Skocz do zawartości

Metaphor: ReFantazio


tlas

Rekomendowane odpowiedzi

Fajna gierka, zmutowany srol w drugim pałacu właśnie padł. Na szczęście nie jest to aż tak masochistyczny poziom jak SMTV, gdzie na pierwszym bossie siedziałem 3 godziny, ale i tak lekko nie jest. Postacie są świetne, dobrze pograć w japońskiego erpega, w którym nie gra się tylko nastolatkami, a ci bohaterzy, którzy nimi są zachowują się bardziej jak dorośli. Lubię wszystkich, a to się rzadko zdarza w tych chińsko-czeczeńskich produkcjach. 

Odnośnik do komentarza

Złą pogodę idzie docenić jak się chce przypakować. Co prawda skalowanie jest mocne, ale jeśli ktoś chce używać większej liczby klas, inheritować więcej skillów, to myślę, że na bank podczas gry zacznie mu brakować SPORO magu. A pod koniec mamy sporo postaci w ekipie i sporo klas i te najmocniejsze żrą sporo magu, tak jak i wiele fajnych skillsów.

 

Zła pogoda - idziesz na przeciwników na twoim levelu albo nieco wyżej, można kroić sporo magi. Na słabszych się nie da praktycznie, prawie nic nie dają.

Odnośnik do komentarza

Ogólnie "nikt nie pisze bo wszyscy grają" to jednak prawda, strasznie wciągająca jest ta gra, pojebana sprawa. W sensie serio bardzo mało jem w ostatnich dniach, bo zamiast usiąść i zjeść to od momentu przyjścia z pracy gram aż padnę jak jakaś ameba, śpię też dużo mniej. Nawet pewien grind jest bardzo wciągający, chcę najebać te klasy a możliwości w walce jest dość sporo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Patapon napisał(a):

Pamiętajcie by po przejściu Metaforka zabrać się za Niera jak pan Yoko Taro przykazał, a najlepiej kupić drugą kopię.

 

https://x.com/aitaikimochi/status/1848686594422935609 

Niech za trójkę się lepiej w końcu zabierze, bo to wciskanie go nawet dla beki już dawno przestało być śmieszne:sadkek:

Odnośnik do komentarza

Po skończeniu dungeonu jest opcja żeby wracać do miasta albo zostać "w trasie". Co daje to, że zostanę w trasie a nie wrócę bezpośrednio do miasta? (Nie chodzi tu o zostanie w dungeonie i dalszej eksploracji terenu po pokonaniu bossa).

 

Do tego smoka z samego początku da się wrócić jakoś? Ktoś próbował na niego od razu na pełnej wjechać? Mi zabrakło jaj.

 

Spoiler

Ktoś zabił to duże dziecko w 2 głównym dungeonie wcześniej niż na końcu? Można było z nim walczyć jak nas szukał w ciemnościach. Czy wtedy jak się go pokona to scena z jego "matką" się zmienia? I ten gruby kapitan z początku nie zostaje zjedzony wraz z tym żołnierzem z rogami?

 

Edytowane przez michu86-
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, michu86- napisał(a):

Po skończeniu dungeonu jest opcja żeby wracać do miasta albo zostać "w trasie". Co daje to, że zostanę w trasie a nie wrócę bezpośrednio do miasta? (Nie chodzi tu o zostanie w dungeonie i dalszej eksploracji terenu po pokonaniu bossa).

Pewnie to, że możesz sobie pobiegać po stateczku, skorzystać z kuchni, zasadzić nasionka i porobić inne gówna, które oferuje ta miejscówka. 

Odnośnik do komentarza

Atlus naprawdę wyciągnął wnioski po narzekaniu na pacing ostatnich 3 dużych Person, ale złośliwi powiedzą, że okroili social linki i dungeony pod wersję ReRoyal i dlatego jest tylko 8 i wpadają co "spotkanie", a dungeonów też mniej niż w P5 :):). Ale ja tutaj widzę nacisk na inną rzecz, na mocne, prowadzone bardzo narracyjnie story i podróż, to wyszło po prostu zajebiscie. 

 

Finalny 

Spoiler

Miesiąc

Fabuła strasznie wkręca i właściwie wszystko w tej grze jest takie kochane, Atlus to mistrzowie w swoim fachu, chapeau bas :). 

 

W moim osobistym rocznym rankingu na razie wspólnie z Rebirth top 1/2, niech konkluzja story zadecyduje. 

Godzinę temu, michu86- napisał(a):

Po skończeniu dungeonu jest opcja żeby wracać do miasta albo zostać "w trasie". Co daje to, że zostanę w trasie a nie wrócę bezpośrednio do miasta? (Nie chodzi tu o zostanie w dungeonie i dalszej eksploracji terenu po pokonaniu bossa).

 

Do tego smoka z samego początku da się wrócić jakoś? Ktoś próbował na niego od razu na pełnej wjechać? Mi zabrakło jaj.

 

  Pokaż ukrytą zawartość

Ktoś zabił to duże dziecko w 2 głównym dungeonie wcześniej niż na końcu? Można było z nim walczyć jak nas szukał w ciemnościach. Czy wtedy jak się go pokona to scena z jego "matką" się zmienia? I ten gruby kapitan z początku nie zostaje zjedzony wraz z tym żołnierzem z rogami?

 

Chyba się nie da? W każdym razie szkoda, że go nie ubiłeś, bo daje broń, która była dlugo użyteczna po puryfikacji, a sam smok wcale nie był trudny:).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
59 minut temu, michu86- napisał(a):

Po skończeniu dungeonu jest opcja żeby wracać do miasta albo zostać "w trasie". Co daje to, że zostanę w trasie a nie wrócę bezpośrednio do miasta? (Nie chodzi tu o zostanie w dungeonie i dalszej eksploracji terenu po pokonaniu bossa).

 

Do tego smoka z samego początku da się wrócić jakoś? Ktoś próbował na niego od razu na pełnej wjechać? Mi zabrakło jaj.

 

To ci daje, że tam jesteś, a nie w mieście. Masz mapę... Jak masz drogę na linii A-B-C, to jak zostaniesz w B, to następnego dnia możesz dotrzeć do C. Jeśli zaś wrócisz do A, to by znaleźć się w C, musisz znowu spędzić dzień na dojściu do B, a potem drugi dzień do C. Tych podróży nie ma aż tak wiele w grze (pojawiają się potem nowe punkty, ale po pierwszym wejściu do danego miasta, już bardzo okazjonalnie), ale choćby dla leveli czy wcześniejszych konfidantów czy innych atrakcji, warto nie marnować dni. 

 

 

Smok daje niezłą nagrodę jak na ten moment, ale nie wiem, ile z niej pożytku na dłuższą metę. Ot ekwipunek, lekko lepszy. Jak dla mnie symboliczna nagroda. 

Co do drugiego pytania, to w ogóle chyba nie ma specjalnej nagrody lol, możesz się pomęczyć za każdym razem, ale chyba nic z tego nie ma, poza nie taką wielką garstką expa za długą walkę. Nie mam wrażenia, żeby cokolwiek się zmieniało.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...