Skocz do zawartości

Wydania specjalne - temat ogólny


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, Perez napisał(a):

To znaczy nawet na spotkaniu redakcyjnym była rozmowa, że może właśnie jakieś takie dopasione te reedycje z komentarzem redakcyjnym

Dobry pomysł. Taki pakiet 1-3 + dorzucenie trochę wywiadów/przemyśleń/wspominek o początkach szmatławca od nadal dostępnych zgredów (Kali, Norby, Fenix, jak by dało się dorwać np. Aja czy Lokiego to już w ogóle było by mega) myślę że był by łakomym kąskiem nawet dla osób które mają oryginały. A później połączony 4-5 i znowu wspominki i koniecznie porządny wywiad ze Ścierą i Hiv'em + resztą redaktorów.

Odnośnik do komentarza

Ja mam po prostu troche obawe, ze to bedzie sztuka dla sztuki. Zrobic taki remaster roboty masa, juz nawet Romka pytalem, gdyby to chciec zrobic od zera, no to regularna robota w zasadzje: przepisac teksty, odtworzyc makiete, szukanie zdjec, w ostatecznosci skany tych zdjec, ktorych nie ma. Tyle plus, ze poczatkowo bylo mniej stron. Jak to zlecimy komus to pewnie grubsza kasa ergo trzeba wiecej sprzedac. Taki rocznik to by zaraz wychodzil kilka dobrych stowek, no powiedzmy numer za 30 zl (bo nie 4,90 zl ;)) razy 12, wysylka etc. A tu kluczowa jest skala - drukujesz 2-3k to spoko, masz numer za 6-7 zl, drukujesz 500 sztuk to masz zaraz 15 zl i jak sie wszystko oplaci plus policzy swoj czas to wychodzi, ze sie dolozy. 
 

Troche oczywiscie gdybam, bo trzeba byloby policzyc dokladnie koszt, niby sa te jakies stare plyty, bo jak pomysle o przepisywaniu tekstow… Natomiast mam obawe, ze to bedzie takie „noo jeden numer z 1999 bym wzial, bo brakuje, ale rocznik to nieee, tyle kasy”. A znowu robic od zera za kilka tysiakow kazdy numer i liczyc, ze sie tego troche sprzeda…

 

Natomiast fakt, jakies rozwiazanie to zbiorka - wypali, sa zdecydowani Czytelnicy, mamy pewnosc. 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Perez napisał(a):

Natomiast fakt, jakies rozwiazanie to zbiorka - wypali, sa zdecydowani Czytelnicy, mamy pewnosc. 

Od tego powinienes zaczac i nie wiem czemu sie wzbraniasz. Liczysz ile musisz sprzedac, zeby ci sie chcialo w to bawic, odpalasz zbiorke i wypali albo nie. Ryzyko zerowe, stracisz najwyzej troche czasu na szacowanie kosztów.

Odnośnik do komentarza

Oby za potencjalną zbiórką z nowym zarządem PE nie szedł smród zbiórkowych wałków Sami-Wiecie-Kogo.

Dla mnie jedyne sensowne rozwiązanie to byłyby roczniki; pojedyncze numery to kompletnie nie widzę uzasadnienia biznesowego z powodów, które Perez już wymienił.

Edytowane przez Badus
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, Shen napisał(a):

Od tego powinienes zaczac i nie wiem czemu sie wzbraniasz. Liczysz ile musisz sprzedac, zeby ci sie chcialo w to bawic, odpalasz zbiorke i wypali albo nie. Ryzyko zerowe, stracisz najwyzej troche czasu na szacowanie kosztów.


W zasadzie to nie wiem :). Chyba troche to co @Badus wspomnial, ze roznie z tymi zbiorkami bylo i zaraz mam taka rozkminie, ze moze nie wypali, ze ludzie beda rozczarowani. Natomiast oczywiscie nie dopuszczam opcji, ze czegos bysmy nie dowiezli, co byloby ustalone. Posprawdzam co i jak z tymi plytami, czy tam cos da sie odzyskac, bo to by juz max pomoglo, miec gotowe tekstu czy zdjecia. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Perez napisał(a):

Troche oczywiscie gdybam, bo trzeba byloby policzyc dokladnie koszt, niby sa te jakies stare plyty, bo jak pomysle o przepisywaniu tekstow… Natomiast mam obawe, ze to bedzie takie „noo jeden numer z 1999 bym wzial, bo brakuje, ale rocznik to nieee, tyle kasy”. A znowu robic od zera za kilka tysiakow kazdy numer i liczyc, ze sie tego troche sprzeda…

Właśnie jak chcesz przekonać osoby którym dosłownie brakuje paru numerów to musi być coś ekstra i dobrze zintegrowane wywiady/wspominki ze zgredami to świetny pomysł bo wtedy nie ograniczasz się tylko do osób które nie posiadają starych numerów i chcą je nabyć w rozsądnej cenie (ewentualnie podmienić stare zniszczone egzemplarze), ale też zainteresujesz czytelników którzy mają na stanie oryginały lub PDFy. Ja np. mam wszystkie oprócz nru 2 więc taki ładny połączony remaster 1-3 (bo wydawanie 40 stron to bezsens) z chęcią kupię, ale już kolejne to tylko wybiórczo. Co innego jeśli to będą edycje rozszerzone, wtedy z chęcią zdubluje to co już posiadam, tak samo jak czasami kupuję remastery/definitive edition gier które już ograłem.

