Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu


Rekomendowane odpowiedzi

Nie do końca to do mnie przemawia, bo to tak jakby genetyczne predyspozycje w sporcie nie miały znaczenia. "Talent" or sth. Długie ścięgna przy sprincie czy większy testosteron u kobiety. Ale mam to w dupie i nie chce mi się dyskutować, niech każdy ma również w dupieoje zdanie. Wrzuciłem tylko film wnikliwie analizujący temat od strony naukowej, który warto obejrzeć przed wyrobieniem sobie opinii, a już na pewno przed ostrzeniem wideł i zapalaniem pochodni.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Josh napisał(a):

Może po prostu niespecjalnie się przejęły, bo te wyniki latały im koło chuja. 

Wiem ze zarcik ale to wyglada inaczej. Po dyskwalifikacji przez IBA zostanie im boksowanie w fame mma lub co 4 lata o ile mkol tez ich nie wyjebie wiec sprawa jest powazna cytujac klasyk. To tak jakby FIFA wykluczyla jaka reprezemtacje w pilce. 

17 minut temu, Nyu napisał(a):

Nie do końca to do mnie przemawia, bo to tak jakby genetyczne predyspozycje w sporcie nie miały znaczenia. "Talent" or sth. Długie ścięgna przy sprincie czy większy testosteron u kobiety. Ale mam to w dupie i nie chce mi się dyskutować, niech każdy ma również w dupieoje zdanie. Wrzuciłem tylko film wnikliwie analizujący temat od strony naukowej, który warto obejrzeć przed wyrobieniem sobie opinii, a już na pewno przed ostrzeniem wideł i zapalaniem pochodni.

 

Ja mam inne zdanie, talent to wrodzone zdolnosci, predyspozycje fizyczne nie sa skutkiem choroby jak skrajnie wysoki testosteron u kobiet ktory sie leczy. Jak masz podwyzszone poza widelki zenskie hormony to idziesz do lekarza czy na bieznie? 

To tez zupełnie co innego z tego wzgledu ze skrajnie wysoki testosteron zmienia kobiete w faceta, mowimy tu o skrajnie zwiekszonym bo taki jest w przypadku wykluczenia a nie o lekko podwyzszonym gdzie lasce szybciej wlosy na nogach rosna. To ze laska ma 200cm wzrostu nie znaczy ze bedzie lepsza w kosza niz 180cm facet wlasnie ze wzgledu na anatomie i fizycznosc faceta ktora jest spowodowana najwazniejszym meskim hormonem czyli testosteronem. Wzrost, pojemnosc pluc czy rodzaj ścięgien nie zaciera roznicy w plci tak jak wplyw hormonow. Tez cos tam wiem na ten temat bo sam jestem na terapii trt i regularnie rozmawiam z jednym z lepszych andrologow w pl :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

Czyli @kanabis mówisz, że te kobiece mutanty, co walczą ze słabszymi kobietami, ale mieszczą się w normie hormonów to jest ok czy jak? 
 

Mówisz jakby te mutanty są nic niewinne, bo biologia ich tak zrobiła, już pomijam szprycowaniem gówna, a obstawiam, że na pewno se napierdalały teściem. 

Odnośnik do komentarza
55 minut temu, kanabis napisał(a):

Tez cos tam wiem na ten temat bo sam jestem na terapii trt i regularnie rozmawiam z jednym z lepszych andrologow w pl

Jak dla mnie, to tyle wiesz, co każdy posługujący się chłopskim rozumem, a na poparcie swojego zdania potrzebujesz umieścić takie zdanie na końcu. Temat jest zbyt skomplikowany, o czym ładnie opowiada UNB, więc takie zero-jedynkowe opinie, choć ma się do nich prawo, nie niosą ze sobą za wiele wartości. Ale, jak mówiłem, chciałem tylko wrzucić film. Więc już znikam, już się zamykam.

Odnośnik do komentarza
53 minuty temu, BRY@N napisał(a):

Tu bardziej chodzi o to, że nawet jak jesteś "mutantem" jak to nazwałeś i masz np. wyższy poziom testosteronu a chcesz walczyć z babkami, które tej przewagi nie mają to idź na leczenie i niech oni ci ten testosteron zmniejszą.  Tylko wtedy trzeba więcej zapierdzielać żeby były efekty.


Albo zrobić kategorię mutanty kobiece i niech się napierdalają, teraz „każda” będzie miała równe szanse. 

Odnośnik do komentarza
41 minut temu, Nyu napisał(a):

Jak dla mnie, to tyle wiesz, co każdy posługujący się chłopskim rozumem, a na poparcie swojego zdania potrzebujesz umieścić takie zdanie na końcu. Temat jest zbyt skomplikowany, o czym ładnie opowiada UNB, więc takie zero-jedynkowe opinie, choć ma się do nich prawo, nie niosą ze sobą za wiele wartości. Ale, jak mówiłem, chciałem tylko wrzucić film. Więc już znikam, już się zamykam.

