Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

On 6/16/2024 at 11:06 AM, snoopdogg_tg said:

Co to za bzdury w tekście o mikropłatnościach, że platyna w Like a Dragon: Infinite Wealth jest ukryta za paywallem i wymagane jest kupno DLC by mieć NG+? Przecież trofea z DLC mają osobną listę i nie są wymagane do żadnej platyny.

 

Cześć!

 

dzięki za czujność! Po zobaczeniu komentarza wróciłem do sprawy i jeszcze raz pogrzebałem w źródłach. Możliwość ukończenia podstawki Like a Dragon: Infinite Wealth w trybie NG+ ukryto za paywallem (kupno DLC lub droższej wersji gry). Sęk w tym, że to przypisane ukończeniu tego trybu pucharki faktycznie zawarto na osobnej liście (nawet jeśli dotyczą podstawki). Platynę można więc wbić bez dodatkowego płacenia. Przynajmniej na razie :)

 

Przepraszam za błąd. 

 

Korzystając z okazji, że to mój pierwszy post na forum, chciałbym się też przywitać. Serdeczne dzięki za czytanie i komentowanie! 

 

 

  • Plusik 6
  • Lubię! 3
Odnośnik do komentarza

Na PS to raczej nawet tak się nie da, że platyna będzie uzależniona od jakiegoś DLC, nawet gdyby ktoś próbował. Podstawka ma własny zestaw trofeów, w tym platynę, każde DLC własny. Kiedyś to było na jednej liście, z trofeami DLC na końcu, teraz są osobne listy do wszystkiego.

Edytowane przez dominalien
Odnośnik do komentarza

Co do nowego layoutu to po zapoznaniu się z numerem mam tylko dwie uwagi:

 

- Headshot wygląda na moje oko trochę jakby niedokończony. Te trzy tłuste kolumny jakoś się zlewają dziwnie. Albo bym to zrobił cieńszym fontem, albo jakoś wizualnie podzielił te kolumny (na przykład paseczkami :D )

 

- tytułowa strona artykułu na prawej stronie (np. Mikrotransakcje). Nie rozumiem takiego rozwiązania, według mnie to jest nieintuicyjne i nie wygląda dobrze. Czytamy od lewej do prawej, więc takie ułożenie gryzie mi się wizualnie

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
35 minut temu, Ukukuki napisał(a):

Jestem po wstępnej lekturze, bardzo mi się podoba odświeżenie czasopisma :wub: no i większa czcionka, miłe docenienie starzejącego się odbiorcy. 

 

@Perez Śledzia już nie będzie w żadnej formie? Za drogi czy inne względy? Trochę szkoda, lubiłem jego komiksy. 


Nie, nie będzie. Taki trochę mix kosztów (zakładam, że to większy nakład pracy niż tekst, więc pewnie uzasadnione, ale nie mi oceniać, ostatnio coś rysowałem w liceum w zeszycie z matmy ;)) i klimatu. Śledzia pozdrawiam, wydaje mi się, że dogadaliśmy wszystko OK i w zgodzie, natomiast to chyba był bardziej klimat Pixela niż PE i po części stąd decyzja. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Nigdy nie przepadałem za humorem Śledzia, więc ja nie odczuję zupełnie jego braku. W ostatnim numerze podpasowało mi bardzo duże recek i artykułów, że aż wciągnąłem pół pisemka na raz.

Widziałem już na fb wstępne zapowiedzi 322 numeru, teraz to mam wrażenie, że co chwilę wychodzi kolejny numer, gdzie wcześniej ten czas się niemiłosiernie dłużył. :D

Edytowane przez Atherius
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
24 minuty temu, Atherius napisał(a):

Widziałem już na fb wstępne zapowiedzi 322 numeru, teraz to mam wrażenie, że co chwilę wychodzi kolejny numer, gdzie wcześniej ten czas się niemiłosiernie dłużył.

Uwierz mi że my, piszący, mamy podobne odczucia XD

 

Ale fakt, super że Perez to uporządkował. Wreszcie wiadomo co na kiedy, jak sobie pracę rozplanować, kiedy warto się sprężać a kiedy bajlando.

 

Inna sprawa że przez 2-3 miesiace te cykle się nieco skróciły żeby nadgonić, teraz wraca to do stanu pożądanego :)

  • Plusik 3
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Właśnie na kibelku zaliczyłem tekst o N64, samej konsoli nie lubię, ma w sobie wszystko czego nie trawię w Nintendo tak sam tekst muszę pochwalić. Dżujo widać ,że zbytnio w nowe gry nie gra ale jak zbiera się za retro to jest to dla mnie poziom wyżej niż pan Bartłomiej Kluska. 

