Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

7 godzin temu, Shen napisał(a):

A jak zeszło ps2, żeby porownac siłe playstation z takim arcade czy segą?

 

Według miejskich legend PS2 podobno przedsprzedaż ze 3,5k (dla przypomnienia Amiga coś 2,1k, a Arcade 1,9k), no to widząc choćby dynamikę Amigi to od czasu wejścia PS2 spokojnie +4k przebite. 

 

6 godzin temu, Szwed napisał(a):

Mam wrażenie nawet, że Xbox360 był bardziej kultowy od PS3, dokładnie z tego samego względu co PSX i PS2: łatwo się go piraciło. Ale dla mnie to też nie jest żadne retro :/

 

Ja mogę Ci powiedzieć z perspektywy choćby PPE, ale też trochę pisma - PS3 dominowało wtedy nad X360. Wszelkie głosowania do pisma (jak jeszcze bywało TOP11) czy jak na PPE weszła encyklopedia z opcją oceniania platform to na PS3 było kilka razy głosów więcej niż na X360. Nawet po okładkach w piśmie dało się to wtedy zauważyć, że jak był ex na PlayStation to jednak zdecydowanie numery sprzedawały się lepiej niż przy exach na Xboksa. 

 

5 godzin temu, Pix napisał(a):

@Perez może zorganizowanie jakiejś większej ankiety dałoby podpowiedź? Nie tylko tu na forum, ale takiej większej, dobrze rozreklamowanej na soszjalach itd

 

Pytanie jak by taka ankieta mogła wyglądać? Ot, tak po prostu "jakiego chcecie teraz specjala"? Moim zdaniem trudno tu trafić z grupą - możesz nagle wbić się z tym na jakąś grupę facebookową dla fanów, nie wiem, GameBoya, co absolutnie nie musi mieć potem przełożenia na wyniki. To by naprawdę trzeba sensownie dobrać próbę, żeby to miało sens. 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
5 godzin temu, LeifErikson napisał(a):

Najlepsza ankieta to chyba wyniki sprzedaży dotychczasowych wydań ;)

 

Mądrego to dobrze posłuchać! Już prawie masz ten rowerek wybaczony! ;) 

 

A tak poważnie - no to prawda z tym co napisałeś. Skoro Saturn czy Dreamcast podobno gdzieś tam kręciły się w okolicach 1,5k to trudno nagle założyć, że podobne sprzęty zrobią nagle 3k. Przypominam, że ok. 1,5k to jest taka granica wyjścia na zero obecnie, czyli w wielkim skrócie: to co uda się zarobić na sprzedaży egzemplarzowej minus koszt redakcji, druku i reklamy. 

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Pix napisał(a):

W takim nie razie nie za bardzo optymistycznie rysuje się przyszłość specjali, skoro oprócz playstation reszta wychodzi na niewiele ponad zero.

No nic, cieszmy się dopóki są. 

 

Nie no aż tak to w czarnych barwach nie ma co patrzeć :). Jasne, na takie strzały jak Zerowy czy Pegasus, gdzie tam podobno po 7-9k zeszło to raczej trudno liczyć, ale te 2k to powiedzmy coś tam już jest, zwłaszcza że np. Arcade też drukowałem niecałe 3k, żeby sobie było i to tak będzie sobie schodziło cały czas. Tak samo było z Amigą - jej już po premierze zeszło tylko z 500-600 dobieranej do Arcade i jeszcze mam zapas. Natomiast no to są, jakby to ująć, inwestycje długookresowe - bo teraz już spółka ma czysty zarobek z takiego numeru, no ale to tak sobie kapie po kilka(naście) sztuk tygodniowo, więc w ogólnym rozrachunku zarobi to lepiej, ale gdzieś między takimi numerami przydadzą się jednak lepsze strzały z konkretnym zastrzykiem gotówki. Przypominam, że działamy od pół roku i, co uznaję za sukces, na razie nie dołożyłem nic dodatkowo kasy, tylko to się napędza jedno drugim. 

 

Wybór PS3 nie jest przypadkowo, bo no jednak liczymy tu na większy ruch, a kasa przyda się choćby na kalendarz - sam druk kalendarza to jest dobre kilkanaście tysięcy - i znowu, uważam, że warto w to wejść, bo to się zwróci, no tylko z numeru z kalendarzem, który wyjdzie w styczniu, to kasa wpadnie koniec marca/połowa kwietnia, a wydać ją trzeba w grudniu. Taka trochę rzeźba, ale jest ogólnie OK, tylko kwestia trochę gimnastykowania się. 

