Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Reters napisał(a):

Ja bym Perez zostawił jak jest;) Widać po Dreamcast Extreme co znaczy wiele sztuk rzuconych na rynek. A tak kupujący mają coś wyjątkowegodata:

 

Wiesz, tyle że to finalnie ma zarabiać, a nawet ta sprzedaż na poziomie 2,5k to nie jest jakieś "wow" przy wszystkich kosztach, a jednocześnie skoro jest zainteresowanie to czemu jeszcze z tym nie działać. Zwłaszcza że teraz jest już ten moment, że wszystkie koszty (redakcja, druk, wysyłki) są ogarnięte i jest już przysłowiowy "czysty zysk ":). Tak jak wielokrotnie wspominałem - specjale też mają dawać trochę poduszkę miesięcznemu cyklowi, który póki co wygląda OK, ale to też nie żadne Eldorado, a na koniec - o czym też wspominałem - po prostu chciałbym, aby z tego coś sensownego zostawało i dla spółki. Bo dla mnie priorytet to najpierw opłacić co trzeba, ale jak mam na koniec roku usiąść i zobaczyć, że no spoko, nie dokładam, że nawet coś zarobiłem, ale jednocześnie jest to jakaś symboliczna kasa w porównaniu z czasem na to poświęconym, no to też nie do końca o to chodzi. Bo jest zajawa, bardzo dużo kontaktu z Czytelnikami, wymyślanie nowych rzeczy, no ale mówię - jeszcze niestety "szóstka" w Lotto nie wpadła, że mogę rzucić wszystko inne i sobie hobbystycznie bawić się w wydawanie PSX Extreme :)

  • Plusik 3
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Jakościowo to bardzo dobry numer, za który nie wstyd brać pieniądze, więc skoro są (i będą) chętni, to żal żeby się marnowało. 

Prasa dzisiaj to generalnie coś wyjątkowego i nie ma sensu dodatkowo ograniczać do niej dostęp. W takiej sytuacji zarabiać na niej będą wyłącznie "skalperzy" sprzedający już niedostępne numery po zawyżonych cenach.

To już lepiej niech Perezowi wpadnie na Harnasia.

  • This 1
Odnośnik do komentarza

A co mam Was tu bajerować :). Na ile mogę pisać to piszę, bo jakieś kwestie umów z drukarnią etc. no to nie wszystko się da/mogę, ale chociażby taka liczba sprzedanych sztuk to na upartego spokojnie każdy by to mógł z Allegro z grubsza oszacować. 

Dodruk będzie raczej szybciej niż później, skoro wciąż jest zainteresowanie plus od tego 17-18.07 lipca ruszymy z przedsprzedażą nowego wydania, a jak mówiłem - już wtedy wiele osób sobie dorzuca coś do Smarta. Tak że będzie sobie można np. wziąć Amigę i nowy numer jak komuś podpasi. A co do ilości to skoro teraz zeszło 2,5k to myślę, że 1k to będzie już solidny zapas na dłużej. Chociaż wiadomo - każdego kolejne 200-300 sztuk to parę groszy mniej na koszcie egzemplarza. No ale już i tak pół garażu mam w archiwalnych numerach PSX Extreme, które trzeba przejrzeć :). 

Odnośnik do komentarza
42 minuty temu, Reters napisał(a):

Dzięki za informacje. Perez ale bez limitki tej 400 sztuk?;) Wiesz, tutaj to jednak np. mój znajomy się cieszy, że w ostatniej chwili wyłapał limitkę;) Po prostu moim zdaniem, akurat ten egzemplarz powinien zostać limitowany, gdyż tak był sprzedawany:)

 

Tak, jasne, temat limitki zamknięty, nic tu nie cudujemy. 

 

16 minut temu, dee napisał(a):

Te numery specjalne maja jakis "ogon sprzedażowy" w porównaniu do sprzedazy na premierę? Bo teoretycznie to taki numer o amidze sprzedawać sie może latami.


