Skocz do zawartości

Boomer Horror - hidden gemy & niszowe horrory


Nyu

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 23.04.2024 o 22:52, Bigby napisał(a):

Ostatnio ten tytuł wpadł mi w oko. Opinie też zbiera bardzo pozytywne czy to na Steamie czy na innych forach:

 

https://store.steampowered.com/app/2006140/Withering_Rooms/

 

 


To wygląda na mocno inspirowane Clock Tower'em, więc pudełeczko dodane już do obserwowanych na allegro :notbad:
 

W dniu 27.05.2024 o 09:07, Dr.Czekolada napisał(a):

https://www.playstationlifestyle.net/2024/05/24/clock-tower-rewind-physical-edition/

 

Co prawda to technicznie przygodówka i w pewnych kręgach kultowa seria, ale chyba wpasowuje się w temat niszowych boomer horrorów. Czekałem na jakiekolwiek info czy ten projekt żyje.

 

Dziwne, że zrobienie remastera takiej gierki może zajmować aż tyle czasu. Najbardziej liczę na usprawnione sterowanie, a konkretniej szybszą reakcję bohaterki na komendy ponieważ to mnie zawsze najbardziej odrzucało.


Widziałem te reklamy od LRG i wiem, że muszę to mieć, nawet jeśli poczekam jeszcze rok :reggie:
 

W dniu 6.06.2024 o 20:50, pawelgr5 napisał(a):

Wszystko wskazuje na to ze moje ulubione studio od remasterow prscuje nad The Thing:

 

https://www.nintendolife.com/news/2024/06/rumour-it-looks-like-nightdive-studios-next-remaster-is-2002s-the-thing

 

 

Ogrywałem wiele lat temu i pamietam ze w późniejszym etapie gry bylem zawiedziony tym ze tytulowa Rzecz juz wyskakuje co chwile z niemalże każdego :/


Zajebista wiadomość, bo oprócz Fatal Frame'ów i ubisoftowego Cold Fear to właśnie The Thing chciałbym zobaczyć zremasterowane najbardziej.
Pamiętam, że miało to świetny klimat i system zaufania postaci - jak komuś dałeś magazynek z ammo to Ci bardziej ufał, jak odebrałeś giwerę to była opcja, że się obróci przeciwko tobie itp. Nigdy nie skończyłem, więc nie wiem, jak to tam dalej się rozwija, ale chętnie się dowiem w remasterku :banderas:
 

15 godzin temu, Josh napisał(a):

Btw, ten The Thing z 2011 da się obejrzeć czy dziadostwo?


Jak najbardziej się da, to całkiem dobry prequel oryginału. Co prawda znając część pierwszą wiemy, jak potoczą się wydarzenia, niemniej jednak warto obejrzeć, bo efekty są zajebiste i to, co w oryginale Carpentera może dziś lekko trącić myszką, w prequelu wygląda naprawdę fajnie.

Odnośnik do komentarza

Na steam można elegancko dodac do WL już:

 

https://store.steampowered.com/app/2958970/The_Thing_Remastered/

 

Na screenshotach jak zwykły remaster + standardowo podciągnięte oświetlenie (chociaz uczciwie przyznam, że kompa miałem słabego i może po prostu u mnie oświetlenie było wtedy słabe xDD).

 

Z opisu na Stem:

 

 

Najważniejsze cechy gry The Thing: Remastered:
 

  • Prowadź swoją drużynę przez 20 przerażających poziomów i staw czoła straszliwym potworom – od skrzeczących pajęczych głów, poprzez przypominające ludzi szwendacze, aż po gigantyczne bestie o wielu mackach.
  • Zaawansowany interfejs zaufania/strachu zapewnia nowy poziom interakcji – sposób, w jaki wpływasz na stan psychologiczny twojej drużyny, decyduje o tym, czy jej członkowie będą z tobą współpracować.
  • Zobacz całkowicie nowe oświetlenie dynamiczne, nabłyszczanie powierzchni, cienie, głębię ostrości, którą uzupełniają ulepszone modele, tekstury i środowisko – wszystko to zapewnia głęboki poziom immersji.
  • Używaj niesamowitej broni, takiej jak karabiny maszynowe, materiały wybuchowe i miotacze ognia, którymi możesz podpalać wrogów.
  • Zupełnie nowe osiągnięcia.
  • Udogodnienia usprawniające rozgrywkę.
  • Wybieraj wiele ścieżek, aby rozwiązać czekające na ciebie problemy i zrealizować cele.
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, pawelgr5 napisał(a):

Na screenshotach jak zwykły remaster + standardowo podciągnięte oświetlenie (chociaz uczciwie przyznam, że kompa miałem słabego i może po prostu u mnie oświetlenie było wtedy słabe xDD).

Nie, nie, robią dynamiczne oświetlenie kompletnie od zera. Dość powiedzieć, że w zalecanych wymaganiach jest 1070 z 8GB VRAM, co jak na grę z czasów PS2 jest czymś absurdalnym. To Nightdive, więc ufam im, że zrobią kawał dobrej roboty z tym odświeżeniem i czekam z łapą w gaciach.

Odnośnik do komentarza
7 godzin temu, Bzduras napisał(a):

Niestety nowego gameplayu brak, ale może ktoś lubi posłuchać.

