Skocz do zawartości

Wydania specjalne - temat ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Perez napisał(a):

 

Nie umarł, wstępnie jutro widzę się z Fenixem, to będzie okazja porozmawiać :) Natomiast to jest temat do wybadania. Trudno mi oszacować, jaki to może mieć realnie potencjał taki remaster. 
 

Już ci kiedyś pisałem, wydawnictwa np mangowe przy wydawaniu niszowych pozycji czy dodruków korzystaja z platform crowdfundingowych, przykład

https://odpalprojekt.pl/p/basilisk

 

Wyliczasz sobie próg oplacalności, odpalasz projekt, jak zbierzesz chetnych to lecisz z drukiem, jak nie to kasa wraca do ludzi i elo.

Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Shen napisał(a):

Już ci kiedyś pisałem, wydawnictwa np mangowe przy wydawaniu niszowych pozycji czy dodruków korzystaja z platform crowdfundingowych, przykład

https://odpalprojekt.pl/p/basilisk

 

Wyliczasz sobie próg oplacalności, odpalasz projekt, jak zbierzesz chetnych to lecisz z drukiem, jak nie to kasa wraca do ludzi i elo.

Po Basilisku nie było żadnej innej zbiórki z tego co mi wiadomo. Zresztą JPF tam naściemniali, pisząc, że to jedyna okazja dostać (poza ofc pakietami dla księgarni, które były dostępne w zbiórce) i potem sprzedawali te wydania sami na konwentach.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, jakbu napisał(a):

Po Basilisku nie było żadnej innej zbiórki z tego co mi wiadomo.

Waneko robiło zbiórki na dodruki też, na black lagoon minimum to było 500 zamówień, żeby ruszyli, tam im chyba mocno sklepy w tym pomogły, wiem, że gildia dużo wziela.

Odnośnik do komentarza

Ale ten pierwszy numer był słaby, bo to zwykły skan, nawet nie było tam nic retuszowane: rozciągnięty skan i wydrukowany z całą pikseloza i wgnieceniami, bruzdami itp. 
Ja bym kupił ale takie wydanie zbiorcze np. Tom I rocznik ’97 i 4 pierwsze numery ale zrobione z tych surowych plikow co tam gdzieś roger ma te płytki. 
(a sam chciałem kiedyś pisać do fenixa by wydał to co zrobiłem plus dodatkowe 3 numery, by był cały rocznik, ale już raczej nie mam czasu :/) w jakimś mniejszym formacie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...