Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, pawelgr5 napisał(a):

Skoro prawa doszly to nie mozna by tak wrzucic ich na sklep w formie PDF?

 

A to w sumie dobre pytanie. Z tego co kojarzę to PDF-ów w ogóle nie było przy tych wydaniach specjalnych, ale... nie wiem nawet czemu. Tak samo teraz z Amigą też PDF-a nie ma, ale to tak trochę z rozpędu "a bo tak było wcześniej" i w sumie do rozkminy, czy by tego nie dać, bo nawet ktoś tam pytał, a egzemplarzy fizycznych to już niebawem za wiele nie będzie. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, Perez napisał(a):

Natomiast co do praw to one przeszły, więc teoretycznie gdyby pojawił się pomysł dodruku to jest taka możliwość. 

Na dodruk szczególnie Pegasus Extreme na 100% byli by chętni, zawsze możesz wrzucić zapytanie na FB. I nie wiem czy to możliwe/opłacalne ale Saturn Extreme potrzebował by wersji 2.0 z naprawionymi wszystkimi babolami i wydrukowany na normalnym papierze, taką wersję nawet ja bym zamówił mimo że go już mam.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Dodruk to koszt, ale to też już w zasadzie jedyny koszt, bo redakcja etc. ma się wszystko rozliczone. Tak że nawet przy większym koszcie dodruku (bo jednak mniej się tego bierze niż na pierwszy rzut) to i tak coś zostaje. 

Pytanie o faktyczne zainteresowanie, bo tak z pojedynczych głosów ciężko coś wnioskować, a znowu natrzaskać druku i potem trzymać rok to też nie do końca o to chodzi.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Perez napisał(a):


Pytanie o faktyczne zainteresowanie, bo tak z pojedynczych głosów ciężko coś wnioskować, a znowu natrzaskać druku i potem trzymać rok to też nie do końca o to chodzi.

Wydawnictwa korzystają ze zbiórek, np na wspieram.to, ustawiają minimalny nakład, żeby dodruk ruszył i jak się uda osiągnąć cel to lecą z tematem, jak nie to nie.

Odnośnik do komentarza

Właśnie odebrałem. Albo mi się zdaje albo ten numer ma wyjątkowo intensywny zapach, oby Perez nie zatruł się oparami. Po przekartkowaniu zawartość wydaje się strasznie tłusta, masa tekstu i recek. Standardowo brakuje paru tytułów w które dawno temu się zagrywałem (Elfmania, Last Ninja, Cool Spot), może to i lepiej bo jeszcze Konsolite by recenzował i okazało by się że kultowe dla mnie gierki to crapy 3/10.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Perez napisał(a):

Dodruk to koszt, ale to też już w zasadzie jedyny koszt, bo redakcja etc. ma się wszystko rozliczone. Tak że nawet przy większym koszcie dodruku (bo jednak mniej się tego bierze niż na pierwszy rzut) to i tak coś zostaje. 

Pytanie o faktyczne zainteresowanie, bo tak z pojedynczych głosów ciężko coś wnioskować, a znowu natrzaskać druku i potem trzymać rok to też nie do końca o to chodzi.

Dodam, że z dwóch opcji pdf vs druk, jak mam do wyboru, już teraz zawsze wybieram pdf. Po prostu częściej kręcę się po domu z tabletem niż z gazetą, a od biedy, w jakiejś poczekalni, można czytać na telefonie. 

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, łom napisał(a):

Właśnie odebrałem. Albo mi się zdaje albo ten numer ma wyjątkowo intensywny zapach, oby Perez nie zatruł się oparami. Po przekartkowaniu zawartość wydaje się strasznie tłusta, masa tekstu i recek. Standardowo brakuje paru tytułów w które dawno temu się zagrywałem (Elfmania, Last Ninja, Cool Spot), może to i lepiej bo jeszcze Konsolite by recenzował i okazało by się że kultowe dla mnie gierki to crapy 3/10.