 

 


Dziś po powrocie z pracy to obejrzałem i zbyt wielu konkretów o The Thing tam nie ma, oprócz tego, że do Nightdive dołączył dev oryginału z 2003, który tłumaczy im parę rzeczy - np czemu to wygląda tak a nie inaczej, czy to wybór artystyczny, czy ograniczenia ówczesnych sprzętów i czy coś zostawić po staremu a co poprawić.

Z innej beczki - ziomek z Nightdive uzewnętrznił się, że bardzo chciałby, żeby jego studio zrobiło remasterka Legacy of Kain Blood Omen :wub:
Fajnie by było, jakby jego marzenie się spełniło, najlepiej z follow-upem w postaci Soul Reavera :ohboy:

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Wredny napisał(a):

Z innej beczki - ziomek z Nightdive uzewnętrznił się, że bardzo chciałby, żeby jego studio zrobiło remasterka Legacy of Kain Blood Omen :wub:
Fajnie by było, jakby jego marzenie się spełniło, najlepiej z follow-upem w postaci Soul Reavera :ohboy:

Patrząc na to ile staroci ożywiają (w tym jakieś zapomniane konsolowe exy pokroju PO'ed) jestem w stanie uwierzyć w coś takiego.

Najbliższy twór od fanów nosił nazwę Blood Omnicide i niestety porzucili go. Zrobili tylko 1/5 gry :nvmnd:

Odnośnik do komentarza

Blood Omen 1 zbytnio nie mieli by jak dopakować bo to gierka 2d, resztę serii jak najbardziej. Z takich bardziej zapomnianych tytułów to mogli by ogarnąć Nightmare Creatures, remaster w stylu Shadow Man + szlify w rozgrywce (poprawa pracy kamery, wywalenie adrenaliny) mógł by zadziałać.

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

No Omnicide przykładowo właśnie dopakowywał, bo otoczenie 3d. Zresztą Blood Omen na PSX i PC lekko się od siebie różniły więc wypuszczenie wersji, która łączyłaby zalety obu wersji (tempo rozrywki wer psx, odległość kamery oraz loadingi pc) jak najbardziej miałoby sens.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, pawelgr5 napisał(a):

Jak juz sie bawimy w liste zyczen to mogliby sie zabrac za The Suffering (chociazby jednke). Ogarnac sterowanie na dwa analogi (kamera!) i z przyjemnoscia bym wrocil do wiezienia zeby rozerwac kilku smieci. TO byl w zasadzie nawet dobry horror wiec by tutaj pasowal.

The Suffering jest na GOGu i działa ładnie na współczesnych maszynach - zarówno jedynka jak i dwójka. Często też wlatują na promki i można je dorwać za dyszkę/sztuka.

Odnośnik do komentarza

Suffering jest mocno średniutki i bardzo szybko staje się monotonny, bo w kółko biegamy po tych samych, bardzo podobnie wyglądających lokacjach lejąc te same stwory. To już dwójka mi się bardziej podobała, ale nie wiem czy chciałbym remaster/remake. Z takich starych horrorków to wolałbym Cold Fear - niby "Resident Evil 4, które mamy w domu", ale łajba miała świetny klimat i dobrze się strzelało z tą kamerką.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Josh napisał(a):

Suffering jest mocno średniutki i bardzo szybko staje się monotonny, bo w kółko biegamy po tych samych, bardzo podobnie wyglądających lokacjach lejąc te same stwory. To już dwójka mi się bardziej podobała, ale nie wiem czy chciałbym remaster/remake. Z takich starych horrorków to wolałbym Cold Fear - niby "Resident Evil 4, które mamy w domu", ale łajba miała świetny klimat i dobrze się strzelało z tą kamerką.

meh to już lepiej niech capgods machnie kolejnego residenta na statku z mechaniką bujania. Mega słaba była ta gra

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Widzę, że temat już odleciał na maksa :(

 

Suffering to strzelanka, to nie survival horror ani nic podobnego, to Max Payne z zamienianiem się w potwora i rozpruwaniem innych potworów.

 

No i tak, jest słabiutkino i tak, to stara gra, a temat jest o nowych.

 

 

W The Thing nie grałem, ale to podobna sytuacja chyba?

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
Cytat

 

Survival horrory z krwi i kosci (zarzadzanie ekwipunkiem, zagadki, walka), intrygujace dziwactwa i inne, ktore uznamy za warte polecajki albo czekania nan.  Nie wpuszczalbym tu tylko typowych straszakow pod jutuba - chyba, ze jakis ogracie i stwierdzicie, ze warto zrobic wyjatek i polecic.

 

Gry z mniejsza iloscia mechanik (nie typowe survival horrory, ale ciekawe doswiadczenia overall) mile widziane.

 

Nie wiem z czym tu niby koliduje Suffering. Nie sprecyzowałeś, że nie można polecać starych gier albo strzelanek. Zwłaszcza że akurat Suffering jest pełnoprawnym horrorem - może nie takim jak SH przy którym można obsrać gacie, może nie survivalem jak RE, ale ma wystarczająco niepokojący klimat, gore, świetne audio oraz wykręcony design przeciwników, że i tak ktoś ze słabszą psychą może się przestraszyć. Jak dla mnie pasuje do tematu i można śmiało polecić komuś kto jakimś cudem ten tytuł ominął. To znaczy ja bym nie polecił, bo według mnie ma średni gameplay, ale innym widzę że się podoba, więc polecają. A Ty znowu pierdzisz, narzekasz i się czepiasz. Zjedz Snickersa albo coś.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...