś był na tyle dobrze skonfigurowany, że wszystko działało bardzo dobrze od razu. Tutaj muszę w Retroarch trochę pogrzebać. Np. GBA miał włączony irytujący overlay, a gry nie zapisują się automatycznie przy wyłączaniu.

 

Jak to w końcu jest z emulacją Dreamcasta? Bo niektórzy piszą, że działa na tej rodzinie Anberniców, że gry chodzą nawet w 60fps, ale tyle co sprawdziłem, to raczej średnio. Soul Calibur jeszcze ujdzie, bo gdzieś tam między 50-60fps ma, minus babole, ale wiele innych 30fps i mniej. Nie wiem, czy coś trzeba jeszcze ustawić, czy zależy od gry? Nie robiłem sobie szczególnych nadziei, bo prędzej na Steam Decku pogram, ale mimo wszystko byłem ciekaw.

 

Jedną grę N64 chciałem sprawdzić, to też średnio z wydajnością.

 

PSX za to dużo lepiej niż oryginalny RG35XX. Np. Future Cop LAPD stabilne 60fps, podczas gdy na starym modelu obraz trochę rwał. Nawet Snatchera mi się udało odpalić na Sega CD.

 

Sama konsolka fajna i wygodna, ale przyznam, że spodziewałem się lepszej jakości plastiku. Nie wiem, jak to opisać, ale mam wrażenie, że gdybym mocniej ścisnął obudowę, to mogłaby pęknąć. Zawias wydaje się ok, ale ogólnie sprzęcik wydaje się "najtańszy" ze wszystkich Anberniców, jakie posiadam. Do RG Nano z aluminium nie ma porównania, ale nawet oryginalny RG35XX wydaje się solidniejszy.

 

Przyciski fajne, "klikające", choć głośne. Myślę, że sprawdzą się dobrze do bardziej dynamicznych gier. Ekran bardzo dobry. Ogólnie sprzęt warty swej ceny i u mnie na pewno znajdzie zastosowanie. Oryginalnego RG35XX ani Nano się nie pozbywam. Tak jak zakładałem, każdy sprzęcik będzie miał inne przeznaczenie, czy posłuży do innych gierek.

 

 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Suavek napisał(a):

Odebrałem RG35XX SP.

 

Stockowy OS tylko sprawdziłem. DC się ciął, PSP się cięło, nawet PSX odpalony poza Retroarch miał bugi

ten oficjalny jakies aktualizacje dostaje, ale tez olewam

 

Odebrałem sprzet, ale czekam na karte sd, zeby wgrac soft no i na pokrowiec

 

 

20240828_221539.thumb.jpg.873ba2738959decc20b66365538f5c7e.jpg

34 minuty temu, Suavek napisał(a):

 

Sama konsolka fajna i wygodna, ale przyznam, że spodziewałem się lepszej jakości plastiku

 

Przyciski fajne, "klikające", choć głośne. Myślę, że sprawdzą się dobrze do bardziej dynamicznych gier.

 

 

Klikam i macam wlasnie, przyciski chodza jak w sp, plastik tez podobny

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Suavek napisał(a):

Odebrałem RG35XX SP.

 

Stockowy OS tylko sprawdziłem. DC się ciął, PSP się cięło, nawet PSX odpalony poza Retroarch miał bugi, więc nie zawracałem sobie głowy i wymieniłem kartę na MuOS. Nie było problemów u mnie - tylko balenaEtcher do wypalenia sticka i wszystko działa bez problemów wg tej instrukcji - https://retrohandhelds.gg/muos-setup-guide/

 

Trochę będę musiał się pobawić w ustawienia z czasem, bo GarlicOS jakoś był na tyle dobrze skonfigurowany, że wszystko działało bardzo dobrze od razu. Tutaj muszę w Retroarch trochę pogrzebać. Np. GBA miał włączony irytujący overlay, a gry nie zapisują się automatycznie przy wyłączaniu.

 

Jak to w końcu jest z emulacją Dreamcasta? Bo niektórzy piszą, że działa na tej rodzinie Anberniców, że gry chodzą nawet w 60fps, ale tyle co sprawdziłem, to raczej średnio. Soul Calibur jeszcze ujdzie, bo gdzieś tam między 50-60fps ma, minus babole, ale wiele innych 30fps i mniej. Nie wiem, czy coś trzeba jeszcze ustawić, czy zależy od gry? Nie robiłem sobie szczególnych nadziei, bo prędzej na Steam Decku pogram, ale mimo wszystko byłem ciekaw.

 

Jedną grę N64 chciałem sprawdzić, to też średnio z wydajnością.

 

PSX za to dużo lepiej niż oryginalny RG35XX. Np. Future Cop LAPD stabilne 60fps, podczas gdy na starym modelu obraz trochę rwał. Nawet Snatchera mi się udało odpalić na Sega CD.

