Skocz do zawartości

ASTRO BOT


Rozi

Rekomendowane odpowiedzi

48 minut temu, Homelander napisał(a):

Tak sobie powoli gram (na ile mam czas) i skończyłem level z mocą myszy. Sam level, oczywiście, fantastyczny, ale ja nie o tym. Parsknąłem śmiechem na fragment gdzie kamera zmienia się robiąc z fragmentu etapu platformera 2D. To tak jawna zrzynka z Super Mario Odyssey, że wręcz plagiat lol. Nic mi to nie przeszkadza, ale przypomniało mi to mądrości "znawców" z NRGeekiem na czele o kreatywności Astro Bota :)

No, ale też trzeba oddać, że wszystkie te haptyczne rzeczy to jest pewna innowacja, jak dmuchanie w pada, wariacje w hubie itp. 

 

Z tym dmuchaniem domownicy mogą pomyśleć sobie różne dziwne rzeczy xD.

Odnośnik do komentarza
4 minutes ago, KrYcHu_89 said:

No, ale też trzeba oddać, że wszystkie te haptyczne rzeczy to jest pewna innowacja, jak dmuchanie w pada, wariacje w hubie itp. 

 

Z tym dmuchaniem domownicy mogą pomyśleć sobie różne dziwne rzeczy xD.

 

Dmuchanie w pada - Super Mario 3D World

Szukanie znajdziek przy pomocy haptyki - Super Mario Odyssey

Zbieranie botów do robienia rzeczy w hubie - Pikmin

Ale spoko, próbuj dalej :)

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Homelander napisał(a):

 

Dmuchanie w pada - Super Mario 3D World

Szukanie znajdziek przy pomocy haptyki - Super Mario Odyssey

Zbieranie botów do robienia rzeczy w hubie - Pikmin

Ale spoko, próbuj dalej :)

To nie była ta sama technologia, co tutaj, nie przypominam sobie też np. latania statkiem za pomocą ruchu w żadnym Mario, Pikminów nie znam. 

 

Niemniej jednak Astrobot kopiuje to w sposób mistrzowski z wielu innych gier, Nintendo nie ma monopolu na platformówki. 

Odnośnik do komentarza
2 minutes ago, KrYcHu_89 said:

To nie była ta sama technologia, co tutaj, nie przypominam sobie też np. latania statkiem za pomocą ruchu w żadnym Mario, Pikminów nie znam. 

 

Niemniej jednak Astrobot kopiuje to w sposób mistrzowski z wielu innych gier, Nintendo nie ma monopolu na platformówki. 

 

Co było inną technologią? Dmuchasz w mikrofon. Haptyka w joyconach i Dualsens to w sumie to samo. "Latanie statkiem"

za pomocą ruchu było w Super Mario Galaxy. Piszę w cudzysłowie, bo była to płaszczka i pływanie (chociaż i latanie było), ale zasada ta sama.

 

No i jasne, niech kopiuje. Tylko niech nikt mi nie pisze i nie mówi jako to Asobi jest kreatywne. No super gierkę zmontowali, ale kreatywności to tam za wiele nie ma

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
5 minut temu, Homelander napisał(a):

 

Co było inną technologią? Dmuchasz w mikrofon. Haptyka w joyconach i Dualsens to w sumie to samo. "Latanie statkiem"

za pomocą ruchu było w Super Mario Galaxy. Piszę w cudzysłowie, bo była to płaszczka i pływanie (chociaż i latanie było), ale zasada ta sama.

 

No i jasne, niech kopiuje. Tylko niech nikt mi nie pisze i nie mówi jako to Asobi jest kreatywne. No super gierkę zmontowali, ale kreatywności to tam za wiele nie ma

 

Jest kreatywne, bo zrobili tam wszystko, to tak jakbyś wsadził mechaniki z 20 innych gier platformówek i je zgrabnie połączył w 80 czy ile tam jest poziomów, z czego każdy jest inny i dopracowany.

