Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy numerek już dojrzewa w piekarni więc jako majtek na okręcie Szmatławiec dorzucę jeszcze swoje dwa słowa po zarzuceniu kotwicy przez @Kmiot i zakończeniu rejsu numeru 323. Wielkie dzięki za reckę - pochwały jak i cierpkie uwagi. Fakt, wyszła z artu piwnica napakowana testosteronem :) Przyznam, że pierwotnie pomysł na tekst był taki, że będzie to cykl - wstępniak i w kolejnych kilku numerach teksty o konkretnych herosach. Na szczeblu kapitańskim padła jednak decyzja, że robimy jeden, stąd ten ścisk, ale cieszę się, że miałeś radość przy lekturze. 

 

Aj, Aj

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
13 minut temu, Seba89 napisał(a):

Przyznam, że pierwotnie pomysł na tekst był taki, że będzie to cykl - wstępniak i w kolejnych kilku numerach teksty o konkretnych herosach. Na szczeblu kapitańskim padła jednak decyzja, że robimy jeden, stąd ten ścisk, ale cieszę się, że miałeś radość przy lekturze. 

Szczebel kapitański z reguły jak słyszy "cykl", to trzaska drzwiami.

 

Wiem, próbowałem przy okazji Koszmaru z ulicy Wiązów zrobić coś o horrorowych/slasherowych zabojcach ;)

 

Ale można kapitana wziąć z zaskoczenia bo pamięć ma przeciętną i przecinać swoją prywatną antologie innymi tekstami. U mnie był Krueger, był Leprechaun, za miesiąc też coś będzie a i kolega z redakcji zaklepal sobie "na zaś" jedną markę.

 

Za trzy miesiące napisz kapitanowi "ej, o Van Damme czy innym mięśniaku dawno nie było a akurat zbliża się (tu losowo, bo zawsze coś się zbliza)" i pyk... XD

 

 

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
38 minut temu, K.Adamus napisał(a):

Szczebel kapitański z reguły jak słyszy "cykl", to trzaska drzwiami.

 

Wiem, próbowałem przy okazji Koszmaru z ulicy Wiązów zrobić coś o horrorowych/slasherowych zabojcach ;)

 

Ale można kapitana wziąć z zaskoczenia bo pamięć ma przeciętną i przecinać swoją prywatną antologie innymi tekstami. U mnie był Krueger, był Leprechaun, za miesiąc też coś będzie a i kolega z redakcji zaklepal sobie "na zaś" jedną markę.

 

Za trzy miesiące napisz kapitanowi "ej, o Van Damme czy innym mięśniaku dawno nie było a akurat zbliża się (tu losowo, bo zawsze coś się zbliza)" i pyk... XD

 

 

Jak Start Wilk Morski coś powie, to nie ma ch... w porcie 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
55 minut temu, mitra napisał(a):

@Perez, gdzie mogę sprawdzić historię prenumerat? Nie mogę znaleźć, a chciałbym napisać, że kontynuacja od danego numeru.


Po zalogowaniu sie na konto powinienes miec tam historie zamowien. 
 

Natomiast jak masz aktywna to dzisiaj zmienilismy troche system i przy zamowieniu pokazuje, do ktorego numeru masz prenumerate i od ktorego kontynuacja. Przynajmniej tak powinno dzialac :)

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

 

6 minut temu, Perez napisał(a):


Po zalogowaniu sie na konto powinienes miec tam historie zamowien. 
 

Natomiast jak masz aktywna to dzisiaj zmienilismy troche system i przy zamowieniu pokazuje, do ktorego numeru masz prenumerate i od ktorego kontynuacja. Przynajmniej tak powinno dzialac :)

Dziękuję prezesie.

I zdanie klucz: "po zalogowaniu się na konto":facepalm:

Nawet nie zauważyłem, że nie jestem zalogowany :beka:

Odnośnik do komentarza
W dniu 17.08.2024 o 21:32, Kmiot napisał(a):

Tekken 8 i Lidia.

Ile razy trzeba przejść tryb Arcade, by odblokować Lidkę? Że nie da się? Zapłacić trzeba? W Tekenie 3 się dało odblokowywać. Generalnie Tekken 8 powędrował u mnie już na półkę i będzie kręcony wyłącznie w trakcie kanapowego alkoholizowania się z kolegami, a na season/battle passy mam głęboko wywrócone. Ostatnio graliśmy z chłopakami, ale nie pamiętam kto wygrał, hehe.

