Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

No bardzo jestem ciekaw ciągu dalszego i jakichś szczegółów jak już opadnie kurz, bo z tego co tam ludzie piszą w komentarzach na fejsie to z tymi imprezami masowymi to nie jest takie wszystko proste i podobno takie targowe eventy nie muszą pod to podpadać, że ponoć na przykład Pyrkon gromadzący więcej ludzi nie jest formalnie imprezą masową. Wygląda na jakieś większe kombinacje, nie kupuje tłumaczenia "hehe, zapił i zapomniał zgłosić". 

  • This 1
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, LeifErikson napisał(a):

No bardzo jestem ciekaw ciągu dalszego i jakichś szczegółów jak już opadnie kurz, bo z tego co tam ludzie piszą w komentarzach na fejsie to z tymi imprezami masowymi to nie jest takie wszystko proste i podobno takie targowe eventy nie muszą pod to podpadać, że ponoć na przykład Pyrkon gromadzący więcej ludzi nie jest formalnie imprezą masową. Wygląda na jakieś większe kombinacje, nie kupuje tłumaczenia "hehe, zapił i zapomniał zgłosić". 

 

Też czekam bo sytuacja mega dziwna... Pamiętam PH w zeszłym roku. Byłem 30 minut przed otwarciem w sobotę. Tłoku nie było. Kilka godzin po otwarciu dotarła do mnie żona z synkiem i też weszli bez jakiegokolwiek czekania. Ludzi było coraz więcej, w pewnych miejscach większy tłok, ale bez tragedii.

Nie wiem, co tutaj się stało. Zamknięta bramą na pusty plac; dwie kolejki (jedną do wejścia na plac, drugą do wejścia na halę). Że zdjęć przesyłanych przez ludzi na hali nie wyglądało to tak, jakby w środku był srogi tłum. 

Największy absurd to obecność w kolejce panelistów, wystawców, ludzi z biletami online i bez biletów. 

Edytowane przez Seba89
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Square napisał(a):

Czyli wszystkiemu winni jacyś goście z grupy Atari? Nie bronie Łapusza, no ale słabo się społeczność zachowała.

Winni czemu, że nie zgłosił imprezy tak jak wymaga tego prawo? Odpukać coś by się tam stało, to brak odpowiedniego zabezpieczenia imprezy.

Odnośnik do komentarza

Nie no, dobrze, że zostało zgłoszone, ale cała ta historia grubymi nićmi szyta się wydaje. Skoro miasto niby bierze udział to czemu nikt na żadnym etapie planowania się nie kapnął, że nie ma pozwolenia?

Ostatecznie i tak wina tylko organizatora, ale wydaje się to dziwne.

Odnośnik do komentarza

Nie wiem dlaczego goście z Atari mieli by być problemem. Akurat mieli fajne stoisko, konkursy i nieźle ludzi zabawiali. 

 

Ale widzę, że nikt jeszcze tu nie napisał o przerwanym koncercie KATODa. Po prostu wyłączyli mu prąd a miał grać jeszcze 15 minut... O fatalnym nagłośnieniu Kamila który grał z nim na scenie już nie wspomnę...

Edytowane przez gienia
Odnośnik do komentarza

O widzę, że nowa strona juz dziala. 

@Perez czy będzie strona bardziej rozbudowana? Sekcja komentarzy (ale taka oparta na logowaniu na stronie, a nie nakladka z innego modułu jak ma wiele stron), rozbudowany profil dla usera itp? Marzy mi się świeży portal połączony z psx extreme i ppe w końcu sobie ten łeb rozwali o wiadomo co jak caly na biało wjedzie portal z normalnymi redaktorami :Cell:

 

Jak potrzeba nakładów finansowych na to również to odpalaj drugiego patrona i zaraz się uzbiera suma. Ludzie mają dość news scamu gierkowego.

Odnośnik do komentarza

Ludzie mają dość scamu, a jednocześnie wchodzą, klikają i piszą komentarze, a o to właśnie chodzi redaktorom ppe i w zasadzie prawie każdemu serwisowi. W temacie o ppe była kiedyś dyskusja na temat dlaczego tak to działa i dlaczego tylko tak można zdobyć wyświetlenia. Niestety, ale przez takie coś przestałem czytać wszystkie portale, m. in. Przegląd Sportowy, Filmweb czy PPE. Prawdziwa publicystyka została już tylko tam, gdzie trzeba za nią zapłacić.

  • This 1
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, MYSZa7 napisał(a):

Madridistą?

Oj tak, od około 2000 r.

Co najlepsze mój ojciec pracował w okolicach Barcelony (cała rodziną za Barcą!), potem i ja się tam zahaczyłem na moment. Saksy. Wyobraź sobie te wszystkie derby Hiszpanii oglądane w Katalonii. Ja jeden z białym szalikiem, 50 chłopa za Blaugraną. O dziwo atmosfera jak z książki, lekkie podsmiechujki, zero agresji :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
27 minut temu, oFi napisał(a):

O widzę, że nowa strona juz dziala. 