 

Sama konsolka fajna i wygodna, ale przyznam, że spodziewałem się lepszej jakości plastiku. Nie wiem, jak to opisać, ale mam wrażenie, że gdybym mocniej ścisnął obudowę, to mogłaby pęknąć. Zawias wydaje się ok, ale ogólnie sprzęcik wydaje się "najtańszy" ze wszystkich Anberniców, jakie posiadam. Do RG Nano z aluminium nie ma porównania, ale nawet oryginalny RG35XX wydaje się solidniejszy.

 

Przyciski fajne, "klikające", choć głośne. Myślę, że sprawdzą się dobrze do bardziej dynamicznych gier. Ekran bardzo dobry. Ogólnie sprzęt warty swej ceny i u mnie na pewno znajdzie zastosowanie. Oryginalnego RG35XX ani Nano się nie pozbywam. Tak jak zakładałem, każdy sprzęcik będzie miał inne przeznaczenie, czy posłuży do innych gierek.

 

 


A jaki kolor? Ja nie odczuwam żadnej różnicy względem 35 czy 35H.

To co ja odpaliłem to chodziło. God of War z PSP to słabo chodził. 
Z DC testowałem Soul Calibura i Crazy Taxi- śmiga. Z Psx Tekken 3 śmiga. 
To jest popierdolka za 200zl więc nie liczmy na poziom Steam Decka. Droższy model Abernica trzeba kupić, to lepiej te gry będą chodzić. 
Miałem Garlica, jeszcze jeden testowałem i tak finalnie używam stockowego, jedynie karty na SanDisk wymieniam. Wedle potrzeb :) 

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Suavek napisał(a):

Jak to w końcu jest z emulacją Dreamcasta? Bo niektórzy piszą, że działa na tej rodzinie Anberniców, że gry chodzą nawet w 60fps, ale tyle co sprawdziłem, to raczej średnio. Soul Calibur jeszcze ujdzie, bo gdzieś tam między 50-60fps ma, minus babole, ale wiele innych 30fps i mniej. Nie wiem, czy coś trzeba jeszcze ustawić, czy zależy od gry? Nie robiłem sobie szczególnych nadziei, bo prędzej na Steam Decku pogram, ale mimo wszystko byłem ciekaw.

 

Ale większość gier jest zablokowane w PAL/NTSC na 30fps, niektóre wersje tych gier mają mają 60fps. Taki crazy taxi ma blokadę na 30fps po spaczowaniu daje się wykręcić ponad 50fps.
A konsolka z tego co widzę na H700 więc DC powinien śmigać, na takim Miyoo A30 gry pięknie chodzą z DC a jest o połowę wolniejszy i o połowę ma mniej RAMu. Być może a wręcz na pewno wina leży po stronie softu ;) 

Odnośnik do komentarza

Ze stockowym OS spędziłem może 15min, to tam DC średnio działał.

 

MuOS wgrałem najnowszy, dodałem tylko biosy i gry, nic więcej nie kombinowałem. Nie znam się dobrze na Retroarch ani tych wszystkich Core'ach do wyboru przed uruchomieniem. Próbowałem gry typu Soul Calibur, Dead or Alive 2, Virtua Fighter 3 i dwie japońszczyzny, ale nie mogę powiedzieć, żeby wydajnościowo to było coś zadowalającego. Raczej ciekawostka. Aczkolwiek faktycznie na YT widziałem filmiki, gdzie ludziom gry działają płynnie, dlatego się zastanawiam, co mogłem zrobić źle. Jest jakaś reguła, który Core jest najlepszy, czy trzeba testować indywidualnie?

 

Także na filmiku o MuOS gość mówił, że można przełączać analog i krzyżak wciskając Power, ale u mnie to nie działa. Coś w Retroarch trzeba wcześniej ustawić?

 

 

Co do wykonania, nie mam porównania z GBA SP. Najbardziej bym porównał z NDS Lite, ale i tutaj jakość plastiku jest moim zdaniem gorsza. Nie żeby zaraz tragedia, ale tak jak mówię, mam cztery Anbernici i ten wydaje się "najtańszy". Kupiłem kolor Silver.

 

Ok, trochę marudzę, ale poza tym konsolka jak najbardziej fajna. DC to ciekawostka, bo jak pisałem, od tego mam Steam Decka. A tymczasem gry PSX, GBA, SNES itp. działają i wyglądają elegancko, a sam sprzęcik bardzo wygodny, wbrew pozorom. Za te 180zł świetny nabytek. Oby tylko trochę pożył (bateria, zawias etc.).

Odnośnik do komentarza

Kurczę, coś mi nie gra z tym RG35XX SP. Mam wrażenie, że dźwięk jest kiepskiej jakości, gorszy niż w RG35XX. W dodatku w niektórych grach np. Snes słychać sporadyczne trzaski, czy inne babole dźwiękowe w emulacji.

 

Sprawdzę przy okazji stockowy OS i pobawię się ustawieniami, ale przyznam, że trochę mnie to niepokoi. Sam nie wiem, czy to wina OS, czy mam jakiś felerny egzemplarz, czy po prostu nie umiem tego skonfigurować.

