Skocz do zawartości

Wydania specjalne - temat ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, Perez napisał(a):

Np. redakcja zgłaszała Sega Mega Drive (swoją drogą w najbliższym numerze będzie o tym sprzęcie tekst), ale czy to ma odpowiedni potencjał. 

 

Świetny pomysł :wub:

2 godziny temu, pawelgr5 napisał(a):

A u mnie wsrod znajomych za dzieciaka Mega Drive mialo kilka osob za to nikt nie mial SNESa. Ja mam wielki sentyment do Segi. Taka okladka z Comix Zone w stylu tej z Flashbacka :banderas:

Arcade Exteme oczywiscie zamowie. Trzymam kciuki zeby byla okladka z Punishera albo Mortal Kombat.

 

 

Bo Mega Drive miał dystrybucję w Polsce w przeciwieństwie do SNESa. Sam dostałem Mega Drive ze sklepu z nową grą Rise of the Robots która kosztowała 250 zł w 1995 xD A moje rodzinne miasto to małą mieścina, Mielec. A sklepy miały nowe gry na ten system.

 

A redakcja niech nie słucha stary dziadersów z forum bo każdy ciągnie w to co miał za dzieciaka. Niektórzy tutaj chcą N64 a w Polsce to była bardzo mało popularna platforma, gry po 300 zł i brak piratów. No trzeba było być bananowym dzieckiem w latach 90 żeby to mieć albo rodzinę za granicą. Do tego te gry bez tekstur tragicznie się postarzały, do tego większość gier nie trzyma 30 klatek. Jak miłośnk retro omijam tę platformę szerokim łukiem. 

 

A Arcade to świetny wybór :D  uwielbiam ten temat, do dzisiaj na każdym sprzęcie mam mame32, Metal Slugi. No i zbieram gierki na Neo Geo a kiedyś płyty arcade. 

2 godziny temu, Grześ napisał(a):

Wszyscy znajomi mieli w domach pegasusa lub SNESa

 

Nie miałeś salonów arcade w okolicy ani nie widziałeś ich w turystycznych miejscowościach a koledzy mieli SNESy? Gdzie się chowałeś? 

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza
46 minut temu, Mejm napisał(a):

Takie DOS extreme to bym poczytal.

 

- exclusive'y

- roznice (na plus i na minus) miedzy tymi samymi grami na innych platformach

- konfiguracja autoexeca i config.sys w celu zonglowania pamiecia gorna i wysoka zeby uruchomic konkretne tytuly

- dos dzisiaj czyli dosbox

- norton commander czy wiersz polecen

 

:wub: ale to pewnie pierwsze CDA wypuści chociaż nie wiem kto tam teksty napisze bo obecnie załoga to chłopaki w okolicach 30 plus 2-3 starych dziadów. 

Odnośnik do komentarza

Na Mega Drive mogę poczekać, miałem za dzieciaka, ale dwa sprzęty od Segi już były. Z samym MD można dorzucić do numeru GameGear, bo miały w zasadzie te same gry. Zresztą w sierpniowym numerze będzie o MD.

Przydałby się z GameBoyem, bo jeszcze żadnego handhelda nie było. Tutaj połączenie GB, GBC i GBA powinno dać radę. NDS poświęciłbym oddzielne wydanie specjalne.

 

Okładka Arcade Extreme z Outrunem jest w pytę :banderas:

Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Mari4n napisał(a):

Na Mega Drive mogę poczekać, miałem za dzieciaka, ale dwa sprzęty od Segi już były. Z samym MD można dorzucić do numeru GameGear, bo miały w zasadzie te same gry. Zresztą w sierpniowym numerze będzie o MD.

Przydałby się z GameBoyem, bo jeszcze żadnego handhelda nie było. Tutaj połączenie GB, GBC i GBA powinno dać radę. NDS poświęciłbym oddzielne wydanie specjalne.

 

No GameBoy by się przydał gdzieś po drodze ale jak SNES wleci pod koniec roku to warto może to przegryźć czymś nowszym jak PSP, PS3, Xbox. A później gdzieś wpleść Mega Drive :wub: 

 

Ogólnie można też pomyśleć nad tematycznym numerem. Wydaje mi się ,że te numery specjalne mogą przyciągnąć trochę nowych użytkowników więc może poszerzyć zakres czytelników i przyciągnąć ich do magazynu? Tylko nie mam pomysłu xd Anime niby spoko ale nie moja bajka. Na pewno wiele osób przestało czytać CDA z ideologicznych powodów więc może warto jakoś złapać i tę grupę? Specjalny o DOS brzmi super ale bardziej chwytliwy będzie pewnie PSXE o strategiach albo Windows 98 xd

 

Ogólnie na forach czy retro grupach widziałem ,że sporo osób nie kupiło Amiga Extreme bo dalej myśleli ,że magazyn jest Łapusza. Z drugiej strony inni ich prostowali ale i tak już wtedy numer był wyprzedany. 

