Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Perez napisał(a):

 

Nie, specjale zostają w starej drukarni - ona do mniejszych nakładów jest idealna i nawet tańsza. Nowa drukarnia cenowo sprawdza się przy nakładach powyżej 10k.

Natomiast też na spokojnie :). Z drukarnią jestem w kontakcie i zgłaszam to, co się dzieje, jaki jest odbiór, bo paradoksalnie dla mnie żaden biznes, że tu niby coś zaoszczędzimy, gdy nagle ileś osób odpuści zakup, bo uzna, że no jednak jakoś jest słabsza i im to nie pasuje. Albo będziemy szukać np. papieru max zbliżonego do tego co było i oczywiście wyeliminuje te wpadki techniczne, albo wrócimy do starej drukarni - nie zrobi się tego z miesiąca na miesiąc, bo zazwyczaj papier jest umawiany na kwartał, ale docelowo nie chciałbym wydawać czegoś, co mi samemu się średnio widzi. 

 

Czyli że dodatkowe strony rozliczamy gratisowo? Robię screena! :D. 

@PerezHmm jak to będą solidnie jRPGi do recki to moglibyśmy to obgadac.:rofl:

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, grzybiarz napisał(a):

To najlepiej będzie powrót do starej drukarni i niech ludzie wpłacają 5 dych na patronite zamiast na prenumeratę. Tam była opóźniona prenumerata ale chociaż papier gites. No i każdy ma profit.

 

grzybiarz, Patronite po zmianach wychodzi... no powiedzmy podobnie, o ile nie gorzej :). Dla jasność - ja jestem Wam max wdzięczny za wsparcie, że kilka osób z forum przerzuciło się na tę opcję, ale summa summarum finansowo kasy nie doszło wiele (ok. 1000 zł), a choćby sama zmiana z wysyłek Extreme Plus z poczty na InPost to jest wydatek rzędu +600-700 zł. Do tego kolejne kilkadziesiąt złociszy wysyłki nagród, a do tego ja jako sp. z o. o. też inaczej to rozliczam niż było wcześniej (w sensie mam wyższy podatek). Ot, nawet sprawdziłem:

- marzec 2024 liczba Patronów 199, dzisiaj 212
- marzec 2024 finansowo 7733 zł, dzisiaj 8834 

Tak że jest wzrost co też cieszy, bo wiem jak zmiany wpływają na ludzie i nawet jak są w teorii OK to niekoniecznie będą miały aprobatę, bo "kiedyś to było lepiej". 

I też żeby nie było, że może za mało o tym: robiłem kampanię profilu na Patronite, był newsletter, są cykliczne posty, które trafiają do wszystkich (bo Patronów przewinęło się ponad 500), są przypomnienia na socialach, jest stała reklama w numerze, ale ja absolutnie rozumiem, że nie każdego taka opcja musi interesować. W lutym 2022 było 217 Patronów i możliwe, że to jest już dla nas taki max, że o 2,5 roku gdzieś kręcimy się ok. tych 200 osób. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
10 minut temu, iluck85 napisał(a):

@Perez A jak odbierasz najnowszy numer? Nie licząc tych narożników. Papier, gramatura, okładka.


Jak mi przyjechał nakład z drukarni to miałem takie trochę "hmm, no nie wiem". Oczywiście ja gdzieś próbki papieru miałem, ale to jednak jak ma się przykład na innym magazynie to nie to co na wydrukowanym swoim. 

Natomiast też wiem, że czasami to kwestia przyzwyczajenia. W ADVERTIGO przez 10 lat ten papier to się z 5x zmieniał, orbitując w okolicach gramatury 65-70 czy różnych odcieni bieli.