Wszystko fajnie, ale ten film już był tu wrzucany, niedługo po tym jak się ukazał.

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, kanabis napisał(a):

Ja mam inne zdanie, talent to wrodzone zdolnosci, predyspozycje fizyczne nie sa skutkiem choroby jak skrajnie wysoki testosteron u kobiet ktory sie leczy. Jak masz podwyzszone poza widelki zenskie hormony to idziesz do lekarza czy na bieznie? 


No ale u tych kobiet nie jest to choroba i tego się nie leczy. Po prostu mają taką anatomię, nie mówię tutaj oczywiście o jądrach wewnętrznych u kobiet z narządami rozrodczymi kobiet. Materiał od UNB fajnie to wyjaśnia. Wysoki teść występuje o 1 kobiety n 20,000 czyli nie jest to rzadkie zjawisko. No i wysoki teść może występować u kobiety pięknej i kobiecej jak i u babochłopa. 
 

1 godzinę temu, kanabis napisał(a):

Wzrost, pojemnosc pluc czy rodzaj ścięgien nie zaciera roznicy w plci tak jak wplyw hormonow.


No bzdura, to anatomia determinuje czy będziesz dobry przykładowo w biegach dystansowych czy nie. Jak ci się wylosowały grube łydy to nie będziesz odnosił sukcesów zawodowych w biegach długodystansowych nawet biegając z kobietami jako facet. 

Odnośnik do komentarza

No to jest ciężki temat, czy cokolwiek w Twoim ciele (czy to genetyka czy hormony) na co nie masz wpływu (w sensie nic nie przyjmujesz, po prostu tak "masz") może Cię dyskwalifikować z jakieś dyscypliny, bo dana mutacja genetyczna/poziom hormonu ułatwia Ci tą dyscyplinę (jeżeli w ogóle jest możliwy do utworzenia taki obiektywny katalog czynników biologicznych mających wpływ na daną dyscyplinę)?

A bardziej już w związku z płcią to skoro nawet chromosomy jej nie determinują, to na wiki jak się wpisze płeć człowieka jest szerszy katalog definiowania płci (biologiczny, nie mówię oczywiście o "czuciu" się kobietą, bo w sporcie nie może być o czymś takim mowy), nie wiem, może zrobić, że jeżeli masz jakieś zaburzenia i mimo chromosomów męskich/żeńskich uważasz, że jesteś innej płci to sprawdzić pozostałe punkty z listy i jeżeli pozostałe wskazują na określoną płeć to sportowo masz płeć męską/żeńską niezależnie kim się czujesz czy jak zostałeś wychowany i czy tata robił Ci kitki w dzieciństwie.

Odnośnik do komentarza
3 godziny temu, Ukukuki napisał(a):


No bzdura, to anatomia determinuje czy będziesz dobry przykładowo w biegach dystansowych czy nie. Jak ci się wylosowały grube łydy to nie będziesz odnosił sukcesów zawodowych w biegach długodystansowych nawet biegając z kobietami jako facet. 

Bzdura. Rekord polski kobiet w maratonie gdzie kobieta musiala miec te mityczne predyspozycje wynosi 2:25, mam dwoch znajomych, amatorow w tym jednego ktory otwarcie mowi ze nie mial do tego talentu co potwierdza brak sucesow za mlodzika ktorzy maja czasy 2:18.

 

To samo jesli chodzi o sprint. Ponizej 11 sekund zszedlo tylko 100 kobiet w historii. Facetow ponizej 10:55 tylko w zawodach rangi seniorskiej wedlug world ahthletics zeszlo 9900. 

 

Poza tym istnieje mozliwosc przeksztalcnia dzieki treningowi wlokien wolnokurczliwych w szybkokurczliwe i na odwrot, o tym ekspert z youtuba nie wspomnial? 

 

W biegach krotkich, konkurencjach silowych, sportach walki za to masa miesniowa i sila maja bardzo duze znaczenie. Chyba korelacji z poziomem testosteronu nikomu tlumaczyc nie trzeba. Nie wiem znowu mam dawac przyklad koch czy kratochwilowej ile daje znacznie podniesiony testosteron ponad norme u kobiet? 

 

Poza tym anatomia łaczy sie z poziomem testosteronu bo to on definiuje przeciez wiekszosc meskich cech jak wieksza masa miesniowa, sila, ton glosu, owlosienie. Tak samo jak zenskie definiuja cechy kobiece. Przeciez meskie cycki czyli ginekomastia to tez nadmiar estrogenow. 

3 godziny temu, Ukukuki napisał(a):


No ale u tych kobiet nie jest to choroba i tego się nie leczy. Po prostu mają taką anatomię, nie mówię tutaj oczywiście o jądrach wewnętrznych u kobiet z narządami rozrodczymi kobiet. Materiał od UNB fajnie to wyjaśnia. Wysoki teść występuje o 1 kobiety n 20,000 czyli nie jest to rzadkie zjawisko. No i wysoki teść może występować u kobiety pięknej i kobiecej jak i u babochłopa. 

