Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, Mantis napisał(a):

Ale na Switch Oled chyba da radę? Troszkę boli bo mam kolekcję na ps3 i x360. Tam mam 60 klatek. W sumie to mam MGS2 na PS2 i Xboxa pierwszego gdzie również jest 60 klatek. Liczę, że pokusa grania przenośnego nie zwiodła mnie na manowce.

Ekhm, steam deck :xboxssie:

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

@number_nine Wspominałem o tym kilka razy - druk to najdroższa część wydawania numeru i to tak zdecydowanie. Na samym druku między drukarniami przy naszym nakładzie mogą być różnice do nawet kilku(nastu) tysięcy PLN na numerze, więc to są baaaardzo znaczne kwoty przy takim czasopiśmie, gdy nagle w skali rok masz lub nie masz przykładowo z 80-100k. I takich kompromisów niestety nie unikniemy, to takie trochę czasy, że prasa ma się tak jak się ma. Ot, ciekawostka z wczoraj, po 33 latach zamyka się Game Informer. 

Gdy już decydowałem się na wejście w ten temat to też oczywiście robiłem wycenę w kilku miejscach. Walstead to jedna z większych drukarni, jakie znam, a że też z nimi współpracowałem te dobre 9-10 lat i naprawdę nie było powodów do narzekań, to gdy okazało się, że finansowo oferta jest bardzo OK to zapadła decyzja, aby przenieść się z drukiem. 

 

Natomiast o ile terminowo jest wszystko super, bo dostaliśmy nieco więcej czasu na zamknięcie numeru, wysyłki też realizowane są odrobinę szybciej, stąd prenumeraty w tym miesiącu doszły do wielu osób szybciej niż przy poprzednich numerach (bo nie było obsuwy i poszło wszystko w poniedziałek), o tyle technicznie no jest tak sobie, bo tych niedociętych stron jest dużo, tak samo ta dziwna akcja z jakimiś przedartymi stronami. 

Piszcie, zgłaszajcie, ja to przekazuję, bo absolutnie w tej całej akcji nie chodziło o to, aby miało się to odbić na jakości. Lepsza cena druku brała się głównie z kosztu usługi, bo i oczywiście na papierze można zaoszczędzić, np. przechodząc z 70 na 65 g, ale jak do tego kiedyś by miało dojść to dam znać, natomiast no nie teraz. 

  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
17 minut temu, Perez napisał(a):

@number_nine Wspominałem o tym kilka razy - druk to najdroższa część wydawania numeru i to tak zdecydowanie. Na samym druku między drukarniami przy naszym nakładzie mogą być różnice do nawet kilku(nastu) tysięcy PLN na numerze, więc to są baaaardzo znaczne kwoty przy takim czasopiśmie, gdy nagle w skali rok masz lub nie masz przykładowo z 80-100k. I takich kompromisów niestety nie unikniemy, to takie trochę czasy, że prasa ma się tak jak się ma. Ot, ciekawostka z wczoraj, po 33 latach zamyka się Game Informer. 

Gdy już decydowałem się na wejście w ten temat to też oczywiście robiłem wycenę w kilku miejscach. Walstead to jedna z większych drukarni, jakie znam, a że też z nimi współpracowałem te dobre 9-10 lat i naprawdę nie było powodów do narzekań, to gdy okazało się, że finansowo oferta jest bardzo OK to zapadła decyzja, aby przenieść się z drukiem. 

 

Natomiast o ile terminowo jest wszystko super, bo dostaliśmy nieco więcej czasu na zamknięcie numeru, wysyłki też realizowane są odrobinę szybciej, stąd prenumeraty w tym miesiącu doszły do wielu osób szybciej niż przy poprzednich numerach (bo nie było obsuwy i poszło wszystko w poniedziałek), o tyle technicznie no jest tak sobie, bo tych niedociętych stron jest dużo, tak samo ta dziwna akcja z jakimiś przedartymi stronami. 

Piszcie, zgłaszajcie, ja to przekazuję, bo absolutnie w tej całej akcji nie chodziło o to, aby miało się to odbić na jakości. Lepsza cena druku brała się głównie z kosztu usługi, bo i oczywiście na papierze można zaoszczędzić, np. przechodząc z 70 na 65 g, ale jak do tego kiedyś by miało dojść to dam znać, natomiast no nie teraz. 

