Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, sph! napisał(a):

Nadane 3 września z redakcji. Późna prenumerata.

 

A, OK, bo to wpłata po tym jak już poszła lista. Hmm, chyba muszę coś z tym moim oddziałem pogadać, bo wtedy 3.09 poszło tych wysyłek bodaj z 7-8 i już ze 4 osoby zgłaszały, że wciąż nie ma. A to niby ledwie dzień później niż wysyłka z Krakowa z drukarni. 

Odnośnik do komentarza

Nowy numer przegrał z konkurencją. Ale tylko nieznacznie, bo mam na myśli oprawę graficzną. Oni wydają pismo raz na 3 miesiące, więc już teraz przygotowali się na najgorętszą premierę roku. Muszę przyznać, że oprawa graficzna ich pisma jest na wysokim poziomie, przypomina mi taką jaka kiedyś była w PSX EXTREME. Mam nadzieję, że nie dostanę bana za pochwałę konkurencji, bo podeszli mnie właśnie przez kombo oprawa i okładka+mocno horrorowo. Zakładam, że w przyszłym miesiącu PSX EXTREME także coś takiego szykuje, bo gazetka wychodzi tuż przed premierą remaku najlepszej gry ever i w miesiącu celebrującym Halloween. Pixel także mnie podchodził kiedyś w ten sposób, że kupowałem pismo dla ślicznej okładki, więc się nie wstydzę. PSX EXTREME oczywiście także świetna robota. Relacje z wydarzeń, to coś co jest wizytówką pisma. Nie musze nic więcej pisać, bo ekipa dostarczyła jak zwykle szereg dobrych tekstów. 

  • Plusik 3
Odnośnik do komentarza

Rzetelność recenzj ? Właśnie przeczytałem recenzje AoM: retold Urala

Włączając grę widać ewidentnie, że możemy kierować Grekami, Egipcjanami,Skandynawami i Atlantydami. 

W recenzji widać jakby redaktor grał w „demo”, bo przez całą recenzję wspomina tylko o grekach, ale wiadomo że nacji jest więcej. Gra dostała  9-, czyli jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie dostępne cywilizacje, gra zasługuje na minimum 10. Nie czepiam się, tylko uważam że recenzja nie oddaje całej zawartości, jaką produkt prezentuje.

Odnośnik do komentarza

A ten test telewizorów to średni bym powiedział. Nie ma mnie teraz przy gazetce ale kurde kilkanaście telewizorów i o każdym jedno-dwa zdania plus zalety i wady chyba pisane z danych producenta/aukcji allegro. 
Przeglad tv do 2000, do 3000 i od razu skok do 6000 zł. A w poszczególnych opisach telewizorów, brak podanej dokładnej ceny. 
Jak kupowałem kiedyś flagowca i miałem wywalić dużo kasy to robiłem research 2 miechy. Ale ten „przegląd” raczej by mi dziś w niczym nie pomógł. Chyba że jako spis modeli na które warto zwrócić uwagę. 
po prostu mam wrażenie że autor nie zmacał tych modeli, a brał dane z neta. 

Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, milupl napisał(a):

Rzetelność recenzj ? Właśnie przeczytałem recenzje AoM: retold Urala

Włączając grę widać ewidentnie, że możemy kierować Grekami, Egipcjanami,Skandynawami i Atlantydami. 

W recenzji widać jakby redaktor grał w „demo”, bo przez całą recenzję wspomina tylko o grekach, ale wiadomo że nacji jest więcej. Gra dostała  9-, czyli jeśli weźmiemy pod uwagę wszystkie dostępne cywilizacje, gra zasługuje na minimum 10. Nie czepiam się, tylko uważam że recenzja nie oddaje całej zawartości, jaką produkt prezentuje.

 

Więc po kolei - w grze mam nabite prawie 80 godzin, zatem nie była testowana "po łebkach". 

 

image.png.3194f853e6277b9b75b0cfa0f3058c06.png

 

Tytuł jak wiemy jest silnie sfabularyzowany i opowiada historię Arkantosa, w recenzji skoncentrowałem się na początku przygody, która akurat działa się w starożytnej Grecji. Uznałem, że to jak gra się dalej rozwija od strony historii i rozgrywki to zbyt fajna niespodzianka by to spoilerować w recenzji, stąd masz w niej zdanie "A to tylko jedna z wielu przygód Arkantosa, który w Age of Mythology, a my wraz z nim, miota się po starożytnym świecie jak komar w tramwaju." Starożytny świat to jak wiemy nie była sama Grecja i uznałem, że taka sugestia wystarczy, bo większość się domyśli, że skoro mówimy o świecie, to nie o jednej lokacji, ale może była to sugestia nieco zbyt subtelna. Generalnie też żałuję, że nie mogłem się rozpisać bardziej o grze, bo ograniczało nas miejsce, a to jedna z najlepszych gier w jakie grałem przez ostatnie miesiące.

 

Co do oceny to jak pisałem w recenzji - S.I. jest bardzo słabe i gra pluje po prostu falami przeciwników, ba, nie odbudowują praktycznie budynków. Przez to po prostu nie stanowi to taktycznego/strategicznego wyzwania, bo schemat na każdej mapie (pomijam niektóre misje, gdzie kierujemy np. tylko kilkoma jednostkami lub musimy coś konkretnego zrobić) jest dokładnie taki sam. Gra na dychę musiałaby zaoferować lepsze rozwiązania strategiczne. Zresztą dla mnie więcej contentu niekoniecznie przekłada się też na lepszą ocenę, bo generalnie chodzi o to ile szarpanie przynosi Ci radochy - jeśli loop rozgrywki będzie słaby to co z tego, że będziesz mieć więcej zawartości, skoro nie będzie Ci się chciało w nią grać. Nadto osobiście jestem zwolennikiem korzystania z pełnej rozpiętości ocen, tj. 1-10, a nie 5-10, więc 9 to i tak jest u mnie dla gier wybitnych, dycha jest zarezerwowana dla GTA VI ;).