W każdym razie uspokajam - na pewno kolejny numer będzie drukowany tak samo, bo jak wspomniałem papier mamy na minimum 3 miesiące zamówiony, ale jeśli dalej będzie odbiór taki powiedzmy mieszany ze wskazaniem, że słabiej, to możliwe, że wrócimy do poprzedniej opcji, bo aż tak na tym nie zyskujemy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@Perez, numer jak zwykle ostatnio na czas. Dla mnie wszystko git, jakoś na te zmiany papieru nie zwracam uwagi. Co do numeru. To tylko przekartkowałem, żeby sprawdzić czy są jakieś błędy takie jak zgłaszali poprzednicy ale u mnie wszystko tip top. Natomiast w panelu na stronie psxextreme.pl, zmieniłem adres dostawy (w momencie jak strona ruszyła). Jeden numer po zmianie adresu przyszedł na stary, ale to miałem raczej z tyłu głowy, że tak może być, bo może za późno jeśli chodzi wysyłki z drukarni itp., obecny numer też przyszedł jeszcze na stary adres. Na szczęście mam obecnie dosyć spore opóźnienie jeśli chodzi o przeprowadzkę także nie ma problemu. Ale proszę aby od następnego numeru wysyłka była już na nowy adres. Sprawdź proszę na stronie a jak coś będzie nie tak, to się odezwij w celu ogarnięcia tematu ;)

Odnośnik do komentarza
25 minut temu, mitra napisał(a):

@Perez, numer jak zwykle ostatnio na czas. Dla mnie wszystko git, jakoś na te zmiany papieru nie zwracam uwagi. Co do numeru. To tylko przekartkowałem, żeby sprawdzić czy są jakieś błędy takie jak zgłaszali poprzednicy ale u mnie wszystko tip top. Natomiast w panelu na stronie psxextreme.pl, zmieniłem adres dostawy (w momencie jak strona ruszyła). Jeden numer po zmianie adresu przyszedł na stary, ale to miałem raczej z tyłu głowy, że tak może być, bo może za późno jeśli chodzi wysyłki z drukarni itp., obecny numer też przyszedł jeszcze na stary adres. Na szczęście mam obecnie dosyć spore opóźnienie jeśli chodzi o przeprowadzkę także nie ma problemu. Ale proszę aby od następnego numeru wysyłka była już na nowy adres. Sprawdź proszę na stronie a jak coś będzie nie tak, to się odezwij w celu ogarnięcia tematu ;)

 

Podrzuć plis info najlepiej na sklep@psxextreme.pl. Z tymi zmianami w panelu/profilu to jeszcze musimy rozkminić, bo kiedyś to było pobierane z tych danych, teraz jest z zamówień, a w zamówieniu aktywnym masz te dane, które były wpisane przy zamówieniu, stąd tej zmiany w panelu nie widzimy. 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
12 minut temu, Perez napisał(a):

 

Podrzuć plis info najlepiej na sklep@psxextreme.pl. Z tymi zmianami w panelu/profilu to jeszcze musimy rozkminić, bo kiedyś to było pobierane z tych danych, teraz jest z zamówień, a w zamówieniu aktywnym masz te dane, które były wpisane przy zamówieniu, stąd tej zmiany w panelu nie widzimy. 

Zrobione, jak coś jest nie jasne to proszę PW.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Numer był w skrzynce wczoraj, co mnie pozytywnie zaskoczyło, bo zwykle dochodził wtorek-środa.

Papier trochę pofalowany, ale na przestrzeni ostatniego roku już raz był taki, no i jestem przyzwyczajony do częstych zmian, więc nie zwracam już na to zbytnio uwagi.

U mnie bez porwanych czy niedocietych stron, ale jedna rzecz mnie zaintrygowała, czy takie jakby zachlapania to celowy zabieg? Mam to na brzegach stron 24, 29, 90, 91-95, 97, 99, idą pionowo po całej długości.

 

A podwyżka prenumerat ok, ale to od lat było od 1 stycznia, więc co to za wyskakiwanie z wrześniem?! :D

Odnośnik do komentarza
9 godzin temu, iluck85 napisał(a):

A mi się papier podoba- ma swój klimat.

Kiedys neo plus spryskałem wodą żeby papier był taki pogięty trochę. Dla mnie oddaje to klimat papieru. 
Nie jest to druk jakościowy ani premium. A papier perez może dać lepszy, no problem. Ankieta czeka. Gorszy druk 24,99, lepszy 34,99. 

 

Dla mnie także papier na plus, choć i tak w tym momencie mi to obojętne, szczerze mówiąc. Najważniejsze by PSX dalej wychodził, bez względu na papier na którym jest drukowany.

