Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie 2024 w Paryżu


Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, kanabis napisał(a):

Ciekawa tabela. 

N2Y4MjQ4YVM4VjtZfk9sRnsObwM4FmIQLBZ3SH4CfAYhGysDPVE8VylbYw0jQT5TLkRjGj0bL0IwGztbflAnQSlYLBN-USNQPFBiDzQAeFQ_DX9HYw0oBnQAL11gGXZRP1VgWWdQegU_DH9eaVV3ECQ.jpeg.99185b4ebab4ad9c1fc15d4aedfe8ada.jpeg

 

Ciezko sie odniesc bo nie ma porownania z innymi duzymi krajami ale widac ze w niektorych zwiazkach kasa jest napewno wystarczajaca ale rozkradana. 

Nie wiem komu kto dobrze zrobil paletką ale niemal taka sama kasa na badminton i boks to :kekw:

 

Niespodzianka chyba jest niezla kasa na kajaki ale mimo ze slyszymy o nich co 4 lata to medale chyba zawsze przywożą. Plywacy tez duzo dostaja. Zartem jest kolarstwo gdzie chyba kazdy wie jak drogi sprzetowo to sport. 

 

Milion na break dance :)

 

Kolarstwo 14 zawodnikow na igrzyskach, stroje dostali dzien przed startem, sami sobie musieli opłacić zgrupowanie,  a ponad 100 działaczy w związku. Miś wiecznie żywy.

https://www.pzkol.pl/1,wladze.html

 

 

Odnośnik do komentarza
20 hours ago, Czoperrr said:

Pewnie i tak przewidywali więcej złotych medalistów, a tak mogą zrobić sobie nawet większą reklamę bardzo miłą akcją. 

Odnośnik do komentarza

https://przegladsportowy.onet.pl/igrzyska-olimpijskie/paryz-2024/daria-pikulik-dala-nam-olimpijskie-srebro-i-mowi-otwarcie-trzeba-uciec-z-polski/g7kf1n8

Wywiad z Pikulik. No te związki są do rozjebania, osrane złodzieje.

 

Cytat

Wiesz, ja eksplodowałam jak dostałam ten kombinezon dzień przed najważniejszym startem mojego czterolecia. I był tak ciasny, cisnął mnie w szyję tak mocno, że nie mogłam oddychać. Nagle jesteś na igrzyskach. Wszyscy na rowerach szykowanych latami specjalnie na tę imprezę, za dziesiątki tysięcy euro, w dopasowanych kombinezonach, a ja cała czerwona się duszę. I już na starcie czuję się gorsza, głowa siada. Czuję się jak dziad jakiś.

 

Cytat

Pytasz się w marcu – nie ma pieniędzy na szkolenie. Pytasz się w kwietniu – dalej nie ma. Za tydzień Puchar Świata, nie wiesz, czy masz jechać, szykować się, bo nie ma pieniędzy. W końcu musi je założyć nasz trener. Jeśli do kwietnia nie ma akcji szkoleniowych, to tracimy jedną trzecią roku. Nie wiem, kto się nie potrafi z kim dogadać, czy wina jest po stronie związku, czy ministerstwa. Ja jako zawodniczka w ogóle nie powinnam się takimi rzeczami interesować.

 

Cytat

Przecież gdybym nie zarabiała teraz dobrze w zagranicznej ekipie, to wielu, bardzo wielu rzeczy po drodze bym sobie nie sfinansowała. Nie zapłaciłabym za zgrupowanie w lutym. OK, w końcu mi ktoś za nie oddał pieniądze, ale to nie zmienia faktu, że trzeba je było wyłożyć w lutym. Co miałabym zrobić, gdyby nie moje własne środki? Założyć zrzutkę na Facebooku?

 

Cytat

Dopiero jak wyniosłam się za granicę, to mi się otworzyły oczy. Jak tam się traktuje zawodniczki. Jak mają wsparcie na każdym kroku. Postawioną torbę pod drzwi, przyniesioną walizkę do pokoju, masaż każdego dnia, przygotowane odpowiednie jedzenie, opiekę najlepszych specjalistów. Masz wszystko. Nic nie musisz zrobić, poza dbaniem o siebie i zabraniem rzeczy na wyścig.

 

Cytat

Trzeba uciec z Polski?

Trzeba. Nie ma ekip i nie ma warunków, by ścigać się tu na najwyższym poziomie. Nie jesteś w stanie utrzymać się, zarabiając w polskich ekipach kobiecych. Na ten moment, bo bardzo chcę wierzyć, że to się kiedyś zmieni. Stypendium jest za miejsce w najlepszej ósemce mistrzowskich imprez. Jak tego nie masz, to nie wyżyjesz z kolarstwa.

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, Shankor napisał(a):

No dlatego wiekszowc olimpijczykow zostaje zolnierzami zeby moc byc w cwks. Gdyby nie to i byliby skazani tylko na polskie zwiazki sportowe to bysmy byli jebani przez saint Lucia i burkina faso w dupala w tabeli medalowej. 

Odnośnik do komentarza

Zgadzam się, że igrzyska to niekoniecznie coś, na co powinniśmy stawiać jako naród. Owszem, mogą być pretekstem do przyspieszenia niektórych inwestycji, jak to było przy EURO, ale sukcesy sportowe to w dużej mierze propaganda. Szwajcarzy, mimo że są najzdrowszym narodem w Europie, nie zdobywają masy medali, bo to po prostu nie jest im potrzebne.

Osobiście wolałbym, żeby ludzie masowo uprawiali sport na co dzień, zamiast świętować sukcesy garstki zawodowych sportowców. Zdrowsze społeczeństwo to większa wydajność, lepsza jakość życia i więcej szczęścia w rodzinach. Sport dla wszystkich, a nie tylko dla wybranych, przyniósłby nam realne korzyści. Tyle.

Odnośnik do komentarza

Tylko roznica jest taka ze ci olimpijczycy ten sport chca uprawiac wiec jest organizowana olimpiada. Pokolenie konsumpcji i ulanstwa tego sportu nie chce uprawiac. A organizowanych np biegow w polsce dla amatorow nie brakuje. Takze pretensje to mozna miec tylko do ludzi. 

 

A ta garstka sportowcow odnoszacych sukces czasem pcha amatorow do zaszczepienia sportem, najlepszy przyklad malyszomania. 

 

A co do gospodarki to oczywiscie racja, wszystko sie zaczyna od grubasow i ludzi z zerowa aktywnoscia, grubasy hoduja grube dzieci. Grube dzieci jak dorosna choruja, sa leniwe. Obciazaja sluzbe zdrowia, ida na renty, pracuje sie na nich i tak sie wlasnie oslabia gospodare :)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...