 

Ogólnie sporo roboty Perez masz z reklamą. Sporo moich znajomych myśli ,że PSXE jest dalej tylko o konsolach.

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, łom napisał(a):

Dorzuć do ankiety numer rocznikowy (tak będę non stop o tym spamował). Wtedy mógł by wyjść elegancki przekładaniec ze specialami, np. SNES >> Extreme 1990 >> PSP >> 1991 >> X360 >> 1992 itd. A jak by załapało i kończyły się już platformy to i 3 takie numery na rok bym z chęcią przywitał.

To za dużo. 
nawet jeden numer raz na kwartał to myślę też sporo, no ale to akurat ja ostatnio nie mam czasu.

PS3

Xbox360

Snes

n64

game boy extreme (GB gbc gba)

psp vs nds extreme :) (fajne to były czasy dla mnie, wchodzenie na skizo.org i toczenie wojenek, brak smartfonów na rynku to i grało się w crapy typu Neves na NDSie, był homebrew typu Kamasutra :) , tylko pisanie o dwóch różnych konsolkach trochę nie pasuje mi do tej formuły co jest. 
Old PC Extreme - gierki od np dosa po czasy ps3/x360 gdzie zatarła się różnica między PC a konsolami

 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Perez napisał(a):


A to wrzuć swoje propozycje plus oczywiście inni też to się nawet odpali ankietę z ciekawości. Z tych co w redakcji się przewijały to wspomniana Sega Mega Drive, też PSP, X360, oczywiście PSX, ale to pewnie przyszła jesień na rocznicę. 

Sądzę, że co nie zrobicie, będzie dobrze, byle tym dobrze rotować. Teraz trzy numery, to głównie piksele dla dinozaurów i na dobrą sprawę, po prostu to samo. Lepiej było wrzucić pomiędzy coś z ery XBOX/PS2/GC czy PS3/Wii/X360. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

No i X360 to najpopularniejsza konsola z siódmej generacji w Polsce. Kumpel co prowadzi sklep z grami dalej ma kilkaset gier w ofercie na tę konsolę, dalej się sprzedają bardzo dobrze i ludzie chętnie je wymieniają. Często X360 odziedziczyło młodsze rodzeństwo albo rodzice kupują młodszym dzieciakom bo te konsole są śmiesznie tanie. 

 

W sumie 360 i Koso jako prowadzący i mamy dobrą sprzedaż. Mój ulubiony etap jako gracz no i bardziej konsolowy to już byłem tylko za czasów Pegasusa. 

 

A w przyszłym roku 20 rocznica premiery X360. Ale ten czas zasuwa. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, Ukukuki napisał(a):

ale to pewnie pierwsze CDA

No tak, ale ja tego na pewno nie kupię przez ten wybryk transa i obecność osób lgbt w redakcji cda (np koncowki śląskie sztywnego patyka). 

19 minut temu, Mari4n napisał(a):

NDS poświęciłbym oddzielne wydanie specjalne.

Najlepiej z PSP :)

Odnośnik do komentarza

Arcade Extreme fajny temat. Liczę na teksty nie tylko o tych znanych seriach, które miały swoje odpowiedniki konsolowe/pecetowe, ale również o jakichś "hidden gemach", których może i nie było wtedy w Polsce, ale które mimo wszystko są warte uwagi nawet dziś. Przykładowo Dungeons and Dragons Tower of Doom i Shadow Over Mystara.

 

Tym bardziej, że wiele gier jest obecnie wydawanych w jakichś kompilacjach, jak na przykład nadchodzący Marvel vs Capcom.

 

Ciekaw jestem okładek. Potencjał jest duży. Chętnie poczytam, może nawet bardziej, niż o tych bardziej popularnych sprzętach, na których Extreme'y również czekamy. Tym bardziej, że rocznikowo salony gier pamiętam i mile wspominam. Coś o flipperach będzie przy okazji?

Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, Perez napisał(a):


A to wrzuć swoje propozycje plus oczywiście inni też to się nawet odpali ankietę z ciekawości. Z tych co w redakcji się przewijały to wspomniana Sega Mega Drive, też PSP, X360, oczywiście PSX, ale to pewnie przyszła jesień na rocznicę. 

 

Rozumiem, że to musi się przede wszystkim sprzedać, więc przy całej mojej sympatii do Segi, to ja bym jednak w Mega Drive nie szedł, bo to w Polsce niszowy temat. A nie chciałbym, żeby przez jeden numer, który się słabo sprzeda @Perez zniechęcił się do idei specjali. 

Zaskoczyłeś mnie też, że chcecie zrobić numer specjalny o pierwszym PlayStation. Dla mnie PE #0 był czymś takim, ale widocznie macie do tego inne podejście. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 18.07.2024 o 21:18, dee napisał(a):

Dobry sztos sie szykuje dla starych dziadów

Centralnie chcę takie klasyki jeszcze z przełomu 80'/90' Choplifter, BombJack, Gun Smoke, Xain'd Sleena...ale pewnie zbyt niszowe, zbyt leciwe :notlikethis:

Chcieć to teraz sobie możecie ile wlezie. Przecież numer jest już w piekarniku i czeka na doskonały wypiek. Tu już za dużo się nie zmieni, no chyba że ktoś w trakcie pieczenia dorzuci na wierzch jakieś truskawki :kekyayaya:

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.07.2024 o 01:56, [InSaNe] napisał(a):

Żadna Sega nie ma odpowiedniego potencjału ;) Dajcie już spokój z tą Segą, był Saturn i Dreamcast - niszowe tematy. W Polsce już Nintendo było bardziej popularne...

 

No u mnie w środowisku raczej odwrotnie. Nintendo to raczej podstawówkowe bogole miały Nintendo. Pamiętam jak się jarałem jak od dziewczyny z podbazy pożyczyłem GB. Ewentualnie do kumpla się szło na Golden Eye'a, a w szkole średniej w zasadzie rok czy dwa lata później kilku kumpli miało Dreamcast.

Odnośnik do komentarza
W dniu 19.07.2024 o 10:50, Mejm napisał(a):

Takie DOS extreme to bym poczytal.

 

- exclusive'y

- roznice (na plus i na minus) miedzy tymi samymi grami na innych platformach

- konfiguracja autoexeca i config.sys w celu zonglowania pamiecia gorna i wysoka zeby uruchomic konkretne tytuly

- dos dzisiaj czyli dosbox

- norton commander czy wiersz polecen

Brzmi jak CD-Action Retro, które poruszało niektóre z tych tematów w swoich numerach ;)

---

Co do Arcade Extreme - super pomysł, byle jak najmniej Dziatkiewicza, którego artykuły są totalnym nieporozumieniem. Z drugiej strony jest to tak szerokie zagadnienie, że ciężko będzie tutaj zadowolić wszystkich. Zupełnie czym innym są pierwsze tytuły ze stajni Atari, Data East czy Taito jak zestawimy je obok maszyn opartych na Naomi, Triforce czy nawet CPS2 i Neo-Geo. Mam nadzieję, że uda wam się utrzymać tutaj sensowny balans :). Mam nadzieję, że rzeczywiście odkryjemy tutaj jakieś mniej wałkowane tematy, zamiast czytać kolejny raz o Pongu, Pac-Manie, Mortal Kombat czy Donkey Kongu.

  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie, piszę z lekkim offtopem: ile do tej pory, wyszło specjalnych magazynów od PSX Extreme? Posiadam ten poświęcony PS2 (najlepsza konsola) i jestem ciekaw, ile jeszcze mam do nadrobienia. Prawdopodobnie, kupię też przedruk pierwszego numeru "zwykłego", ale czy coś jeszcze, będzie mi brakować?

Odnośnik do komentarza

Dopinamy okładki i jest rozkmina, bo jedna za dużo :). Limitka ogarnięta, ale mamy 7 z grami, a no już tylu nie chcę. No i mamy (kolejność alfabetyczna):

 

Cadillacs and Dinosaurs
Metal Slug
Moon Patrol
Mortal Kombat
Out Run
Pac-Man
Street Fighter II

Załóżmy, że wszystkie okładki są piękne, wspaniałe i w ogóle - który tytuł byście odrzucili? 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...