Skocz do zawartości

Wydania specjalne - temat ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Shen napisał(a):

Commodore 64 prędzej wpadnie :niki:

 

Na 2025 jest jeden temat, który wydaje się oczywisty na jesień. Natomiast od tego Arcade sporo zależy w kontekście takich mniej oczywistych tematów. Np. redakcja zgłaszała Sega Mega Drive (swoją drogą w najbliższym numerze będzie o tym sprzęcie tekst), ale czy to ma odpowiedni potencjał. 

Ja niezmiennie przepraszam o gadaniu o tym "potencjale", ale no taka prawda. Robienie specjala w ramach "sztuka dla sztuki" w tym sensie, że opłacamy druk i redakcję, a potem może coś zostanie, a może nie - no to się mija z celem, zwłaszcza dla mnie :). 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Żadna Sega nie ma odpowiedniego potencjału ;) Dajcie już spokój z tą Segą, był Saturn i Dreamcast - niszowe tematy. W Polsce już Nintendo było bardziej popularne, choćby Gameboy i kolejne wcielenia. Ja jestem bardzo zainteresowany Nintendo 64 i sporo Osób tutaj i nie tylko zgłaszało chęć zakupu takiego numeru :)

SNESik też super pomysł i chętnie kupię. A zatem skoro Sega dostała dwa numery, to niech Nintendo zostanie poświęcony numer o SNESie i później o Nintendo 64.

Wielu z nas w czasach PSXa miało kontakt z N64 i grało na nim choćby w płatnych gralniach, więc chętnie przypomni sobie te czasy, a klasyków na tę konsolę było sporo i zapisały się w historii.

 

  • Plusik 3
  • This 1
  • Minusik 3
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, [InSaNe] napisał(a):

Żadna Sega nie ma odpowiedniego potencjału Dajcie już spokój z tą Segą, był Saturn i Dreamcast - niszowe tematy. W Polsce już Nintendo było bardziej popularne, choćby Gameboy i kolejne wcielenia. Ja jestem bardzo zainteresowany Nintendo 64 i sporo Osób tutaj i nie tylko zgłaszało chęć zakupu takiego numeru 

SNESik też super pomysł i chętnie kupię. A zatem skoro Sega dostała dwa numery, to niech Nintendo zostanie poświęcony numer o SNESie i później o Nintendo 64.

 

Wielu z nas w czasach PSXa miało kontakt z N64 i grało na nim choćby w płatnych gralniach, więc chętnie przypomni sobie te czasy, a klasyków na tę konsolę było sporo i zapisały się w historii.

 

 

 

Nie no ja nie mówię, że będzie SEGA :). Wolne sloty są na marzec i czerwiec - to są daty do przemyślenia. Zobaczymy jak Arcade, ale też zobaczymy jak SNES w listopadzie-grudniu. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Arcade to znowu nie taka nisza, ale już właścicieli Mega Drive można by pewnie policzyć na palcach jednej ręki. Będzie SNES, który również nie był specjalnie popularny, podczas gdy nie ma najbardziej oczywistego wyboru czyli GB/GBC/GBA. No i X-Box

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Perez napisał(a):

Np. redakcja zgłaszała Sega Mega Drive (swoją drogą w najbliższym numerze będzie o tym sprzęcie tekst), ale czy to ma odpowiedni potencjał. 

Taki temat jak Mega Drive może miał by jakiś potencjał gdyby był mocno wypromowany na stronkach/kanałach YT które siedzą w retro. SNES też nie wydaje się oczywistym wyborem (tak samo jak N64) bo to była nisza u nas (w latach 90tych widziałem dosłownie jednego SNESa a kumpli a N64 tylko w gralniach) tylko że tutaj w przeciwieństwie do Mega Drive będzie o wiele więcej kultowych tytułów i marek które są obecne do dzisiaj. Patrząc na popularność platform to takimi oczywistymi wyborami są jeszcze PSP, X360, PS3 i może DS. A ja nadal czekam na numery poświęcone danym latom...

