Skocz do zawartości

Wydania specjalne - temat ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, Paliodor napisał(a):

To może skusicie się na eksperyment i zaczniecie wydawać coś a'la Retro Gamer, czyli takiego szmatławca ogólnie o retro.  Np co dwa miesiące by na spokojnie zebrać materiał i zrobić konretną szatę graficzną.

Obecna branża to padaka, a o starociach zawsze chętnie się poczyta. Tym bardziej, że potencjalnych tematów jest od groma.

To też eliminuje problem z mniej popularnymi sprzętami, bo można wtedy artykuły i recenzje rozłożyć na ileśtam numerów. Tak samo z seriami gier. Tylko z drugiej strony wyjdzie z tego kolejne CDA Retro.

Odnośnik do komentarza

Takie DOS Extreme z wydaniem kolekcjonerskim z płytą CD z demkami z epoki to bym chętnie przygarnął za gruby hajs. Ja czekam na Mega Drive Extreme, SNES Extreme, X360 Extreme i Game Boy Extreme z takich must have dla mnie. No i Arcade Extreme. Resztę kupię ale bardziej dla wsparcia niż żeby poczytać o PS3 czy N64. 

 

Akurat retro nigdy się nie wypali, po specjalnych numerach można przejść na numer retro który będzie wydawany cyklicznie. Może kiedyś jakaś książka xd 

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Ukukuki napisał(a):

Takie DOS Extreme z wydaniem kolekcjonerskim z płytą CD z demkami z epoki to bym chętnie przygarnął za gruby hajs. Ja czekam na Mega Drive Extreme, SNES Extreme, X360 Extreme i Game Boy Extreme z takich must have dla mnie. No i Arcade Extreme. Resztę kupię ale bardziej dla wsparcia niż żeby poczytać o PS3 czy N64. 

 

Akurat retro nigdy się nie wypali, po specjalnych numerach można przejść na numer retro który będzie wydawany cyklicznie. Może kiedyś jakaś książka xd 

 

Ten jak punktuje! Zaraz wszystkie zaplanowane edycje zdradzisz i tyle niespodzianki! 

  • Lubię! 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Panie Prezesie @Perez, kiedy oficjalna zapowiedź następnego specjala? Masz już w ogóle w głowie jakiś gotowy wzór, na ile przed premierą chcesz je zapowiadać? Czy na przykład ze względu na lato, urlopy i wakacje, info o wrześniowym numerze chcesz puścić później, żeby miało szansę dotrzeć do większej ilości ludzi? Sierpień? Miesiąc przedsprzedaży wystarczy?

Odnośnik do komentarza
40 minut temu, Pix napisał(a):

Panie Prezesie @Perez, kiedy oficjalna zapowiedź następnego specjala? Masz już w ogóle w głowie jakiś gotowy wzór, na ile przed premierą chcesz je zapowiadać? Czy na przykład ze względu na lato, urlopy i wakacje, info o wrześniowym numerze chcesz puścić później, żeby miało szansę dotrzeć do większej ilości ludzi? Sierpień? Miesiąc przedsprzedaży wystarczy?

 

Wszystko poplanowane :). Z grubsza harmonogram wygląda tak:
- czerwiec, wrzesień, grudzień i marzec nowe wydania okolice 20-go
- takie wydanie na 2 miesiące wcześniej dostaje zapowiedź i od razu start przedsprzedaży, właśnie po to, aby gdzieś to sobie rozeszło się trochę po sieci, trochę reklama
- przedsprzedaż trwa te 1,5 miecha, powiedzmy tak jak teraz gdzieś do 10-go w miesiącu, kiedy numer ma wyjść, bo wtedy leci druk i wtedy już wiemy, ile mniej więcej drukować
- drukują, dostaję nakład, leci wysyłka jakoś 16-17-ty 

