Skocz do zawartości

Anbernic RG35XX - retro konsola


Assassins_78

Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Suavek napisał(a):

Dobra, filmik robiony ziemniakiem, ale myślę i tak słychać różnicę, o której mówię. Czy wydziwiam, w Waszej opinii, czy coś jest na rzeczy? Od tego dźwięku SP aż bolą uszy chwilami.

 

 

masz ode mnie, ja juz nie wiem czy jest roznica xd

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Assassins_78 napisał(a):

OK przetestowałem i ja :)

Mam to samo co ty, CORE gpsp - dzwięk taki jak na twoim filmiku.
CORE mgba - dzwięk bez zniekształceń :) 

Dzięki! Zmieniłem na mGBA (taki mam na drugiej konsoli) i już brzmi to lepiej. Czyli to nie kwestia sprzętu, tyle przynajmniej wiem.

 

Zobaczę jeszcze jak w innych emulatorach, bo na przykład SNES mam ten sam (SFC Beetle), ale na SP dźwięk nadal trzeszczy.

Odnośnik do komentarza

Ok, czyli wychodzi na to, że wszystko jest kwestią konfiguracji Retroarch i wykorzystanych Core. W SFC też zmieniłem Core na inny i od razu pozbyłem się trzaskającego dźwięku. Gry chodzą idealnie. :)

 

Jeszcze w Retroarch podkręciłem nieco głośność (bo z poziomu konsoli nawet na maks było minimalnie za cicho) i teraz to już w ogóle jest elegancko.

Odnośnik do komentarza

No nie mam szczęścia do tego SP... :D

 

Postanowiłem trochę się pobawić, pogrzebać w ustawieniach MuOS itp. Stosunkowo szybko konsolka się zwiesiła. No to restart. Konsolka się odpaliła i po chwili sama wyłączyła. Teraz jakakolwiek próba włączenia konsoli skutkuje niekończącym się ekranem ładowania systemu...

 

Czytam, że jedyna metoda na to, to postawienie karty na nowo... :/

Odnośnik do komentarza
54 minuty temu, Suavek napisał(a):

No nie mam szczęścia do tego SP...

 

Postanowiłem trochę się pobawić, pogrzebać w ustawieniach MuOS itp. Stosunkowo szybko konsolka się zwiesiła. No to restart. Konsolka się odpaliła i po chwili sama wyłączyła. Teraz jakakolwiek próba włączenia konsoli skutkuje niekończącym się ekranem ładowania systemu...

 

Czytam, że jedyna metoda na to, to postawienie karty na nowo...

Miales testowac oficjalny soft, podmien karty:kekw:

14 minut temu, grzybiarz napisał(a):

Wydają te konsolki za szybko i na odpierdziel. 

Jak to mowia, u mnie działa, prawie skonczylem Wario Land 3 przez weekend, przestowalem tez na szybko pare gier z szaraka i wszytko pieknie śmiga. Troche się bałem, czy konsola bedzie wygodna, ale nie mam zastrzezen w sumie.

Tylko nadal mam problem, ze mi windows nie widzi partycji z romami i nie mam jak sobie okladek scraperem ogarnac :sapek:

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Shen napisał(a):

Tylko nadal mam problem, ze mi windows nie widzi partycji z romami i nie mam jak sobie okladek scraperem ogarnac :sapek:

 

Włóż kartę, wejdź w zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami -> kliknij na partycję z romami i nadaj jej literę, żeby system zaczął ją widzieć (prawy przycisk mychy na partycji -> zmień literę dysku -> przycisk "dodaj") Można to samo zrobić w odwrotnym kierunku, żeby nie widział pozostałych, utworzonych przez soft konsoli, po prostu usunąć literę dysku i ścieżki.

Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Andreal napisał(a):

 

Włóż kartę, wejdź w zarządzanie komputerem -> zarządzanie dyskami -> kliknij na partycję z romami i nadaj jej literę, żeby system zaczął ją widzieć (prawy przycisk mychy na partycji -> zmień literę dysku -> przycisk "dodaj") Można to samo zrobić w odwrotnym kierunku, żeby nie widział pozostałych, utworzonych przez soft konsoli, po prostu usunąć literę dysku i ścieżki.