 

Ten etap z Locoroco np. albo podłączanie tych elementów konsoli, albo przejście z 2D do 3D, albo jakieś strzelanie jak w Uncharted imo jest tego więcej niż w samym Mario Odyssey. 

 

To nie wiem, co miałoby być zrobione w 2024, żeby nazwać je bardziej kreatywnym? 

 

Aha wiem, spanie w trakcie walki jak w nowej Zeldzie xD. 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, KrYcHu_89 said:

Jest kreatywne, bo zrobili tam wszystko, to tak jakbyś wsadził mechaniki z 20 innych gier platformówek i je zgrabnie połączył w 80 czy ile tam jest poziomów, z czego każdy jest inny i dopracowany.

 

Ten etap z Locoroco np. albo podłączanie tych elementów konsoli, albo przejście z 2D do 3D, albo jakieś strzelanie jak w Uncharted imo jest tego więcej niż w samym Mario Odyssey. 

 

To nie wiem, co miałoby być zrobione w 2024, żeby nazwać je bardziej kreatywnym? 

 

Grałeś w Mario Odyssey?

 

Nie wiem co. W sumie mam to gdzieś, bo gra się fantastycznie. Po prostu nie ma w Astro Bocie nic oryginalnego, a wręcz jest

to kompilacja gier Nintendo niemalże. Co, jeszcze raz powtarzam, nie jest niczym złym. Tylko fajnie mieć o tym pojęcie, żeby nie bredzić o oryginalności czy kreatywności Astro Bota. 

Odnośnik do komentarza
Teraz, Homelander napisał(a):

 

Grałeś w Mario Odyssey?

 

Nie wiem co. W sumie mam to gdzieś, bo gra się fantastycznie. Po prostu nie ma w Astro Bocie nic oryginalnego, a wręcz jest

to kompilacja gier Nintendo niemalże. Co, jeszcze raz powtarzam, nie jest niczym złym. Tylko fajnie mieć o tym pojęcie, żeby nie bredzić o oryginalności czy kreatywności Astro Bota. 

Gdybym nie gral to bym nie porównywał, Mario Odyssey miało mniej rzeczy, mniej mechanik i w ogóle wolę Mario Galaxy :). 

 

Kreatywność, a innowacyjność to różnica. Asobi jest po prostu kreatywne, a Nintendo innowacyjne, może tak? 

Odnośnik do komentarza
Just now, KrYcHu_89 said:

Gdybym nie gral to bym nie porównywał, Mario Odyssey miało mniej rzeczy, mniej mechanik i w ogóle wolę Mario Galaxy :). 

 

Kreatywność, a innowacyjność to różnica. Asobi jest po prostu kreatywne, a Nintendo innowacyjne, może tak? 

 

Mniej? No chyba dawno grałeś w Odyseję. Mnóstwo minigierek, power-upów, różnorodnych leveli, etapów 2D. Noooo czego jak czego, ale różnorodności i mechanik to Odyseja ma pod sufit

Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Homelander napisał(a):

 

Mniej? No chyba dawno grałeś w Odyseję. Mnóstwo minigierek, power-upów, różnorodnych leveli, etapów 2D. Noooo czego jak czego, ale różnorodności i mechanik to Odyseja ma pod sufit

Nie wiem, mnie nie przekonał akurat Odyssey i nie maksowałem etapów, wolę 2D Wonders i Galaxy 1 i 2. W starsze grałem za mało, prócz Snesowych. 

 

Astrobot mnie zaskoczył, aż mam ochotę poogrywać więcej platformówek. 

 

Oby seria Astro była kontynuowana i stała dumnie koło Marianów. 

 

 

Małe porównanie, ale daje w spojler

___

 

"Fun per minute" z tym bym się zgodził, Astro lepiej wykorzystuje ten czas. Mam nadzieję, że trochę go jeszcze rozwiną w sensie etapów skillowych w DLC. 

Odnośnik do komentarza
1 minute ago, KrYcHu_89 said:

Nie wiem, mnie nie przekonał akurat Odyssey i nie maksowałem etapów, wolę 2D Wonders i Galaxy 1 i 2. W starsze grałem za mało, prócz Snesowych. 