Najlepiej by było przeliczyć jaki był by koszt takiego wydawnictwa, ile egzemplarzy musiało by pójść żeby się zwróciło (przy rozsądnej cenie), zrobić testowo parę stron żeby pokazać sam koncept i wtedy wrzucić info na forumka, FB itd. aby zmierzyć zainteresowanie.

Odnośnik do komentarza

Roczniki, to chyba za duże przedsięwzięcie, bo to bardzo dużo roboty naraz, a cena może odstraszyć.

Ale takie dwu- czy trzypaki mogłyby mieć wzięcie. Zwłaszcza, co już zostało wielokrotnie napisane, z jakimiś dodatkami :)

No i jak najbardziej do przemyślenia ta zbiórka.

Odnośnik do komentarza

Zbiórka na roczniki albo mniejsze partie 1-3, 4-6 lub 1-5, 6-10. Odpalajmy zbiórkę i zobaczymy czy się sfinansuje i da się zarobić wydawcy a starej gwardii czytelników zafundować to czego pragną (zbieram od 2001, wcześniejsze numeru dostałem w tamtych czasach do kuzyna, ale Mama kazała wywalić na śmieci jak przeczytane :facepalm:).

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, LeifErikson napisał(a):

podejrzewam że decyzja o wydaniu tego w formie skanu została podjęta stąd, że inaczej się nie opłacało. 

Akurat Łapusz jest znany z robienia rzeczy na odpierdol - zbiórki, pixelheaven, więc pewnie chciał zarobić małym nakładem pracy.

Odnośnik do komentarza

Być moze, ale wydaje mi się że tutaj lepsza jakość nie zboostuje sprzedaży jakoś istotnie, bo to już jednak nisza w niszy, mały rynek. :) Dlatego ciekaw jestem tej liczby sprzedanych remasterow #1 bo to byłby potencjalny max, a to i tak optymistycznie patrząc, bo jednak pierwszy numer ma jakąś dodatkową, legendarną otoczkę, której na przykład #4 już nie posiada.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Ten numer o psxie z grami wszystkimi jakie wyszły a nie jak w numerze zero to bym chętnie poczytał. Ale wiem że szykuje się coś podobnego - goście od reedycji pism, robią psx fana i teraz zamiast zrobić reedycje staroci, wypuszcza numer w 2024 roku. Cena pewnie 60 złotych. 

Odnośnik do komentarza

No i CD Action jest pierwsze: 

 

 

mockup_glowny_druk2_soul.jpg

 

 

W środku czekają:

  • definicja soulslike’ów i słowniczek najważniejszych pojęć z nimi związanych,
  • opisy wszystkich Soulsów stworzonych przez FromSoftware,
  • historia japońskiego studia – droga od wyrobnika do firmy wyznaczającej trendy w branży,
  • szczegółowe analizy gier FromSoftware,
  • wywiad z Let Me Solo Her, popularnym jutuberem pomagającym innym graczom w Elden Ringu,
  • przemyślenia o tym, jak manga „Berserk” i zachodnia fantastyka zainspirowały Miyazakiego,
  • rozmowa z Tomaszem Gopem, twórcą polsko-niemieckiego soulslike’a Lords of the Fallen,
  • spostrzeżenia developerów o wpływie Dark Souls na branżę gier,
  • odpowiedź na pytanie: „Czy gry soulslike naprawdę są takie trudne?”,
  • omówienia ciekawych soulslike’ów, m.in. Nioh, The Surge, Lies of P, Remnant II,
  • …a to nie koniec tematów, jakie dla Was przygotowaliśmy.

 

 

 

 

FighteraPL nie ma, ale to tam nic.... Jeronima nie ma :sapek:

Edytowane przez iluck85
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, iluck85 napisał(a):

No i CD Action jest pierwsze: 

 

 

mockup_glowny_druk2_soul.jpg

 

 

W środku czekają:

  • definicja soulslike’ów i słowniczek najważniejszych pojęć z nimi związanych,
  • opisy wszystkich Soulsów stworzonych przez FromSoftware,
  • historia japońskiego studia – droga od wyrobnika do firmy wyznaczającej trendy w branży,
  • szczegółowe analizy gier FromSoftware,
  • wywiad z Let Me Solo Her, popularnym jutuberem pomagającym innym graczom w Elden Ringu,
  • przemyślenia o tym, jak manga „Berserk” i zachodnia fantastyka zainspirowały Miyazakiego,
  • rozmowa z Tomaszem Gopem, twórcą polsko-niemieckiego soulslike’a Lords of the Fallen,
  • spostrzeżenia developerów o wpływie Dark Souls na branżę gier,
  • odpowiedź na pytanie: „Czy gry soulslike naprawdę są takie trudne?”,
  • omówienia ciekawych soulslike’ów, m.in. Nioh, The Surge, Lies of P, Remnant II,
  • …a to nie koniec tematów, jakie dla Was przygotowaliśmy.

 

 

 

 

FighteraPL nie ma, ale to tam nic.... Jeronima nie ma :sapek:

 

Spoko, chyba jedyne wydanie CD-A, jakie jestem w stanie kupić bez żenady.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...