 

Może czas na własną książkę albo chociaż redaktora prowadzącego jeden z kolejnych specjalnych wydań PSXE?

  • Plusik 2
  • This 2
Odnośnik do komentarza

A my jak zawsze dziękujemy i apelujemy o zbiorczy almanach recenzji numeru. A ode mnie:

 

1) Mroczna wieżę koniecznie przeczytaj. W mojej opinii jedno z lepszych dzieł Kinga. Taki jego Władca Pierścieni. Nie zawsze trzyma równy poziom, są dłużyzny ale potrafi stylistycznie i tematycznie wykręcić mózg.

 

2) 

8 godzin temu, Kmiot napisał(a):

Roughnecks (trzy grosze Adama, Darka, Kacpra), gdzie wyraźnie coś poszło nie tak z tęczową kolumną

Śmiechłem przy porannej kawce :D

 

3) Darek się jeszcze wyżyje recenzencko przy Warhammerze

 

4) co do Żołnierzy kosmosu i faktu, że sugerowałes ten temat - jeśli ktokolwiek ma jakąś serię, która lubi, grę której proces twórczy warto zgłębić, jakis wątek ze świata gier któremu warto się przyjrzeć to zawsze piszcie. Z reguły mamy tam tematy zaplanowane do przodu, ale nieraz jakieś sugestie nakierowują na fajne zagadnienie.

 

 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 hours ago, Kmiot said:

Ohayo Nippon.

Miałem się nawet nie trudzić, ale stronę wcześniej Dominalien już wytknął kwestię jenów, to chwilę pociągnę temat. Ja to w sumie do takich cyferkowych rzeczy nie przywiązuję większej uwagi, szczególnie jeśli dotyczy mało mnie interesującego newsa. Ten o którym mowa w ogóle jest jakiś dziwny. Najpierw, że koleś jest podejrzany o sprzeniewierzenie 54 milionów, potem że w sumie to sprzeniewierzył 400 milionów, to ja już w sumie nie wiem o ile jest podejrzany. I ten końcowy żart o mydełku pod prysznicem jak od podpitego wujka Władka na weselu. Ech, Mazzi, Mazzi.

 


Dziękuję za zwrócenie uwagi na niejasności dotyczące kwot sprzeniewierzenia w artykule. Chciałbym przeprosić za zamieszanie, które powstało przy skracaniu tekstu do odpowiedniej długości. Yoichi Toyosumi został aresztowany za sprzeniewierzenie 54 milionów jenów w 2020 roku poprzez nielegalną sprzedaż około 500 urządzeń mobilnych. Dalsze dochodzenie jednak wykazało, że od 2015 do 2022 roku mógł sprzeniewierzyć łącznie około 400 milionów jenów, sprzedając w sumie około 4000 telefonów komórkowych i innych urządzeń. W newsie nie ma błędu – początkowa kwota odnosi się do konkretnego przypadku, za który został aresztowany, a większa kwota dotyczy całkowitej sumy sprzeniewierzenia w trakcie jego działalności. Mam nadzieję, że to wyjaśnienie rozwiewa wszelkie wątpliwości.

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 23.06.2024 o 00:40, Kmiot napisał(a):

Serwus. Nadszedł dzień. Pora na moją comiesięczną przypierdolkę do rzeczy mało istotnych i detali, ale może trafi się też coś grubszego, nie wiem, nie mam planu działania. 

Bring it

 

W dniu 23.06.2024 o 00:40, Kmiot napisał(a):

Headshot. Nawiązując do wpisu Konsolite to już pomału klasyczny żarcik w branży, że każdy kiedyś pracował przy Wiedźminie. Nawet jeśli tylko dowoził owoce na owocowe czwartki, to warto to zaznaczyć w CV, bo “pracowałem przy Wiedźminie” powinno działać na wyobraźnię, a obecnie znaczy tyle, co nic. Tymczasem mamy też dwa spojrzenia na tę samą kwestię, czyli Larian w Warszawie. Koso wydaje się mieć szersze i ciekawsze, co w sumie nie jest zaskoczeniem. 