  • Plusik 5
  • Lubię! 1
Odnośnik do komentarza
16 godzin temu, grzybiarz napisał(a):

A ten test telewizorów to średni bym powiedział. Nie ma mnie teraz przy gazetce ale kurde kilkanaście telewizorów i o każdym jedno-dwa zdania plus zalety i wady chyba pisane z danych producenta/aukcji allegro. 
Przeglad tv do 2000, do 3000 i od razu skok do 6000 zł. A w poszczególnych opisach telewizorów, brak podanej dokładnej ceny. 
Jak kupowałem kiedyś flagowca i miałem wywalić dużo kasy to robiłem research 2 miechy. Ale ten „przegląd” raczej by mi dziś w niczym nie pomógł. Chyba że jako spis modeli na które warto zwrócić uwagę. 
po prostu mam wrażenie że autor nie zmacał tych modeli, a brał dane z neta. 

 

Zazwyczaj tekst o telewizorach pisał Gmeru z HDTV Polska i tam było czuć, że gość się zna na rzeczy. Zabłocki, którego coraz częściej uważam za najsłabsze ogniwo w PE, to spory downgrade.

Odnośnik do komentarza

Zabłocki często pisze o technikaliach a mu to kompletnie nie wychodzi. Później mamy w czasopiśmie poziom z ppe. Jednak nie winię go za to, od tego jest redaktor prowadzący żeby takie rzeczy wyłapywać i nakierować gościa na inne wody.

 

Muszę pochwalić @Konsolite za reckę Space Marine 2, mam dokładnie te same odczucia co do gierki. Brakuje trochę więcej o trybie multi. Jednak to co jest wspomniane z tym grindem, skutecznie zniechęca aby się z nim bliżej zapoznać.

 

Dla mnie gierka numeru, miło wreszcie dostać skondensowanego singla na tle rozwleczonych gierek. 

  • Lubię! 1
  • This 1
Odnośnik do komentarza

W październiku kończy się moja prenumerata i zastanawiałem się czy przedłużać. W sumie miałem rezygnować, bo ostatnio było w PE sporo koszmarnych tekstów albo były poruszane tematy które mnie zupełnie nie interesują (Marvele). No a potem wchodzą takie perełki jak cykl o Ivalice albo wspaniały tekst Piechoty o motorówkach. No chociaż dla tych dwóch-trzech artykułów w numerze jednak warto :). Adamus, Piechota, Kubica - dostarczajcie, bo bez was to będzie drukowane PPE, a tego nie chcemy!

Edytowane przez twilitekid
  • Plusik 1
  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza

Widzę, że jednak krytyka działa i Rzeźnik nie dostał w końcu recki star warsów. Pewnie byłoby 10-/10, minus za to, że gra się kończy. 

Komodo, jak to ma w zwyczaju, ocenił grę dość sprawiedliwie. 

 

Swoją drogą robiłem ostatnio porządki i trafiłem na to złoto autorstwa Pana @KOMODO

Sierpień '06, tekst o rozjebaniu ps2 na 7 różnych sposobów, w tym mycie konsoli w wannie i zrzucanie jej z 3 piętra. Wiem, że już wszyscy jesteśmy dorośli, ale nie sposób się nie uśmiechnąć patrząc na styl starego Szmatławca.

Kiedyś to było! Czekam na sequel z ps5 :kaz:

 

20240917_195315.jpg

20240917_195411.jpg

20240917_195514.jpg

  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
20 minut temu, Pix napisał(a):

Widzę, że jednak krytyka działa i Rzeźnik nie dostał w końcu recki star warsów. Pewnie byłoby 10-/10, minus za to, że gra się kończy. 

Komodo, jak to ma w zwyczaju, ocenił grę dość sprawiedliwie. 

 

Swoją drogą robiłem ostatnio porządki i trafiłem na to złoto autorstwa Pana @KOMODO

Sierpień '06, tekst o rozjebaniu ps2 na 7 różnych sposobów, w tym mycie konsoli w wannie i zrzucanie jej z 3 piętra. Wiem, że już wszyscy jesteśmy dorośli, ale nie sposób się nie uśmiechnąć patrząc na styl starego Szmatławca.

Kiedyś to było! Czekam na sequel z ps5 :kaz:

 

Obawiam się, że recka Outlaws skapnęła mi przede wszystkim dlatego, że byłem dostępny, Butcher tymczasem bawił na gamescomie :)

 

A co do "Z*eb to sam" - przed testami konsola autentycznie była jeszcze na chodzie choć w stanie agonalnym (martwy laser i nie tylko), wciąż się jednak uruchamiała i podawała obraz do telewizora. Tekst sprzed 18 lat, grubo. Sam nie miałem wtedy wiele więcej na liczniku. A sequel tego materiału pojawił się w kolejnej generacji, gdzie w większej grupie rozprawialiśmy się z PS3, X360 oraz Wii, rozwalając je ciężkimi narzędziami, rozjeżdżając autem, podpalając, a na finał wysadzając w powietrze środkami pirotechnicznymi. To właśnie wtedy Misio odniósł poparzenia, które szpecą jego pyszczek do dzisiaj :)

  • Plusik 7
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...