Skocz do zawartości

Cinema news


Kmiot

Rekomendowane odpowiedzi

Cały internet ogarnęła panika, bo Disney kupił Lucasfilm, ale jakoś trudno jest mi sobie wyobrazić, w jaki sposób miałoby to zaszkodzić marce Star Wars. Jedyną istotną różnicą, która przychodzi mi do głowy jest to, że teraz będą mieli jeszcze więcej kasy na realizację rozmaitych projektów, w tym zapowiadanego od lat serialu aktorskiego przeznaczonego dla starszych odbiorców. O kolejnej trylogii nie reżyserowanej, a jedynie nadzorowanej przez Lucasa też wszyscy marzyli, więc nie wiem, o co ta wielka afera.

 

Jako ogromny fan Star Wars sam boję się tego, jak będzie wyglądał epizod VII, ale nie będę panikował na zapas, kiedy na dobrą sprawę nic jeszcze o tym projekcie nie wiadomo. Liczę na trzecią trylogię dziejącą się powiedzmy 30 lat po "Powrocie Jedi" (tak, by można było spokojnie obsadzić nowych aktorów w starych rolach, jak w przypadku prequeli i Obi-Wana*), absolutnie nie będącą ekranizacją żadnej książki, co najwyżej minimalnie nawiązującą do tzw. "Expanded Universe" i stylistycznie nawiązującą do designu Starej Trylogii (projekty okrętów, kostiumów i lokacji z epizodów IV-VI to dla mnie absolutne mistrzostwo świata i jeden z najistotniejszych czynników, które sprawiły, że "Gwiezdne Wojny" stały się kultowe). W zasadzie trudno mi sobie wyobrazić, że kolejna trylogia nie poruszy tematu odbudowywania zakonu Jedi pod wodzą Luke'a Skywalkera i budowania nowego porządku na gruzach Imperium (prawdopodobnie odwracając rolę i stawiając niedobitki Imperium w roli rebeliantów). Biorąc pod uwagę fabułę dotychczasowych filmów i relację pomiędzy prequelami, a starą trylogią, taka kolej rzeczy wydaje się być najbardziej logiczna.

 

* W zasadzie powrócić mógłby co najwyżej Harrison Ford, bo ani Mark Hamill, ani Carrie Fisher jakoś szczególnie już swoich postaci nie przypominają.

Odnośnik do komentarza

ogqozo - watchmen moora i gibonsa nie polecił bym żadnemu dziecku, chyba ,że przyjmiemy że nie jest to stricte komiks o "super bohaterach". a z filmowych x-men, to first class przypiął bym łatkę ....hmmm... "raczej dla starszego widza", mniejsza o latającego krzykacza i parę innych bzdetów.

Odnośnik do komentarza

ogqozo - watchmen moora i gibonsa nie polecił bym żadnemu dziecku, chyba ,że przyjmiemy że nie jest to stricte komiks o "super bohaterach". a z filmowych x-men, to first class przypiął bym łatkę ....hmmm... "raczej dla starszego widza", mniejsza o latającego krzykacza i parę innych bzdetów.

Chyba dzisiaj należy już odejść od tego stereotypu. Animacje mogą być dla dorosłych, gry, komiksy, filmy o superbohaterach. I trzeba raczej myśleć o konwencji, a nie o tym, że film jest o ludziach z super mocami. Sprawa raczej wiadoma IMO.

 

Co do Star Warsów i Disneya. To dla mnie chyba najlepsza wiadomość tego roku. Może nawet lepiej i śmieszy mnie ten cały hejt. Jestem wielkim fanem Gwiezdnych Wojen. Wychowałem się na tym, kocham obydwie trylogie, tę nową zdecydowanie mniej. Zdaję sobie sprawę, że nie są to produkcje ambitne itp. 7 epizod to tylko kwestia czasu i cieszę się, że ktoś zabrał to Lucasowi. Facet miał świetny pomysł, ale go zmarnował i reżyser z niego żaden. Przecież największą bolączką nowej trylogii to właśnie sam Lucas jako reżyser. Cieszę się, że prawa ma teraz właśnie Disney. Przecież ta fima ma ogromny kapitał i na Star Warsach raczej oszczędzać nie będą, nie po to dawali też 4 mld za prawa. Filmy również potrafią wyprodukować i już ktoś o piratach wspominał. Cieszę się też dlatego, że nie zrobią z tego kolejnej, jakże modnej teraz "mrocznej wizji". SW nie są mroczne i takie być nie powinny. Nie może krecić tego np. Nolan ze swoimi nawiązaniami do polityki Obamy. Nawet jeśli ktoś się obawia o tą otoczkę Disneya i słodkość, przypomne tylko, że Lucas zrobił też I,II, i III gdzie był Jar Jar, który jest bardziej "dla dzieci" niż alladyn i hannah monatna razem wzieci

 

Podsumowujmy, mamy same plusy.

- Lucas nie m już praw żeby to spartaczyć.

- Disney potrafi zrobić swoje i nie dawałby takiej kasy tylko po to żeby produkować zabawki i robić film z kaczorem donaldem w kosmosie.

- Nowa trylogia na pewno powstanie.

 

Hejtuje teraz wszystkich krytyków tego przedsięwzięcia. Dzieki Disneyowi na pewno bedziemy miec nową trylogię, a czy to bedzie dobry film? Pewnie nie, bo jaka część SW była dobrym filmem? Mam tylko nadzieję, że to będzie trzymało się kupy i w pewnym stopniu będzie zbliżało się do kultu starej trylogii. Gorzej w porównnaiu z mrocznym widmem być nie może. Nawet jeśli Disney da w SW myszke miki i kaczora to i tak będzie to bardziej mroczna, poważna i lepsza opowieść niż przygody jar jara i małego anakina. A Cruella De Mon była lepszym czarnym charakterem niż Doku

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Słyszeliście kto ma wyreżyserować nowy epizod Star Warsów? Michael Arndt. Koleś od Toy Story 3 i Little Miss Sunshine.

 

Im okay with this.

Całkiem pokręciłeś. Michael Arndt ma napisać scenariusz (co też uczynił przy okazji TS3 i LMS), a reżysera nadal szukają. Spielberg już odrzucił propozycję, podobnie Matthew Vaughn o którym się plotkowało. Podobno ze scenariuszem mają zapoznać się J.J. Abrams i Brad Bird.

 

http://www.filmweb.p...ne Wojny"-90538

 

Aha. Ja jestem na TAK, bo obydwa filmy były świetnie napisane (wiele naprawdę różnorodnych scen i nietuzinkowych dialogów. Facet potrafi rozpisać historię tak, aby znakomicie oddać charakter postaci).

Edytowane przez Wojtq
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...