To jakiś przytyk ? ;)
 

 

W dniu 23.06.2024 o 00:40, Kmiot napisał(a):

Mamy to. Konsolite ponownie dostał całą stronę, tym razem na Animal Well i słusznie, bo nie jest to pierwsza opinia, która sugeruje, że gra zasługuje na uwagę graczy. Darek oczywiście mnie zachęcił do zbadania tytułu osobiście, bo brzmi jak czysta zabawa, w której nic nas nie rozprasza. W każdym razie gratuluję Konsolite, czekam z niecierpliwością na recenzję jakiejś gry na dwie strony. Mierz wysoko!

Nie pierwszy raz jak miałem 1/1 strony nawet i 2strony na recenzje się trafiało, ale doceniam ciągnięcie (phrazing) żartu ;) 
Czekam(y) na Space Marine 2 i być może coś jeszcze ;)
 

 

W dniu 23.06.2024 o 00:40, Kmiot napisał(a):

BAKA. Zmienia się layout, ale zbyt udany to on nie jest xd I jeszcze ten wściekły, czerwony kolor. No ale próbuj Romek, próbuj. W końcu musi się udać!

Oj daj spokój Romkowi ;) Może kiedyś moje propozycję DTP przejdą, jak nie to także nic się nie stanie, jesteś zapewne jednym z nielicznych co zaglądają do tego działu, podobnie jak do kilku innych ;)
 

 

W dniu 23.06.2024 o 00:40, Kmiot napisał(a):

Piechota. Trudno mi zdecydować czy wydźwięk tego felietonu jest optymistyczny, czy przeciwnie. Pewnie najbezpieczniej będzie uznać, że jest słodko-gorzko. Zdecydowanie najlepszy w tym numerze, dający do myślenia, prowadzący do zadumy i skutkujący nadzieją, że jednak jest życie po życiu (prasy). Póki co jednak pozostaje się cieszyć codziennością.

I podcastem PoGRAduszki oraz jego uboższymi kuzynami ;)
 

 

W dniu 23.06.2024 o 00:40, Kmiot napisał(a):

Tymczasem dziękuję za #321, jak zwykle to była przyjemność, więc gratuluję każdemu zaangażowanemu w powstanie numeru. 

 

Nie ma za co ;)
Do następnego...

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Konsolite napisał(a):

To jakiś przytyk ? ;)

Rozumiem, że też pracowałeś przy Wiedźminie? 

 

1 godzinę temu, Konsolite napisał(a):

Nie pierwszy raz jak miałem 1/1 strony nawet i 2strony na recenzje się trafiało, ale doceniam ciągnięcie (phrazing) żartu ;) 
Czekam(y) na Space Marine 2 i być może coś jeszcze ;)

Dwie strony? Chyba coś zmyślasz. To chyba nie wypadło zbyt dobrze, skoro więcej dwóch stron nie dostajesz? Któremu wydawcy podpadłeś oceną?

A propos Animal Well, to wczoraj grałem 6 godzin, dzisiaj przeszedłem (ZERO pomocy z zewnątrz) i wróciłem czyścić sekrety. Zaczynam się lekko pocić (ten jebany flet!). 47 jajek i lekkie kłopoty Najmana, ale nie poddaję się. Wspaniała, satysfakcjonująca gierka. Polecam. 

 

2 godziny temu, Konsolite napisał(a):

Może kiedyś moje propozycję DTP przejdą, jak nie to także nic się nie stanie, jesteś zapewne jednym z nielicznych co zaglądają do tego działu, podobnie jak do kilku innych ;)

Ale te czerwone tło to prawie jak sabotaż. Aż chce się przewrócić stronę.

 

Przy okazji Perez (nie wołam, może nie zauważy):

https://www.farming-simulator.com/index.php?lang=pl&country=pl

Wybrałeś już sobie platformę?

Odnośnik do komentarza
32 minuty temu, Kmiot napisał(a):

Przy okazji Perez (nie wołam, może nie zauważy):

https://www.farming-simulator.com/index.php?lang=pl&country=pl

Wybrałeś już sobie platformę?


Sprytnie rozegrane, ale mam 18 wtyczek reagujących na Perez, Prezes, random etc. - od razu powiadomienie. 

