Skocz do zawartości

Metaphor: ReFantazio


tlas

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Pupcio napisał(a):

Dobra c0rwa wstrzymajmy konie panowie, recka z ppe jeszcze nie wylądowała więc nie znamy prawdy

 

Już jest

 

https://www.ppe.pl/recenzje/353434/metaphor-refantazio-recenzja-gry-gra-o-tron-dla-fanow-persony.html

 

 

Persona i gra o tron?

 

Nie musisz mnie Panie Atlus wiecej namawiać :obama:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
43 minuty temu, DarkStar napisał(a):

Już jest 91/100 i 97% recommend, ktoś zepsuł ocenę ;)

91 OP, 94 meta, pewnie skończy w granicach 91-93 jeszcze stosunkowo mało recek. Tak czy inaczej dobrze, że nie wszyscy olali komentowanie warstwy technicznej, bo to temat do poprawy na Personę 6, Metaphor był bardzo długo w developmencie, ale to, że miejscami bez modowania wygląda gorzej jak Persona 5 vanilla to fakt i trzeba to zauważyć. 

 

Najlepszy rok w historii jRPGów. 

Odnośnik do komentarza
27 minut temu, ogqozo napisał(a):

Recenzje w skrócie.

 

Pozytywne: to nie jest tylko Persona fantasy!!!

Te mniej pozytywne: to jest tylko Persona fantasy.

Przy tej ilości zmian względem Persony, całkowicie nowych albo dopakowanych tych, które już znamy mechanikach i znacznie większej skali przygody, to trzeba być chyba niedorozwojem umysłowym, żeby pisać, że to tylko "Persona fantasy". Sam o grze nie czytałem prawie nic i jestem mocno zaskoczony jak bardzo Metaphor się różni od poprzednich dokonań Atlusa. 

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, KrYcHu_89 napisał(a):

W tym roku nie ma faworyta, same sztosy wychodzą :). 

 

Gry atlusa nie są niszą i ma sporą szansę bo P5 w 2017 zdobyła RPG roku i była w finale (przegrała z BoTW). Tu na forum to zauważyłem, że action-horrory raczej dominują (nawet mają oddzielny temat) Residenciaki, Alan Wake, SH, Dead Space a nawet Returnal ma w sobie dużo z Lovecrafta mimo, że to rogulike i wszystkie te gry co roku są na topie w głosowaniu na tym forum

Odnośnik do komentarza

To forum jest piękne, bo ludzie tutaj doceniają każdy rodzaj gier. Od pokręconych japońskich erpegów, gdzie przeciwnicy przypominają penisy, przez survival horrorki produkowane dla totalnych zjebów, aż po takie kasztany jak Assassin's Creed Shadow czy Star Wars Outlaws. Ciekawi mnie co wygra w głosowaniu, moje głosy na pewno pójdą na Silenta, Metaphor, może też na ostatniego Prince'a i Yakuzę i znajdzie się miejsce dla kilku horrorkowych indyków, bo wyszło ich w opór. 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Josh napisał(a):

To forum jest piękne, bo ludzie tutaj doceniają każdy rodzaj gier. Od pokręconych japońskich erpegów, gdzie przeciwnicy przypominają penisy, przez survival horrorki produkowane dla totalnych zjebów, aż po takie kasztany jak Assassin's Creed Shadow czy Star Wars Outlaws. Ciekawi mnie co wygra w głosowaniu, moje głosy na pewno pójdą na Silenta, Metaphor, może też na ostatniego Prince'a i Yakuzę i znajdzie się miejsce dla kilku horrorkowych indyków, bo wyszło ich w opór. 

Świetny rok, mega różnorodny, tylko zabrakło bardzo dobrego Ubisofciaka xD. 

 

Ale pole position na forum na pewno ma Silent Hill 2. 

Odnośnik do komentarza

No cóż skoro okazały się sztosami czemu mają być piętnowane za gatunek?

 

Jestem pozytywnie zaskoczony przyjęciem Metaphor na Meta/Open. Wiadomo oceny jeszcze lekko spadną jak wjedzie więcej recek ale jak na gierkę, gdzie niektórzy odbijali się już 10 sekund na pustyni to mały szok.

Wypuszczenie dema było również strzałem w dziesiątkę i udało się Atlusowi zaaragować na wczesny feedback co do problemów technicznych. Ciekawe czy transfer save na Decku obędzie się bez problemów.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...