Skocz do zawartości

Wydania specjalne - temat ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Shen napisał(a):

:sapek:


No i porozmawiane :). Jest zielone swiatlo, aby z tematem ruszyc i potem z Fenixem przegadac konkret. Bo przyznaje, ze troche sam nie wiem poki co jak to ugryzc. Czy same pdfy, czy probowac odswiezyc kazdy numer tak od zera (projekt stron), jak ewentualnie do dodruku podejsc, chociaz tu z drukarnia musze pogadac, ile w ogole najmniej sie da i jaki koszt, czy moze robic odswiezenie z jakims dodatkiem stron z info co to, skad to, jakies zakulisowe tematy. 

  • Plusik 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Jak zrobić to porządnie, nie żadne gówno skany jak z nrem 1, z resztą PDFy ze skanami pierwszych 30 numerów były kiedyś rozdawane. Ja bym to widział tak, wszystko co da się odtworzyć (teksty, screenshoty, część grafik) zrobić od nowa, oryginalne zdjęcia (np. wesoła kamera) czy grafiki ładnie zeskanować i zretuszować na tyle na ile się da (jeśli oryginalne pliki są nie do odzyskania), a to z czym by było za dużo zachodu i nie ma jakiegoś gigantycznego wpływu zrobić na podobną modłę ale nie koniecznie 1:1 (np. część recek ma w tle półprzezroczysty screenshot z intra, zrobić to samo ale już niekoniecznie z dokładnością co do 1 klatki).

Jeszcze jest kwestia pierwszych numerów które nie miały zbyt dużo stron, nie wiem czy nie było by lepiej połączyć np. 1-3 (a potem 4-5, 6-7) żeby dobić do tych 120 stron i wystawić za np. 50 zeta niż rozdzielać na 3 oddzielne wydawnictwa po 40 stron.

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.07.2024 o 12:22, Shen napisał(a):

Waneko robiło zbiórki na dodruki też, na black lagoon minimum to było 500 zamówień, żeby ruszyli, tam im chyba mocno sklepy w tym pomogły, wiem, że gildia dużo wziela.

No ale to nie był taki prawdziwy crowdfunding, tylko pre-order z dodatkowym waleniem w chuja. Wiele osób, którym brakowało 1 tomu (jedenastego) stało pod ścianą z opcją kupna pakiet 1-11 lub pakietu 1-12. Tomu 11. brakowało ludziom, bo... o preorderze można było dowiedzieć się jedynie z fanpage Waneko i był sprzedawany jedynie w przedsprzedaży.

  

57 minut temu, Perez napisał(a):

No i porozmawiane :). Jest zielone swiatlo, aby z tematem ruszyc i potem z Fenixem przegadac konkret. Bo przyznaje, ze troche sam nie wiem poki co jak to ugryzc. Czy same pdfy, czy probowac odswiezyc kazdy numer tak od zera (projekt stron), jak ewentualnie do dodruku podejsc, chociaz tu z drukarnia musze pogadac, ile w ogole najmniej sie da i jaki koszt, czy moze robic odswiezenie z jakims dodatkiem stron z info co to, skad to, jakies zakulisowe tematy. 

Jak dla mnie najlepsiejszą opcją jest złożyć peceta, który obsłuży stare oprogramowanie w którym szmatławca składano i wypluwać to samo 1:1 (lub z poprawą literówek ;)) bez zbytnej ingerencji w materiał źródłowy. Czytając wywiad z gośćmi od reprodukcji polskich magazynów, Retronics, nie podobało mi się jak bardzo ingerują w stary magazyn, niektóre strony wyglądały zupełnie inaczej. Tylko co z reklamami...

Odnośnik do komentarza

Czy razem z informacjami o nowym wydaniu specjalnym zostanie opublikowana lista autorów tekstów? Nie chciałbym popełnić błędu jak w przypadku Dreamcasta i jarać się zakupem czasopisma (jak się później okazało) z artykułami pisanymi przez youtuberów na kolanie

Edytowane przez Grześ
  • Plusik 1
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza
7 minut temu, Pix napisał(a):

Panie Prezesie @Perez, wspominał Pan, że  prawdopodobnie w połowie lipca wleci zapowiedź nowego specjala. Zbliżamy się do tego momentu? 

 

Yhym. Dopinamy okładki i jak nie w weekend to tuż po od razu wleci już z przedsprzedażą, żeby nie robić zamieszania w stylu "no zapowiedź jest, a kiedy można zamówić". 

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, Grześ napisał(a):

Czy razem z informacjami o nowym wydaniu specjalnym zostanie opublikowana lista autorów tekstów? Nie chciałbym popełnić błędu jak w przypadku Dreamcasta i jarać się zakupem czasopisma (jak się później okazało) z artykułami pisanymi przez youtuberów na kolanie

 

O to to. Niby numer specjalny PSX Extreme, a potem się okazuje, że człowiek nie zna większości "redaktorów", bo to jakieś nołnejmy.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Grześ napisał(a):

Czy razem z informacjami o nowym wydaniu specjalnym zostanie opublikowana lista autorów tekstów? Nie chciałbym popełnić błędu jak w przypadku Dreamcasta i jarać się zakupem czasopisma (jak się później okazało) z artykułami pisanymi przez youtuberów na kolanie

 

Na tę chwilę na 116 stron większa część to teksty osób z PE: Kali, Majk, Konsolite, Ural, NRGeek (ale po korekcie! :)), Roger, Dżujo, Grabarczyk, nawet Koso jest ze stroną recenzji. Do tego wsparcie osób, które były m.in. w Amidze + autorzy, którzy siedzą w danym temacie, bo - mimo iż rozumiemy, że nie są bezpośrednio związane z pismem i nie każdemu to pasuje - jednak dobrze też mieć kogoś, kto zna temat na wylot. To, moim zdaniem, wypaliło w Amidze, gdzie całość prowadził Voyager. Dobrze będzie! :) 

  • Plusik 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Podkreslenie obecnosci Kosa mogloby wskazywac na swiat Segi, no ale ta jedna strona podejrzana.

 

Dlatego moze to faktycznie swiat xboxa i pokutna re-recenzja Halo przez pryzmat laserkow blasterkow i naku.rwiania latami w Destiny :leo:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Perez napisał(a):

To, moim zdaniem, wypaliło w Amidze, gdzie całość prowadził Voyager. Dobrze będzie! :) 

 

Nie wiem czy to zasługa nowego wydawcy czy Voyagera ale ten specjalny numer był fenomenalny i zdecydowanie wybijał się na tle poprzednich numerów. Ktoś kiedyś wspomniał aby osoby obce czytelnikom PSXE dostały trochę miejsca aby się przedstawić. Nie każdy czytał czasopisma od  Computer Graphics Studio czy Top Secret. 

 

Godzinę temu, Pix napisał(a):

Coś czuję, że będą znowu komputerowe klimaty (może to DOS extreme). Trzeba dalej czekać na tego snesa i N64 :frog:

 

Jakby był numer o DOS to kupuję wszystkie okładki xd totalnie ciemna karta w mojej przygodzie z grami. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Perez napisał(a):

SNES na grudzień planowany, o tym już wspominałem. @Roger już podobno zaczął robić szpigiel! Pewnie zaraz przyjdzie "dej mi 200 stron!11!". 

I nie, nie MS DOS ani nic komputerowego :). 

 

Będzie co robić w święta, dzięki Panie Roger :banderas:

A to zaskoczyłeś, że nic komputerowego. Dobra wiadomość.

Obecność Konsolki, Urala i Majka wskazuje na Segę. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...