Poczekamy do jesieni, może mi do recenzji dadzą! 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
On 6/23/2024 at 12:40 AM, Kmiot said:

Mikrotransakcje. No o literówce na stronie tytułowej już było. O nie do końca trafionym zarzucie pod adresem ukrytej za paywallem platyny/calaku Like a Dragon też. Ale poza tym to w gruncie rzeczy całkiem udany artykuł, który jednak wpisuje się w dominującą od kilku miesięcy narrację: ta branża jest z(pipi)ana i potrzebuje resetu. Przy okazji oficjalnie witam Damiana Buczyńskiego na forum. Rozgość się, a my będziemy Cię mieli na oku.

 

Przede wszystkim dziękuję za przywitanie w recenzji! Rozgoszczę się, ale będę też miał na baczności ;) 

 

Co do wpisywania się tekstu w narrację o nienajlepszym stanie branży i potrzebie restartu, to dość ciekawe spostrzeżenie. Badając temat nie miałem w głowie konkretnej tezy, więc skręciłem w tym kierunku gdzieś po drodze. Niby człowiek wiedział, że mikrotransakcje przynoszą pieniądze, ale żeby aż takie?

 

Mamy w branży trochę patologii, które stanowią po części efekt jej bardzo dynamicznego rozwoju, ale pytanie czy sytuację da się naprostować? W przypadku agresywnych mikrotransakcji nie sądzę, ponieważ koniec końców przynoszą naprawdę duże pieniądze. Techniczny stan gier w momencie premiery? Tutaj prędzej udałoby się cos wymusić na wydawcach. 

 

Ogólnie spodziewam się przyszłości namalowanej w dwóch barwach - jedną będą mikropłatności (czasem bardziej cywilizowane, czasem mniej) a drugim model subskrypcyjny.  

 

Odnośnik do komentarza
22 godziny temu, Kmiot napisał(a):

Rozumiem, że też pracowałeś przy Wiedźminie? 

Kto w tym kraju nie pracował przy nim? ;)

 

22 godziny temu, Kmiot napisał(a):

Dwie strony? Chyba coś zmyślasz. To chyba nie wypadło zbyt dobrze, skoro więcej dwóch stron nie dostajesz?

WatchDogs3, Gungrave, minecraft i cos tam jeszcze było, myślisz że pamiętam? No dobra jeszcze DNF Duel miało 2 strony recenzji :)

 

22 godziny temu, Kmiot napisał(a):

Któremu wydawcy podpadłeś oceną?

Prościej będzie wymienić tych którym "nie podpadłem" ;) 
 

 

22 godziny temu, Kmiot napisał(a):

A propos Animal Well, to wczoraj grałem 6 godzin, dzisiaj przeszedłem (ZERO pomocy z zewnątrz) i wróciłem czyścić sekrety. Zaczynam się lekko pocić (ten jebany flet!). 47 jajek i lekkie kłopoty Najmana, ale nie poddaję się. Wspaniała, satysfakcjonująca gierka. Polecam. 

Jak napisałem, gra która zachęca do nietypowego myślenia :)
 

22 godziny temu, Kmiot napisał(a):

Ale te czerwone tło to prawie jak sabotaż. Aż chce się przewrócić stronę.

Ehhh, nawet nie zaczynajmy tematu, druk w żywicy także wyglądał "zachęcająco inaczej", więc teraz było czerwone, to następnym razem białe będzie, by się zgadzało z kolorami flagi ;) 

 

Odnośnik do komentarza

A ja wróciłem z wakacji, pognałem do sklepu po swój egzemplarz i po powrocie do domu spotkała mnie niemiła niespodzianka. Mój egzemplarz zaczyna się od strony 19. Nikt nic nie wyrwał, wygląda na błąd składu. Nie przeglądałem wszystkich stron wątku, ale zastanawiam się, czy ktoś też miał taką sytuację, czy to jednostkowy przypadek? 

Edytowane przez zbooy86
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, zbooy86 napisał(a):

A ja wróciłem z wakacji, pognałem do sklepu po swój egzemplarz i po powrocie do domu spotkała mnie niemiła niespodzianka. Mój egzemplarz zaczyna się od strony 19. Nikt nic nie wyrwał, wygląda na błąd składu. Nie przeglądałem wszystkich stron wątku, ale zastanawiam się, czy ktoś też miał taką sytuację, czy to jednostkowy przypadek? 

 

Bywają, na szczęście rzadko. To niestety najpewniej drukarnia przy składaniu składek coś nie ogarnęła, bo właśnie pierwsza składka to strony 3-18. 

Odezwij się na sklep@psxextreme.pl, ewentualnie może Ci to wymienią? I tak niesprzedane numery idą potem na zwroty. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...