Skocz do zawartości

Metaphor: ReFantazio


tlas

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Dr.Czekolada napisał(a):

Niestety dropi i to konkretnie już na pustyni przed miastem. Próbowałem pobawić się ustawieniami ale roździelczość renderowania sprawia, że grafika z ps3 wygląda jak z DSa, a zyskuje tylko skaczące 30.

 

Jednak będę grał na sonce eh.

??? Mam bite 30fps na średnich na 100% rozdzielczości renderowania cały czas 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Dr.Czekolada napisał(a):

A jak było z Personą 3 Remake? Pamiętam, że też było narzekanie na premierę a potem to jakoś ogarnęli jak się wyłączyło RT hula aż miło. Może Metaphora też jeszcze ogarną.

Nie gralem na Decku w P3R, ale tam jednak był UE4 i RT, z tych 3 gier Atlusa z tego roku zdecydowanie SMT V działa najlepiej na każdym sprzęcie. 

5 minut temu, tlas napisał(a):

W dniu premiery p3 potrafiło spaść poniżej 30 fps, a potem chyba proton został zaktualizowany i już mi trzymało 40 fps.

Może kwestia Protona, w sumie dobrze, że do premiery mnóstwo czasu, to i Lyall propracuje nad poprawkami w silniku :). 

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, tlas napisał(a):

To może inaczej bo nie do końca ogarniam terminologię linuksowa - po odpaleniu pierwszego dnia potrafiło spaść poniżej 30, a dzień później było już ok. Nic nie grzebałem, więc może to był jakiś update od wydawcy.

Metaphor dropi nawet na mocarnym PC, więc wyraźnie jest coś nie kaman jeszcze. Miejmy nadzieję wykminią co. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Suavek napisał(a):

Nie znam się na tyle, by się wypowiadać, ale ludzie piszą, że gra po prostu nie wykorzystuje wszystkich rdzeni CPU i ogólnie zasobów sprzętowych.

 

Na pewno jakiś patch wyjdzie, bo to się nie przyjmie w takiej postaci.

No na to liczę, bo na razie mam zagwozdkę, czy jednak nie iść w PS5 + Portal, bo trzeba przyznać, że na konsolach stacjonarnych działa dobrze już teraz, za to antyaliasing to jest niezła beka, na PC można przynajmniej upscalować sobie do 200% rozdzielczości, co usuwa efekt aliasingu.

 

Dobrze, że dali to demko, będzie feedback przed premierką, bo poza wątpliwymi technikaliami zapowiada się EPICKO.

Odnośnik do komentarza
34 minuty temu, Suavek napisał(a):

Nie znam się na tyle, by się wypowiadać, ale ludzie piszą, że gra po prostu nie wykorzystuje wszystkich rdzeni CPU i ogólnie zasobów sprzętowych.

 

Na pewno jakiś patch wyjdzie, bo to się nie przyjmie w takiej postaci.

Coś jest na rzeczy

 

Pierwszy screen jakiegoś kolesia z reddita skarżącego się na framerate na decku, poniżej moja fota. Nie dość że fpsy inne to i parametry zegarów odmienne

 

 

Screenshot_2024-09-25-22-07-13-38_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Screenshot_2024-09-25-22-07-02-40_92460851df6f172a4592fca41cc2d2e6.jpg

Odnośnik do komentarza

image.png.0734a137956eca9b99dd83694b8292f5.png

Kurde ja po poście Pupcia trochę nabrałem nadziei, no ale jednak nie. Tak jak i przy trailerach, tak przy samej grze z padem w łapie, ten art style i sfera wizualna nie siedzi totalnie :c Taka jakaś pstrokatość, kanciastość. Serio mam wrażenie (i może tak po prostu jest), że to wygląda gorzej niż taka P5 o Reloadzie nie wspominając. Choć sama historyjka i prowadzenie wydają się być cymesikowe, tak ja jednak postoję. Może kieeeedyś.

Odnośnik do komentarza

Po 5 godzinach demo ukończone 

jak miałem mieszane odczucia na początku tak po przejściu całości jestem oczarowany 

historia mnie wciągnęła

fajna ekipa, protagonista może wygląda jak emo kurdupel ale przynajmniej nie jest niemy, potrafi nawet żartem rzucić

walka mi się podoba, personkowa czyli cymesik

muzyczka git 

art style w pytkę chociaż wydaje mi się że grafika wygląda gorzej niż P5 ale może pierdziele głupoty :dafuq:

no i duży plus że jest mroczniej niż w personkach, krew się leje, w tańcu się nie pierdolą :banderas:

będzie sztos 

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, ogqozo napisał(a):

Wiesz że wyszła duża gra jak cała strona postów na forum PSX Extreme o tym ile klatek na jakim pececie.

Jak ma problemy techniczne to normalne. Gra ma potencjał ale w obecnym stanie nie domaga. Wystarczy przejrzeć Reddity/Steam itd. nawet konsolowcy narzekają, że framerate trochę lata.

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Daffy napisał(a):

Ta gierka ma taką oprawę że na PS4 to powinno na luzie chodzić, nawet na switchu powinna działać w 30fps

 

A tu nie ma wersji nawet na te konsole.

Ponoć gra działa najlepiej na PS4 Pro, bo tylko tam nie szarpie przez unlocked framerate xD.

 

No typowe Atlusowe rzeczy, do premiery pewnie załatają wszystkie wersje jako tako.  

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...