Za dodatkową opłatą jest bez przechodzenia Arcade mode, ;) chyba ze kupiłeś edycję premium ;)
 

 

W dniu 17.08.2024 o 21:32, Kmiot napisał(a):

Relacja z imprezy integracyjnej,  Hyde Park, Headshot.

Kurde, chłopaki pojedli, popili, pograli w Tekkena 3 (Konsolite pochwal się bilansem, Ty taki kozak!)

Nie pamiętam wiele, po za faktem że King jest królem i połamał edka ;)

 

W dniu 17.08.2024 o 21:32, Kmiot napisał(a):

W Headshocie Konsolite poniekąd broni podwyżki GamePassa, ale przecież nie ma takiej potrzeby. To zawsze będzie opłacalne, zakładając, że grasz dużo i w różne tytuły. Żadne odkrycie. Dzieciakowi grającemu na przemian w Fortnite i Fifę opłacać się już nie będzie. Też żadne olśnienie. Wniosek? Ten sam co zawsze: każdy powinien indywidualnie ocenić czy mu się to opłaca.

Oj tam bronię od razu, cała sytuacja jest jaka jest wiec...

 

W dniu 17.08.2024 o 21:32, Kmiot napisał(a):

Konsolite narzeka na jakość niektórych gier podrzucanych mu przez Rogera, a naczelny się poświęca i gra w My Little Pony, Świnie Pepy i inne Psie Patrole. Kto ma więc gorzej?

Naczelny się poświęca by dzieci miały w co grać + zakładam że te tytuły są lepszej jakości niż to co często "wygląda na fajne" ;)

 

W dniu 17.08.2024 o 21:32, Kmiot napisał(a):

BAKA.

Konsolite nie daje za wygraną, więc ja też nie mogę i napiszę, że przeczytałem kącik. I podoba mi się urozmaicenie tematyczne, ale Crunchyroll jest płatne, a ja pomału wycofuję się z wszelkich serwisów streamingowych, bo i tak nic nie oglądam xd

Ale mam dla Ciebie wyzwanie. Z racji, że w zasadzie został mi tylko dostęp do Amazon Prime, to chciałbym, abyś w przyszłości coś mi z tego serwisu polecił. Dasz radę coś wygrzebać?

Crunchyroll jest w także za free, tylko większośc nowości i kilka serii jest w wersji premium, chyba że poczeka się kilka miesięcy. Na Amazon jest Evangelion i tyle, przynajmniej w "naszym" jak zmienisz region to możesz oglądnąc najważniejsze anime tego roku, ktorego recenzja będzie w kolejnym numerze ;)

 

W dniu 17.08.2024 o 21:32, Kmiot napisał(a):

I na tę chwilę wygląda, że drama z Mateuszem W. przeszła bez większego echa. Tylko Ural coś wspomniał w Hyde Parku, reszta olała temat, tylko nie wiem czy to kwestia terminów, czy wszyscy uznali, że nie warto roztrząsać. Bo w sumie nie warto. 

Chciałem o tym napisać, ale uznałem że nie daje się atencji tego typu jednostkom, to jak dolewanie benzyny do ognia.

 

W dniu 17.08.2024 o 21:32, Kmiot napisał(a):

 

Niektórzy chcieliby, aby PE “dorosło”, spoważniało, ważyło każde słowo, ale to nie jest metoda. Nigdy nie była. To spirala śmierci, bo z wolna zabija tę dziecięcą pasję i energię, która jest niezbędna do takich projektów. Wiadomo, że DOROŚLI ludzie nie grają w gierki wideo, więc dlaczego ktokolwiek miałby chcieć, aby autorzy pisma o grach w pełni dorośli? Niech mają w sobie tę nutkę beztroski, łobuzerstwa, wkurzają nudnych dorosłych, bo potrafią się bawić i cieszyć życiem, zamiast popadać w rutynę bezbarwnego życia. Niech mają swoje hobby i swobodnie o nim piszą, dzieląc się pasją z innymi. 

Bawcie się tam w tym PE grami, jarajcie się nimi i nie dajcie sobie wmówić, że robicie to źle. 

