Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Wydaje mi się ,że po prostu ktoś pomyślał ,że jest dalej 2004 rok a czytelnicy dalej chcą tego luźnego klimatu, cycków jaki kiedyś w czasopiśmie był. A rzeczywistość jest jednak inna, teraz prasy nie kupują dojrzewający napaleni 13 latkowie którzy będą walić konia do zdjęcia modelki w przebraniu Lary :)  

 

Również tą sesję uważam za duże nieporozumienie, marnowanie stron i czasu na kogoś kompletnie nie znanego i jak okazuje się mającego praktycznie zerowe doświadczenie w gierkach tylko świecącego dupą do aparatu. Dlatego też nie wsparłem tej chujowej okładki. Przy Dreamcast to był przynajmniej cosplay i kupiłem xd ale tam był też haczyk z dodatkowymi stronami. Ale i tak żałowałem więc drugi raz na gorszą wersję się nie nabiorę. 

Odnośnik do komentarza
W dniu 30.09.2024 o 09:45, Perez napisał(a):

 

Z tym Shen ciężko, chociaż to by było logiczne, aby tak lecieć od najstarszych, ale Saturn, Dreamcast czy nawet Arcade pokazały, że te wydania nie robią szału. Teraz jak rozmawiamy o SNES-ie i N64 to sami widzicie jak to wygląda "nooo, może ta lepsza, a może jednak druga" - totalnie zero jakiejś zajawy  I zakładam, że sprzedażowo pewnie znowu będziemy się kręcić w okolicach 1800-2000 egz. Jak bym chętnie ładnie chronologicznie leciał, no ale żeby to było tak, że każde takie wydanie sensownie zarobi, a nie na zasadzie, że teraz przez 3 lata wydamy 10-12 numerów o starszych sprzętach, żeby każdy numer zarobił na siebie 5000 zł - to się mija z celem, bo a) specjale mają na celu też dorzucić się finansowo do całej ekstrimowej kupki hajsu, a nie być sztuką dla sztuki b) byłyby tylko czasochłonne - bo fajnie, że drukarnia zarobi, że redakcja zarobi, ale w momencie, gdy mnie taki specjal kosztuje z 50-60h (sama wysyłka 1300-1500 paczek to jest 25-30h, a jeszcze to wszystko przeglądam, jakaś logistyka etc.) to też jednak wolę mieć świadomość, że angażuję się w to, bo potem jakoś finansowo ma to znaczenie dla spółki i ja mam spokój, a nie wychodzi, że mam stawkę 10 zł/godzinę i po 3 miesiącach prac dalej kombinacja alpejska z finansami, bo zrobiliśmy projekt, który wyszedł "na zero".

 

Sorry, że tak to odzieram z tego klimatu zajawy i pasji, ale trochę tak to wygląda. Bardzo bym chciał, żeby miesięcznik zarabiał po kilkadziesiąt tysiaków miesięcznie i my wtedy na luzie sobie robimy taki projekt specjali na boku, totalnie mając w nosie, czy to kupi 500 osób czy 1500, bo nawet jak nie wypali to luz "stać nas". No ale tak nie jest  Tak że stąd takie rozkminy, w jakie tu specjale iść, aby jednak też to finansowo miało sens. Amiga wypadła całkiem OK, Arcade lepiej niż zakładaliśmy, ale jednak to właśnie poziom takiego zarabiania kilku tysiaków, teraz szukamy czegoś, co jednak ma większy potencjał, aby potem w marcu pomyśleć nad tym SNES-em czy N64, bo tam też raczej nie oczekujemy szału, ale też niektóre sprzęty zrobić wypada (Xbox też będzie, spokojnie :)). 

 

 

Sprzedaż numer specjalna jest idealnym odwzorowaniem popularności danej platformy w naszym kraju. 

Numer o N64 też się słabiej sprzeda. Jakiś mały procencik to ludzie co kupują dla wsparcia, żeby mieć komplet. 

 

W dniu 1.10.2024 o 02:24, [InSaNe] napisał(a):

Moim zdaniem nie ma sensu wydawanie numerów o PS3 w najbliższej przyszłości, bo to nie jest typowe retro. Wiele Osób gra jeszcze na sprzętach z tej generacji, wszyscy doskonale pamiętają ten okres, są remastery, mamy w posiadaniu pisma, do których można w każdej chwili zajrzeć. Jest na to za wcześnie.

 

 

Ale to nie są wydanie RETRO jak u konkurencji :) To są wydania SPECJALNE :) Więc nie ma sensu patrzeć czy konsola miała lata świetlności 10 lat temu czy 25. 

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie śmiało mogą wyjść numery o PS3, X360 czy Wii, a nawet Wii U, 3DS-ie lub Vicie. Kupię wszystko jak leci, więc moja opinia jest mało ważna, bo mnie jako konsumenta macie zdobytego. Prywatnie do pełni szczęścia brakuje mi jedynie numeru o Gacku. Moja ulubiona konsola.

