Skocz do zawartości

Metaphor: ReFantazio


tlas

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem ciekaw jak to będzie z tym Archetypem summonera (i jak to się będzie konfigurowało ze skillami demonów) i czy go łatwo odblokować, bo podejrzewam, że może trochę powodować, że reszta Archetypów nie będzie zbytnio przez nikogo używana, szczególnie jak ktoś lubi megateny :D. Nie czytałem recenzji, bo bazując na demo już wiem, czego się spodziewać, a im mniej spojlerów tym lepiej, ale sprawa ciekawa.

 

Cytat

Description:
Learns a wide variety of skills that allow the summoning of monsters through collection of select enemy drops.

 

Odnośnik do komentarza

Ja podchodzę niemal całkiem w ciemno do gry. Widziałem tyle, co pojedyncze zwiastuny, gastkę recenzji i opinii. Nie przeszedłem dema, ani nie zagłębiałem się w informacje szczegółowe w zapowiedziach. Z jednej strony może dlatego nie odczuwam AŻ takiego hajpu, ale z drugiej strony liczę na to, że wrażenia, jak już zacznę grać, będą tym bardziej spotęgowane jakimś efektem "wow". Tj. fajnie, jeśli coś w tych czasach pozytywnie zaskoczy. ;)

 

Zaraz odbieram steelbooka. Fajnie, że zdecydowali się na takie wydanie, nawet jeśli to "tylko" klucz Steam w środku.

 

Edit: Jak coś, to mapka w zwykłej edycji jest papierowa, nie z materiału, jak w kolekcjonerce...

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, ogqozo napisał(a):

Jest już jakiś poradnik, co dokładnie trzeba robić każdego dnia, żeby nie przegapić ostatecznie 40% zawartości gry?

Tak, podobno jest to prawie niewykonane by zrobić wszystko,  ale da się.

 

Do zrobienia platyny i tak trzeba przejść jeszcze tryb ng+, w Personie Royalu platyna była z tego co pamietam naprawdę banalna, nawet nie wymagała Social Linków na max, tutaj będzie trzeba przejść dwa razy.

 

1 godzinę temu, Daffy napisał(a):

Btw 30gb tylko ściąga w predownload? A gdzie te 50gb bo wg steam gierka waży 80gb, demko nawet wiecej niż te 30gb ważyło 

Tak, podobno jakaś super kompresja.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie traktuję platyny jako jakiegoś specjalnego przejścia gry, w sumie to nawet nie patrzyłem nigdy. Na pewno nie da się wszystkiego zobaczyć za jednym przejściem Royala, da się większość i praktycznie wszystko co jest jakoś faktycznie ciekawe, acz kilka innych rzeczy wymagałoby poświęcenia wielu dni (np. osobne posiłki do robienia z Sojiro czy też potężne skillsy, i dwa zdania dialogu, w jazz clubie). No i Royal ma swoją własną listę "osiągnięć" w bazie i ona już na 1000% nie jest do zrobienia za jednym przejściem.

 

IMO tak jak w Royalu to właśnie ujdzie. Każdy jest w stanie nie stracić nic WIELKIEGO grając w Royala. Kto będzie grał z poradnikiem, ten nie straci nawet nic średniego, tylko małe rzeczy. Sporo takich małych wizyt itd. nadal przepadnie, ale swoje priorytety można osiągnąć ze sporym luzem, by to w nie nie uderzało. Z części na część było coraz lepiej w tym względzie na pewno. 

 

 

 

Ok, włączyłem ten poradnik "100%" od Fantazio i tam jest powiedziane że jak dosłownie pierwszego dnia przegapisz żuczka, to już nie możesz mieć wszystkich żuczków lol. Boże, wiedziałem. 

Odnośnik do komentarza

https://80.lv/articles/sega-warns-players-they-can-t-own-metaphor-refantazio/

 

Odnosi się to do ewentualnego wyłączenia w przyszłości usług sieciowych, ale na chłopski rozum to daje im prawo równie dobrze zabrać cyfrę i dlc z konta?

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, ogqozo napisał(a):

Nie traktuję platyny jako jakiegoś specjalnego przejścia gry, w sumie to nawet nie patrzyłem nigdy. Na pewno nie da się wszystkiego zobaczyć za jednym przejściem Royala, da się większość i praktycznie wszystko co jest jakoś faktycznie ciekawe, acz kilka innych rzeczy wymagałoby poświęcenia wielu dni (np. osobne posiłki do robienia z Sojiro czy też potężne skillsy, i dwa zdania dialogu, w jazz clubie). No i Royal ma swoją własną listę "osiągnięć" w bazie i ona już na 1000% nie jest do zrobienia za jednym przejściem.

 

IMO tak jak w Royalu to właśnie ujdzie. Każdy jest w stanie nie stracić nic WIELKIEGO grając w Royala. Kto będzie grał z poradnikiem, ten nie straci nawet nic średniego, tylko małe rzeczy. Sporo takich małych wizyt itd. nadal przepadnie, ale swoje priorytety można osiągnąć ze sporym luzem, by to w nie nie uderzało. Z części na część było coraz lepiej w tym względzie na pewno. 

 

 

 

Ok, włączyłem ten poradnik "100%" od Fantazio i tam jest powiedziane że jak dosłownie pierwszego dnia przegapisz żuczka, to już nie możesz mieć wszystkich żuczków lol. Boże, wiedziałem. 


Może pora wyleczyć FOMO i cieszyć się tym co jest po prostu :) 

  • Plusik 3
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Kiedyś takie gry to była nasza przygoda, jako gracza. Odkrywanie samemu tego, co świat gry oferował, wczuwanie się w bohatera (jak nazwa gatunku sugeruje...), a w przypadku NPC, questów, bądź presji czasu kierowanie się instynktem, sumieniem, czy po prostu własną wolą. Grając w starsze Persony też nie robiliśmy podczas pojedynczego przejścia wszystkiego. Coś nas siłą rzeczy omijało, a to, jakie np. S-Linki poznaliśmy zależało do tego co nas zaciekawiło i czemu nadaliśmy priorytet. I pamiętam dobrze, że jeszcze dzieliło się wrażeniami, czy spostrzeżeniami na forum, co kto odkrył, co kto zrobił. Zresztą, w wielu grach też mamy przecież np. questy z kilkoma potencjalnymi ścieżkami i rozwiązaniami i jakoś nikt nie płacze, że "nie zobaczy wszystkiego przy pojedynczym przejściu". Równie dobrze sama kilkudziesięciogodzinna gra może mieć kilka zakończeń.

 

Też często się łapię na tym, że zaglądam do poradników czy innych materiałów, żeby zoptymalizować rozgrywkę w długiej grze, ale w żadnym wypadku nie podporządkowuję temu całej zabawy. Bo jaka to niby jest frajda? Mam zamiar podejść do Metaphor bez spiny i grać po swojemu. Jak coś mnie ominie, to obejrzy się na YT, albo za parę lat zrobi powtórne przejście przy okazji nieuniknionej edycji rozszerzonej z rozszerzoną zawartością i/lub nowym zakończeniem...

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...