Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

A tak w ogóle jestem ciekawy, czy to wąchanie to tylko przypadłość graczy. Czy na przykład wędkarze otwierają Wiadomości Wędkarskie i też pierwsze co robią to wąchają gazetę? I czy potem idą na forum wędkarskie i zanim przejdą do dyskusji nad nowymi sposobami złapania szczupaka, najpierw oceniają zapach papieru? Zgaduję, że pewnie nie.

Odnośnik do komentarza

Przeczytane, a może bardziej przejrzane, bo sporo z tych tytułów na oczy nie widziałem więc i zainteresowanie moje niewielkie. Wszystko w co grałem na automatach jest obecne w numerze (poza tragicznym Street Fighter The Movie, który za czasów guwniaka był katowany w salonie w Łebie, no ale to był faktyczny kasztan) więc za kolejną nostalgiczną podróż do czasów dziecięcych leci plusik.

 

Dobre teksty przeplatane recenzjami samych sztosów i nagle pomiędzy nimi ląduje "Część, jestem Emi i lubię gry". Serio? I te foty na automatach, aż się prosi o klasyka "gdzie z tymi butami?!"

 

A kajdanki miał zakładać Lei, nie Lee:rayos:

Edytowane przez mcp
  • This 1
Odnośnik do komentarza

Też uważam ze powinniście trochę zwolnić i góra 3 specjały na rok wydawać. Tak raz na 4 miesiące. Przesycicie nasz głód i sprzedaż spadnie bo ludzie nawet nie nadążą tego czytać. Normalny numer plus specjal. Gdzie tu wcisnąć jakiś komiks czy książkę i kiedy pograć i z dzieciakami posiedzieć. 

  • This 1
Odnośnik do komentarza

Zamówiłem wraz z zaległą Amigą i zapach wspaniały, covery cudne ale... trochę (w obydwu przypadkach) nie czuć mocy recek. Takie małe, wybiórcze i przerywane publicystyką. Feeling potraktowania ( najważniejszego aspektu pisma o gamingu) recek po macoszemu trochę odczuwalny. Sama treść dla mnie nie tak ważna, bo fakt wydawania dzisiaj na papierze czegokolwiek o tematyce starych sprzętów to spore wydarzenie, wiec jaram się nawet jakby to było pisane po chińsku (nie znam chińskiego). Wcześniej zaopatrzyłem się też w Dreamcast Extreme i numer mnie poskładał - świetna robota w niemal każdym aspekcie - layout mega petarda. Tutaj przez te małe wciskane w każdy zakamarek recki nie czuć piertolnięcia - ot co. Klimacik nadal trzyma ale po prostu nie ryje psychy jak np we wspomnianym Dreamcast Extreme. Jednak za Łapusza hulaj dusza. Mimo wszystko dziękuję za włożoną pracę i uprzejmie liczę na powrót recek na całą stronę w kolejnych numerach retro. Pozdro.

Odnośnik do komentarza
16 minut temu, ciwa22 napisał(a):

Zamówiłem wraz z zaległą Amigą i zapach wspaniały, covery cudne ale... trochę (w obydwu przypadkach) nie czuć mocy recek. Takie małe, wybiórcze i przerywane publicystyką. Feeling potraktowania ( najważniejszego aspektu pisma o gamingu) recek po macoszemu trochę odczuwalny. Sama treść dla mnie nie tak ważna, bo fakt wydawania dzisiaj na papierze czegokolwiek o tematyce starych sprzętów to spore wydarzenie, wiec jaram się nawet jakby to było pisane po chińsku (nie znam chińskiego). Wcześniej zaopatrzyłem się też w Dreamcast Extreme i numer mnie poskładał - świetna robota w niemal każdym aspekcie - layout mega petarda. Tutaj przez te małe wciskane w każdy zakamarek recki nie czuć piertolnięcia - ot co. Klimacik nadal trzyma ale po prostu nie ryje psychy jak np we wspomnianym Dreamcast Extreme. Jednak za Łapusza hulaj dusza. Mimo wszystko dziękuję za włożoną pracę i uprzejmie liczę na powrót recek na całą stronę w kolejnych numerach retro. Pozdro.


Hmm, ale w Arcade są same recki na cala strone :) Troche wlasnie na bazie opinii po Amidze, gdzie byly recki ma 1/2 i narzekania, ze sa krotkie.  

Odnośnik do komentarza
28 minut temu, Perez napisał(a):


Hmm, ale w Arcade są same recki na cala strone  Troche wlasnie na bazie opinii po Amidze, gdzie byly recki ma 1/2 i narzekania, ze sa krotkie.  