 

 

Dodam też trzy grosze, jeśli chodzi o ostatni numer specjalny. Niestety, rozminął się on totalnie z moimi oczekiwaniami. Oczywiście chętnie poczytam w wolnej chwili i zapewne wiele nowego się dowiem. Ale mam po jego przejrzeniu dziwne poczucie, że planowana była, a liczę, że nadal jest, kontynuacja. Bo zaserwowane tam gry to były dla mnie totalne antyki. I rozumiem konieczność przedstawienia genezy tego rynku. Ale totalnie zostały olane nowsze maszyny. Brak automatów 3D. Jeśli jeden numer miał zamknąć temat, to dla mnie słabo. A jeśli wyjdzie kolejny, który to uzupełni, to spoko. Bo dla mnie Arcade kojarzy się głównie z tym, że w swoich czasach posiadały wymyślne kontrolery, generowały przepiękną grafikę i były niczym sen na jawie. Ale to może różnica pokoleń. Bo ja z tych, co jako dzieciak widywał automaty na molo w Międzyzdrojach, czy właśnie w PE gdzie pisano o kolejnych wymyślnych maszynach, czy o tym jak dana bijatyka na konsolach prezentuje się w stosunku do maszyn Arcade. Czy nawet relacji że taki Tekken 4, czy Soul Calibur 2 jest już grywalny w salonach. A w ostatnich latach znowu Hi Score Girl napalił mnie maksymalnie na gry automatowe z lat 90. W wyniku czego też zakupiłem Saturna, który posiada w swojej bibliotece wiele pięknie wykonanych bijatyk 2D prosto z automatów. I tego też mi zabrakło. Tych szczytowych osiągnięć jeśli chodzi o 2D. A więc tutaj niestety byłem rozczarowany zawartością. Ale nie skreślam numeru, bo sama treść może być bardzo wartościowa. Ale przyznam z ręką na sercu, że nie było nawet jednej recenzji, czy artykułu, który uznałem, że muszę przeczytać w pierwszej kolejności. 

 

I oczywiście rozumiem, że nie da się zrobić pisma tak by każdy był zadowolony. Ale realnie zabrakło mi maszyn z końcówki poprzedniego i początku obecnego wieku. Biorąc wszystko co wydaje PE, to pierwszy raz gdy nic z zawartości pisma mnie nie zainteresowało. Oczywiście traktujcie to jako marudzenie jednego z wielu czytelników. Żadnych też konsekwencji nie wyciągnę, bo nadal czekam na wszystko od Was i kocham niezmiennie. 

Edytowane przez Mantis
  • Plusik 3
  • This 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 2.10.2024 o 21:02, Pix napisał(a):

Na plus:

- KOREKTA! Jaką to różnicę robi, kiedy widać, że teksty przeszły porządną korektę. Szkoda, że Saturn i Dreamcast zostały pod tym względem pokrzywdzone. Świeć panie nad ich duszą [*].

Amen...

 

W dniu 2.10.2024 o 21:02, Pix napisał(a):

Miło było zobaczyć też Konsolkę w dłuższej formie. 5 stron - czyżby rekord? W każdym razie dzięki za przybliżenie bogatej historii Metal Sluga

Drobiazg, cała przyjemność po mojej stronie ;)
Rekordem, to chyba były materiały dla 'nielicznych" czyli wszystkie Extreme Plusy, jakie popełniłem ;)

 

W dniu 2.10.2024 o 21:02, Pix napisał(a):

- kupon na wejście do muzeum. Niby drobiazg, ale na pewno miły i zamierzam w wolnej chwili z niego skorzystać, kiedy następnym razem zahaczę o stolicę.

Daj znać, zaliczy się piwo, Muzeum powinno już mieć licencję na obiecane crafty ;)

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
W dniu 5.10.2024 o 22:14, Kmiot napisał(a):

Zdaję sobie sprawę, że na forum zagląda ledwie garstka autorów spośród tworzących Arcade Extreme. Często występujących w roli gościnnej, którzy dostarczyli jeden, dwa teksty do numeru (Roger, Grabarczyk, Azi, Koso, eee Soul?). Spośród obecnych na forum najbardziej wypada (i trzeba) wyróżnić Konsolite i Urala, bo obaj bardzo wyraźnie zaznaczyli swoją obecność w tym Specjalu i zostawili w nim dużą garść treściowych żetonów.

Gdyby dobór tematów/tytułów był inny to pewnie by było więcej stron, ale nie ma co gdybać. Zawsze może być kolejny, mało tych automatów powstało ?

 

W dniu 5.10.2024 o 22:14, Kmiot napisał(a):

Tekst o serii Metal Slug mógłby być gwiazdą pisma, gdyby nie fakt, że… to ten sam artykuł, który miałem już okazję czytać przy okazji PE Extra #284. Oczywiście jest wystarczająco dobry, by wciąż się bronił (bo nie miał prawa się zestarzeć), poza tym tamten Extra mieli okazję czytać wyłącznie Patroni, więc nie dotarł do szerokiej publiczności. Teraz wreszcie będzie miał okazję w najbardziej adekwatnym miejscu, czyli piśmie o automatach.

Oj tam, oj tam ;)
Trochę został wzbogacony, żeby było śmiesznej to mobilkowy/PeCetowy MS wyszedł niedługo po oddaniu tekstu, więc...

Zresztą jak sam zauważyłeś, teraz jest dostępny dla wszystkich nabywców wydania.
 

W dniu 5.10.2024 o 22:14, Kmiot napisał(a):

Ale drobny niesmak pozostał, he he.

Wszamaj snickersa ;)

Odnośnik do komentarza
14 godzin temu, Pix napisał(a):

Bez obrazy dla Zabłockiego, ale szkoda, że już ich nie popełniasz, bo za Twoich czasów Plusy prezentowały wyższy poziom 


Możliwe że zrobię jakiś jeszcze;) ,(nie)stety 'problemem' Extreme plus było/jest że nie licząc pdf`a to były materiały dla wybranych. Brak koloru jest do przeżycia, choć niektóre materiały traciły na tym sporo traciły.
Pogadam z Rogerem, może na zmianę czy coś? Tymczasem wracam do pisania i planowania materiału na 4strony, w zasadzie kilku, gdyż mam więcej czas i chęci obecnie ;)

  • Plusik 1
  • Lubię! 2
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...