40 minut temu, Shen napisał(a):

Teraz to tym bardziej trzeba się spieszyć ze snes i gameboyem:frog:

 

Zrobimy :) Na marzec przewidziany jest slot na Nintendo, ale to już decyzja Rogera, czy to będzie SNES, czy N64, czy co tam sobie wymyśli (jak się słabo sprzeda to dostanie po pensji za miesięcznik i już ;)). 

  • Plusik 3
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Moim zdaniem nie ma sensu wydawanie numerów o PS3 w najbliższej przyszłości, bo to nie jest typowe retro. Wiele Osób gra jeszcze na sprzętach z tej generacji, wszyscy doskonale pamiętają ten okres, są remastery, mamy w posiadaniu pisma, do których można w każdej chwili zajrzeć. Jest na to za wcześnie.

 

Sega to była nisza, nigdy nie lubiłem tych ich konsol, bo zawsze były ubogim krewnym Nintendo, a potem Sony. Nie odpowiadały mi te ich arcadowe giereczki, chociaż w serii Sega PC ograłem ich sporo - Virtua Fighter, Sega Rally, Daytona i inne. Marnie te ich konsole skończyły i to nie był przypadek. Czytaliśmy o tym w numerach specjalnych i wcześniejszych pismach.

 

Numer o Saturnie był fatalny. Wiele Osób w grupach na FB bardzo narzekało na ten numer, szczególnie na niechlujną korektę i mogło się zrazić na kolejne pisma.

 

Tak jak przedmówcy napisali, wydaje mi się, że nie ma sensu wydawać tych specjalnych numerów za szybko, bo się wyprztykacie z materiałów i sprzętów do opisania. Warto też stopniować napięcie do premiery takiego numeru - czyli dajecie zapowiedź, przykładowo w grudniu, a wydajecie np. w maju. Wtedy więcej Osób się o tym dowie i więcej kupi. Przed numerem zerowym było stopniowe podgrzewanie atmosfery i taka aura niecierpliwego wyczekiwania :) I to było fajne, więc pewnie m.in. dlatego tak się dobrze sprzedał.

 

W swojej karierze gracza posiadałem Amigę, Gameboya, PS1, Nintendo 64, PS2, Xboxa 360, PSP, PS3, Xboxa One, PS Vitę, PS4 i aktualnie gram na PS5. Lubię oczywiście poczytać o sprzętach, których nie miałem i największych hiciorach na nie.

 

Ale najbardziej interesuje mnie z przeszłości Nintendo - SNES (pożyczałem) i Nintendo 64. Ze starszych sprzętów mam do nich największy sentyment :) PS1 już zostało tyle razy przemielone, że nie bardzo chce mi się o tym czytać. 

 

Oczywiście piszę tego posta za siebie i pod siebie, ale moje otoczenie, które jeszcze grami się interesuje i aktywnie gra, również chętnie przyjmie numer o którejś z konsol Nintendo, bo mieli podobną konsolową drogę jak ja :)

 

PS. Perez, odwalasz kawał dobrej roboty. A Twój sposób i częstotliwość komunikacji z Czytelnikami - szacun :)

  • beka z typa 1
Odnośnik do komentarza
4 godziny temu, [InSaNe] napisał(a):

nie ma sensu wydawanie numerów o PS3 w najbliższej przyszłości, bo to nie jest typowe retro. Wiele Osób gra jeszcze na sprzętach z tej generacji,

I nie chcieliby poczytać w tych czasach o swoich starych grach? Myślę że wydanie takiej gazetki napędziła by sprzedaż na olx, bo wiele osób dziś grających na ps3 to casuale i nie znają się na grach. Maniacy z portfelem idą na ps5, a ktoś dzieciakowi kupi konsole za 200 zł i zadowolony (nie wiedząc że gry dla dzieci są droższe na ps3, niż ps4).

Odnośnik do komentarza
6 godzin temu, [InSaNe] napisał(a):

Moim zdaniem nie ma sensu wydawanie numerów o PS3

 

Nie wiem jaka jest Twoja definicja sensu, ale dane sprzedażowe widziałeś jakie są - "prawdziwe retro" jak dobija do 2k sprzedanych egzemplarzy to jest sukces, a te bardziej popularne sprzęty mają znacznie wyższy potencjał.