 

Jaka anatomie? Od kiedy zaburzenia hormonalne to nie choroba? I co maja do tego jadra skoro u kobiet(nie obojnakow) testosteron produkowany jest w nadnerczach i jajnikach a to ile jest go produkowane definiuje podwzgorze. Jesli cos z osi podwzgorze-przysadka-jajniki dziala zle to poziom jest ponad norme. Anatomia nie ma tu nic do rzeczy bo wielkosc narzadu tutaj nie gra roli, role gra odpowiednie przesylanie informacji w ukladsie hormonalnym. Tak samo mitem jest ze jak ktos ma wielkie jaja to ma duzo tescia. Moze produkowac duzo tescia ale czy bedzie to zalezy od podwzgorza i przysadki. 

Co znaczy wysoki tesc u kobiet? Wysoki to juz 2nmol/l, zeby przekroczyc dopuszczalny przez np iaaf poziom kobieta nie moze miec wiecej jak 5nmol/l wiec bez sensu jest porownywac kobiete z podwyzszonym testosteronem do kobiety ktora ma przekroczone normy przynajmniej trzykrotne. Chcialbym zobaczyc przyklad tej pieknej kobiety z testosteronem ponad 5nmol/l bo jak sledze lekkoatletyke od dawna wszystkie dyskwalifikowane kobiety za zbyt wysokim poziomem byly lekko mowiac, niewyjsciowe ale moze podasz jakis przyklad?

 

Zrodlo alab ale co oni tam wiedza. 

Screenshot_20240808-1408172.thumb.png.937d8694972b14bafe39604c5ee18def.png

 

Moze nagram to wszystko na youtube, bede wtedy WIARYGODNIEJSZY. 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, Nyu napisał(a):

Jak dla mnie, to tyle wiesz, co każdy posługujący się chłopskim rozumem, a na poparcie swojego zdania potrzebujesz umieścić takie zdanie na końcu. Temat jest zbyt skomplikowany, o czym ładnie opowiada UNB, więc takie zero-jedynkowe opinie, choć ma się do nich prawo, nie niosą ze sobą za wiele wartości. Ale, jak mówiłem, chciałem tylko wrzucić film. Więc już znikam, już się zamykam.

Dzieki obejrzalem. Dzieki za opinie na temat mojej wiedzy ze czytajac multum ksiazek na temat fizjologi sportu, przeczytaniu wielu ksiazek na temat skandali dopingowych w sporcie, wielu artykulow na temat dzialania tetsosteronu i jego wplywu na organizm, uprawianiu i interesowaniu sie od lat sportem piszesz ze wiem tyle co kazdy poslugujacy sie chlopskim rozumem. Bardzo ladnie opowiada UNB, moze gdybym nagral sie tez bym zrobil takie wrazenie bo nie powiedzial nic czego bym nie wiedzial.No ale ja jestem liderem forum o grach a on robi filmiki o erekcji aligatora wiec co ja tam moge wiedziec. Nie jestem nawet pewien czy go zrozumiales bo w wielu kwestiach sie zgadza ze mna. Ogolnie jest tam cos ciekawego procz watku o Caster i koncowki o testosteronie z ktora sie zgadzamy? 

 

Watek Klobukowskiej pomine bo to smieszne. 

Ogolnie jest ciekawa z nia sprawa, odnosnie dziecka. 

Sprobujcie znalesc jakiekolwiek informacje o nim procz tego ze to niby syn i sie urodzil. Nic, nie znajdziecie imienia, nie znajdziecie zadnego zdjecia, nie znajdziecie z kim. Nic. Jak to mowi UNB trust me bro. 

 

Ciekawa sprawa. 

Odnośnik do komentarza
6 minut temu, Shen napisał(a):

Niesamowite sa te podwojne standardy mkol :)

 

To co dzis mamy jeszcze ciekawego, 200m mezczyzn i 400 babek przez plotki i cos jeszcze? 

Odnośnik do komentarza
14 minut temu, Shen napisał(a):

https://www.lbc.co.uk/news/second-convicted-paedophile-participating-at-olympics-steven-van-de-velde/

 

Kolesie ruchający małe dzieci? Nie ma problemu, zapraszamy na Igrzyska, może jeszcze szanownym Panom czerwony dywan rozłożyć? 

Brazylijczyk ma na desce Jezusa, a Ukrainka coś tam sobie nabazgrała na swojej łódce? Nie nie nie, tak to nie będzie, żegnamy!

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Josh napisał(a):

https://www.lbc.co.uk/news/second-convicted-paedophile-participating-at-olympics-steven-van-de-velde/

 

Kolesie ruchający małe dzieci? Nie ma problemu, zapraszamy na Igrzyska, może jeszcze szanownym Panom czerwony dywan rozłożyć? 

Brazylijczyk ma na desce Jezusa, a Ukrainka coś tam sobie nabazgrała na swojej łódce? Nie nie nie, tak to nie będzie, żegnamy!

Przy takich akcjach budzi się we mnie uśpiony prawak. :nosacz2:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...