Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

24 minuty temu, PiotrekP napisał(a):

Numer zakupiony. Lekkie zmiany layoutu na plus, zwłaszcza w recenzjach. Tak zachwalacie oprawę w Senua's a te screeny to tak średnio bym powiedział. No, ale kto teraz na to patrzy. Odpala jutubka i widzi jak to wygląda. 

 

Najgorsze w tym wszystkim jest to, że YouTube to jedno, a odpalenie gry to drugie.

 

I później wchodzą takie asy do tematu o danej grze i już wszystko wiedzą, bo przeszli na youtubie.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@KishMish jakie pisma wychodziły u Ciebie? Długo wychodziły i zamknęły się przez wojnę czy wcześniej?

u nas w sumie zostały dwa pisma, a też było tego full, o dziwo najlepiej wspominam czas gazetowy kiedy miałem już kompa i neta - czyli chyba 2001 rok. 
Wychowałeś się na pegasusie/dendy czy wcześniej/pozniej? Pytam bo w sumie ciekawi mnie jak jest w innych krajach. 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, KishMish napisał(a):

Na wstępie przepraszam za mój polski - jestem obcokrajowcem i dopiero uczę się języka polskiego.

Kolego, Twoja polszczyzna jest lepsza niż niektórych natywów. Jeśli chodzi o naukę języka to można śmiało powiedzieć, że dobrze Ci idzie :)

Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, grzybiarz napisał(a):

jakie pisma wychodziły u Ciebie?

Ostatnim magazynem był białoruski "Wirtualnye radosti", został zamknięty w 2022 roku, ale było tam już mało stron (40 a potem 32) i niesamowite jest to, że nakład w ostatnich latach wynosił tylko około 100 egzemplarzy (!!!). To dobry przykład jak redaktor naczelny i jednocześnie właściciel magazynu trzymał się do ostatniej możliwej chwili.

Największą popularnością cieszył się magazyny Igromania (zamknięty w 2018 roku) i "Strana Igr" ("Kraj Gier", zamknięty w 2013 roku). Byłi wczesznej również brytyjskie magazyny, które były publikowane w języku rosyjskim i zawierały wiele ekskluzywnych lokalnych artykułów - PC Gamer, Computer Gaming World, PlayStation Official Magazine. Prawie wszystkie zostały zamknięte do 2010 roku.

Historia z nimi wszystkimi jest taka sama -  spadek sprzedaży, brak reklamodawców.

Najwięcej czasopism było w 2004-2007 latach.

 

Godzinę temu, grzybiarz napisał(a):

u nas w sumie zostały dwa pisma, a też było tego full

Tak, już sprawdzam, jakie były kiedyś. Może kiedyś zamówię stare wydania na olx czy allegro. Bardzo ciekawe :)

 

Godzinę temu, grzybiarz napisał(a):

Wychowałeś się na pegasusie/dendy czy wcześniej/pozniej?

Dendy i Sega Mega Drive, potem już gralem na PC, a dalej Xbox 360. Ale Playstation też było popularne. Chyba konsoli Nintendo nie byli takie popularny u nas jak na zachodzie (z wyjątkiem NES).  

 

58 minut temu, Bzduras napisał(a):

Twoja polszczyzna jest lepsza niż niektórych natywów.

Dziękuję, ale po prostu używam DeepL i edytuję to, co on tłumaczy. Sam piszę krótkie zdania, w których czuję się pewniej :)  O wiele łatwiej jest czytać niż pisać lub mówić :)

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, LeifErikson napisał(a):

Przekartkowałem PDFa i również oceniam nowy layout całkiem pozytywnie. Mocno się odświeżyło wizualnie, jest nowocześnie, dla mnie spoko. Paseczki też są, jak już wyżej było zauważone, ale szczerze nie bardzo rozumiem czemu to miałby byc problem. 

Jest już PDF? Mam prenumeratę do 333 numeru, a ostatni nr do pobrania to 320.

Odnośnik do komentarza
13 minut temu, dominalien napisał(a):

Zgadzam się. Ja najbardziej lubię czerwone litery z czarnym tłem i trochę przesuniętym tuszem. To jest ten klimat, którego oczekuję, a nie tam jakieś czytelne gówno.

 

Ale po co te skrajności? Jest wieeeelka przestrzeń między festynem a taka ascezą jak w Edge'u.

11 minut temu, Alastor84 napisał(a):

Jest już PDF? Mam prenumeratę do 333 numeru, a ostatni nr do pobrania to 320.

U mnie już jest.

Odnośnik do komentarza
5 minut temu, LeifErikson napisał(a):

 

Ale po co te skrajności? Jest wieeeelka przestrzeń między festynem a taka ascezą jak w Edge'u.

Bo to jest internet, tu są tylko skrajności.

 

A tak na serio, to dbałość o to, aby wszystko było czytelne to duży krok w dobrą stronę. Klientela PSXE się starzeje, ja po oczach dostaję ostatnio mocno i doceniam, jak ktoś mi zapewnia komfortową konsumpcję mediów.

Odnośnik do komentarza

Cieszę się, że ktoś jeszcze kupuje Edge. Zawsze się martwię, że przestanie być sprowadzany do Empiku.
Ale design uważam za bardzo kiepski. Głównie z powodu dużej ilości tekstu pisanego małą czcionką, chociaż na stronach zostaje dużo miejsca. Nie podoba mi się rozmieszczenie zdjęć na osobnej stronie i podpisy do nich, które są umieszczone osobno. Bardzo niewygodne. Wygląd Edge'a nie zmienił się od prawie 15 lat. Uważam, że to kiepski wzór do naśladowania. 
 

Mój znajomy nie kupuje Edge, bo czcionka jest dla niego za mała. Kupuje on CD Action i nie kupuje PSX, bo w PSX Extreme czcionka jest mniejsza.

 

To wydanie ma nieco większą czcionkę i to zdecydowanie zmiana na lepsze. 

 

Godzinę temu, number_nine napisał(a):

Ja dalej marzę o layoucie jak w Edge. Grafik pewnie też by się ucieszył z takiego minimalizmu :) 

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, LeifErikson napisał(a):

Taki minimalizm ma swój urok zdecydowanie, ale do ekstrima nie pasuje moim zdaniem. 

jasne, ale mi bardziej chodzi o układ typu strona tekstu i strona screenów, brak tabelek, misz maszu z czcionkami, paseczkami na marginesach i innymi zbędnymi pierdołami.

 

41 minut temu, KishMish napisał(a):

Cieszę się, że ktoś jeszcze kupuje Edge

ja już regularnie nie kupuje, bo raz, że :cebula: a dwa, to nie zawsze widziałem w empiku. Na początku Pixel dość dobrze udawał Edga :) w pewnym stopniu oczywiście, ale ogólnie jak na pismo o gierkach, to było czuć tam piniondz 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...