Skocz do zawartości

Metaphor: ReFantazio


tlas

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, KrYcHu_89 napisał(a):

Abstrahując od poczucia utraty czasu, w tej grze tego nie ma, nie ma social linków, co boostuja się tylko co kilka dni, nie ma też tak małej ilości dni na zwiększanie relacji i opcjonalne rzeczy. Pacing jest znacznie lepszy i nie musicie naprawdę siedzieć w dungeonie i zabijać zęby czy inne psy, żeby odnawiać sobie manę na magu.

Dali tą mechanikę, więc każdy gra jak chce.

 

Tylko po chuj to sobie robić xD. 

 

Nie wiem jak w pełniaku to wygląda, ale w demie grając na hard, żeby się wyrobić z jednym i drugim dungeonem w trakcie tych trzech dni, to trzeba było kombinować w ten sposób. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Josh napisał(a):

Nie wiem jak w pełniaku to wygląda, ale w demie grając na hard, żeby się wyrobić z jednym i drugim dungeonem w trakcie tych trzech dni, to trzeba było kombinować w ten sposób. 

No zapewne dlatego, że to demo i ten opcjonalny tak naprawdę jest do zrobienia, ale gra daje nam do zrozumienia, że powinno to zająć więcej dni. Wiesz o co chodzi :). 

Teraz, Pupcio napisał(a):

No taki chyba był ich cel z tego co kojarze. Dla mnie zagrało wszystko na ten moment bo jedyne do czego chce się czepiać to mimo zmiennych warunków pogodowych bohaterowie nie zmieniają ciuchów i mnie to wkurza :wujaszek: w personie jakoś potrafili :yeti:

O kurde rzeczywiście, Fantasy is Dead xD. W ogóle ta pogoda na razie jakoś jest przeze mnie olewana, w zasadzie po 30h nie wiem dalej co ona robi, muszę się przyjrzeć dzisiaj. 

Odnośnik do komentarza

Jak pogoda jest brzydka, to na przeciwników nie działają słabości i nie da się dodatkowych turn ugrać, ale za to dają wincyj kasy i expa.

Wziąłem sobie urlop na jutro, bo nie jestem w stanie pracować bo chcę grać.
Wstaje o 8 i lece do 24, tej siły już nie zatrzymacie.

Edytowane przez Dahaka
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Pupcio napisał(a):

No taki chyba był ich cel z tego co kojarze. Dla mnie zagrało wszystko na ten moment bo jedyne do czego chce się czepiać to mimo zmiennych warunków pogodowych bohaterowie nie zmieniają ciuchów i mnie to wkurza :wujaszek: w personie jakoś potrafili :yeti:

 

jeszcze wygląd tych archetypów bez szału

Odnośnik do komentarza

No właśnie dziwna sprawa przecież Atlus słynie ze sztywniutkiego designu, a tu poza Seekerem na razie żaden szału na mnie nie robi. Podobno zatrudnili typka od Evangelionów ale wiem tylko, że projektował ten pojazd hub którym się poruszamy.

Odnośnik do komentarza

Najlepsze że są miniatury ich "facjat" przy bodaj ekwipunku, tak jak w grach zazwyczaj są twarze postaci, ciekaw jestem ile osób jak to widzi to rozpoznaje "a, ten kawał metalu wygięty lekko bardziej okrągło! Od razu widzę że to fighter".

 

Niby jak to opisać to oryginalnie to zrobili, z całym L O R E, zamiast standardu gatunku czyli klasy jako bohaterowie w innym wdzianku, ale tyle "oryginalnie" że trzymali się poprzednich części serii bardziej niż trzeba. Po zapowiedziach spodziewałem się jednak czegoś pomiędzy tymi biegunami, jest przecież ogromny zasób inspiracji dla takich haseł jak "kupiec", "mag", nie mniejszy niż dla tych ich demonów, mogłyby to np. być postaci historyczne ze średniowiecza czy coś (zresztą były i demony na takowych oparte). Mówimy o ludziach, którzy w poprzedniej części zrobili Papieżycę Joannę jako motocykl.

 

Tym ciekawiej ze strony tych mistrzów 11/10 że twarzy postaci mających rzecz założoną nie ma w ekwipunku, mimo że jest masa miejsca na ekranie, można tylko scrollować i widzieć ILE jest danej rzeczy założonej po razie.

  • Haha 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Nie wiem czy znacie tę panią? Kilka lat temu odkryłem na YT. Za każdym razem jak oglądam jakiś jej materiał, to marzę o tym, żeby to była moja mama albo babcia ;) To byłoby niesamowite móc sobie z mamą pogadać o ogrywanych grach. Mam nadzieję, że będąc w jej wieku nie będę miał demencji i będę mógł grać w gierki na emeryturze.

 

https://youtu.be/Ut3DYfE0fDM?si=xjO3PrIA7FGDZCGY

 

(znowu coś mi osadzanie nie działa :/ filmik jest z unboxingu edycji kolekcjonerskiej w wykonaniu pani lvl 70+, która jest fanem JRPG)

  • Dzięki 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, wet_willy napisał(a):

Jestesmy w podobnym miejscu do siebie mam juz odblokowanego Samuraja Paladyna i Dark Knighta ❤️

 

A na lawke idze ten co dostaje pelnego Expa za bycie w Rezerwie ez

Ta gra jest niesamowita, a jak ktoś narzekał na design Archetypów, to jeszcze nic nie widział, potem się rozkręcają, jak i sama gra, no nie ma mowy tutaj o dłużyznach z Personek, jest w punkt wszystko jak bozia przykazała dla jRPG generacji. 

 

Już jestem na 

Spoiler

wyspie

 

 

Te elementy skradankowe w jednym z "dungeonów", jak MGS jedynka xD. 

Odnośnik do komentarza

Ja jebie, niby tutaj wielu graczy "nie pierwszej młodości" to ja się pytam skąd ten czas na granie?

 

Ten pisze, że już 8 akt 5 rozdziału, inny że 69h na budziku, inny zaraz wystawi na PT bo już skończył, kolejny się zapyta jak zrobić true ending.

 

I jestem jeszcze ja z 9 godzinami na liczniku, zastanawiający się przy nie dostanę wpierdolu od Minotaura :dog: 

  • Lubię! 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...