@Perez czy będzie strona bardziej rozbudowana? Sekcja komentarzy (ale taka oparta na logowaniu na stronie, a nie nakladka z innego modułu jak ma wiele stron), rozbudowany profil dla usera itp? Marzy mi się świeży portal połączony z psx extreme i ppe w końcu sobie ten łeb rozwali o wiadomo co jak caly na biało wjedzie portal z normalnymi redaktorami :Cell:


Coś tam w planach jest, system komentów to w sumie jest gotowy i nawet był włączony, ale... doszedłem do wniosku, że no nie dźwignę jeszcze jednego miejsca, gdzie ktoś coś może zgłaszać :). Natomiast robienie już takiego regularnego portalu to dużo większa operacja. Póki co to po prostu fragmenty tego, co mamy już w piśmie, natomiast żeby już tak regularnie pisać no to inna bajka, trzeba ludzi. 

Odnośnik do komentarza
17 minut temu, K.Adamus napisał(a):

Oj tak, od około 2000 r.

Co najlepsze mój ojciec pracował w okolicach Barcelony (cała rodziną za Barcą!), potem i ja się tam zahaczyłem na moment. Saksy. Wyobraź sobie te wszystkie derby Hiszpanii oglądane w Katalonii. Ja jeden z białym szalikiem, 50 chłopa za Blaugraną. O dziwo atmosfera jak z książki, lekkie podsmiechujki, zero agresji :)

No inny świat niż w Polsce. Ostatnio byłem w Madrycie spełnić marzenie i obejrzeć mecz na Bernabeu. Ludzie w koszulkach Barcelony w sklepie Realu pod stadionem, ja w koszulce Realu w sklepie Barcelony w centrum Madrytu i tak jak mówisz, lekkie podśmiechujki i bez spiny. To rozumiem. A nie @Rozi który boi się chodzić po Katowicach w koszulce Atletico, bo Ruch ma zgodę z Rojiblancos :reggie:

  • Lubię! 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, Grześ napisał(a):

Ludzie mają dość scamu, a jednocześnie wchodzą, klikają i piszą komentarze, a o to właśnie chodzi redaktorom ppe i w zasadzie prawie każdemu serwisowi. W temacie o ppe była kiedyś dyskusja na temat dlaczego tak to działa i dlaczego tylko tak można zdobyć wyświetlenia. Niestety, ale przez takie coś przestałem czytać wszystkie portale, m. in. Przegląd Sportowy, Filmweb czy PPE. Prawdziwa publicystyka została już tylko tam, gdzie trzeba za nią zapłacić.

 

Subskrypcje dla premium materiałów wprowadzić? Albo w ogóle portal za paywallem? 

Kasa zawszę redukuję odsiew pseudo użytkowników a redaktorzy mieli by pieniądze za swoja pracę, a nie hajs za pisanie scamu byle wstrzelić się w algortym google.

 

 

Odnośnik do komentarza
18 minut temu, oFi napisał(a):

redaktorzy mieli by pieniądze za swoja pracę

Z tą kasą to kurcze już kiedyś była rozmowa. W sensie to zajebisty dodatek za pracę, ale dla wielu wcale nie kluczowy. Pisanie do papierowego czasopisma jest dla mnie w jakiś sposób prestiżowe, to takie małe spełnienie marzeń. Ale jak przelozyc czas włożony na pieniądze, to o wiele więcej bym zarobił (o wiele) zostając nadgodziny w robocie. Nie narzekam, w ogóle nie o to chodzi, wiem jak się dogadywałem i że nikt mnie nie buja bo papier nie przynosi kokosow. Jest gitara, mam na gierki z pisania bez obciążania budżetu, bajka. Po prostu zarobek nie jest tu głównym argumentem.

 

Dla cyfrowego portalu gdzie za kilka lat traci mogą zniknąć, profil miejsca się zmienić i którego nie położę na półce czy nie pokaże córce za 20 lat nie pisałbym.

 

PSX to pasja, świetne miejsce i super ludzie z którymi tworzy się jakaś więź (tak Zgredy, jak i Forumek). Portal traktowałbym jako robotę. A jak robota, to nie za te pieniądze. A jeśli za te, to nie takim nakładem sił, na czym ucierpiałaby jakość. A tego przy podpisywaniu się nazwiskiem nie chce.

 

Tak że tego.

Edytowane przez K.Adamus
  • Plusik 6
Odnośnik do komentarza
18 minut temu, oFi napisał(a):

 

Subskrypcje dla premium materiałów wprowadzić? Albo w ogóle portal za paywallem? 

Kasa zawszę redukuję odsiew pseudo użytkowników a redaktorzy mieli by pieniądze za swoja pracę, a nie hajs za pisanie scamu byle wstrzelić się w algortym google.

 

 

 

Wszystko fajnie się pisze siedzą na kibelku, jakby to było takie proste :reggie:

6 minut temu, K.Adamus napisał(a):

Z tą kasą to kurcze już kiedyś była rozmowa. W sensie to zajebisty dodatek za pracę, ale dla wielu wcale nie kluczowy. Pisanie do papierowego czasopisma jest dla mnie w jakiś sposób prestiżowe, to takie małe spełnienie marzeń. Ale jak przelozyc czas włożony na pieniądze, to o wiele więcej bym zarobił (o wiele) zostając nadgodziny w robocie. Nie narzekam, wiem jak się dogadywałem, po prostu zarobek nie jest tu głównym argumentem.

 

A wiesz jak to jest u konkurencji? Wiem ,że do końca Bauera większość redaktorów miała normalnie etat. 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...