Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Arcade Extreme - wydawnictwo specjalne redakcji magazynu PSX Extreme

 

Przedsprzedaż trwa do 8 września - promocyjna cena 29,99 zł + koszt wysyłki. Cena regularna od 9 września - 34,99 zł + koszt wysyłki. Start wysyłki od 16 września. 

 

 

Dostępne okładki:

 

  • Out Run
  • Mortal Kombat
  • Metal Slug
  • Pac-Man
  • Street Fighter II
  • Cadillacs and Dinosaurs
  • limitowana wersja (400 egz.) z Emilią na okładce

 

Ekipa, która dostarczyła Wam poprzednim razem Dreamcast Extreme wraca z pokrewnym projektem, poświęconym tym razem automatom Arcade. Chcecie raz jeszcze przenieść się do salonu gier na dworcu, poczuć jego klimat i zapach przegrzanych maszyn? Powrócić do czasów, kiedy tak naprawdę narodziły się mikrotransakcje, bo jak inaczej nazwać sytuację, gdzie wyciągano od nas drobne za to, żeby pograć kilka minut dłużej? Czasów bez sejwowania i internetu, gdzie grało się tylko dla punktów i kozaczenia na dzielni swoimi inicjałami na tablicy rekordów (przynajmniej do czasu, aż ktoś odłączył automat od prądu). Chyba wiecie, co robić? Zapraszamy do składania zamówień!

 

Na 116 stronach znajdziecie recenzje największych klasyków, na które traciliśmy miliony monet, m.in. Moon Patrol, Pac-Man, Shinobi, Out Run i wiele innych. Zabierzemy Was w nostalgiczną podróż pełną intrygujących anegdotek i przybliżymy slang, jakim posługiwano się trzy dekady temu. Przyjrzymy się jak obecnie wyglądają salony arcade w Polsce i w innych częściach świata. Dowiecie się jak samemu zmontować własny automat i przy tym nie zbankrutować. A na deser proponujemy zapoznać się z miejską legendą gry, której... nie było i sprawdzić, co wspólnego z automatami miał nieżyjący już Król Popu.

 

Wśród artykułów przeczytacie m.in.:

  • Gawędy z wozu Drzymały - autorzy Arcade Extreme wracają wspomnieniami do lat 80. i 90. Nostalgiczna podróż po największych miastach w Polsce
  • Wywiad z Bossem - rozmowa z prawdziwym szefem salonu Arcade, który ujawnia fakty z prowadzonego niegdyś salonu
  • Szafa Made in Poland - być może jeden z ostatnich zachowanych automatów rodem z PRL-u
  • Małe jest piękne - przegląd zminiaturyzowanych automatów
  • Salon gier w pokoju - kolekcjonerskie repliki automatów w skali 1/4 - rozmawiamy z producentem
  • American Laser Games - przybliżamy rewolucyjną technologię laserdisów wyprzedzającej swoje czasy
  • Żółto-niebieski gamechanger - o capcomowych systemach zwanych potocznie CPS-1-2-3
  • Jeden za wszystkich, wszyscy za Neo Geo - najbardziej lubiana maszyna zarówno wśród graczy, jak i właścicieli salonów
  • SNK - życie po śmierci - czy ogłoszenie upadłości przez SNK oznaczało faktycznie jego koniec?
  • Czy ta szafa gra? - przegląd najbardziej odjechanych automatów, o jakich nawet nie śniliście
  • Kazuma Kujo i jego mały, pixelowy czołg - historia kultowej serii Metal Slug
  • 20 ulicznych kozaków - przegląd najlepszych chodzonych bijatyk
  • Kulisy powstania smoczego turnieju Mortal Kombat
  • Marvel vs Capcom - kolaboracja, która w latach 90. dostarczyła nam masę radości
  • Hity stolicy automatów - w co grają dziś nasi bracia z Kraju Kwitnącej Wiśni?
  • Zręcznościowe igraszki - gry o zabarwieniu erotycznym na automatach
  • Hold your fire - czyli przegląd strzelanin na szynach z giwerą zwanych celowniczkami
  • Sylwetka kontrowersyjnej legendy Billego Mitchella
  • Automatowe bootlegi - podróbki gier, które niekiedy okazały się lepsze od oryginałów
  • Winners don't use drugs - o tym jak gry starały się walczyć z naszymi nałogami
  • Z wizytą w salonie flipperów w Norwegii
  • Arkejdowa mapa Polski, z której dowiecie się, gdzie można dziś pograć na automatach

 

Arcade Extreme dostępne jest w sześciu wariantach standardowych okładek: Out Run, Mortal Kombat, Metal Slug, Pac-Man, Street Fighter II, Cadillacs and Dinosaurs + edycja limitowana. 

 

Publikacja nie będzie dostępna w sprzedaży stacjonarnej (saloniki prasowe itp.). Wydanie można nabyć poprzez Allegro lub nasz sklep.