Teraz Amiga nam debiutowała 20 czerwca, wszystko rozesłane dawno, przez te kolejne 1,5 tygodnia jeszcze wpadło trochę zamówień, chociaż w zasadzie nawet dzisiaj chyba z 8 i jesteśmy na wyczerpaniu, zostało ze 20 egz. Flashbacka (będę wrzucał może nawet dzisiaj na sociale podsumowanie to dam znać); aczkolwiek rozkminiam nawet dodruk, ale to żeby miało sens trzeba z 800-1000 egz. - niby dużo i nie, pewnie by powoli sobie pykało i w końcu zeszło, ale też bym nie chciał z tym rok walczyć :) 

Tak że nowe wydanie się robi, póki co 116 stron, ale może tym razem coś dorzucimy w klimacie tych kartek czy coś. Ze 40 stron już jest: część w korekcie (tak jak wspominałem, od tego wydania już jest osobna osoba do korekty), część już u grafika, a z 10 to już nawet gotowych. 

Tak że myślę, iż w tym tygodniu 15-19.07 wleci już konkret info, kurz po Amidze opadnie i będzie można działać dalej :). 

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Perez napisał(a):

aczkolwiek rozkminiam nawet dodruk, ale to żeby miało sens trzeba z 800-1000 egz. - niby dużo i nie, pewnie by powoli sobie pykało i w końcu zeszło, ale też bym nie chciał z tym rok walczyć

A myślałeś żeby zagadać/rozesłać parę egzemplarzy jutuberom którzy interesują się danym tematem? Myślę że taka Amiga Extreme dobrze by się prezentowała na np. restrosferze, tym bardziej że Grysław mocno jara się Amigą. W tym momencie jeśli nie jest się stałym czytelnikiem PE to nie ma się pojęcia o wydaniach specjalnych.

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, łom napisał(a):

A myślałeś żeby zagadać/rozesłać parę egzemplarzy jutuberom którzy interesują się danym tematem? Myślę że taka Amiga Extreme dobrze by się prezentowała na np. restrosferze, tym bardziej że Grysław mocno jara się Amigą. W tym momencie jeśli nie jest się stałym czytelnikiem PE to nie ma się pojęcia o wydaniach specjalnych.

 

Teraz to nie ma czego wysyłać, bo nie ma czego kupować :D. Ale jest to na pewno pomysł do rozkminy, aczkolwiek kilka takich recenzji widziałem na YT, chyba że to akurat czytelnicy. 

Natomiast to też tak nie do końca, że tylko kręcimy się w naszym sosie, trochę tych reklam było choćby na Fejsie po różnych grupach, a tam to raczej nie wierzę, że wszyscy to nasi czytelnicy :). 

Ogólnie Amiga była bardzo fajnym poligonem doświadczalnym pod względem organizacji, też mam sporo obserwacji co i jak zrobić, co można więcej, a co inaczej, więc będziemy próbować. 

Odnośnik do komentarza

@Perez Mam takie ogólne pytanie co do praw autorskich. CDA z tego co rozumiem z komentarzy Smugglera ma prawa autorskie do wszystkich numerów. Wydań specjalnych z przeszłości, numeru 1,2,3 itd. Dlaczego z PSXE jest inaczej i każdy wydawca ma prawa do danego okresu w którym był właścicielem? 

 

Komentarz pod reprintami Retro 1 i 2 które były wydane za Bauera. 

 

image.png.24e292d5aec6b38a769bb3da20e4fb99.png

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Ukukuki napisał(a):

@Perez Mam takie ogólne pytanie co do praw autorskich. CDA z tego co rozumiem z komentarzy Smugglera ma prawa autorskie do wszystkich numerów. Wydań specjalnych z przeszłości, numeru 1,2,3 itd. Dlaczego z PSXE jest inaczej i każdy wydawca ma prawa do danego okresu w którym był właścicielem? 

 

Komentarz pod reprintami Retro 1 i 2 które były wydane za Bauera. 

 

image.png.24e292d5aec6b38a769bb3da20e4fb99.png

 

Kwestia ustaleń po prostu. 

