Skocz do zawartości

Wydania specjalne - temat ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Square napisał(a):

A do zamówienia od razu po zapowiedzi dostępne?

 

Tak. Jak jutro pojawi się już pełna zapowiedź z finalnymi okładkami i pełnym spisem to od razu rusza przedsprzedaż na Allegro i na psxextreme.pl. Analogicznie jak przy Amidze na ok. 1,5 miesiąca wcześniej. Tylko już mam nadzieję, że bez przygód z Allegro - nasza wiarygodność nieco się hcyba poprawiła po realizacji ponad 2100 zamówień (kurczę, kiedy ja to wysłałem wszystko :D). 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
19 minut temu, Jontek80 napisał(a):

Czy przez wasz sklep bedzie mozliwosc wyboru wysylki do uk? Czy bedzie trzeba sie znowu jakos ugadywac. Idea przez sklep od razu wysylala a z allegro juz nie. Trzeba bylo sie jakos kontaktowac z zona szefa zeby ogarnela wysylke.

 

Jest opcja wysyłki poprzez sklep do UK. Tak że jak najbardziej można zamówić w tej formie. 

Odnośnik do komentarza
31 minut temu, czapa napisał(a):

Ruszy dzisiaj?

 

Si, ale gdzieś pewnie 18-19, bo właśnie numer domykamy, a ten to już bankowo musi dzisiaj iść do druku, więc priorytet :). Ale już zapowiedź tekstowa gotowa, okładki ogarnięte z lekkim liftem po Waszych uwagach (chociaż czy kierunek dobry to inna sprawa :)). 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
8 minut temu, Benson napisał(a):

@Perez, a jak tam temat Fenixowych wznowień?

 

Widziałem się z Fenixem na integracji, jest zielone światło, aby wrócić do niego z jakimś konkretem, no tylko właśnie konkretu brak :)  Teraz to Arcade, dodruk Amigi, właśnie zamykamy numer sierpniowy i totalnie nad tym nie myślałem jak to ugryźć. To znaczy nawet na spotkaniu redakcyjnym była rozmowa, że może właśnie jakieś takie dopasione te reedycje z komentarzem redakcyjnym, inne opcje to zwykle skany (trochę bieda pewnie by wyszła) lub poskładanie tego od nowa. 

Natomiast wiadomo, tu trzeba trochę skali - jakieś drukowanie po 40-50 egz. to sprawi, że za numer wyjdzie jakaś kupa siana. Wiadomo, ta reedycja pierwszego siadła, bo pierwszy, ale jak by to wyglądało z jakimś 4. 8. czy 13... Czy to jakieś roczniki robić, pakiety czy jak? Czy przedsprzedaż, ale na zasadzie, że jak nie nazbieramy XX to anulujemy? 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Perez napisał(a):

Natomiast wiadomo, tu trzeba trochę skali - jakieś drukowanie po 40-50 egz. to sprawi, że za numer wyjdzie jakaś kupa siana. Wiadomo, ta reedycja pierwszego siadła, bo pierwszy, ale jak by to wyglądało z jakimś 4. 8. czy 13... Czy to jakieś roczniki robić, pakiety czy jak? Czy przedsprzedaż, ale na zasadzie, że jak nie nazbieramy XX to anulujemy? 

Pakiet/numery łączone może, bo po jednym, to życia nie wystarczy, żeby to wydać.

Usiądz na spokojnie, przelicz sobie koszta i ile się tego musi sprzedać i pomyśl o jakimś crowfundingu jak np https://wspieram.to/, ustalisz sobie próg opłacalności, jak wypali to wydasz, jak nie, to projekt umrze śmiercią naturalna a strata bedzie niewielka.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Wydawanie pojedynczo starych numerów kompletnie nie ma sensu. Kto to będzie kupował. Wydania zbiorcze albo udostępnienie za darmo skanów patronom? Pewnie najwięcej sensu miało by wydawanie rocznikami ale nie wiem czy jest na to rynek, warto sprawdzić. 

 

CDA kiedyś rozdawało 100 albo 150 swoich archiwalnych numerów na płytach. 

Odnośnik do komentarza

Sam siebie zacytuję bo może Perez przeoczył

W dniu 7.07.2024 o 21:26, łom napisał(a):

Jak zrobić to porządnie, nie żadne gówno skany jak z nrem 1, z resztą PDFy ze skanami pierwszych 30 numerów były kiedyś rozdawane. Ja bym to widział tak, wszystko co da się odtworzyć (teksty, screenshoty, część grafik) zrobić od nowa, oryginalne zdjęcia (np. wesoła kamera) czy grafiki ładnie zeskanować i zretuszować na tyle na ile się da (jeśli oryginalne pliki są nie do odzyskania), a to z czym by było za dużo zachodu i nie ma jakiegoś gigantycznego wpływu zrobić na podobną modłę ale nie koniecznie 1:1 (np. część recek ma w tle półprzezroczysty screenshot z intra, zrobić to samo ale już niekoniecznie z dokładnością co do 1 klatki).

Jeszcze jest kwestia pierwszych numerów które nie miały zbyt dużo stron, nie wiem czy nie było by lepiej połączyć np. 1-3 (a potem 4-5, 6-7) żeby dobić do tych 120 stron i wystawić za np. 50 zeta niż rozdzielać na 3 oddzielne wydawnictwa po 40 stron.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...