Skocz do zawartości

Metaphor: ReFantazio


tlas

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Dr.Czekolada napisał(a):

Poczeka się na ReRefantazio Gold Royal Vengeance.

Do premiery Metaphor Refantaziogi*

 

--

Demko na PS5 sprawdziłem, nie jest źle, szczególnie, jak się ma TV z VRR, ale to powinno śmigać jeszcze lepiej. No i jest po prostu BRZYDKA.  

 

Co do PC, tam szczególny problem to "stutter mess" przy wysokim klatkarzu na sprzęcie za miliony monet, ewidentnie gra używa 1 rdzeń CPU i coś jest zjebane, natomiast lock na 60 pomaga i można robić czary z IQ, przez co gra jest świetnie wygładzona i wygląda jak malowana na płótnie, super efekt!

 

Screenshot_2024-09-26_020108.png?ex=66f6

 

 

Jaką wersję bym wybrał? Pewnie PC, bo taką zamówiłem i liczę, że wsparcie Decka będzie lepsze po premierze.  

 

Gra?

Krwawa Persona Shin Megami Tensei Devil Summoner Final Fantasy dla dorosłych/10. 

Muzyka banger, VA banger, systemy banger, fabuła banger, nawet oprawa z roku 2017 nie jest w stanie tej gry powstrzymać w moim odczuciu, aczkolwiek, jako, że grafika mocno liczy się w ostatnich latach u znacznej grupy odbiorców, to nie będzie to gra dla każdego (i tak Persona 3 Reload wyglądała technicznie znacznie lepiej). 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Pupcio napisał(a):

Tak ten efekt "obrazu" jest super, krwistość też cieszy i nawet w animacji się nie patyczkuja i jest nadziewanie na miecze więc zmniejsza to szanse na ratowanie świata siłą przyjaźni. Graliście po eng czy jap? 

Wybrałem Eng jest wystarczająco zajebisty, ale jeszcze spróbuję z Jap dzisiaj dla porównania. 

 

Niemniej jednak będę grał w Eng pełniaka, jak zawsze w Personach mi to pasuje, tutaj jest tak samo, albo nawet lepiej moim zdaniem. 

Odnośnik do komentarza

Liczę że ogarną do premiery optymalizację bo to ewidentnie jakiś błąd na pecetach (patrz nawet deck i fotki co dałem że u mnie 29fps przy innej pracy prockow niż u kogoś z reddita).

 

Sama gra mimo oprawy rodem z PS3 jest po prostu wspaniała. Jak pacing nie padnie w późniejszych etapach to jest kandydat na wybitnego jrpg. No i ta muzyka...

Odnośnik do komentarza

Jeszcze nie testowałem, ale SpecialK już wylał swoje wypociny i fixy na użycie CPU na PC, jednak tylko PC, Steam OS niet. 

 

https://steamcommunity.com/app/2679460/discussions/0/4842022494093910068/

 

Wsparcie UW też prawdopodobnie będzie na premierę xD

 

Atlus w gronie artystów powinien jeszcze zatrudnić jednak kilku programistów... :)

 

image.thumb.png.e1e311fbe876f7bd2dbf710ea70d3d1c.png

 

beta wersja do UW https://github.com/Lyall/MetaphorFix

Odnośnik do komentarza

Pograłem trochę, będzie hicior. Momentami z materiałów promocyjnych dało się odczuć trochę niższy budżet, ale demo rozwiało moje wątpliwości. Jest z pompą.

 

Powiem szczerze że spodziewałem się gorszego działania na decku. Oczywiście idealnie nie jest i potrafi spaść momentami do 23 fpsów, ale nie jest to Dragon’s Dogma 2 czy Alan Wake 2, od biedy da się grać z tym że ja mam dużą tolerkę po switchu. To chodzi jak duża gra 3rd party na konsoli Nintendo - patrz Divinity 2 czy Wiedźmin 3.

 

Jak coś poprawia na premierę to będzie luksja. Oby, bo w megateny gra się przenośnie.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Pupcio napisał(a):

Tak ten efekt "obrazu" jest super, krwistość też cieszy i nawet w animacji się nie patyczkuja i jest nadziewanie na miecze więc zmniejsza to szanse na ratowanie świata siłą przyjaźni. Graliście po eng czy jap? 

Spokojnie, na końcu i tak siła przyjaźni pokona jakieś bóstwo.

 

Nie mogę się doczekać.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, tlas napisał(a):

Pograłem trochę, będzie hicior. Momentami z materiałów promocyjnych dało się odczuć trochę niższy budżet, ale demo rozwiało moje wątpliwości. Jest z pompą.

 

Powiem szczerze że spodziewałem się gorszego działania na decku. Oczywiście idealnie nie jest i potrafi spaść momentami do 23 fpsów, ale nie jest to Dragon’s Dogma 2 czy Alan Wake 2, od biedy da się grać z tym że ja mam dużą tolerkę po switchu. To chodzi jak duża gra 3rd party na konsoli Nintendo - patrz Divinity 2 czy Wiedźmin 3.

 

Jak coś poprawia na premierę to będzie luksja. Oby, bo w megateny gra się przenośnie.

Wejdź w ustawienia decka w trakcie gry i ręcznie wymuś stałe 15W i 1600hz. Serio ja podczas tego dema nie mam takich spadków jak tu Ty i Czekolada piszecie 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Daffy napisał(a):

Wejdź w ustawienia decka w trakcie gry i ręcznie wymuś stałe 15W i 1600hz. Serio ja podczas tego dema nie mam takich spadków jak tu Ty i Czekolada piszecie 

Też pogrzebałem dzisiaj i jest git ale wciąż 30 i ząbkowaty wygląd grafiki (przy 100% res) to coś, co liczę że Atlus ogarnie wcześniej czy później. Deck jest w stanie stabilniej udźwignąć Cyberpunka niż to coś, nie mówiąc o jakichś innych grach Atlusa xd 

 

To powinno na Switchu śmigać.

Odnośnik do komentarza

Ja na ps5 zmieniłem z 4k na 1080p i aliasing już tak nie razi, a gra nie traci jakoś na ostrości. Przez cel shading wygląda to dalej bardzo fajnie. 

Ciekawe czy wygładzą na premierę te krawędzie. Chociaż wątpię bo piszą tylko o wersji PC. Gra nie prezentuje się na taką, która powinna mieć takie bolączki. To już znak tej generacji, że gry wychodzą bez optymalizacji.

 

A sama gra bardzo mocna. Demo naprawdę okazałe, fabuła wciąga jak bagno i z całą pewnością zachęca do pełnej wersji gry. 

Mnie kupili ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...