Skocz do zawartości

Legion Go - kolejny handheld PC


ASX

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.05.2024 o 18:46, Ukukuki napisał(a):

 

Dzięki :lapka: a ten brak VRR? To jest chyba największa wada tego sprzętu dla mnie chociaż to wsparcie to też mega słabo wypada na tle Asusa czy Valve. 

 

Ciężko mi powiedzieć. Na pewno trochę brakuje, ale w bardziej wymagających tytułach od razu ustawiam 30 klatek i nie próbuję walczyć z tymi wahaniami. Jeśli coś działa bez problemu w 60 (lub 120 jak jakieś indyki), to tak zostawiam, jeśli zdarzają się spadki, to np. 48 FPS, które na 144hz wygląda bardzo płynnie.

Odnośnik do komentarza

Windows odstrasza jednak. Pisałem w temacie z retrogratami - jak chcesz grać w domu to nie ma znaczenia, ale ja nie po to kupowałem sprzęt przenośny żeby grać w domu i właśnie pomimo swoich wad na SD masz bardziej... konsolowy feel jakkolwiek tego nie nazwiesz. Usypianie zbliżone do Switcha, wracasz do gierki te 80% czasu (20% które pamiętam to pierdolący się dzwięk albo gra wywala, np Arkham Asylum tak miało). Na Windowsie musiałem z hibernacji korzystać a niektóre gierki i tego nie przetrwały. Jasne, moc większa ale jak np moja podróż do roboty miała najdłuższy fragment 30 minut i traciłem z tego na starcie ileś, żeby odpalić gierkę a jeszcze straciłem kawałek postępu to się wkurzałem, dodatkowo np w Asusie jak zapomniałem naładować po JEDNEJ takiej podróży urządzenie to już nie pograłem w drodze powrotnej przez całą drogą bo padał :yao: . To sprawiło, że wróciłem do Switcha (3DS zawsze używałem, mniej lub bardziej ale wracam) a PC HH poszły w odstawkę :-/ Mam SD OLED teraz znowu ale pewnie sprzedam bo i tak nie mam czasu na granie na 3 sprzętach a w lato i tak zawsze gram mniej bo wolę dzieciaki na rower wziąć.

 

Opinia o którą nikt nie prosił xd

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
56 minut temu, NemoKOF napisał(a):

Mam SD OLED teraz znowu ale pewnie sprzedam bo i tak nie mam czasu na granie na 3 sprzętach a w lato i tak zawsze gram mniej bo wolę dzieciaki na rower wziąć.

Kolega @iluck85 powiedział kiedyś że to zwykła fanaberia ;) i tak to jest. Ja ostatnio się śmiałem sam do siebie bo też mam trzy sprzęty i pewnie w 90% oferują one taka samą bibliotekę ;) po zakupie SD jednak zrozumiałem że duże gry wolę na tv i na Xboxie teraz trzaskami a Steam Deck to gram już teraz w emulatory. 

Ale to wiadomo jak z czasem przy dziecku, a i książkę człowiek lubi złapać i film obejrzeć. Tak naprawdę dziś jedna konsola sprawia że jesteś zajebany grami 

Odnośnik do komentarza
10 minutes ago, drozdu7 said:

Kolega @iluck85 powiedział kiedyś że to zwykła fanaberia i tak to jest. Ja ostatnio się śmiałem sam do siebie bo też mam trzy sprzęty i pewnie w 90% oferują one taka samą bibliotekę po zakupie SD jednak zrozumiałem że duże gry wolę na tv i na Xboxie teraz trzaskami a Steam Deck to gram już teraz w emulatory. 

Ale to wiadomo jak z czasem przy dziecku, a i książkę człowiek lubi złapać i film obejrzeć. Tak naprawdę dziś jedna konsola sprawia że jesteś zajebany grami 

 

A u mnie zupełnie odwrotnie. Switch i Deck sprawiają, że w ogóle w coś gram. Stacjonarną konsolę odpaliłem wczoraj na dłużej niż 20 min chyba pierwszy raz od roku

Odnośnik do komentarza

Ja stacjonarki obecnie nie mam bo emu + to co jest na steamie i super ogarnia deck dają mi taką bibliotekę grania że brakuje mi doby by to wszystko nadrobić. Jak chce coś ogarnąć na dużym ekranie to podłączam do full hd tv przez docka i elegancko. 

Odnośnik do komentarza

Można mieć tylko komputerek i będzie w co grać i będzie jak zbierać cyfrową kupkę wstydu ja już chwilę po zakupie ROGa nie wiem co robić i na czym co włączyć.
Posiadanie wielu sprzętów wymaga sporej dyscypliny tym bardziej jak ktoś nie lubi gdy sprzęty zbierają kurz.
Steam Deck/HH Windows dobrze uzupełniają się z PlayStation bo można zagrać w rzeczy starsze dostępne tylko na Xbox/PC (Batman Arkham Origins, Fallout NV na was patrzę).
Doba ma 24h i wielkie szczęście, że sprzedałem Switcha robiąc niejako miejsce na asusa bo bym dostał na głowę i nabawił się cyfrowej psychozy.
Ja jeszcze gram codziennie, można grać codziennie ale trzeba zrezygnować ze zdrowego snu :Cell:, w tym roku stuka mi 31 lat i nie wiem ile jeszcze pociągnę śpiąc 4-5 godzin dziennie. Szykuje się zmiana sposobu życia i powolony, bolesny reset zegarka biologicznego i wtedy będzie dopiero problem.

