Skocz do zawartości

Resident Evil - temat ogólny, komentarze, plotki i inne


Rekomendowane odpowiedzi

Osiągnięcia są dla miętkich graczyków którzy nie są pewni siebie i muszą walidować swoją zagrajmerskość jpegiem przy profilu albo punkcikami na koncie :cool: Dopisuj sobie +1 na kartce (możesz różnymi kolorami długopisu jeśli celujesz w TROFEA) jak zrobisz coś fajnego w gierce i na to samo wyjdzie

  • Plusik 3
  • beka z typa 1
  • This 1
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Pupcio napisał(a):

Kurde osiągnięcia by się przydały :newell:

Oj tak. Zwłaszcza jak ktoś ma każdą część rozpykaną na wszystkie możliwe sposoby to byłaby to fajna motywacja, żeby szarpnąć kolejny raz. Dla Capcomu też dobra opcja, bo łowcy trofików pewnie by co nieco podbili sprzedaż tych gier. 

 

Jeszcze lepiej jakby Capcom zrobiło tak jak Aspyr z Tomb Raiderami i wypuściło klasyczne Residenciki w pudełeczku :pepegasm:

  • This 1
Odnośnik do komentarza

A to nie jest glownie robota gosci z gog.com i Capcom w sumie ma wyjebane?

 

The iconic classic is back, better than ever, and made to last forever. Here's how we ensured it and what you can expect with GOG's version of the game:


 

  • Full compatibility with Windows 10 and Windows 11.
  • All 4 localizations of the game included (English, German, French, Japanese).
  • Improved DirectX game renderer.
  • New rendering options (Windowed Mode, Vertical Synchronization Control, Gamma Correction, Integer Scaling, Anti-Aliasing and more).
  • Improved timing of the cutscenes.
  • Improved game video player.
  • Improved game registry settings.
  • Issue-free game exit and task switching.
  • Full support for modern controllers (Sony DualSense, Sony DualShock4, Microsoft Xbox Series, Microsoft Xbox One, Microsoft Xbox 360, Nintendo Switch, Logitech F series and many more) with optimal button binding regardless of the hardware and wireless mode.
Odnośnik do komentarza

GOG-owe wydanie potwierdza, że w najbliższym czasie raczej nie ma co się łudzić jakimkolwiek wydaniem na wszystkie platformy. W sensie, że takie wydanie opracowane przez zespół GOG udowadnia brak planów Capcomu na coś więcej.

 

Dobrze, że można ograć klasyki płacąc za nie i otrzymując normalna działającą wersję. GOG fajnie "konserwuje" starocie bez DRM.

 

Z drugiej strony te gierki zasługują na pełne wydania na wszystkie platformy z podbiciem grafiki. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, pawelgr5 napisał(a):

A to nie jest glownie robota gosci z gog.com i Capcom w sumie ma wyjebane?

Tak, to ekipa GOGa bawi się w dostosowanie gierki pod współczesne sprzęty i robienie tych wszystkich dodatkowych bajerów. Osiągnięcia na tej platformie i tak są biedne w opór, polaki-rodaki chyba nie przywiązują do tego systemu uwagi w ogóle.

Odnośnik do komentarza

W sumie skoro wrzucili ulepszone wersje RE1-3 na GOG, to może za jakiś czas pokuszą się również o nowe wydanie Gun Survivora albo Outbreaków. Te ostatnie co prawda mam na ps2, ale fajnie byłoby pyknąć za jakimiś usprawnieniami, a GS to chyba zostaje tylko epSXe na ten moment. 

Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Bzduras napisał(a):

Osiągnięcia są dla miętkich graczyków którzy nie są pewni siebie i muszą walidować swoją zagrajmerskość jpegiem przy profilu albo punkcikami na koncie

też chciałbym uczciwie stwierdzić, że nie chcę żadnych punkcików i trofeów i nic tylko beka z typów, ale prawda jest taka, że chciałbym mieć, ale za stary jestem na to i nie bardzo mam już siłę się z tym użerać :pechowiec:

 

tak czy inaczej w gierki dalej gra się w pytę :boomer:

4 minuty temu, Bzduras napisał(a):

Osiągnięcia na tej platformie i tak są biedne w opór, polaki-rodaki chyba nie przywiązują do tego systemu uwagi w ogóle.

w jakim sensie? że nie masz jakiegoś gamescore'a? a na co to komu, gamescore to i tak ściema, "ważne" co odblokowałeś w konretnym tytule, a nie ile hentajów natrzaskałeś

Odnośnik do komentarza
7 minut temu, krzysiek923 napisał(a):

w jakim sensie? że nie masz jakiegoś gamescore'a? a na co to komu, gamescore to i tak ściema, "ważne" co odblokowałeś w konretnym tytule, a nie ile hentajów natrzaskałeś

W sensie trofea czy tam acziki są do chwalenia się innym, a na GOGu nie widziałem jakiegoś przejrzystego systemu udostępniania osiągnięć, profilu czy porównywania swoich z innymi. Jakoś tak w porównaniu do innych platform wygląda to lekko biedacko.