 

Jestem prawie pewny że numer o PS3 sprzeda się znacznie lepiej, między innymi dlatego że on połączy trochę dwie grupy odbiorców- dla mnie, czyli gracza w czwartej dekadzie żywota to już jest retro, bo grałem na tym ponad 10 lat temu i chętnie poczytam o owczesnych Burnoutach, PESach, NFSach, początkach GTAV czy takich perełkach jak The Journey. A do tego druga grupa dla której to moze być sprzęt wciąż ogrywany i wtedy taka pigulka wiedzy będzie bardzo przydatna żeby na przykład zapolowac na jakieś fajne gierki po taniości. 

 

Podobnie wypaść może numer o X360 na który też mocno czekam.

  • Plusik 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza
16 minut temu, Shen napisał(a):

Wyjdzie numer to sie okaze, czy faktycznie PlayStation takie mocne, czy ludziom sie moze juz przejadło to retro i sprzeda się podobnie jak poprzednie wydania. Ja osobiscie do tej generacji mam niewielki sentyment, dla mnie nie było tam takich genialnych gier jak nas szaraku i ps2, moze z wyjatkiem tlou.

 

W dużej mierze taki jest plan na to, aby też sprawdzić potencjał i jak takie wydanie ma się do tych starszych sprzętów. Może być tak, że to nie siądzie, jesteśmy tego też świadomi, i wtedy też to sporo rozjaśni, bo już chyba niewiele zostanie asów w rękawie na zasadzie "dobra, robimy takie wydanie, to pewniak na wysoką sprzedaż". 

Odnośnik do komentarza

Skoro Pegazus i zerówka sprzedały sie najlepiej to i PS3 się sprzeda. Może nieco gorzej niż PS2, ale siła marki zrobi swoje. Te specjale są dostępne też w salonach prasowych? Bo mam wrażenie, że całą sprzedaż napędzają forumkowicze, którzy kupują po kilka tych samych numerów, bo chcą mieć wszystkie okładki xd

Odnośnik do komentarza
19 minut temu, mcp napisał(a):

Skoro Pegazus i zerówka sprzedały sie najlepiej to i PS3 się sprzeda. Może nieco gorzej niż PS2, ale siła marki zrobi swoje. Te specjale są dostępne też w salonach prasowych? Bo mam wrażenie, że całą sprzedaż napędzają forumkowicze, którzy kupują po kilka tych samych numerów, bo chcą mieć wszystkie okładki xd

 

Nie, nie dajemy tego do saloników prasowych - leci to tylko przez Allegro i nasz sklep. No i wiadomo, że forumek główni odbiorcy, ale ktoś tam jeszcze kupuje ;) 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, [InSaNe] napisał(a):

Moim zdaniem nie ma sensu wydawanie numerów o PS3 w najbliższej przyszłości, bo to nie jest typowe retro. Wiele Osób gra jeszcze na sprzętach z tej generacji, wszyscy doskonale pamiętają ten okres, są remastery, mamy w posiadaniu pisma, do których można w każdej chwili zajrzeć. Jest na to za wcześnie. 

 

 

 

Dlaczego za wcześnie? Dlaczego specjale Extrima mają kojarzyć się tylko z retro? Większość tych dinozaurów już też po prostu nie gra w gry, co też widać po statystykach sprzedaży. To jest własnie fajne, że można podsumować sobie w jednym numerze całą generację wybranego sprzętu, przypomnieć sobie historię, lepsze i gorsze momenty. Era ps3/x360 zaczeła się już prawie 20 lat temu, naprawdę szmat czasu. Ja bym szedł dalej i nie ograniczał się tylko do numerów dedykowanych danej platformie, ale np. taki Extreme przeznaczony tylko na bijatyki, historie Mortal Kombat, Tekkena, SF itp itd., może tutaj też jest szansa na jakiś ciekawy zarobek i sprzedaż. Czy też dedykowane numer o Mario. Ale to już nie ja decyduję :) Nie wiem ile numerów takie CDA sprzedaje, ale ich kierunek też jest fajny, jak ostatnio skupienie się na tematyce soulsów.

 

 

 

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Uff, udało mi się skończyć Arcade Extreme na ostatnią chwilę przed premierą nowego PE. W ogóle to ostatnio mam wrażenie, że non stop czytam ikstrima. A książkowy backlog rośnie....

W każdym razie kilka uwag ode mnie.

Na plus:

- KOREKTA! Jaką to różnicę robi, kiedy widać, że teksty przeszły porządną korektę. Szkoda, że Saturn i Dreamcast zostały pod tym względem pokrzywdzone. Świeć panie nad ich duszą [*]. 