Robiłem to bo tak było w poradniku, nadal mi się ta partycja nie wyswietla. Pliki tez musze wgrywac przez disk genius przez to. Moglbym wszystkie gry wrzucic na kompa, sciagnac okladki i potem przerzucic znowu na karte, ale nie chce mi sie jebac xd

 

@maciucha no nie wiem, konsola jest mocniejsza i ma jedna rzecz ktorej mi brakowalo, bluetooth, ktory nie dziala na nieoficjalnym sofcie :kekw:

ale maja kiedys dodac, brakowalo mi tych sluchawek w klasycznym modelu.

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, bogram napisał(a):

Co to jest scraper okładek i skąd go wziąć?

odpal od 6 minuty

 

4 minuty temu, Suavek napisał(a):

Jak naprawiłem dźwięk w MuOS to nie miałem znów powodu wracać do stockowego.

 

Inna sprawa, że on działa, podczas gdy MuOS się nie odpala... Trzeba będzie flashować na nowo. :/

ale dostep do zawartosci na karcie masz? Sama instalacja jest w sumie łatwa i przyjemna, z garliciem jakos dluzej sie meczylem

Odnośnik do komentarza
22 minuty temu, Shen napisał(a):

ale dostep do zawartosci na karcie masz? Sama instalacja jest w sumie łatwa i przyjemna, z garliciem jakos dluzej sie meczylem

Mam, tylko nie chce mi się przerzucać wszystkiego na dysk i z powrotem.

 

No i sam fakt, że takie coś się zdarzyło trochę niepokoi. Przecież może ponownie. Karta SanDisc Ultra nowa, oryginalna, więc chgw gdzie leży przyczyna.

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Suavek napisał(a):

Mam, tylko nie chce mi się przerzucać wszystkiego na dysk i z powrotem.

 

No i sam fakt, że takie coś się zdarzyło trochę niepokoi. Przecież może ponownie. Karta SanDisc Ultra nowa, oryginalna, więc chgw gdzie leży przyczyna.

Na oficjalny discordzie sporo brickow znalazlem, jeden np jak konsolka się rozładowała bedac w sleep mode. Lepiej wyłączać normalnie jak ma lezec dluzszy czas.

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Suavek napisał(a):

Pierwsze co, to ustawiłem całkowite wyłączenie po dwóch minutach od zamknięcia klapy.

To tez, tylko po minucie.

7 minut temu, Suavek napisał(a):

 Sugerują też używać do tego Shutdown z poziomu konsoli, nie przycisku.

Tym to tez odruchowo wylaczam. Ogolnie brick nic przyjemnego, ale chociaz nie traci sie gier i zapisów.

Coś nie masz szczescia do tego sp

 

Wyglada dobrze, mowi, ze najlepszy d pad od anbernica, ale ten analog nie zachwyca. Chociaz gdybym mial brac cos mocniejszego i z analogiem to juz pewnie z dwoma.

 

Odnośnik do komentarza

Postawiłem system na nowo. Niestety nie wszystkie ustawienia się przeniosły, ale to akurat kilka kliknięć. Retroarch i zapisy z gier w porządku. Przy okazji również wgrałem Theme z GB, żeby ekran główny nie był tak nudny.

 

Coraz bardziej mi się ta klapka podoba. Bardzo praktyczna i wygodna dzięki temu jest konsolka w użytkowaniu, a ekran jest zabezpieczony. Ale jakieś etui mimo wszystko dokupię.

Odnośnik do komentarza

Ja do dzisiaj nie wiem po co ludzie instalują te inne softy. Ja to próbowałem kiedyś i olałem, bo dłużej czasu siedziałem na wgrywaniu, ustawianiu niż... na samym graniu. 

Stockowy jest ok i spełnia swoją rolę. Jedynie karty są do wymiany, bo te potrafią nawet ekran zwiesić albo wyskakują artefakty- tylko przez kartę noname. 

I działa uśpienie, bo zamykam i po otwarciu można grać dalej. Dziś grałem w 1942 i się sprawdziło, spoko. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...