Odnośnik do komentarza

Ja mam tak, że nie gram więcej, po prostu gram w to na co mam ochotę. Mam ochotę na Heroesy? Proszę bardzo. Mario Kart? Jest. Gearsy? Są. TLoU? Jest. Sprzęt się kurzy miesiącami jak ostatnio Xbox? Whatever, niech się kurzy. Jak coś wpadnie to odpalam jak Hellblade 2 wczoraj, a nie zastanawiam się czy mam do tego potrzebny sprzęt

Odnośnik do komentarza
38 minut temu, Daffy napisał(a):

Ja stacjonarki obecnie nie mam bo emu + to co jest na steamie i super ogarnia deck dają mi taką bibliotekę grania że brakuje mi doby by to wszystko nadrobić. Jak chce coś ogarnąć na dużym ekranie to podłączam do full hd tv przez docka i elegancko. 

Też nie mam stacjonarnych. Jedynie z dzieciakami na Switchu czasem pogram na TV i to tyle. TV do dziś mam FullHD, filmów też mało oglądam ostatnio. Robota, dojazd ok 1h co daje 10h poza domem, dodaj dzieciaki i żonę i nie wiem kiedy miałbym grać xd

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, NemoKOF said:

Też nie mam stacjonarnych. Jedynie z dzieciakami na Switchu czasem pogram na TV i to tyle. TV do dziś mam FullHD, filmów też mało oglądam ostatnio. Robota, dojazd ok 1h co daje 10h poza domem, dodaj dzieciaki i żonę i nie wiem kiedy miałbym grać xd

 

Ja nawet jak nie gram to i tak chcę mieć. Dzięki świadomości, że MOGĘ sobie pograć nie czuję się jak wół roboczy czy inne zwierzę.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, NemoKOF napisał(a):

Windows odstrasza jednak. Pisałem w temacie z retrogratami - jak chcesz grać w domu to nie ma znaczenia, ale ja nie po to kupowałem sprzęt przenośny żeby grać w domu i właśnie pomimo swoich wad na SD masz bardziej... konsolowy feel jakkolwiek tego nie nazwiesz. Usypianie zbliżone do Switcha, wracasz do gierki te 80% czasu (20% które pamiętam to pierdolący się dzwięk albo gra wywala, np Arkham Asylum tak miało). Na Windowsie musiałem z hibernacji korzystać a niektóre gierki i tego nie przetrwały. Jasne, moc większa ale jak np moja podróż do roboty miała najdłuższy fragment 30 minut i traciłem z tego na starcie ileś, żeby odpalić gierkę a jeszcze straciłem kawałek postępu to się wkurzałem, dodatkowo np w Asusie jak zapomniałem naładować po JEDNEJ takiej podróży urządzenie to już nie pograłem w drodze powrotnej przez całą drogą bo padał :yao: . To sprawiło, że wróciłem do Switcha (3DS zawsze używałem, mniej lub bardziej ale wracam) a PC HH poszły w odstawkę :-/ Mam SD OLED teraz znowu ale pewnie sprzedam bo i tak nie mam czasu na granie na 3 sprzętach a w lato i tak zawsze gram mniej bo wolę dzieciaki na rower wziąć.

 

Opinia o którą nikt nie prosił xd


na pierdolący się dźwięk polecam plugin "Pause Games" w Decky Loaderze. Zainstalowałem i od tego czasu po wybudzeniu decka nie miałem sytuacji, żeby dźwięk zgrzytał/przyspieszał itd.

Edytowane przez tlas
Odnośnik do komentarza

Nie mogłem wytrzymać presji jaką wywoływał u mnie Switch w docku pod TV. Bolało mnie to bardzo, że od miesięcy go nie włączyłem. Musiałem coś zrobić... to sprzedałem. :balon: Quest też zaczyna mnie denerwować ale trzymam go jako taki domowy sprzęt treningowy na zimę gdy jest mało ruchu (niektóre gierki wyciskają siódme poty więc w zaciszu domowym można się zgrzać)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Fajnie byłoby gdybyś napisał coś konkretnego, a nie, że "nie działa". Rpcs3 działa bez problemu na rogu/legionie, podobnie jak na każdym innym PC. Nie ma tutaj zadnego drugiego dna, specjalnego sposobu czy metody - wszystko śmiga wzorcowo i bez kombinowania. Oczywiście przed próbą odpalenia gier wcześniej instalujemy firmware pobrany z oficjalnej strony Sony. Potem instalujemy gry z paczek *pkg (potrzebny będzie też plik *.rap z licencją), można też użyć zwykłego ISO lub gier w folderach wypakowanych z tychże ISO. I tyle.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...