Skocz do zawartości

Masocore - najtrudniejsze gry japońskie i poradniki do nich


Rekomendowane odpowiedzi

Szanuję za MGS4. Próbowałem podejść do platyny, ale choć kocham tę grę, nie byłem w stanie się zmusić do tylu przejść, żeby zdobyć wszystkie emblematy, głównie z powodu czasu, ale też żeby sobie nie psuć wrażeń z pierwszego przejścia. 

Udało Ci się zdobyć platynę w FF XIII?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, Grześ said:

Szanuję za MGS4. Próbowałem podejść do platyny, ale choć kocham tę grę, nie byłem w stanie się zmusić do tylu przejść, żeby zdobyć wszystkie emblematy, głównie z powodu czasu, ale też żeby sobie nie psuć wrażeń z pierwszego przejścia. 

Udało Ci się zdobyć platynę w FF XIII?

 

Dzięki! Taa, dużo było tych emblematów. Doskonale rozumiem brak czasu - choć kiedyś było go znacznie więcej - teraz wyskrobanie godzinki dziennie jest nie lada wyzwaniem.

 

Tak, udało mi się ją zdobyć. Wpadły też VII, X, X-2, XIII-2. Świetne gry, ale totalne pochłaniacze czasu. Trochę obawiam się odpalać te nowe FF, bo czasu jak na lekarstwo teraz.

Odnośnik do komentarza
13 godzin temu, SunaGuidesPL napisał(a):

Robię też speedrun'y, ale takie w szybkości zdobywania trofeów. Szybko odblokowana Platyna w Deus Ex: Rozłam ludzkości (jako czwarta osoba na świecie) czy Platyna w Rise of the Tomb Raider (jako piąta osoba na świecie).

Niezle, ale nie wiem czy tego asa przebijesz https://psnprofiles.com/trophy/6291-elite-dangerous/1-right-on-commander

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Co Cię napędza do gonitwy za tak czasochłonnymi platynami jak MGS czy Ninja Gaiden? Oczywiście nie chodzi mi o dyskusję czy lepiej grać w gry czy przeznaczyć czas na naukę gry na fujarce i naukę języków starożytnych tylko patrząc na to, że część z trofeów tak naprawdę nie wymaga jakiegoś specjalnego skilla tylko spędzenie dużej ilości czasu przed konsolą, to czy nie miałeś myśli, że można by ten czas przeznaczyć na np. nadrobienie innych tytułów? Pytam oczywiście tylko o Twój punkt widzenia. 

 

Nawiasem mówiąc najtrudniejszą platynę, jaką spotkałem, to Fight Night Round 4, ponieważ trzy pucharki wymagały zdobycia pasa mistrza w grze online w danej kategorii wagowej, ale żeby pas zdobyć to trzeba było zawalczyć z aktualnym mistrzem i go pokonać, a nie było łatwo namówić tych ludzi, więc platynę w tej grze posiada kilkadziesiąt osób (przynajmniej jak to sprawdzałem z 10 lat temu).

Edytowane przez Grześ
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
2 hours ago, Grześ said:

Co Cię napędza do gonitwy za tak czasochłonnymi platynami jak MGS czy Ninja Gaiden? Oczywiście nie chodzi mi o dyskusję czy lepiej grać w gry czy przeznaczyć czas na naukę gry na fujarce i naukę języków starożytnych tylko patrząc na to, że część z trofeów tak naprawdę nie wymaga jakiegoś specjalnego skilla tylko spędzenie dużej ilości czasu przed konsolą, to czy nie miałeś myśli, że można by ten czas przeznaczyć na np. nadrobienie innych tytułów? Pytam oczywiście tylko o Twój punkt widzenia. 

 

Nawiasem mówiąc najtrudniejszą platynę, jaką spotkałem, to Fight Night Round 4, ponieważ trzy pucharki wymagały zdobycia pasa mistrza w grze online w danej kategorii wagowej, ale żeby pas zdobyć to trzeba było zawalczyć z aktualnym mistrzem i go pokonać, a nie było łatwo namówić tych ludzi, więc platynę w tej grze posiada kilkadziesiąt osób (przynajmniej jak to sprawdzałem z 10 lat temu).

 

Ich trudność, zwłaszcza Ninja Gaiden. Ten moment satysfakcji, jak ukończysz np. próbę UN10 (w Ninja Gaiden 3: Razor's Edge) z 16 bossami i wiedzą, że tylko garstka graczy na świecie zdołała ją przejść solo. Te tygodnie potu i łez, adrenaliny, te ciągłe próby... To wszystko potem wydaje się... warte.

Absolutnie rozumiem ten punkt widzenia - kochamy gry i lepiej byłoby przeznaczyć swój cenny czas na inne (często wielkie) tytuły. Mnie jednak bardzo kręcą te najtrudniejsze gry i... lgnę do nich, jak mucha do miodu. Muszę też najpierw coś w pełni wymasterować (przejść grę na najwyższym poziomie trudności, znaleźć każdy sekret itd.), zanim ruszę dalej. Przykładowo, mało kto gra już w Rise of the Ronin (choć wydane niedawno demo zmieniło nieco ten stan rzeczy), a ja planuję przeanalizować wszystkich bossów, wrzucić ich podejścia "no damage" na kanał - a to zajmie grube miesiące (a znacznie lepiej i mądrzej byłoby odpalić DLC do Elden Ring i nim się zająć).