Racja, przepraszam, w przypadku Arcade nie było obucha na czachę ponieważ (słusznie, nie powiem) koncentracja przede wszystkim na tytułach automatowych bez wałkowania gier, które miały domowe porty.

EDIT: Topka w przypadku beatem upów miast normalnych recek też dyskusyjna. Punisher, Vendetta, Cadilaki to powinny być kolosy nawet na 2 strony!

Edytowane przez ciwa22
  • This 3
Odnośnik do komentarza
W dniu 19.09.2024 o 18:28, ciwa22 napisał(a):

Topka w przypadku beatem upów miast normalnych recek też dyskusyjna. Punisher, Vendetta, Cadilaki to powinny być kolosy nawet na 2 strony!

+1. Dla mnie to właśnie z beatem upami głównie wiążą się wspomnienia z grania na automatach (i pewnie nie tylko moje), i lekko byłem rozczarowany, że zostały potraktowane po macoszemu i nie dostały pełnoprawnych recek. Ale to w sumie tylko detal, ogólnie bardzo dobra robota

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Numer przeczytany od deski do deski. Technicznie jest bardzo dobrze, poza paroma babolami/błędami wszystko ze sobą gra, skład jest czytelny, dodanie zdjęć automatów do recek to fajny smaczek, czasami tylko było za dużo artów a za mało screenów. Większość artykułów czyta się przyjemnie, niestety jest parę wyjątków:

- sesja z dziewczyną z okładki, po co i na co to komu to nie wiem, w DC Extreme przynajmniej był cosplay Kasumi z DoA a tutaj równie dobrze można było dać randomowe zdjęcia z internetu

- wywiad z właścicielem flipperów w Norwegii, żadnych ciekawych informacji, już ta epopeja o starych automatach która ukazywała się w regularnym PE była lepsza

- Hold your fire (celowniczki), tragedia, gorszej wyliczanki (38 tytułów na 3.5 stronach...) bez żadnej treści nie dało się skonstruować, powtarzalność całych sentencji aż kłuje w oczy, chyba lepiej by było ograniczyć ilość gier mając do dyspozycji tak mało miejsca.

 

Jeśli chodzi o recki to pierwsze skrzypce grała nostalgia a drugie popularność i niestety zabrakło miejsca na parę hitów. Gdzie Art of Fighting/Fatal Fury/King of Fighters (cokolwiek z tej trójki) i Samurai Shodown? W wyliczance chodzonych bijatyk nie było nawet słowa o Sengoku 3, wiem że na automacie to pewnie nikt w to w Polsce nie zagrał (tak samo jak w Spikeout) ale takiego sztosa pominąć a za to wepchać X-Men który według opisu jest crapem/średniakiem trochę słabo wygląda.

 

Ogólnie czytało się dobrze ale jednocześnie to pierwszy numer gdzie nie znalazłem nawet paru gier które bym wrzucił do backloga, zabrakło hidden gemów a ograniczenie się w reckach do lat 80/90 sprawiło że nie było nic zaskakującego. 8=/10

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

Magazynu jeszcze nie skończyłem, ale mogę już coś niecoś napisać. Generalnie, poza wspomnianym już papierem, warta pochwały jest oprawa graficzna i ogólny wygląd. W sumie nie mam się za bardzo do czego przyczepić, a w tej dziedzinie lubię to robić.

 

Wszelkie teksty wspominkowo-historyczne, że tak to ujmę, czyta się dobrze i są dla mnie chyba najlepszym elementem pisma. Z drugiej strony barykady artykuły "techniczne" typu "zrób sobie automat", no nie moje klimaty. Artykuł o Muzeum Arcade (i dorzucony do Extrima bon zniżkowy :nosacz3:) motywuje mnie, żeby w końcu ruszyć dupsko i odwiedzić krakowską "filię", tym bardziej, że mam do niej całkiem blisko. Tylko wypada mieć wolny dzień, bo nie uśmiecha mi się spieszyć ze sprawdzaniem wszystkiego, znowuż w weekend pewnie jest najwięcej ludzi. No zobaczymy.

 

Moje doświadczenie z salonami gier/arkejdami jest raczej niewielkie, ot jakoś nie było mi z nimi po drodze, a że w dosyć wczesnym wieku wszedłem w posiadanie takiej czy innej platformy do grania w domu, to wspominany nieraz w piśmie argument rodziców "przecież masz gry w domu", co by nie mówić, nie był bezpodstawny. W późniejszych latach natomiast zwyczajnie mnie ten temat nie jarał. Zdarzyło się oczywiście tu i ówdzie popykać na wakacjach/koloniach/zielonych szkołach, ale koniec końców najwięcej salonowych klasyków sprawdziłem za sprawą emulacji (głównie Neo Geo).