Ja to wszystko rozumiem, tylko po prostu z mojego punktu widzenia lepiej byłoby pozostać przy tej samej jakości, niż zmieniać papier/okładki co kilka numerów ;) Ale ja sie wyjątkowo szybko przyzwyczajam do takich rzeczy, więc zmiany na gorsze zawsze mocniej biją po oczach, ale jakby miało tak zostać na stałe ze świadomością, że pismo wyjdzie na tym lepiej, to bym tak nie marudził ;p

Odnośnik do komentarza

Perez wybierający drukarnię z gorszym papierem, ale za to za tę samą cenę 

7c851925c81a6e9f1e9ceb92160dfce92437ccf4fecc076023cf59849d0beed7,w400~2.jpg

 

A tak serio to jakość i zapach znacząco odstaje od tego co było do tej pory, ale też nie będę na to narzekać, najważniejsze że nadal mogę trzymać w rękach papierowe wydanie szmatławca i liczy się to co mogę w nim przeczytać

Edytowane przez Grześ
  • This 2
Odnośnik do komentarza

A mi się papier podoba- ma swój klimat.

Kiedys neo plus spryskałem wodą żeby papier był taki pogięty trochę. Dla mnie oddaje to klimat papieru. 
Nie jest to druk jakościowy ani premium. A papier perez może dać lepszy, no problem. Ankieta czeka. Gorszy druk 24,99, lepszy 34,99. 

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
21 minut temu, iluck85 napisał(a):

A mi się papier podoba- ma swój klimat.

Kiedys neo plus spryskałem wodą żeby papier był taki pogięty trochę. Dla mnie oddaje to klimat papieru. 
Nie jest to druk jakościowy ani premium. A papier perez może dać lepszy, no problem. Ankieta czeka. Gorszy druk 24,99, lepszy 34,99. 

Coś mi się wydaje że cena 35 zł za lepszy druk i tak jest nazbyt optymistyczna. Przy obecnych kosztach spokojnie przekroczyłaby 40 zł. No ale mało kto był dał tyle za magazyn skoro ważniejsze są piwo i fajki. :(

Edytowane przez Enepsignos
Odnośnik do komentarza
25 minut temu, kazetwu napisał(a):

Widząc reklamy tych statków, przypomniało mi się, jak kiedyś cdaction dodawało jakieś kody do tych gierek. Abstrahując od tego, czy taka współpraca w ogóle jest możliwa, to ciekawi mnie, czy miałoby to jakiekolwiek znaczące przełożenie na sprzedaż numeru

Jak egmont wydał komiks z kodem do fortnite to cały nakład zszedł na pniu. Tylko pewnie by kradli w salonikach, jak kiedys z cda

Odnośnik do komentarza

1 sierpnia galeria Posnania na ustach całego miasta, gdyż otworzono Popeysa, lokal z kurczakami z Luizjany. Ludzie ściągnęli tłumnie, w tym i ja. Obowiązkowo musiał być audyt w Empiku, tym razem bez zarzutów - gazetka w liczbie 7 sztuk wyeksponowana w widocznym miejscu. Każdy najedzony klient mógł bez problemu dostać swój egzemplarz. W zasłanianie konkurencji się nie bawię, bo to także prasa, oba magazyny grają do jednej bramki promując zapomniana już sztukę czytelnictwa. 

 

Co ciekawe, w osiedlowym punkcie prasowym, gdzie kupuję PE tylko jeden egzemplarz (zawsze były 2). 

 

Gazetka ujęła mnie już od pierwszych stron. Aloy, w super wizji przebudzenia, to można powiedzieć, że to już maskotka pisma obok Miśka i Staruchy z Lochów. Irytuje mnie fakt, że szczupłe, ładne kobiety w popkulturze, nagle przechodzą jakąś terapię sterydową. Szczęka mi opadła podczas grania w Spider-Man 2, gdy zobaczyłem MJ. Ostatnio również ubolewałem jak dostało się Joannie Dark (ładna modelka - w grze na sterydach) oraz pannom z Silent Hill 2. Dlatego tym bardziej trafiają do mnie takie dowcipy. 

 

O Silent Hillu i w ogóle o horrorach to zawsze fajnie coś poczytać, dlatego cieszę się, że również w tym numerze sporo stron się znalazło na te tematy. 

 

Okładka niestety młodzieżowa. Musze to przeboleć. Kilka lat temu, gdy zaczął wychodzić Pixel, to jechałem do znajomego do Łodzi. I padł temat prasy, to wyciągnąłem z torby PE i konkurencję (wtedy PE jeszcze nie było w szponach Musiola). Zrobiłem prezentację. PE brzydka okładka z FIFĄ, ale świetna zawartość pisma. Pixel z fenomenalną okładką z arcydziełem polskiego game devu - Zaginięciem Ethana Cartera, lecz bardzo słabą zawartością. Koledzy boomerzy byli w szoku, bo okładka robiła robotę (kumpel, u którego była impreza nawet pokazał kolekcjonerkę gry). Nie mogli uwierzyć, że PE z masówką na okładce jest tak dobrym pismem. I w sumie nic się nie zmieniło do tej pory. Mam tylko nadzieję, że PlayStation Polska zapłaci za okładkę z Silent Hill 2, a nie z Concordem... 

