Skocz do zawartości

Dragon Quest III HD-2D


Rekomendowane odpowiedzi

Teraz, Daffy napisał(a):

Pięknie, wszystko na tym silniku od razu wskakuje do obserwowanych

Są spekulacje, że zajmuje im to dłużej, bo to będzie 1-3, a nie tylko 3jka, ciekawe, zobaczymy. 

 

3 to był prequel do 1 i 2 (które były małymi grami, podobnie jak pierwsze Finale) btw. 

Odnośnik do komentarza

Trójka najlepsza i najdłuższa z trylogii Erdrick ale patrząc przez pryzmat innych hd-2d np Octopath to dalej są malutkie godziny. Wersje na telefony/Switcha oszczędziły nam masy grindu dlatego też czas potrzebny do ukończenia został znacząco zredukowany. Ciekawe jakie zmiany poczynią w tym remaku.

Odnośnik do komentarza
21 minut temu, Dr.Czekolada napisał(a):

Marzy mi się dorwać i ograć jeszcze kiedyś DQ3 w wer GBC. W nowym remaku liczę przede wszystkim na konkretną ilość nowego contentu. To był pierwszy DQ z systemem klas więc może jakieś nowe jobsy?

Wersje na Switcha testowales? Nie wiem czy sie rozni od tej z GBC ale wyglada spoko.

Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, pawelgr5 napisał(a):

Wersje na Switcha testowales? Nie wiem czy sie rozni od tej z GBC ale wyglada spoko.

Grałem w telefonowe. To to samo co switch tylko sprity ładniejsze, bo mniej filtrów dowalone xd

Fajna jest jeszcze wersja na Snesa bo zawiera np intro, które nie występuje w tej najnowszej, no i przeciwnicy mają jakieś animacje.

Odnośnik do komentarza

Pierwszy raz ten remake ogłoszono... też na rocznicę DQ, czyli równo 3 lata temu. Wieści nadal żadnych. Ot, przypominanie fanom, że COŚ Square-Enix robi z tą serią, która nadal siedzi cicho mimo że od ostatniej głównej gry mija już 7 lat. 

 

 

Sporo czasu minęło jak na gotową grę z Pegazusa. Ale DQ3 to wyjątkowo ważny remake finansowo dla Square-Enix, bo to chyba najbardziej kultowa gra w historii Japonii. W iluż magazynach pojawiały się opowieści o legedarnych już problemach szkół z uczniami nieprzychodzącymi do szkoły, by grać w DQ3, i rewolucji, jaką wywołało Enix w podejściu do gier. Do dziś jest uważany w KKW za jedną z najlepszych gier, a na pewno najważniejszą - czym Baldur's Gate dla Polaka, tym DQ3 dla Japończyka.

 

Niemniej nadal można tylko gdybać, co konkretnie ten remake będzie oznaczał. Mam wielkie wątpliwości. Bo DQ3 dzisiaj nie prezentuje wiele ciekawego w gatunku. Poza Japonią, gra nie ma aż tak wyjątkowego kultu nawet na tle innych części serii (nie dostała na to szansy, bo chociaż niby wyszła w USA, to prawie CZTERY LATA później, gdy wszyscy już grali na SNES-ie i innych platformach). Elementy, które wprowadził DQ3 - duży bogaty świat, urozmaicona rozgrywka, system klas, zniuansowany system walki - są dziś znane doskonale z masy innych gier. Można powiedzieć, że gra nadal przyjemna, jeśli ktoś lubi klasyczny, powolny gameplay turowy, ale za bardzo się sama w sobie dziś nie wyróżnia. 

 

Niekoniecznie gier jRPG. Gatunek ten kojarzy się dziś z innym typem gry, natomiast DQ3 wprowadzał innowacje które były całkiem blisko zachodnich RPG-ów. Przykładowo historia była dość stateczna, sporo było wolności w eksploracji i w budowaniu drużyny. Dlatego same remake typu "to samo nowocześniej wykonane" nie będzie imo aż tak ciekawy, jak np. Live a Live. 

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Dr.Czekolada napisał(a):

Marzy mi się dorwać i ograć jeszcze kiedyś DQ3 w wer GBC. W nowym remaku liczę przede wszystkim na konkretną ilość nowego contentu. To był pierwszy DQ z systemem klas więc może jakieś nowe jobsy?

Anbernic RG35XX i jazda.

Kilka lat temu chciałem kupić na ebay wszystkie trzy, to ceny były znośne, nie wiem jak teraz.

Odnośnik do komentarza

Mam Miyoo ale udało się kiedyś kupić DQ Monsters w pudełku. To samo mam zamiar zrobić z dwójką i DQ3.

 

Remake DQ 3 nie dostanie żadnych innowacji. To będzie po prostu znana japońcom kultowa odsłona z trylogii Roto. Od innowacji dla zachodu mają Fajnale i ich dziwaczne twory, DQ ich nie potrzebuje.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jedynka i dwójka to tak mocno podstawowe gry, że nawet w komplecie to max 100zł. Trójke mam na switchu ale jeszczenie grałem bo jakos z tydzien czy dwa po tym jak kupiłem to wpadła zapowiedzieć Remaku i tak sobie czekam i się zastanawiam czy będzie warto. Pre-ordera nie robie bo mimo ze uwielbiam 2D-HD to nie widze w tej grze nic więcej a mam do kupienia chociazby Octo 2.

Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, pawelgr5 napisał(a):

Oj nie ma mowy, to nie Star Ocean 2 tylko dużo prostszy jRPG. To powinno latać za 179zł a i tak nie wiem czy nie czekałbym za promke. Ciekawe jak wycenią 1 i 2.

Najlepsze, że remake Star Ocean był na Steam w premierę za 205, czyli jednak sporo taniej. 

Lipne zagranie ze strony Square Enix z tą ceną, co innego jakby dali to w bundle 1-3. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...