Odnośnik do komentarza

Nie no jak ktos zbiera trofea myslac ze od tego rosnie penis to wiadomo ze beka z typa. Nie demonizowalbym jednak calego systemu (ani nim nie gardzil). Wiele razy bylo tak ze ukonczylem jakas gre i potem sprawdzajac liste pucharkow widzialem fajne dodatkowe wyzwania w grze co tylko zmotywowalo mnie zeby dluzej popykac Nic czym sie wypada chwalic albo cisnac na sile, ale pewnie bez tego systemu na plejce bym sie sam z siebie nie zabiera za przechodzenie jedynki tylko z nozem. Sam puchar to swoiste domkniecie tego, ze sobie cos tam zrobielem w grze. Calkowity level czy liczba gamescore to oczywiscie cos na co mam wyjebane.

 

Dlatego Steam ma to zrobione zajebiscie - zadnych pkt, zadnych kolorkow, tylko samo wyzwanie za ktory wpada achik.

Odnośnik do komentarza

sam mam osiągnięcia wyłączone na gogu (jedynie gog posiada opcję wyłączenia zdobywania osiągnięć w grach - fajne jak ktoś nie lubi zostawiać śladów grania na koncie), ale chyba wchodzisz "posiadane gry" -> klikasz jakąś grę np. bioshock -> zakładka "przegląd" -> rankingi znajomych i tam możesz kliknąć profil. Co prawda jest to tylko coś na zasadzie ściany aktywnośći, no ale... nie mam nawet jednego osiągnięcia, więc nie wiem jak to wygląda

 

swoją drogą śmieszne, że GOG potrafi ogarnąć osiągnięcia dla wszystkich nowych gier, na przykłąd tych od Sony, a Epic pizda jak zawsze

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, pawelgr5 napisał(a):

Dlatego Steam ma to zrobione zajebiscie - zadnych pkt, zadnych kolorkow, tylko samo wyzwanie za ktory wpada achik.

Steam miałby OK system, gdyby nie był tak banalny do czitowania. O ile na konsoli mógłbym poświęcić parę godzin na zrobienie głupiej aktywności w grze, żeby wcisnąć 1000/1000, tak na Steam w życiu by mi się nie chciało wiedząć, że ktoś inny może to zrobić kliknięciem. Przez to Steam nie daje takiej samej satysfakcji z "posiadania".

Odnośnik do komentarza
1 minutę temu, krzysiek923 napisał(a):

Steam miałby OK system, gdyby nie był tak banalny do czitowania. O ile na konsoli mógłbym poświęcić parę godzin na zrobienie głupiej aktywności w grze, żeby wcisnąć 1000/1000, tak na Steam w życiu by mi się nie chciało wiedząć, że ktoś inny może to zrobić kliknięciem. Przez to Steam nie daje takiej samej satysfakcji z "posiadania".

Ale wlasnie probowalem Ci wyjasnic ze ja to zdobywam zupelnie z innych powodow niz zeby sie chwalic - wyjebane na chiterow bo w dupie mam jakie osiagniecia i kto z moich znajomych zdobywa. A niech sobie oszukuja. Przeciez przede wszystkim oszukuja samych siebie :reggie:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

no ale napisałeś

Cytat

wiele razy bylo tak ze ukonczylem jakas gre i potem sprawdzajac liste pucharkow widzialem fajne dodatkowe wyzwania w grze co tylko zmotywowalo mnie zeby dluzej popykac

gdzie sam system osiągnięć w takim przypadku traci sens, bo przecież grając samemu możesz sobie wymyślać wyczyny w grze, jakie tylko zechcesz, tak jak to było przed erą x360. tym bardziej, że te listy osiągnięć często są głupie lub nie bardzo odkrywcze (w sensie, że sam mógłbyś wpaść na "przejdź grę na najwyższym poziomie" czy "przejdź grę zabijając tylko nożem")

Edytowane przez krzysiek923
Odnośnik do komentarza

Ale osiągnięcia to aktualnie są taką marchewką oraz nagrodą na twoim profilu który jest swego rodzaju historią gracza na danej platformie a takie strony jak Exophase pozwalają zbudować wieloplatformową historię grania danej osoby. Dla mnie to jest po prostu fajne mieć taki tracking w co się grało, jakie osiągnięcia się zdobyło bo to nie tylko informacja dla ciebie ale też dla innych graczy którzy mogą zobaczyć co osiągnąłeś w danej gierce. A bez aczików chuja wiadomo. :boomer:

Edytowane przez suteq
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
15 minut temu, krzysiek923 napisał(a):

no ale napisałeś

gdzie sam system osiągnięć w takim przypadku traci sens, bo przecież grając samemu możesz sobie wymyślać wyczyny w grze, jakie tylko zechcesz, tak jak to było przed erą x360

Wiem ze moge ale dzieki temu ze ten system jest to nie musze. Resident Evil OG skonczylem kilka razy na PSX, emu, PS3, PSP, DS i Vicie. Czy mozna ukonczyc klasyczna jedynke tylko z nozem? Nie wiem i pewnie sie nie dowiem. Wiem ze RE1HD mozna bo ktos za to puchar wrzucil na liste wiec mialem motywacje sprobowac.