Teoretycznie powinny, bo to dość uniwersalne tematy, już nieco ponadczasowe. Przy miesięczniku, jak wspomniał @Shen, tego nie ma, bo dotyczy bieżących spraw i się szybko deaktualizuje. Teraz przy okazji Amigi domawiano tak do max 2-3 numerów wstecz (Ronin, Stellar). No, może byłyby inne, gdybym je też dorzucił na Allegro :D Ale ogólnie z lat doświadczeń wiem, że archiwa PE straszne niż te 2-3 numery to schodziło dosłownie kilkanaście sztuk w miesiącu, gdy ktoś tam chciał kolekcję uzupełnić czy jakąś okładkę (gdy było więcej niż jedna). Natomiast trochę odniesieniem do specjali jest dla mnie... Teraz Rock Kolekcja, czyli podobne klimaty, tyle że tam takie wydania specjalne o danym zespole i to miało długą żywotność, więc podobnie może być przy tych naszych specjalach gamingowych. 

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
28 minut temu, tomciozdwola napisał(a):

Ajjj, spóźniłem się - chciałem kupić AMIGA EXTREME od razu z PE #322 na Allegro, ale się spóźniłem, bo już nie ma aukcji  także jak będzie dodruk, chętnie się piszę. Jest jakaś lista "rezerwowych" @Perez

 

Nie, takiej listy nie ma, ale już raczej zrobimy taki dodruk, aby to nie zeszło w kilka dni :). 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, SlimShady napisał(a):

@Konsolite Spytam się ciebie, bo siedzisz w bijatykach. W jakiejś z nich(na amidze) był przeciwnik, którego nazywałem po swojemu vel przezroczysty(nie wiem, czy boss, czy standardowy). Kojarzysz jaki to będzie tytuł?

Krhome w Shadow Fighter, sub boss przed tytułowym Shadow Fighter`em.
Indie Retro News: Shadow Fighter - A brilliant Amiga beat em up, now PC  playable!

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 6.07.2024 o 13:38, Kmiot napisał(a):

Mazzi tradycyjnie ma skłonności do powtarzania tych samych informacji ubierając je w inne słowa. Zwykle te podobieństwa są rozrzucone po całym tekście i nie jest łatwo je wychwycić, ale tutaj dwa zdania mówiące w zasadzie to samo znalazły się tuż obok siebie, przez co obnażają autora i wyglądają komicznie. Na żadnym etapie nie udało się ich wychwycić i przeredagować. 

 

 

Lubię i szanuję Mazur-sana, ale też czasami nie siadają mi jego teksty. Ale potem przypominam sobie, że chłop od wielu lat na co dzień nie mówi po polsku, tylko

Ugh, khe, ooh, nandajoo, kjodaj, n-nani?!, oi!, odzisan, anikiii!

(tak się mówi w Japonii, wiem bo gram w yakuze)

Dlatego Mazziemu wybaczam trochę więcej niż innym.

Odnośnik do komentarza

Jasne, ale też pisze regularnie po polsku, więc trudno powiedzieć, żeby wyszedł z wprawy. Tym bardziej, że zdarzają mu się teksty wyraźnie lepsze, świetne wręcz (recka Alana Wake'a 2 i kilka jeszcze mógłbym wskazać w ostatnich numerach), więc wiem, że potrafi. Tylko nie wiem z czego wynika fakt, że czasem pisze jak bot AI, przez trzy kolumny rozprawiając o tym samym, tylko posługując się innymi słowami i określeniami. 

Może brak weny, może pośpiech i niemożność poświęcenia tekstowi więcej czasu, nie wiem. Ale nawet jeśli ma tylko sporadycznie dostarczyć dobrego tekstu, to te gorsze też mu wybaczę. Uszczypnę zalotnie, ale krzywdy zrobić nie chcę.

Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Shen napisał(a):

alternatywne okladki jakos podbijaja koszt druku czy to nie ma znaczenia?


Nieznacznie. Przy 7 sztukach kilka stówek, co przy całym druku to kilka procent, no ale trzeba wydać, chociaż z racji, że niektórzy potem zamawiają po 2-3 egz. to się zwraca. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...