Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu


Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, HenrykIggO napisał(a):

A będzie ten jegomość?

 

image.png.f9c9aec66bbb3ac5a756ffe76f822d72.png

 

Tak swoją drogą, to ciekawe, co tam teraz u niego słychać. Wiem, że tam swoje problemy w życiu miał przez narko i alko. Złote lata MTV z jego udziałem to była topka topów, razem z Jackassami. I epizod z grami Tonym Hawkiem. 

Odnośnik do komentarza
9 minut temu, Faka napisał(a):

 

Tak swoją drogą, to ciekawe, co tam teraz u niego słychać. Wiem, że tam swoje problemy w życiu miał przez narko i alko. Złote lata MTV z jego udziałem to była topka topów, razem z Jackassami. I epizod z grami Tonym Hawkiem. 

Polecam podcast Steve-o

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Czoperrr napisał(a):

 

Dzisiaj o 17 finał skateboardingu kobiet (dziewczynek)

 


właśnie oglądam, myślałem że ten nawias to z przymróżeniem oka, a tu 14 lat, za chwilę 13, tyle to mój syn ma i go na olimpiadzie nie widzę ;) . Faktycznie same dzieciaczki, ale jak wymiatają. Nigdy tylko nie ogarniam tych punktacji za te wszystkie triki.

Odnośnik do komentarza

Rekordowe jaja to serio miał Kozakiewicz. Kurde ależ to musiał być event to oglądać, koleś wygrał w Moskwie w 1980 roku z Wołkowem, potem jeszcze skoczył 5 cm wyżej chociaż nikt nie dorównał już poprzedniej wysokości, pokazał jebany gest miażdżąc rywali w Moskwie, potem JESZCZE skakał o rekord świata, który za drugim podejściem pobił (a to było w tamtym roku niesamowite - w ciągu kilku miesięcy rekord świata biło wielu skoczków, ten Kozakiewicza był już o 8 cm wyższy, niż rekord świata z maja 1980...)... a potem jeszcze dalej skakał o 4 cm wyżej m d r.

 

 

No ale Kozakiewicz to był bóg jednego sezonu, ciekawe jakie naprawdę były kulisy takich politycznych rywalizacji itd.

 

Rzut oka na tabele medalowe IO z tamtych czasów każe się mocno zastanawiać. Na przykład NRD miażdżyło RFN na igrzyskach. Bułgaria, Kuba, Rumunia, Węgry, Polska były w top 10 tabeli w 1976 roku. Jasne, programy sportowe były poważniejsze, niż na Zachodzie. No ale... Niejeden insider mówi, że w sporcie ogólnie zawsze trwa wyścig o to, kto się lepiej i mniej widocznie naszprycuje, a nie tylko treningowy. A te kraje bloku wschodniego mocno cisnęły wtedy Zachód na igrzyskach.

 

 

 

Kozakiewicz oczywiście, jak praktycznie każda legenda sportu, mówi: "LUDZIE (nie ja ale ogólnie wszyscy) TUŻ PO MNIE (oczywiście nie w moich czasach, natychmiast po tym jak skończyłem) brali doping masowo, nie miejcie wątpliwości". To takie standardowe przemówienie każdego, nikt nie mówi że brał, wszyscy mówią że każdy w sporcie bierze ale ja akurat nie.

 

O Bubce wielu mówi (w tym Kozakiewicz), że "to oczywiste że brał doping", natomiast naturalnie sam Bubka zawsze gdy słyszy że podobno ktokolwiek w Rosji niby coś kiedykolwiek brał to robi wielkie oczy, że jak to, takie poważne oskarżenia, no nie wiem... 

 

 

Dziś niektórzy mówią, że akurat o tyczce doping nie ma już co dawać, bo dzisiejsze materiały wykonania tyczki sprawiają, że dyscyplina jest czysto techniczna. ALE słyszałem to na długo przed tym, jak mistrz z 2016 (dotychczasowy rekordzistwa IO z 6.03 m) dostał parę miesięcy temu długie zawieszenie za doping...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...