IMG_9535.jpg

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Enepsignos napisał(a):

Coś mi się wydaje że cena 35 zł za lepszy druk i tak jest nazbyt optymistyczna. Przy obecnych kosztach spokojnie przekroczyłaby 40 zł. No ale mało kto był dał tyle za magazyn skoro ważniejsze są piwo i fajki. :(

 

Ja osobiście uważam, że te obecne 25 zł to już sporo, że 19,99 było OK. Niestety wątpię, aby powrót do tamtej ceny przywrócił tych Czytelników, którzy uznali "eee, za drogo, nie kupuję". 

35-40 zł to już ciężary na moje oko, to by musiały być naprawdę ekskluzywne wydania, a i tak by trafiły do grupki osób ergo to na dłuższą metę to by się nie spięło, bo cena w górę, ale też liczba stron, bo by wypadało coś dodać, co by wpłynęło na koszt druku, ale i redakcji, bo ktoś te strony by musiał zapełnić i zaraz byśmy trochę wrócili do punktu wyjścia.  

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
26 minut temu, SlimShady napisał(a):

Pamiętasz jak było za 10 zika, zrobiliście na 12 i ludzie musieli się obejść bez jogurtu? Spokojnie z tymi podwyżkami.

 

To było bodaj z 7,99 na 9,99 i uwierz, czułem się tak, jakby ludziom bułkę od ust odjął wtedy!

Spokojnie, z ceną pisma nic nie ruszamy. Do wyprostowania zostaje kwestia prenumerat czy e-wydań, bo one nijak mają się do tych 24,99 zł. Teraz jeszcze przez sierpień cały czas jest promo na prenumeratę, ale od września pasowałoby to już unormować. 

Odnośnik do komentarza

Ankieta o której wspomniałem nic nie da :) 

Poznamy opinie aktywnych użytkowników i czy wyrażają chęć tyle dać. 
Ale aktywni się nie przekładają na zakup, bo wielu tutaj aktywnych nie kupuje, a siedzą tylko na forum. 
Cena 40-50zl byłaby ok jak w przypadku CD- kwartalnik. 
Tak źle tak gorzej :unsure:

Odnośnik do komentarza
1 godzinę temu, Perez napisał(a):

 

Ja osobiście uważam, że te obecne 25 zł to już sporo, że 19,99 było OK. Niestety wątpię, aby powrót do tamtej ceny przywrócił tych Czytelników, którzy uznali "eee, za drogo, nie kupuję". 

35-40 zł to już ciężary na moje oko, to by musiały być naprawdę ekskluzywne wydania, a i tak by trafiły do grupki osób ergo to na dłuższą metę to by się nie spięło, bo cena w górę, ale też liczba stron, bo by wypadało coś dodać, co by wpłynęło na koszt druku, ale i redakcji, bo ktoś te strony by musiał zapełnić i zaraz byśmy trochę wrócili do punktu wyjścia.  

No właśnie o tym piszę. Wszyscy chcielibyśmy więcej i lepiej ale nie chcemy ponosić dodatkowych ciężarów. Łatwo jest czegoś żądać tylko nie ma chęci by za to płacić.:/

 

Co dodatkowych stron, nie ma obawy. Roger mógłby stałe liczyć na mnie w kwestii ich wypełnienia. O ile kogoś rzeczywiście interesują moje teksty.:bye:

 

Odnośnik do komentarza
4 minuty temu, Shen napisał(a):

@Perez Arcade tez bedzie na tym papierze i w tej drukarni?:sapek:

 

Nie, specjale zostają w starej drukarni - ona do mniejszych nakładów jest idealna i nawet tańsza. Nowa drukarnia cenowo sprawdza się przy nakładach powyżej 10k.

Natomiast też na spokojnie :). Z drukarnią jestem w kontakcie i zgłaszam to, co się dzieje, jaki jest odbiór, bo paradoksalnie dla mnie żaden biznes, że tu niby coś zaoszczędzimy, gdy nagle ileś osób odpuści zakup, bo uzna, że no jednak jakoś jest słabsza i im to nie pasuje. Albo będziemy szukać np. papieru max zbliżonego do tego co było i oczywiście wyeliminuje te wpadki techniczne, albo wrócimy do starej drukarni - nie zrobi się tego z miesiąca na miesiąc, bo zazwyczaj papier jest umawiany na kwartał, ale docelowo nie chciałbym wydawać czegoś, co mi samemu się średnio widzi. 

2 minuty temu, Enepsignos napisał(a):

Co dodatkowych stron, nie ma obawy. Roger mógłby stałe liczyć na mnie w kwestii ich wypełnienia. O ile kogoś rzeczywiście interesują moje teksty.:bye:

 

Czyli że dodatkowe strony rozliczamy gratisowo? Robię screena! :D. 

  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...