 

Z racji bieżących wysyłek to już nie chce mi się za każdym razem chodzić do garażu, tylko sobie leży u mnie w "gabinecie" cały czas te kilkadziesiąt sztuk i jednak daje zdrowo tą farbą :). 

Co do braku gier - z tym ogólnie jest trochę zgryz i pytanie jak do tego podejść. Bo albo robić je krótsze, albo kosztem tekstów. Pytanie, co z perspektywy Czytelnika ciekawsze/istotniejsze - więcej recenzji, mnie publicystyki czy jakoś z grubsza po równo albo wręcz odwrotnie - jak najwięcej czytania, a recenzje to gdzieś tam zdawkowo w stylu "jak się gra zestarzała". 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, łom napisał(a):Standardowo brakuje paru tytułów w które dawno temu się zagrywałem (Elfmania, Last Ninja, Cool Spot), może to i lepiej bo jeszcze Konsolite by recenzował i okazało by się że kultowe dla mnie gierki to crapy 3/10.

Specjalnie dla Ciebie ;)

 

Elfmania, śliczna, średnio grywalna, debilny pomysł z kupowaniem postaci, do pokazywania, nie do grania 4/10


Last ninja - odcinając sentyment, nostalgie itp, mega spoko 5/10 ;)

 

Cool spot, esencja epoki, wszystko jest cool ale nie orzeźwiające, jak na reklamę sprite - całkiem niezła, choć niezbilansowania platformówką, dziwne ze wersja amigowa nie ma brandingu sprite co jest bez sensu trochę, very cool 6/10

 

 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza

Kiedyś recenzenci dostawali dostęp dwa tygodnie przed premierą, a teraz co? 

Jak ma być w tej branży dobrze?

 

Pakowanie tip top, koperta zdaje egzamin wzorowo, a koszulka ogranicza ulatnianie się zapachu, więc pismo pachnie intensywnie. Pan Perez pomyślał o wszystkim. 

Dziękuję i gratuluję wszystkim zaangażowanym w tworzenie numeru. 

 

Pora na delektowanie się lekturą.

 

IMG_20240619_170424.thumb.jpg.e463e73b4b1e52681f0b0cb46df8a46e.jpg

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, Ukukuki napisał(a):

Mam i ja  okładki na żywo piękne. Szczególnie ta wściekła czerwień na czarnym tle.

 

IMG_9252.thumb.jpeg.1984c315f0fdb0d17af157c51c315470.jpeg

Wziąłem ten sam set i ta okładka z Lotusem wygląda giga na żywo.

 

Ledwo co tam poczytałem bo bardziej kartkowałem ale jak dla mnie to wydanie specjalne dostaje 

 

1d09b58070dfa77745fb283cd7fa9bf4_original (2).jpg

  • Plusik 2
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, łom napisał(a):

Albo mi się zdaje albo ten numer ma wyjątkowo intensywny zapach

Bardzo. Odpakowałem kopertę przed powrotem do domu, to miałem wrażenie, że przez zamkniętą torbę czuję ten zapach. ;) Teraz też mi z półki zalatuje. :D

 

Pierwsze wrażenie BAAAARDZO dobre. Oprawa świetna, zawartość konkretna. A okładka limitowana jak wziąłem do ręki to designem naprawdę przypomina czasopismo sprzed ponad 30 lat. No chyba, że to ten zapach... ;)

 

Sama lektura później, ale jeśli kolejne specjale będą utrzymane w takim stylu, to jest na co czekać.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Świetny numer ale za ocenę Super Froga to chyba udusze xddd do tego brzydszego screena do absolutnie pięknego Universe chyba dać się nie dało, Indiana Jones and the fate of Atlantis ma napisane, że jest na 3 dyskietkach, a byl na 11 (wymienione nawet w minusach i tekście)

 

Szkoda że zabrakło też tekstu o polskich point and clickach Amigi, a było ich trochę, no ale inne artykuły nadrabiają 

 

Dobra robota

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...