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

image.jpeg

 

image.jpeg

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, LeifErikson napisał(a):

Prezes chyba zbiera materiały do doktoratu z marketingu: "Drama w social mediach jako narzędzie reklamowe".

 

Heh, kiedyś nawet chciałem robić doktorat, ale studia dziennikarskie wyleczyły mnie z tego :). Natomiast co do limitki - podobne rozwiązanie było przy Dreamcaście, teraz pomysł wrócił i uznaliśmy, że w sumie będzie to trochę coś innego niż kolaż gier czy zdjęcie, nie wiem, automatu/ów. 

 

Odnośnik do komentarza
3 minuty temu, Shen napisał(a):

@Perez limitka to ex na sklep PE? Bo na allegro reszta wariantów wisi już od jakiegoś czasu.

 

Nieee, walczę z tym, grrr, katalogiem na Allegro - mają limit 5 produktów, próbujesz dodać kolejny to nie, bo limit, a jak chcesz dodać jako nowy, to też nie, bo przecież produkt jest... Przy Amidze to jakaś była kombinacja i przeszło, ale zaraz opanuję (mam nadzieję). 

1 minutę temu, mcp napisał(a):

Ładny troll z tymi pierwotnymi okładkami z ankiety, SF2 teraz zaraz za outrun najlepsza. Kadilaki też zmiana na plus. 

 

Słuchamy naszych kochany Czytelników! (czasami ;)). A tak poważnie skoro wielu z Was zwaracało uwagę choćby na SF2, że coś tak średnio (co i w ankiecie było widać) to nie było co iść w zaparte. 

15 minut temu, Badus napisał(a):

WTF limitka? 

Moon Patrol poleciał? :(

 

Coś musiało, bo by zaraz było narzekanie, że "łoo, jeszcze wincyj okładek". W ankiecie Moon Patrol wypadł najsłabiej, redakcyjnie jak rozkminialiśmy to też wychodziło, że no znane, spoko, ALE... 

Natomiast jest jakiś pomysł na tę grafikę, pokombinujemy jeszcze, może w jakiejś formie pojawi się w numerze, ale na razie nie obiecuję nic, bo świeży temat. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Wziąłem okładkę Metal Sluga i oczywiście Outrun. Pierwsza prosta, ale ładnie się komponuje z napisem. Będzie do lektury. Drugiej nie trzeba komentować, bo chyba ewidentny faworyt. Do kolekcji. ;)

 

Pozostałe okładki średnio mi przypadły do gustu, choć rozważałem jeszcze kadilaki. Mortal zbyt oklepany, nawet jeśli stylowy. SF2 średnio mi się art podoba.

 

No a ta limitka mimo wszystko niezbyt. Żeby babka jeszcze chociaż atrakcyjna była, a się musiała oszpecić furą tatuaży i krowim kolczykiem w nosie. Fuj...

 

I nadal nie wiem(y) kto to w ogóle jest. ;)

Odnośnik do komentarza

No to niezła limitka.

8xytz4.jpg.45d48fb61ed0bfc2237aa921d1486810.jpg

 

Trzymam kciuki, aby chociaż te 400 sztuk się sprzedało, bo głupio by wyszło, gdyby limitka nie zeszła ze stanu, hehe.

 

Kurde, nie wiem, może niech Majk przestanie wpychać swoje znajome na okładki i do pisma tylko dlatego, że "są kobietami i grają w gry". Zaczynam podejrzewać, że przy Dreamcaście to też jego sprawka z tą limitką-po-czasie, skoro tam też był naczelnym. 

Pismo czytam w kiblu, więc jak będzie ta leżeć taka baba na okładce, to wszyscy pomyślą, że walę do niej konia, a przecież nawet nie jest w moim guście.

 

Wziąłem Outrun i Pac Mana, bo klasyk nad klasykami, więc w ramach ukłonu.

  • Haha 3
  • This 2
Odnośnik do komentarza
52 minuty temu, Perez napisał(a):

 

 walczę z tym, grrr, katalogiem na Allegro - mają limit 5 produktów, próbujesz dodać kolejny to nie, bo limit, a jak chcesz dodać jako nowy, to też nie, bo przecież produkt jest... Przy Amidze to jakaś była kombinacja i przeszło, ale zaraz opanuję (mam nadzieję). 

 

 

2 minuty temu, Słupek napisał(a):

i gdzie te aukcje na allegro? miały ruszyć w godzine

:gayos:

Odnośnik do komentarza

No muszę przyznać, że okładka limitki mogłaby być nieco lepsza. Wszyscy psioczą na panią z okładki, a może po prostu gdyby była inaczej ustawiona albo z innej perspektywy fotka była cyknięta to wyszłoby to bardziej korzystniej dla każdego, no szczególnie dla niej. Teraz tylko będzie trzeba usuwać niekorzystne komentarze ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...