I tutaj mogę przejść płynnie do mojego największego zarzutu wobec Arcade Extreme: dobór tytułów do recek. Przyjęta i uczciwie przedstawiona we "wstępniaku" zasada, że "stawiamy na ultra klasykę i odpuszczamy przeruchane tytuły konwertowane później na nowsze konsole" (parafrazując), mnie nie przekonała. Wiadomo, może to być kwestia wieku i doświadczenia, ale w efekcie Arcade Extreme ma strasznie boomerski zestaw zrecenzowanych tytułów. Ja rozumiem, że w Polsce długo było zapóźnienie w temacie dostępnego sprzętu, no ale gdzie Moon Patrol, a gdzie choćby Tekken 2/3/TTT (przy okazji których można by zrobić jakiś fajny art o różnicach między wersjami arcade a domowymi, bo tych było sporo)? Spośród w miarę "nowożytnych" tytułów trafił się Mortal, Street Fighter i parę innych, a tak to prehistoria. No i sporo gierek zasługujących na większą formę trafiło tylko do zestawień (na czele z klasycznymi beat'em-upami).

 

Pozostając przy zestawieniach, muszę podbić słowa przedmówcy. Tekst, a właściwie lista celowniczków, jest strasznie mizerny. Ilość zamiast jakości, czułem się jakbym czytał te mityczne, giełdowe opisy gier: "chodzisz kowbojem i strzelasz". Do tego małe grafiki i efekt jest ogólnie słaby.

 

Muszę za to pochwalić NRGeeka (a może korektę?), bo w porównaniu do jego tragicznie napisanych artykułów z Dreamcast Extreme, tutaj poziom jest o wiele lepszy i da się to czytać bez bólu. Co do Emi i wpychania jej czytelnikowi nawet, jeśli nie zdecydował się na wydanie limitowane pisma...cóż, powiem tylko delikatnie, że jest to marnowanie miejsca i chyba miał miejsce jakiś układ "promocyjny", bo inaczej tego nie mogę wytłumaczyć.

 

Także ogólnie jest spoko, tyle, że po prostu nie do końca moja tematyka. Gdybym miał głosować w hipotetycznej ankiecie "jaką tematykę kolejnego wydania specjalnego sobie życzysz?", to pewnie arcade byłoby gdzieś na szarym końcu. No ale to nadal Extrim, czyta się z grubsza dobrze, a i dowiedzieć się czegoś nowego można.

Edytowane przez kotlet_schabowy
  • Plusik 4
Odnośnik do komentarza

Numer przeczytany. Nie ma już takiej podniety jak przy numerze zero czy pegasusie, dlatego myślę że te numery co kwartał to trochę za szybko. 
Ja np wciąż czekam na reedycję Top secretow innego wydawnictwa, które to miały wyjść pierw w maju, a teraz mówią o październiku (to robi hype).
Zabrakło mi tu gier 3D, mamy wszystko co możemy zemulowac na emu Mame i to wszystko. U nas w salonie pana Norberta był np Tekken 2, killer instinct (tu dopingowała pani od żetonów, chyba muza Dance jej się podobała), mieliśmy Die Hard Arcade. 
Przegląd tych bijatyk, gdzie dobre gry są opisane wybiórczo, to tak średnio bym powiedział. Asterix, czy cadillaci zasługują na trochę więcej miejsca.

Oceniaczki chyba też nie za bardzo mi podpasily. 
Jako całokształt - pismo wyszło dobrze, chociaż to już nisza. Papier zajebisty i taki bym chciał w PE :)

——

Ciekawostka o której dowiedziałem się parę lat temu:

istnieje emulator nowszych gier 3D -teknoparrot:

 

Odnośnik do komentarza

Dzieki pany za te wszystkie opinie - ja to jak najbardziej czytam :). Po kazdym specjalu jakies nowe pomysly, ale i obserwacje wpadaja, co Wam podeszlo, co nie, ktore rozwiazania sie sprawdzily, ktore mniej. W kolejnych wydaniach bedziemy starali sie je uwzgledniac. 
 

Co do czestotliwosci - wydaje mi sie @grzybiarz ze troche zalezy od tego, jaki jest temat i jak na dane wydanie sie czeka, bo jak temat srednio siada to i takiego cisnienia nie ma, co zreszta sam zauwazasz. Z drugiej strony mamy koncowke wrzesnia, Arcade wyszlo 1,5 tygodnia temu, a kolejne wydanie specjalne pojawi sie za 2,5 miecha - to jednak troche czasu jest.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...