Od Ściery do ADVERTIGO to nie mam pojęcia, czemu nie było możliwości sprzedaży/praw do tych numerów do 165. Natomiast widzę się na dniach z Fenixem to podpytam. 

Co do specjali - mam do nich prawa, tak jestem umówiony z Łapuszem. W sensie, że on sobie zachował te fizyczne wydania, które już wydrukował i je może sprzedawać, ale same prawa do specjali i opcja dodruku są u mnie, więc to tylko kwestia ogarnięcia materiałów i mozna w każdej chwili zrobić dodruk np. PS2 czy Pegasusa i jest to bardzo możliwe, ale nie wszystko jednocześnie, bo i tak już czasami mi doby brakuje :). 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Będzie dodruk na pewno, czekam na info z drukarni, bo nasz opiekun urlop w tym tygodniu. Kwestia tylko terminu, możliwe nawet, że uda się z tym wjechać w drugiej połowie lipca i wrzucić razem z nowym specjalem to sobie może ktoś będzie chciał oba wziąć, jeśli jeszcze nie ma. 

Jak już się potwierdzi to na pewno będzie info szło :). 

Chociaż w sumie nawet na sklepie i w aukcjach można dodać, że planowany jest dodruk. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Shen napisał(a):

Temat remasterów starych numerów umał? Pierwszy numer słabo się sprzedał?

 

Nie umarł, wstępnie jutro widzę się z Fenixem, to będzie okazja porozmawiać :) Natomiast to jest temat do wybadania. Trudno mi oszacować, jaki to może mieć realnie potencjał taki remaster. 
 

6 minut temu, Mejm napisał(a):

Mam nadzieje, ze umowiles sie na pismie.

 

Mejm, więcej wiary! Natomiast to też jest do przemyślenia, jak to zrobić, czy np. tylko takie PS2 reaktywować, bo fajnie się sprzedało, czy trochę wszystkiego, aby po prostu była już kolekcja cała. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Perez to jednak jest niezły kozak, w poniedziałek wspomniałem że dobrze by było pojawić się na retrosferze, dzisiaj info na FB że PE zostało patronem RetroSfera vol.6.

Aż strach wspominać o Extreme Party bo przy takiej organizacji to kwestia dwóch tygodni.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, łom napisał(a):

Perez to jednak jest niezły kozak, w poniedziałek wspomniałem że dobrze by było pojawić się na retrosferze, dzisiaj info na FB że PE zostało patronem RetroSfera vol.6.

Aż strach wspominać o Extreme Party bo przy takiej organizacji to kwestia dwóch tygodni.


Haha, a to ja chyba nie w tym kontekscie zrozumialem :) Z RetroSfera juz jakis czas rozmawiamy, a zaraz jeszcze jeden patronat sie szykuje - zawsze to jakas okazja pokazac pismo, ulotki rozdac, a nuz wpadnie z jeden nowy czytelnik :)

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Perez napisał(a):

Nie umarł, wstępnie jutro widzę się z Fenixem, to będzie okazja porozmawiać :) Natomiast to jest temat do wybadania. Trudno mi oszacować, jaki to może mieć realnie potencjał taki remaster. 

Taki świeży #91 bym kupił do kolekcji.

Odnośnik do komentarza

Numery poniżej 50 ciężko dostać, a jeśli już to cena jest odpowiednio nieprzystępna do oczekiwań klienta, dlatego również liczę na dodruki. Osobiście czytam PE od numeru 60 (żałuję, że tak późno), od czasów gimnazjum. Gazetki retro to złoto, często po nie sięgam, zalewam się nostalgią i widzę jaka branża wtedy była wspaniała. 

 

W przypadku dodruków to polecam oczywiście sprzedawać pakiety po dwa numery na raz - większy zysk i więcej przepchniętego materiału niż gdyby sprzedawać osobno numery 2 i 3, gdzie 2 kupiłoby więcej osób, a 3 mogłoby zalegać. Cena za dwa numery pewnie nie przekroczyłaby 50 zł, czyli nadal byłaby atrakcyjna. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...