Odnośnik do komentarza

A u mnie wsrod znajomych za dzieciaka Mega Drive mialo kilka osob za to nikt nie mial SNESa. Ja mam wielki sentyment do Segi. Taka okladka z Comix Zone w stylu tej z Flashbacka :banderas:

Arcade Exteme oczywiscie zamowie. Trzymam kciuki zeby byla okladka z Punishera albo Mortal Kombat.

 

Odnośnik do komentarza

Arcade zupełnie nie dla mnie. Chyba urodziłem się w złych latach (początek 90') albo wychowałem w innej części Polski, bo u mnie nigdzie nie było salonów z automatami ani nigdy nie trafiłem na takowe na wakacjach. Wszyscy znajomi mieli w domach pegasusa lub SNESa, chyba że ktoś miał bogatego wujka zza granicy to ewentualnie PC z pasjansem, więc musiałem pominąć Amigę Extreme a teraz pominę kolejny specjal. Artykuły w PE dotyczące arcade były tak nudne, że jak tylko widziałem na zdjęciu automat to przerzucałem stronę, tutaj spodziewam się czegoś podobnego plus wspominki jak to kiedyś chodziło się do salonu przy ulicy boomerskiej do budynku w którym dzisiaj jest fabryka papieru toaletowego, kiedyś to było...

Ale będę śledził temat i jeśli będzie dużo pozytywnych recenzji forumowiczów to może ostatecznie się skuszę.

Edytowane przez Grześ
Odnośnik do komentarza

Ja na Amidze gralem tylko u jednego sasiada. Na doslownie 2 miesiace w czasach juz PS2 chlopak mojej siostry pozyczyl mi Amige 1200. Za wiele wspomnien nie mam ale po prostu lubie retro. W ogole teraz juz bede wciagal wszystkie specjale.

 

@Perez czy temat wydania tych poprzednich chociazby w PDF umarl czy bede mial okazje je wykupic? (na dodruk sie nie ludze)

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, pawelgr5 napisał(a):

Ja na Amidze gralem tylko u jednego sasiada. Na doslownie 2 miesiace w czasach juz PS2 chlopak mojej siostry pozyczyl mi Amige 1200. Za wiele wspomnien nie mam ale po prostu lubie retro. W ogole teraz juz bede wciagal wszystkie specjale.

 

@Perez czy temat wydania tych poprzednich chociazby w PDF umarl czy bede mial okazje je wykupic? (na dodruk sie nie ludze)

 

Jak najbardziej temat jest i nawet nie mówię, że dodruki odpadają, aczkolwiek raczej takie PS2 niż Saturn :). Natomiast najwcześniej strzelam po wakacjach, bo to z Łapuszem muszę się złapać i pozbierać materiały, bo przykładowo ostatnio Dreamcasta robił Romek no to mam pod ręką wszystko, ale wcześniejsze ktoś tam inny, druk też był chyba raz w jednej drukarni, raz w innej. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Rocznik 85. Nigdy nie miałem swojego Pegazusa. Grałem u sąsiadów, kolegów. Moim 1 sprzętem była Amiga 500. 

Automaty pamiętam. Grzybowo xD Wóz drzymały w drodze na plaże. Na dworcu był automat i przy moście dworcowym gdzie sporo wcześniej był Tekken 3. Numer kupie, ale nie jest to mój konik. SNE tak samo, bo miałem jednorazowy kontakt. MegaDrive szybciej. Czekam na Xbox. 

Odnośnik do komentarza

Ja czekam glownie na snesa. Nie mialem z nim do czynienia az do czasu jak wypuscili ta wersje mini. Wszystkie jrpgi skonczylem na nim plus metroida i castlevanie. A cala reszte ogralem. Dodalem tez kilka gierek ale glownie takich oczywistych tytulow. Super sprzet. W tamtych czasach bylbym zadowolony jak i teraz. Mam tez tego megadrivea mini ale te gry juz jakos mi nie podeszly. Tu skonczylem tylko jednego monsterboya. Super gierka i zaczalem grac w kolejna czesc. Niestety przyszedl FF 7 rebirth w miedzyczasie wiec poszedl w odstawke. Na snesie samymi jrpgami moglbum zyc. Albo super metroida tylko miec i by starczylo.