Tak właśnie czynimy, a nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi. Zresztą nie da się dogodzić wszystkim, więc lepiej robić to co się robi, niż przejmować że ktoś ma o coś pretensje, tak jak czepianie się że nie jestem miły ;)
 

  • Plusik 1
  • Lubię! 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Zalogowałem się specjalnie po to żeby napisać, iż tekst o SH2 to jakiś szczyt szczytów grafomanii. Grabarczyk przebił samego siebie, czegoś tak złego dawno nie czytałem w Extrimie. @Roger wyjaśnij proszę jakim cudem to przechodzi. Przecież tego nie da się czytać… Brak ciągu logicznego między zdaniami, chybione metafory, które nie mają żadnego sensu, słowa i frazy używane w złym kontekście jak gdyby autor nie rozumiał ich znaczenia. Np „efekt końcowy zamiotł nasze oczekiwania pod dywan”. Czy autor wie co to znaczy zamieść coś pod dywan? Czy ktoś czytał ten tekst przed publikacją? Takich kwiatków jest masa, nie rozumiem jakim cudem to przeszło i zostało wydrukowane…

Edytowane przez twilitekid
  • Plusik 1
  • This 2
Odnośnik do komentarza

Mnie zastanawia najbardziej jak to się dzieje że to w takiej formie trafia do druku. Rozumiem na PPE, gdzie nie ma żadnej redakcji tekstów, wszystko jest publikowane jak leci. W przypadku magazynu drukowanego chyba wypada by chociaż naczelny przeczytał tekst przed jego klepnięciem? W tekstach innych autorów owszem można czasem mieć jakieś zastrzeżenia do merytoryki, ale u każdego jakaś podstawowa umiejętność pisania logicznych zdań jest zachowana. Tutaj leżą podstawy. A szkoda, bo widać że Grabarczyk jest pasjonatem, gry uwielbia i ma jakąś wiedzę. Tylko pisać niestety nie potrafi i chyba nikt mu tego nie umie w redakcji powiedzieć.

Edytowane przez twilitekid
Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, twilitekid napisał(a):

A szkoda, bo widać że Grabarczyk jest pasjonatem, gry uwielbia i ma jakąś wiedzę. Tylko pisać niestety nie potrafi i chyba nikt mu tego nie umie w redakcji powiedzieć.

 

Też tak sądzę. Kiedyś przy okazji jakiegoś tekstu wyciągałem przykładowe dziwne cytaty, których wystarczyłoby się pozbyć podczas redakcji artykułu i tekst byłby przyzwoity. Bez polotu, ale z solidną dawką ciekawych informacji, bo obecnie wygląda to zwykle tak, jak sam celnie zauważyłeś. 

Odnośnik do komentarza

Przepraszam za wszelkie błędy. Obiecuję poprawę w przyszłych materiałach. Każde Wasze uwagi są dla mnie kluczowe na drodze redagowania treści. Nie zawsze się udaje. Artykuł o SH2 wisiał w mojej głowie jako ambitny i najlepszy, jaki starałem się popełnić. Wyszło nazbyt kwieciście. Przedobrzyłem. Ze swojej strony mogę zapewnić, że dołożę wszelkich starań, aby czytało się Wam lepiej. Dziękuję za każdą opinię. 

  • Plusik 2
  • Lubię! 2
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
2 minuty temu, grzybiarz napisał(a):

oj no dla mnie Walkiewicz, jak kiedyś pisał recki filmów. Teraz ma chyba tylko stronicowy felieton i jakoś mniej używa tych trudnych wyrazów... albo człowiek już zmądrzał czytając jego wypociny.

 

E, ja ten styl lubię. Przesadzony czasem, ale mnie się podoba taka swoboda i zabawa słowem.

Odnośnik do komentarza

Walkiewicza się kiedyś kompletnie nie dało czytać przez te przeintelektualizowane słownictwo, wręcz miałem wrażenie że ziomek w ten sposób pręży muskuły, żeby wszyscy widzieli jaki to on jest oczytany i ile fajnych wyrazów podłapał z encyklopedii. Ale jak kupiłem PE z ostatnim kalendarzem i rzuciłem okiem na jakiś jego felieton to od razu zauważyłem zmianę stylu na plus. Resztę ekipy ocenię jak kupię kolejne kalendarzowe Psx Extreme. 

Odnośnik do komentarza

Piechota nawet jak czasem wtrąci jakieś przyciężkie sformułowania to i tak jak dla mnie jest jednym z topowych autorów Szmatlawca ze względu na konstrukcje tekstow, dobór tematów, umiejętność poukładania tego jakoś tak, że tekst wciąga nawet jak temat mnie w ogóle wcześniej nie grzał. Po tym rozpoznaję właśnie tych najlepszych pismaków. :)

  • This 3
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...