A tak, słyszałem o tej Platynie. Masz rację, to już wysoka półka i duża dedykacja, żeby ten konkretny pucharek zdobyć. Bez zgrania byłoby to niemal niemożliwe.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Wrzucę jeszcze nagrody od Koei Tecmo (tak w ogóle to nie mogę wciąż w to uwierzyć) za filmik z Yuan Shu (z Wo Long: Fallen Dynasty DLC; taki międzynarodowy konkurs). Jedno z moich marzeń spełniło się. Kosztowało to krocie, ale koszulkę trzeba było oprawić ^0^

20230602_184114.jpg

20240520_150735.jpg

Edytowane przez SunaGuidesPL
  • Plusik 5
Odnośnik do komentarza
W dniu 26.07.2024 o 11:36, SunaGuidesPL napisał(a):

Wpadły też VII, X, X-2, XIII-2

 

Jeśli wpadła platyna w X-2 to pewnie przeszedłeś grę zdobywając najlepsze zakończenie. Czy możesz polecić jakiś poradnik/solucję według której grałeś? Ja parę razy podchodziłem do najlepszego zakończenia grając według solucji z squarezone.pl czy k-ff.com, ale zawsze gdzieś traciłem % i nie mam pojęcia co pomijałem.

 

Nie podchodziłeś w ogóle do platyny w Lightning returns czy z jakiegoś powodu nie udało się jej zdobyć?

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
3 hours ago, Grześ said:

 

Jeśli wpadła platyna w X-2 to pewnie przeszedłeś grę zdobywając najlepsze zakończenie. Czy możesz polecić jakiś poradnik/solucję według której grałeś? Ja parę razy podchodziłem do najlepszego zakończenia grając według solucji z squarezone.pl czy k-ff.com, ale zawsze gdzieś traciłem % i nie mam pojęcia co pomijałem.

 

Nie podchodziłeś w ogóle do platyny w Lightning returns czy z jakiegoś powodu nie udało się jej zdobyć?

 

Pewnie. Mogę polecić dwa poradniki - jeden pisany, drugi w formie video (seria filmików, gracz robi wszystko od początku do końca).

Pierwszy od Split_Infinity (wpisz w wyszukiwarce "Final Fantasy X-2 Walkthrough Split Infinity"), drugi od StarDrop (na YouTube; "Final Fantasy X-2 100% completion guide w/ Commentary [FINISHED]". Rekomenduję ten drugi, bo nie trzeba przedzierać się przez tony tekstu.

Nie podchodziłem w ogóle, niestety. Teraz żałuję, bo na pewno ogarnąłbym ją "czasowo" (z 50 godzin do Platyny).

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

O ktoś kto lubi wyzwania - szanuję.

 

Zapraszam do zrobienia Sekiro i MGR:R na 100% w takim razie jak lubisz wyzwania :) Szacun za ninja gaiden - ja jak zobaczyłem co tam trzeba zrobić odpuściłem - walka tam mi aż tak nie podeszła by chciało by mi się to klepać tyle razy.

 

@Grześ MGS4 to moja pierwsza platyną, którą zdobyłem w 2014 i jakoś nie pamiętam bym się męczył przy tym specjalnie - może dlatego, że jestem psychofanem mgsów i kolejne przejścia każdego metala mnie po prostu odprężają :usmiech:

 

Dodaje Cię do znajomków na psn :gigabeta:

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
Godzinę temu, oFi napisał(a):

@Grześ MGS4 to moja pierwsza platyną, którą zdobyłem w 2014 i jakoś nie pamiętam bym się męczył przy tym specjalnie - może dlatego, że jestem psychofanem mgsów i kolejne przejścia każdego metala mnie po prostu odprężają :usmiech:

 

Ja również kocham MGSy, ale wszystkie przeszedłem po razie. Zrobiłem niestety ten błąd, że Finał Fantasy X przeszedłem kilka razy i później zamazały mi się wszystkie wspomnienia i uczucia z pierwszego przejścia, później podszedłem drugi raz do MGS3, ale zrezygnowałem jeszcze w pierwszym chapterze i się z tego powodu cieszę :D Aczkolwiek trylogię Uncharted zaliczyłem po ok. 10 razy i tutaj takiego efektu nie doświadczyłem, ale może też przez to, że to krótkie gry z mało skomplikowaną fabułą

  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza
1 hour ago, oFi said:

O ktoś kto lubi wyzwania - szanuję.

 

Zapraszam do zrobienia Sekiro i MGR:R na 100% w takim razie jak lubisz wyzwania  Szacun za ninja gaiden - ja jak zobaczyłem co tam trzeba zrobić odpuściłem - walka tam mi aż tak nie podeszła by chciało by mi się to klepać tyle razy.

 

Dzięki i nawzajem! W Sekiro Platynę mam, ale MGR:R trzeba kiedyś odpalić, około 9/10 trudności i bardzo oparta na skill'u, czyli mniam mniam ^0^

 

30 minutes ago, Grześ said:

 

Aczkolwiek trylogię Uncharted zaliczyłem po ok. 10 razy i tutaj takiego efektu nie doświadczyłem, ale może też przez to, że to krótkie gry z mało skomplikowaną fabułą

 

Bardzo szanuję takie oddanie. Uncharted jest świetną serią; dużo godzin spędziłem również online i zawsze było przyjemnie ;)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...