A tak na poważnie, to literówki można chyba policzyć na palcach jednej dłoni. Brawo! Jakość z Amigi Extreme została utrzymana

- oprawa graficzna jest miła dla oka, może bez szaleństw, ale fajny retro feeling został zachowany

- Dżujo! Czy ten dżentelmen napisał połowę tekstów do tego specjala? Może przesadzam, ale takie odniosłem wrażenie. I w dodatku, jak to zwykle u niego, dostarczył treść wysokiej jakości. Trzymajcie Dżuja blisko, bo to skarb. 

- teksty z początku numeru (dział grajbudy) wydawały mi się jakieś krótkie w porównaniu do innych specjali, ale potem stwierdziłem, że czyta się je szybko i przyjemnie, czyli.... oddają w sumie dobrze wrażenie grania na automatach. Uznam, że to tak specjalnie ;) Jedne lepsze (Roger i automat z wypiętym tyłkiem, wtf Koreańczycy), inne gorsze (budowanie szafy - zieeeew), ale ogólnie zaliczam większość na plus. Miło było zobaczyć też Konsolkę w dłuższej formie. 5 stron - czyżby rekord? W każdym razie dzięki za przybliżenie bogatej historii Metal Sluga

- papier! Zapach jak się należy, przyjemny w dotyku - czego chcieć więcej? 

- dział recenzji. Strona na grę to dobre rozwiązanie. Recki indyków na 1/3 strony akceptuję w PE, ale tu wspominanie starych tytułów to w sumie główna gwiazda każdego numeru specjalnego, więc dajmy autorom tekstów odpowiednią ilość miejsca.

- kupon na wejście do muzeum. Niby drobiazg, ale na pewno miły i zamierzam w wolnej chwili z niego skorzystać, kiedy następnym razem zahaczę o stolicę.

 

Na minus:

- No te cover story to trochę dziwnie wyszło. Pani Emilia to na pewno cudowna niewiasta, ale... w sumie po co to było? Mogliście dać jej chociaż coś napisać lub ewentualnie przeprowadzić z nią jakiś wywiad. A tak jest tylko, że to jest Emi i macie tu zdjęcie, jak siedzi ma automacie.

Co nie zmienia faktu, że dałbym jej spuścić mi łomot w Mortal Kombat! 

- ktoś tu już chyba o tym wspominał, ale na przyszłość błagam Was, żebyście omijali wyliczanki szerokim łukiem. Ledwo przebrnąłem przez "20 ulicznych kozaków". Męczące i niepotrzebne. 

- system oceniania. Jaki jest sens robić czterostopniową skalę ocen (S, A, B, C), kiedy prawie  wszystkie tytuły otrzymują tylko S lub A? C nie ma, B są ze 2-3. Wiem, że chcecie się skupić na perłach, ale nie zaszkodzi  zrecenzować coś również z niższej półki. Czasami wyśmiać jakiegoś crapa. Nie zapominać o mniej udanych elementach danej konsoli/sprzętu. To wszystko w końcu część historii. 

- to już bardziej osobiste odczucie, ale tematyka, która siadła mi najmniej ze wszystkich specjali. Zahaczyłem co prawda za młodu o kilka salonów, ale jako dziecko początku lat 90, chyba trochę spóźniłem się na automatowe szaleństwo. Dzięki za poszerzenie wiedzy, ale nie wracajmy już do tego :p

Tyle ode mnie, czekam na grudzień i ps3, a potem na upragnionego Snes Extreme w marcu (lub cokolwiek z Nintendo, niech Wam będzie). Podziękowania dla wszystkich odpowiedzialnych za Arcade Extreme. A zwłaszcza dla Pereza, który zdecydowanie podniósł poziom całego przedsięwzięcia. Złoty człowiek, chciałbym mieć takiego szefa.

  • Plusik 5
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Czyli okładka z Emi się nie broni jednak. Tak jak wcześniej koledzy pisali ona gra od 3 lat, sorry ale dla mnie to jakaś randomowa baba co wchodzi buciorami na automaty. W dodatku w tekście o okładce najpierw wspomina że muzeum arcade w Warszawie jest super, a sesja odbyła się w Krakowie więc to jest pewna nieścisłość.

W oceniaczce Outrun poziom trudności niski dostał, serio? Koso taki wymiatacz jest? Bo ja na normalu dochodzę do 3-4 poziomu maks, a troche w outruna grałem.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...