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
2 godziny temu, PiotrekP napisał(a):

Gdyby ktoś chciał przesłuchać owego dżinga z tekstu Kochańca, to proszę bardzo. Pamiętam jak to wpadało w ucho. Ale był to rok 2003 lub 2004. Na pewnie nie później.

 

Właśnie wpadło mi te 20 lat temu i prawie po jednym przesłuchaniu zostało w głowie. Dziś takich nie robio, dziś jakieś trailery wymyślajo

Odnośnik do komentarza
33 minuty temu, MYSZa7 napisał(a):

 

Dla mnie także papier na plus, choć i tak w tym momencie mi to obojętne, szczerze mówiąc. Najważniejsze by PSX dalej wychodził, bez względu na papier na którym jest drukowany.

 

 

Mam podobnie. Nie kupuję tego żeby poczytać o grach, nie czytam też od deski do deski, omijam co mnie nie interesuję. Naczelny recenzent musi- pozdro @Kmiot

I mi też powiewa papier. Kupuję na przetrwanie ostatniego miesięcznika. 

  • Plusik 2
  • This 2
  • WTF 1
Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie matowa okładka i gramatura papieru (czy nawet lekko pofalowane strony) mogłyby zostać na dłużej. Dość przyjemniej się to wertuje i kojarzy mi się z jakąś starą prasą z dawnych lat. Uszkodzeń brak.

Chciałem przeprowadzić akcję #tylkoszmatlawiec niczym pan @Emtebe lecz w jedynym saloniku prasowym w mojej wiosce był tylko jeden (1) egzemplarz (gdzie zawsze były ze 4 na start a 2 przed końcem czasu sprzedażowego numeru). Łudzę się że mamy na rejonie nowego czytelnika. :philosoraptor:

 

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Akurat robiłem małe porządki i wpadły mi w ręce numery z okolic 2012-2015. Wtedy jakość papieru w środku magazynu była chyba słabsza niż teraz (cieńszy i szorstki), ale za to okładka sprawiała wrażenie premium, cała lakierowana. Czyli trochę jak w przypadku CDA. Może to też jest jakaś opcja, żeby zaoszczędzić na wnętrzu, a dopasić cover? :)

Odnośnik do komentarza
W dniu 26.07.2024 o 23:01, K.Adamus napisał(a):

BG3 to moj zeszłoroczny numer jeden. Niesamowity tytuł, ale potrafi przytłoczyć.

 

A co warcrafta 3 to ogrywasz pierwszy raz? Jeśli tak, to zazdroszczę. Gra bliska dziesiątki w mojej opinii, przełomowa. Dodatek równie dobry, co podstawka, jeśli nie lepszy (choć ostatnia misja to masakrator). Do dziś lubię włączyć sobie muzykę z tej gry, ba, nawet teraz sobie ja nucę z tyłu czaszki podczas pisania tego posta.

Skonczylem. Niby tylko 45 godzin choc w to nie wierze. Na pewno bylo dwa razy tyle. Chyba nie ciagnal mi sie az tak. Pewnie wczytywanie kilku walk od nowa. Ta Orin to byla ostatnia ciezka walka. Jakos ta ostatnia nie byla jakas trudna. Ciezej bylo chyba sie wspiac na wieze. 2 postaciami tam dotarlem. Dobrze ze byly te macki do leczenia. Zrobilem od razu oba zakonczenia ale wybralem pozostanie czlowiekiem. Innych zmusilem do zrobienia tegos. Widze tez ze tam jest szansa pewnie na 4 razy więcej zakonczen.

Dzisiaj zabieram sie znowu za Lost Odyssey ktore ukonczylem tylko raz do tej pory ale bardzo mi sie podobalo. Ostatnio musialem grac na xbox360 bo nie dzialal we wstecznej ale dzisiaj mnie zaskoczyl. Najpierw spradzilem w necie i pisza ze jest. Odpalilem i dziala. Musze odpoczac od ps5. Mam tam jeszcze prince of persia lost crown do ogrania ale nie mam poki co zapalu do tego. Sprawdzilem czy dziala i tyle.

20240804_140415.thumb.jpg.87ddb949f2e7d725a9b7a5790d826eba.jpg

Ps czekam na tego fantasiana i mam nadzieje ze bedzie wersja w pudelku na jakąkolwiek konsole.

Edytowane przez Jontek80
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...