Wiec taki numer o snesie moze by pi pokazal jakies tytuly które przeoczyłem.

Zamiast xboxa mogli by wii extreme wcisnac pierwsze. Mam po czasie i nie wiem w co grac.

Edytowane przez Jontek80
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, LeifErikson napisał(a):

+1 do opinii, że ciąg w postaci Amiga -> Arcade -> SNES to lekki przesyt starociami i fajnie byłoby wplatać pomiędzy coś bardziej współczesnego. 


A to wrzuć swoje propozycje plus oczywiście inni też to się nawet odpali ankietę z ciekawości. Z tych co w redakcji się przewijały to wspomniana Sega Mega Drive, też PSP, X360, oczywiście PSX, ale to pewnie przyszła jesień na rocznicę. 

Odnośnik do komentarza

Czekam głównie na nintendozę tj. SNES i N64; byłoby mega jeśli ekipa wzięłaby się również za GameBoy'a (chociaż tutaj biznesowo chyba większy sens miałby specjal ogólnie o handheldach Ninny) plus GameCube (tutaj chyba najmniejsze szanse).

Specjal o Xbox 1 jak najbardziej, najmniej z tej platformy pamiętam.

 

No a później to już raczej przekroje rocznikowe lub generacyjne. Nie ukrywam, fajnie by było, gdyby dodano tutaj coś spoza samych gierek, jakiś szerszy kontekst popkulturowy, by oddać klimat danego okresu.

Edytowane przez Badus
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Perez napisał(a):


A to wrzuć swoje propozycje 

 

- Xbox (całościowo albo generacyjnie, to już pewnie w zależności od ilości materiałów)

- GameBoy albo przekrojowo o handheldach

- PS3

 

Ale ja chętnie bym zobaczył też coś spoza tematu platform:

- Sandbox Extreme

- Racer Extreme

- RPG Extreme

- Sportówki Extreme

- GTA Extreme jeśli chcielibyście się pościgach z CDA na to kto pierwszy to wypusci :)

Odnośnik do komentarza
11 minut temu, Perez napisał(a):


A to wrzuć swoje propozycje plus oczywiście inni też to się nawet odpali ankietę z ciekawości. Z tych co w redakcji się przewijały to wspomniana Sega Mega Drive, też PSP, X360, oczywiście PSX, ale to pewnie przyszła jesień na rocznicę. 

Dorzuć do ankiety numer rocznikowy (tak będę non stop o tym spamował). Wtedy mógł by wyjść elegancki przekładaniec ze specialami, np. SNES >> Extreme 1990 >> PSP >> 1991 >> X360 >> 1992 itd. A jak by załapało i kończyły się już platformy to i 3 takie numery na rok bym z chęcią przywitał.

Odnośnik do komentarza

Takie DOS extreme to bym poczytal.

 

- exclusive'y

- roznice (na plus i na minus) miedzy tymi samymi grami na innych platformach

- konfiguracja autoexeca i config.sys w celu zonglowania pamiecia gorna i wysoka zeby uruchomic konkretne tytuly

- dos dzisiaj czyli dosbox

- norton commander czy wiersz polecen

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Mejm napisał(a):

Takie DOS extreme to bym poczytal.

 

- exclusive'y

- roznice (na plus i na minus) miedzy tymi samymi grami na innych platformach

- konfiguracja autoexeca i config.sys w celu zonglowania pamiecia gorna i wysoka zeby uruchomic konkretne tytuly

- dos dzisiaj czyli dosbox

- norton commander czy wiersz polecen

 

Brzmi jak Komputer Świat Extreme ;)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...