 

I nadal nie rozumie dlaczego pomyslales ze zdobywam cokolwiek zeby sie tym chwalic skoro jasno mowie ze nie. Nawet polaczyles to z cziterami. Tak czy tak EOT. Nie ma ich w wersji gog to trudno. I tak kupie bo dzieki temu PS3 w koncu wyladuje w szafie bez zalu (trylogia od dawna zainstalowana na stale zeby zawsze byla pod reka).

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, suteq napisał(a):

Ale osiągnięcia to aktualnie są taką marchewką oraz nagrodą na twoim profilu który jest swego rodzaju historią gracza na danej platformie a takie strony jak Exophase pozwalają zbudować wieloplatformową historię grania danej osoby. Dla mnie to jest po prostu fajne mieć taki tracking w co się grało, jakie osiągnięcia się zdobyło bo to nie tylko informacja dla ciebie ale też dla innych graczy którzy mogą zobaczyć co osiągnąłeś w danej gierce. A bez aczików chuja wiadomo. :boomer:

imo to jest najzdrowsze podejście - wpada to co ma wpaść, bez wbijania na siłę i zapisuje się to jako jakaś historia twojego przejścia gry. przecież zbieranie jakichś 200/200 piórek w asasynie to idiotyzm, a robienie tego z odpalonym youtubem i małpowanie czyjegoś poradnika to jeszcze większy idiotyzm. a niektórzy to robią w imię wyciśnięcia 100% dla zasady.

 

ale ja też już kończę, bo to nie temat do tego

  • This 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Josh napisał(a):

W sumie skoro wrzucili ulepszone wersje RE1-3 na GOG, to może za jakiś czas pokuszą się również o nowe wydanie Gun Survivora albo Outbreaków. Te ostatnie co prawda mam na ps2, ale fajnie byłoby pyknąć za jakimiś usprawnieniami, a GS to chyba zostaje tylko epSXe na ten moment. 

 

Tak zwyczajnie nie będzie.

 

To nie nowe porty, to wydania RE1-3, które były od 1996-1999 dostępne na PC i w każde z nich grałem lata temu.

 

GOG wziął to, co było, i zrobił tak, żeby na pewno się uruchamiało, działało i dobrze grało na nowych komputerach. Tylko tyle i aż tyle.

 

Dlatego nie ma szczególnie większych QoL ani udogodnień, acziwmentow etc. Są dosłownie dobrze działające oryginalne wersje, które już na PC nie są abandonami.

 

Moim zdaniem szkoda, bo zawsze takie re-releasy to dobra okazja, by skontaktować się z moderami, którzy tak naprawdę już te prace wykonali. Tła HD, wyłączenie scenek loadingowych w menusach i takie to powinna być oczywistość.

 

Tym bardziej, że w wysokiej rozdzielczości modele postaci na tle tych pikseli wyglądają bez sensu.

 

No więc fajnie, że można już legalnie kupić i zagrać, ale to zmarnowana szansa na oficjalne remastery dostępne wszędzie. Jak widać Capcom nie jest zainteresowany lepszymi wydaniami tych gierek. A już na pewno nie będzie GOG portowal gier z PSX i PS2. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, Nyu napisał(a):

 

Tak zwyczajnie nie będzie.

 

To nie nowe porty, to wydania RE1-3, które były od 1996-1999 dostępne na PC i w każde z nich grałem lata temu.

 

GOG wziął to, co było, i zrobił tak, żeby na pewno się uruchamiało, działało i dobrze grało na nowych komputerach. Tylko tyle i aż tyle.

 

spacer.png

 

 

GS oraz oba Outbreaki też dawno temu wyszły na PC, więc wystarczy je potraktować tak jak teraz OG trylogię i w sumie by stykło. Już mniejsza z tymi aczikami czy wyprasowanymi teksturami, byle chociaż dało się legalnie pograć i bez blue screena wyskakującego przy starcie programu, nie narzekałbym. 

Odnośnik do komentarza

Przecież Outbreaki nie wyszły poza PS2.

 

Survivor faktycznie kiedyś wyszedł na PC, weird.

 

Sądzę, że nie ma co na cokolwiek liczyć, ewidentnie GOG się tym zajął i pewnie sam do nich zgłosił, następne co wydadzą, to Dino Crisis 1+2, bo nikt nie będzie robił nowych portów tutaj.

 

Szkoda, Nightdive Studios zrobiliby miazgę. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...