 

Astrobot mnie zaskoczył, aż mam ochotę poogrywać więcej platformówek. 

 

Oby seria Astro była kontynuowana i stała dumnie koło Marianów. 

 

 

Małe porównanie, ale daje w spojler

 

 

Mnie początkowo Odyseja też nie przekonała, przeszedłem tyle o ile i odstawiłem. Głównie dlatego, że gra nie była Super Mario Galaxy 3. Ale drugie podejście odczarowało dla mnie grę do tego stopnia, że zrobiłem 100%. A teraz robię sobie kolejny run i gra się fantastycznie. Jak już skończysz Astro Bota to daj Odysei drugą szansę :)

 

Astro Bot, w moim rankingu giereczek, to ta sama półka co trójwymiarowe Mariany i absolutny top. I oby Team Asobi dostarczył co kilka lat kolejnego killera z serii :)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, MEVEK napisał(a):

Przez chwile myślałem iz gra mi sie wysypała bo w hubie nie było żadnego botka - nawet Snake sie gdzieś zapodział pod kamieniem.

Chwile później okazało sie ze wszystkich 200 botów robi dla mnie most zwodzony do kolejne lokacji :obama: 

Co za gra :banderas:

Sporo fajnych interakcji jest, warto po zebraniu wszystkich pierdół z gachy przejść się i każdemu dać po mordzie.

Odnośnik do komentarza
11 godzin temu, Shen napisał(a):

Sporo fajnych interakcji jest, warto po zebraniu wszystkich pierdół z gachy przejść się i każdemu dać po mordzie.

Staram sie to robic na bierzaco. Niektorzy maja po kilka animacji np. BB z MGSa i naprawde cudownie sie na to patrzy. Thor za to ma tylko jeden ale porzadny:banderas:

Odnośnik do komentarza

Ok, Astro Bot jest po prostu zajebistą gierką, ale to co teraz odjebali rozpieprzyło mi mózg. Drugi świat, etap grzybkowy. No, ładnie tu myślę. Ratuję bota - Ellie. No kurwa, jakie boty można by było uratować w świecie grzybkowym? Oczywiście, że Ellie i Joela :) Wow, po prostu wow!!!!!! Może i Asobi nie grzeszyło specjalną oryginalnością, ale na pewno nie można im odmówić miłości do Playstation :D

Odnośnik do komentarza

Kiedy tu się robi zapis stanu gry? Wczoraj dzieciaki grały z pół godziny w pierwszym levelu, zanim wyłączyłem grę wyszedłem do ekranu tytułowego, a dziś brak progresu i zaczynamy od nowa od intro. 

W necie piszą, że można przejść i kilka leveli, ale jak wyłączysz konsolę bez wyjścia do ekranu tytułowego to nie zrobi się save.

Jak to jest, żeby gierka nie miała autosejwa?

Odnośnik do komentarza

Coś musiało się zwalić? Gra robi też autosave, bardzo wyraźnie, co praktycznie minutę, wielki robocik stojący fizycznie na trasie zmienia się z czerwonego na niebieski.

 

Musi być jakiś błąd w grze że to zwala save'a, bo wielu osobom się tak nie dzieje.

 

Dziwna sprawa, ale wygląda na to, że gra zgrywa save'a na "dysk" zawsze wtedy gdy wyłączasz grę (lub włączasz inną aplikację naraz), wyłączasz konsolę lub usypiasz konsolę. Zazwyczaj się ostatecznie robi jedną z tych rzeczy siłą rzeczy hehe, więc głównie problem musi być gdy jest jakiś crash. Pewnie to sptachują.

 

 

Jakbym stracił 11 godzin gry przez ten błąd to by była niezła beka, choć jeśli jest jedna gra której po czymś takim bym nie rzucił w cholerę tylko od razu przeszedł ponownie, to jest to Astro Bot.

 

 

 

 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...