 

EDIT:

Nie no, coś jest ewidentnie nie tak. Nawet jak próbuję zmienić Audio Latency w Retroarch, to się apka po prostu wywala. A jak porównałem dźwięk RG35XX i SP obok siebie na tej samej grze, to niebo, a ziemia na korzyść pierwszego. W skrajnych przypadkach SP aż irytuje...

 

Sprawdzę w weekend czy na stockowym OS jest tak samo, bo tak grać, to ja nie będę... Toż RG Nano ma lepszy dźwięk.

  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
49 minut temu, Suavek napisał(a):

EDIT:

Nie no, coś jest ewidentnie nie tak. Nawet jak próbuję zmienić Audio Latency w Retroarch, to się apka po prostu wywala. A jak porównałem dźwięk RG35XX i SP obok siebie na tej samej grze, to niebo, a ziemia na korzyść pierwszego. W skrajnych przypadkach SP aż irytuje...

 

Sprawdzę w weekend czy na stockowym OS jest tak samo, bo tak grać, to ja nie będę... Toż RG Nano ma lepszy dźwięk.

Jakie gry odpalałeś? Karta mi przyszła dziś, to bede sie bawić jutro albo w niedziele z softem i wgrywaniem gierek, to zobacze u siebie.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Shen napisał(a):

Jakie gry odpalałeś? Karta mi przyszła dziś, to bede sie bawić jutro albo w niedziele z softem i wgrywaniem gierek, to zobacze u siebie.

Na szybko:

Gundam Wing Endless Duel - sporadyczne trzaski

Dragon Ball Z Hyper Dimension - jw. np. na ekranie wyboru postaci.

Shining Soul II - tu np. dźwięk na ekranie wyboru postaci jest wręcz drażniący dla uszu. Dziwne brzęczenie w tle. Na starszej konsolce brzmi ok.

WarioWare Inc. - grałem w ten tytuł na tylu sprzętach, że po prostu tu już od razu czuję, że coś jest nie tak z dźwiękiem.

 

Dziś już mi się nie chce, ale jutro sprawdzę stockowy OS dokładniej. Jeśli będzie to samo, to chyba trzeba będzie zwrócić/sprzedać sprzęt...

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Suavek napisał(a):

WarioWare Inc. - grałem w ten tytuł na tylu sprzętach, że po prostu tu już od razu czuję, że coś jest nie tak z dźwiękiem.

 

Odpaliłem na obu i chyba gra podobnie, ale moze ja nie mam tak wrazliwych uszu.

https://muos.dev/themes

wgralem sobie theme z gameboya

 

Pograłem teraz w bugs bunny lost in time, dzwiek ok, gra tez śmiga elegancko.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Suavek napisał(a):

Jak możesz to sprawdź ten Shining Soul II - ekran wyboru postaci. Ja generalnie nie jestem audiofilem, ale akurat czuję różnicę. Na SP mam wrażenie, że dźwięk jest bardziej "brzęczący".

Odpaliłem na obu konsolach znowu, nie slysze wiekszej roznicy, w reckach tez chyba ludzie nie narzekali na dzwiek.

Nie podoba mi się ten muOS, garlic ma ikony konsol i okładki na liscie gier, plus liste mozna przeskakiwac o strone, a w muos musze przewijac na sam dół wszystko.

Sciagnalem 1gb paczke motywow ale wszystkie maja tak samo.

Wizualnie garlic > muOS

1.thumb.jpg.c9dadbdfded0bd07b0c1282311bfcfa4.jpg2.thumb.jpg.0d6b492d58b8e550a8c1633f116e4abf.jpg

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dzięki za sprawdzenie. Czyli coś może być nie tak z moim egzemplarzem, ale jeszcze pokombinuję i posprawdzam z ustawieniami i innym OS. Teraz mi się nie chce.

 

Ogólnie też jakoś szczególnie zachwycony tym MuOS nie jestem. Może dla bardziej doświadczonych użytkowników fajna opcja, ale dla każuala faktycznie chciałoby się mieć wszystko w bardziej przystępnej formie. Może faktycznie zrobię aktualizację stockowego OS i zobaczę, jak się sprawuje.

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Suavek napisał(a):

Ogólnie też jakoś szczególnie zachwycony tym MuOS nie jestem.

Wizualnie garlic wygrywa to na pewno. Cisne wlasnie w Wario Land 3 od rana, łapy nie bolą, ktoś tu kiedyś pytał, czy konsola wygodna.

13 minut temu, Suavek napisał(a):

Może faktycznie zrobię aktualizację stockowego OS i zobaczę, jak się sprawuje.

Daj znac, chociaz chyba sie przemecze z tym, raz sie gre doda do ulubionych to juz nie trzeba grzebac.

Ten bluetooth jeszcze musze sprawdzic, zebym mogl grac na sluchawkach poza domem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...