Skocz do zawartości

Boomer Shootery.


devilbot

Rekomendowane odpowiedzi

Dlaczego temat w dziale pc? Większość z tych gier nie ma na konsolach albo są bardzo długo na pc w early akcesie.

 

Wczoraj odbył się summer indie FPS fest i to mnie skłoniło do założenia tematu.

Zostało pokazanych kilkadziesiąt gier wybrałem te które są dla mnie najciekawsze czyli unikałem typowych arena shooterów a zwróciłem uwagę na te z fajna architekturą i odrobiną eksploracji:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Te gry znajdziecie na steamie, niektóre już wyszły a trailer był bo dostały nowa zawartość itp. inne są w early access a dużo z nich ma demo.

 

Link do całej konfy:

 

 

 

 

 

 

  • Lubię! 3
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Kiedyś lubiłem wyszukiwać coraz głębiej ukryte perełki boomer shooterow. Teraz jest tego tyle, że na jednej konfie jest zapowiedzianych 20 kolejnych.

 

Nic, w co grałem, nie stało obok DUSKa. Każdy pojedynczy boomer shooter mnie rozczarował i okazywał się słaby, średni lub tylko spoko.

 

Dlatego teraz zwracam uwagę już tylko na wybijające się ponad przeciętność gierki w tym gatunku. 

Odnośnik do komentarza

Dodam coś od siebie - za błędy przepraszam, piszę obecnie z telefonu.

 

Mój zdecydowanie ulubiony boomer shooter (używając tego sformułowania w sposób dosyć ogólny), a nawet i jedna z moich ulubionych gier w ogóle to Turbo Overkill. Można powiedzieć, że bierze koncepty z nowych Doomów i dopycha je jeszcze dalej - jest mordercze tempo, świetne areny i lokacje nagradzające eksplorację, każda broń jest użyteczna przez całą grę, do tego dochodzi kilka przydatnych mocy (zamiast niepotrzebnego przepychu) i apgrejdy, które sporo zmieniają. Sam klimat jest cymesik - początkowo to rzecz bardziej jajcarska, ale potem robi się z tego potężny gritty cyberpunk klasy B z VHS z lat 80. Muzyka sztosowa, bossowie wybitni, no 10/10:

 

Drugie sztosiwo na dzisiaj to Ultrakill. Kupiłem jak tylko pojawiło się EA po kapitalnym demie i nie ruszam, aż nie zostanie ukończone. Proces ten się przeciąga, ale wynika to z tego, że gra regularnie dostaje dużo nowej zawartości i się po prostu rozrosła. Dosłownie to Quake May Cry, jak głosił lead tej gry:

 

 

A na koniec Polski niszowy banger - Vomitoreum. Metroid Prime, ale to weird horror na GZDoom zrodzony w umyśle tyleż płodnego, do kreatywnego rodaka ukrywającego się pod ksywą Scumhead. Im mniej wiecie o tej grze zanim ją odpalcie tym lepiej. Za parę groszy możecie przeżyć kilka godzin jednej z bardziej zapadających w (przynajmniej mojej) pamięci gier ostatnich lat. Na przekór nie załączam nawet zajawki z jutuba. Wydajcie te 2 dychy i potem miejcie do mnie ewentualne pretensje.

 

 

 

 

 

  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Mi Turbo Overkill nie podszedł, wszystko mi się tam zlewało w jedną papkę i nie potrafiłem się zorientować w terenie. 

 

Ja od siebie polecam Forgive Me Father 1 i 2 (aktualnie w early access), Project Warlock 1 i 2 (aktualnie w early access), Ion fury z dodatkiem Aftershock oraz tegoroczne Phantom Fury. 

 

Posprawdzam sobie co tam pozapowiadali ale jak kiedyś było to spoko bo było tego mało tak teraz to już zaczynam czuć przesyt tym gatunkiem. 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj wieczorem wyszło w końcu w ea Fallen Aces. Nie jest to może typowy boomer shooter, a bardziej immersive sim.

Cena jest bardzo dobra i pójdzie w górę. 

Dostępny jest jeden epizod czyli 5leveli które oferują różne sposoby na przejście.

Grę polecił mi swego czasu @Dr.Czekolada ale chyba sam zapomniał o jej istnieniu.

 

 

 

 

 

https://store.steampowered.com/app/1411910/Fallen_Aces/

  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...