Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, Mejm napisał(a):

A mimo tego caly czas uwazaja, ze jest hejt i sciek xD Jeszcze 9kier w action redaction napisala, ze gdyby to od niej zalezalo to jeszcze bardziej by wycinala i banowala. Coz, cdaction zawsze mialo swoja banke, w ktorej sobie egzystowalo. Teraz ma ona kolor teczowy.


Spoko strona i tak umarła pomimo ich zapowiedzi. Jest gorzej niż było, praktycznie zerwa aktywność użytkowników w komentarzach. Nawet nie ma co moderować teraz.

Odnośnik do komentarza
29 minut temu, Ukukuki napisał(a):

 i dobry warsztat. 

 

Ta, czasem tylko język polski kaleczą. ;)

 

Śmieszki smieszkami, ale kiedyś lubiłem CDA za takie trochę bardziej "inteligenckie" podejście do tematu elektronicznej rozrywki, prenumerowałem długie lata w okolicach 1999-2005, później też jeszcze dlugo kupowalem, ale teraz wygląda na to, że ewolucja tego inteligenckiego sznytu przybrała jakieś kuriozalne formy, które już do mnie nie przemawiają, a za to Szmatlawiec ewoluował idealnie w to, czego taki 35-latek jak ja szuka, czyli w cudny mix nostalgicznej, beztroskiej, bezpretensjonalnej radochy z grania, oglądania i czytania, z bardziej wyszukanymi, jakościowymi treściami, również okraszonymi bardzo dobrym warsztatem.

 

Swoją drogą, jestem ciekaw jak odnajduje się teraz McSmg między odzianym w złotą suknię i buty na wysokim obcasie Papkinem a promującym nowoczesne formy "grałom, widziałom", którego ksywy niestety nie pamiętam. Wyjątkowa mieszanka rutyny z młodością, że tak powiem. ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Pewnie liczy lata do emerytury xd 

 

A tak poważnie poszedł bardziej w stronę felietonów, wspominek oraz redaguje CD-Action Retro. Ogólnie jest tam już kilku wiekowych autorów. Smuggler, Mac Abra (chyba już po 60?), Ghost, Marek Lenc, Otis, MQc, Cormac. No i nieżyjący już staruszek EGM, fan przygodówek który miał wieczną kosę ze Smugglerem. Świetne pióro miał gość. 

 

Najbardziej brakuje mi Gema i Allor z nieobecnych autorów. 

 

Ogólnie ekipa PSXE to przy rdzeniu dawnego CDA to nastolatki xd A nowy narybek w CDA, ten który nie przemyca zbyt wiele do czasopisma ze świata zewnętrznego jest w porządku. 

Odnośnik do komentarza
44 minuty temu, LeifErikson napisał(a):

Swoją drogą, jestem ciekaw jak odnajduje się teraz McSmg

Polajkuj jego profil na fejsie: wrzuca lewackie pierdy, szkoda bo po co te wojenki i podziały na lewak/prawak, skoro wszyscy jesteśmy graczami. I to starymi. Ale co tam ostatnio było to chyba coś o murzynach, a w komentach ludzie się wzajemnie wspierają że to normalne że we Wiesku (serialu) są murzyny czy asasynie 

Odnośnik do komentarza

Haha, ładna "transformacja" Papkina. :) CDA kupowałem na długo przed Extrimem (w zasadzie od 2000 roku, Extrima od 2013) z jakąś 1-2 letnia przerwa i nie trzeba było być Sherlockiem, żeby stwierdzić, że pismo od pewnego czasu mocno zaczęło skręcać w lewą stronę (najlepsze lata CDA, to te za czasów Elda, EGM, Czarnego Iwana itd.). Dzisiaj trzymam się już wyłącznie Extrima i dobrze mi z tym, bo staram się stronić od radykałów czy to z lewej czy prawej strony. :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 godzin temu, Grześ napisał(a):

Jestem zawiedziony, że w tekście Crossover oryginalność odtwarzania w akapicie o bijatykach nie wspomniano o PlayStation All-Stars Battle Royale

 

Ja też :P. A tak serio to nieobecność mógłbym tłumaczyć np. ilością znaków, ewentualnie, że wrzucenie kolejnej gry w wyliczankę za wiele by nie zmieniło w kontekście całego artu. Chociaż teraz tak sobie myślę, że można było trzasnąć np. rameczkę z jakimi tytułami - wezmę sobie do serca. W każdym razie znajdzie się zapewne wiele gier, które można było przywołać. Pytanie, co by to zmieniło w ujęciu samego problemu, o co przede wszystkim mi chodziło. Ale przyznam, że tekst o samych tego typu bijatykach zasługiwałby na oddzielne miejsce. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
15 godzin temu, Konsolite napisał(a):

Podpinam się pod to zapytanie.

Również się podpinam.

Chętnie bym ten panel z Grajmerkami obejrzał, tym bardziej, że mam coraz większe wrażenie, że to jakaś satyryczna inicjatywa :/

Zdjęcie zajumane z profilu na FB.

 

 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Pix napisał(a):

A wracając już bardziej do samego numeru, to za każdym razem muszę parsknąć śmiechem, jak widzę w konsolometrach powracającą Alochę. Błagam, nie rezygnujcie z niej nigdy :pawel:

 

 

Screenshot_20240612_175821_OneDrive.jpg

Mam dokładnie tak samo. Swietną postać wykreowaliście. I nie wiem jak można Wam zarzucać jakieś seksualizacje kobiet. To u Was w końcu ona wygląda jak taka typowa madka polka po trzydziestce. A nie jak w grze śliczna aż do przesady dziewczyna :pawel:

  • Haha 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Po lekturze tekstu PSX "Post" Extreme autorstwa @Piechota zrobiło mi się smutno, bo choć od kilku lat Zgredzi co jakiś czas zaznaczają, że za chwilę PSXa jako miesięcznika może już nie być to dopiero po tych słowach, że nie ma szans, aby szmatławiec w tej formie przetrwał aktualną dekadę, uświadomiłem sobie, że to faktycznie zaraz się wydarzy (a gdyby nie Perez to wydarzyłoby się to już dwa miesiące temu). Niestety, nie jestem z PE od początku, w latach 90 miałem go w łapach raz od kumpla, aby spisać kody do Drivera, ale od 2011 kupuję regularnie, a więc od 13 lat, a za mniej niż połowę tego okresu to się prawdopodobnie skończy i nie będzie już sprawdzania skrzynki co miesiąc ani czytania na forumku czy w warzywniaku już jest. Niby jest to wiadome od jakiegoś czasu, że regularnie drukowana prasa musi upaść, ale do tej pory chyba to do mnie nie docierało.

Edytowane przez Grześ
  • Smutny 1
Odnośnik do komentarza

Ale dalej są i będą wychodzić niszowe pisemka. Np pisemka dla wędkarzy wychodzą i kosztują chyba 15 złotych. A pani domu i przyjaciółka chyba nadal wychodzą, czyli ktoś jednak gazetki kupuje. Wyżej tu gość z Ukrainy czy Białorusi wspomniał że u niego pismo o gierkach wychodziło do końca z nakładem 100… także zawsze jakaś alternatywa zostaje, choćby i sprzedaż tylko online. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...